Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

8 měsíců HRT

Červen29

Jsem spokojená a už to není takový to nee, občas jo a občas ne, teď je to pokaždé jo a když už tak jen s malými vyhradami.

Každé ráno se před tím zrcadlem ujišťuji, že to není sen a že jsem vzhůru. To co některé ženy nenávidí ohledně toho vstávání, tak pro mne to jsou ty okamžiky, které si ráda teď vychutnávám. Slovo samozřejmost teď má pro mne daleko jiný rozměr. Je samozřejmé, že mne lidi běžně oslovují správně a vidí ve mne tu ženskou a ne někoho jiného. Ta samozřejmost je stav, ke které musí každá dospět. Tak moc jsem si to na začátku přála, až se tohle stává tou vysněnou skutečností.

Po osmi měsících HRT jsem ještě taková trochu jiná ženská, vyjukaná, vyplašená a pro kterou je to ženství trochu výjimečné. Kolikrát byste se měli vy sami občas zastavit a říct si jenom tak pro sebe, co je na vás to úžasné a co by jiní brali ihned všemi deseti. Já si teď uvědomuji, že to kolikrát mohou být ty úplně nejobyčejnější a pro vás někdy ty nejměné důležité věci. Uvědomuji si to dřív, než i tohle pro mne jednoho dne zmizí mezi těmi dalšími všednostmi. Přesně do toho jednoho dne, dokud si sama neřeknu, že už se nepotřebuji jít podívat do toho zrcadla, abych té skutečnosti každé ráno uvěřila.

Takže po 8 měsících HRT, od začátku v listopadu 2013, poprvé jsem HF napsala v 2012, od února 2014 od začátku toho RLT a po přesně další krabičce estrofemu tu nedám svoje fotky, ale máte tu stav, ke kterému jsem za tu dobu chtěla já sama dospět. Mám se ráda!

Celá přeměna mne hodně vrátila také zpátky do dětství. Už neřeším věci jako:

Ty jo, tohle naši poznaj, tohle nejde smýt…
Ach jo, ty vlasy vypadaj jak Lorenzo Lamas, raději to ostříhám…
To všudepřítomné mám, nemám?

Teď je to už jen, že mohu a z toho ten osvobozující pocit. Trochu jsem tomu přerostla přes hlavu a ten čas do komise se mi jen vleče. Nevím, co bych měla o sobě psát dál. Vždycky to, co jsem chtěla, bylo takové skákání přes překážky a jak jste za těch pár měsíců mohli zjistit, ani ty pro někoho běžné a všední věci nebyly zadarmo a snadné. Pro mne určitě ne. Už se těším na to, jak mezi ostatními lidmi zmizím někde v davu a s tím i moje minulost. Tak jako tomu bylo na halfmaratónu s F na hrudi mezi dalšími jinými třemi a půl tisíci lidmi. Registraci jsem provedla jako žena už v listopadu 2014 na začátku HRT a byl to můj cíl, že se mi to do té doby podaří a nakonec jsem se registrovala svou vlastní občankou. Už jsem tomu jen kousek a teď si pouze přeji méně a méně toho nechtěného vyoutování.

Jinak stav mých hormonů: Jsem s testosteronem na spodních hranicích žen, ne můžů. S estradiolem jsem jako bych byla v pubertě.

Venku začíná být krásné počasí a příští post 9 měsíců HRT bude asi už od vody.

posted under Má HRT - hormony
18 komentářů to

“8 měsíců HRT”

 1. On Červen 29th, 2015 at 11:00 Vlasti Says:

  Moc hezky napsáno,
  v těch pár řádcích je úplně vše!
  Kéž bych už byla také tak daleko!

 2. On Červen 29th, 2015 at 11:09 Šárka Says:

  Přestože to jiní „prý nevidí“ a nebo to říkají a jen aby mě potěšili, já v zrcadle i po pěti letech na HRT vidím v obličeji kluka, chlapa. 🙁
  Nemůžu si pomoci já to tam prostě vidím a je to fakt ultra hnus se takto vidět a vnímat a nevidět svoji tvář jako feminní a ženskou.
  V tomto je pro mě přeměna jen dalším důvodem nedokonalosti a neúspěchu po nedokonalých SRS operacích.
  Změnit tvář a genitál na vysloveně ženský prostě nejde a ještě dlouho nepůjde. Bude to stále více či méně něco mezi mužem a ženou.
  I když se duševně jako žena vnímám, své tělo ani po HRT ani po operacích genitálu a prsou jako ženské nevnímám, protože ženské tělo vypadá jinak. Alespoň já ženské tělo vnímám a vidím jinak na rozdíl od mé tváře a těla, které se tomu ženskému ideálu jen hodně vzdáleně přibližuje.
  A pokud tento neustálý nesoulad těla a psychiky vnímám já, tak předpokládám, že to takto vnímají i někteří jiní lidé.

