Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

10 měsíců HRT

Srpen30

Už se mi to ke komisi krátí a blíží a za chvíli už nebudu počítat HRT na měsíce, ale na roky. Už tu nebudu psát po měsíci, za chvíli nebudu psát ani po čtvrt nebo půl roce a jednoho dne nenapíšu o HRT nic, protože nic extra zvláštního se moc už i teď neděje. Ty dva měsíce se sem budu ještě snažit něco napsat, ale pak už vážně nevím o čem. Jsem teď ale neskutečně ráda za to, že po celou dobu, co jsem se měnila, jsem ani jednou o sobě nezapochybovala a že přeměnu dokončit chci. Tenhle měsíc byl takovým ujasněním, jak vůbec dál žít chci.

Za ten poslední měsíc bych vystihla jen občasné problémy vyplývající z výkyvů hormonální substituce a to po celou dobu, co ji beru. Vlastně si teď uvědomuji, že jsem o tom moc doposud nepsala, a tak to příště napravím. Sice s časem po pár měsících mi ten testosteron z těla zmizel a estrogeny by měly být teď více stabilnější, přesto tahle kombinace antiandrogenů s estrogeny je mnohonásobně převyšující HA, často v denních dávkách až padesátkrát vyšší než u jiných žen. Přidám-li k tomu, že antiandrogeny zhoršují činnost jater(nikoliv estrogeny) a hůře se i pročišťuje krev, tak každý bakteriální zánět se snáze rozleze a to včetně akné. Nevím, jak jsou na tom ostatní TS, ale když někdy poslouchám kamarádky nebo si čtu na fóru, tak zrovna ty jsou plná problémů s nasazením/vysazením HA a všemožných pupínků, neduhů kůže, pleti atd. Čistě logicky se tomu ty naše problémy přímo nabízí. Člověk musí o sebe více pečovat při HRT, možná ještě o něco více než ostatní. A možná se budu opakovat, ale dostatek minerálů je důležitý a hlavně kvůli hlasivkám ještě musím navíc vybírat v obchodech ještě hlavně neperlivé minerálky a nepít nic, co by vám to mohlo všechno zhatit. Ještěže kafi, alkoholu a cigaterám neholduji. Celou dobu bych si také pěči o pleť nedovedla představit bez různých čistících krémů a vod a teď jako prevenci před akné mám navíc ještě jeden krém na den a druhý na noc. Mám dva, protože ten na noc je účinější a ten na den je kvůli tomu, že se dá použít pod makeup nebo pudr. Určitě v příštím postu rozvedu. To je tak asi vše co mne trápilo poslední dobou.

Postavu si jinak držím, i když to nejde ani dolů a ani nahoru. Stále ráno v pět vstávám a stále chodím běhat, občas si říkám, že chodím běhat kvůli něčemu nebo někomu, ale nakonec jdu, i když se mi nechce. Prostě musím a svádím to na hormony a taky na to, že už nejsem nejmladší. Mám kamarádku, která moc necvičí, ani moc zdravě nežije a ty sladkosti si dovolí a jak je hrozně štíhlá byste zírali, jenomže narozdíl od ní si to tou krabičkou cigaret denně suplovat nechci. Druhá kamarádka se mi taky teď nezapomněla pochlubit, že když přestala kouřit, tak přibrala dalších pět kilo, tak začala kouřit zase a i když vypadáme postavou skoro stejně, ona má o skoro 10kilo víc. Zas tak hrozný to tedy není, ale občas mi připadá, že člověk buď musí žít opravdu nezdravě, aby byl fit nebo makat na to, aby fit byl. Co je mezi tím, pokud nejsou zdravotní potíže, to je špatně. Jako vegetariánka nemohu o sobě říct, že se stravuji nějak extra zdravě a o to se musím taky víc snažit, abych fit byla. Už jsem toho taky hodně upravila a vyřadila. To dnešní knedlo zelo si dám s mírou. A s tím souvisí i to, že už nějakou tu sílu nemám, vypařila se sama od sebe. Něco těžkého zvednout, roztlačit nebo udržet delší dobu, to už je horší a těch 10 měsíců je znát. Jsem ráda, že si alespon těch 7km po ráno udržuji. Za deset měsíců nemohu přeci přijít o svalovou hmotu, a tak si to vysvětluji psychikou a menším svalovým napětím. Obojí je práce mozku. Možná by bylo zajímavé si o tom něco zjistit i pro Lonely, když např. IAAF pohořela na tom, že pohlavní hormony neovlivňují sportovní výkon. Subjektivně však cítím, že bez testosteronu je něco takového těžší.

Když si tyhle dva odstavce přečtu ještě jednou po sobě, musím si říct, že moje problémy se posunuly za celou tu dobu diametrálně úplně někam jinam. A to vůbec neřeším, že kolikrát nemám i přes plnou skříň co na sebe. To by zde už vůbec nemělo cenu. Ale tenhle život mne jinak baví, je můj vysněný. Já jsem spokojená s tím vším, co jsem pro to udělala a díky tomuhle blogu zpětně vím, že toho bylo hodně a ještě toho hodně udělám. Jinak na hrudníku nic neroste, chloupky na rukou definitivně zjemnily a zesvětlaly a teď mohu napsat, že i na nohou jsou oproti začátku o moc světlejší. Díky korzetu se smi snížil obvod hrudníku o 5cm a i prsa 78/91 se tím víc zvýraznila. Konečně se vejdu do některých šatů a asi si dovedete představit, že tohle léto jsem si opravdu užila. Těch věcí, co jsem na sobě vystřídala a ve kterých jsem se cítila fajn a normálně. Bez toho, aniž by na mne někdo divně koukal. Hlavně za podpory jednoho malýho člověka. „Ne tohle si neber k tomu… Místo tohohle si vem zas tohle…Tohle ti sluší…“ Tenhle post a desátý měsíc má dobrý konec.

A v ještě jednom duchu se nesl tenhle měsíc. Když vám někdo sebere naději, musí přijít někdo jiný, aby vám ji zas vrátil. Jako bych tohle už několikrát dříve prožila. Takže Niki, ráda jsem pomohla a pomůžu, když to bude dřít. Jen je škoda, že jestli to vyjde, tak termín budeš mít až v listopadu. A kratší vlasy, pod ramena 😀 ti sluší teda o dost víc. Už nejsi jak Rusalka 😀 Já si na takový vlasy ještě počkám.

foto10mes

 

One Comment to

“10 měsíců HRT”

  1. On Srpen 31st, 2015 at 21:38 Sofie Says:

    10 měsíců to je už pěkná doba. Trošku jsem se vyděsila toho akné. V pubertě jsem sem tam něco měla . No ale není to moc dávno co jsem v pubertě byla, takže bych to nějak přežila. Pořád lepší než být chlap 🙂

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
  • Přihlásit se