Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

7 nejznámějších genderfluidů

Listopad28

Jelikož se znalosti a vnímání genderu za poslední dobu hodně změnilo a posunulo, málokdo ví, že k depatologizaci transgenderů přispěli právě genderfluidi a známá publikace Please select your gender: From the invention of hysteria to the democratizing of transgenderism vydaná roku 2010 od P. Gherovici a Marc E. Varga. Kniha prolomila historické, teoretické a klinické otázky o genderu a přispěla tak k „demokratizaci pohlaví“. Zpochybnila zejména teorii a praxi psychoanalýzy, kterou nelze aplikovat na vrozené odlišnosti, kdy samy psychoanaytické otázky transformují do nových myšlenek až nakonec extrapolují do sociálních a intelektuálních kontextů ve snaze zapojit se do dalších dialogů.

Ruby Rose

Miley Cyrus

Angel Haze – agender

Elly Jackson

Chris Pureka

Rae Spoon

Jana Hunter

posted under Osobnosti
3 komentáře to

“7 nejznámějších genderfluidů”

 1. On Listopad 29th, 2018 at 13:48 Eliška Liška Says:

  Začínám mít pocit, že lidé, kteří příliš řeší svůj gender, za tím skrývají buď absenci jiných silnějších stimulů nebo z toho mají kšeft.

 2. On Prosinec 1st, 2018 at 20:09 Eliška Liška Says:

  …ostatně taková Feryna to i přiznává, že bez trangenderování by po ní nemňoukla ani kočka https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10899989577-konfrontace-petra-fischera/217562227010026-nove-dejiny-basne/obsah/581619-marie-feryna

  A když tento rozhovor poslouchala na půl ucha moje drahá polovička hrajíc u toho na tabletu nějakou krvežíznivost, podivovala se tomu, že o ~10 let mladší obyvatel Tanvaldu měl v éře internetové problém si sehnat informace.

 3. On Prosinec 1st, 2018 at 20:46 Dominika Says:

  Já pořád naivně věřím v to, že to třeba Ruby Rose nebo Miley Cyrus nemají zapotřebí a ostatní genderfluidy, které jsem zde zmínila poslouchat mohu. V roce 1998 kdy jsem vstupovala do puberty ty informace začínaly být dostupné, ale přesto ten tlak společnosti byl dost negativní.

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se