  Mnozí MtF transsexuálové i po přeměně a léčbě mají do ženského těla a vzhledu opravdu hodně daleko. Jde to na nich stále poznat, přestože oni můžou tvrdit opak.

  Nedokonalost přeměny je léčba a pomoc Některým MtF transsexuálů, jen napůl, pokud se to pomocí a léčbou dá vůbec u některých nazvat, protože výsledky přeměny a léčby bývají u některých MtF transsexuálů tristní a žalostné.
  Vypadat, či se vnímat po přeměně a léčbě v obličeji stále jako kluk či chlap, a nemít ani funkční ženský neogenitál není opravdu výhra. Operace v tomto nejsou dokonalé a ne každému nějaká operace pomůže k ženské zavření čí vnímání svého rádoby ženského těla a rádoby ženské tváře.

  Papíry (doklady) tu nedokonalost přeměny u MtF transsexuálů na ženskou tvář a ženské tělo, na ženský hlas nezachrání.

  Pokud vás v práci odhalí, na základě čehokoliv, že jste transsexuál, a je jedno zdali v přeměně nebo ještě hůře po přeměně, tak budete profláklí, zesměšňování, ponižovaní do té doby, dokud tam odsud nezmizíte pryč.

 3. On Červen 29th, 2015 at 14:00 Anonym Says:

  Šárka : Taky to tak vnímám, je to šílený pocit, žít s tím chlapským tělem. Je to prostě charakteristika transsexulity mít odpor k tělu. Někdo ho má jen k orgánu, tento člověk se má 🙂

  Aspon ten obličej jde řešit určitě lépe. V diplomkách o obličejích jasně říkají že je důležitější svalstvo/tuk než lebka pro vnímání ženského/mužskoho obličeje. Ale musely by se vytvořit tlaky, aby si doktoři uvědomili, že s ksichtem kluka s ženskou identitou se žije blbě, říkat jim to a tlačit na výsledky v obličej a pak třeba na feminizaci obličeje nějáko, terá by měla ten konečný výsledek do ladit.

 4. On Červen 29th, 2015 at 15:58 Dominika Says:

  já na doktory netlačím. Jsem spokojená, nejsem sice šťastná, ale jsem i tak již po několikáté spokojená. Dosáhla jsem toho, čeho jsem tak nějak chtěla. Je mi fajn.

  V těch pář řádcích jsem napsala, že tam pořád vidím tu stejnou osobu, ale čím dál víc tu stejnou nevidí to okolí. To je hlavní. Při každém pohledu do toho zrcadla víc chápu to okolí a ne sebe.

  Hlavně se mám o dost víc ráda a to mne těší ze všeho nejvíc. Je to taková malá radost, kterou mohu mít a kterou mi nikdo nevezme.

 5. On Červen 29th, 2015 at 17:34 Šárka Says:

  Mám se ráda taky, ale to neřeší to, že člověk blbě a nežensky vypadá v přeměně i po přeměně a působí tak na lidi např. v práci a že se MtF přestanou posmívat, přestanou je za zády zesměšnovat a ponižovat, a začnou MtF respektovat jako člověka a ne jako transku, transsexuála, přeoperovaného muže, buznu. úchyla, devianta a já nevím co ještě všeho jsou ti lidé v pracovních kolektivech schopni. Jen nikdy nikdy nebudou brát toho člověka jako biologickou ženu ať se MtF snaží jak se snaží.

  Mám se ráda také, ale ty hloupé lidi, nerespektující lidi, kterých je tady v česku stále dost a dost to fakt nemusím, nemůžu, neumím a nechci mezi nimi žít.

 6. On Červen 29th, 2015 at 17:53 Dominika Says:

  Nedávej sem citace z jiných webů, PLS

  Za prvé: tenhle blog neslouží jako zpětné odkazy na jiné weby
  Za druhé: tehnle blog není gay ready tak jako mne odmítají na svých seznamkách, protože jsem ženská. Tenhle blog je jen o TS.
  Za třetí: nemám nic proti tomu, když to napíšeš věcně k článku, který s tím souvisí a ne pod každý můj nový…taky to PLS formuluj podle svého…

  Za čtvrté a za páté a to neplatí jen pro tebe: jestli chceš něco vyjádřit a říct, tak ti tu dám prostor přímo v novém článku, který mi zašleš a ne ve flameware diskuzi.

 7. On Červen 29th, 2015 at 17:56 Šárka Says:

  Vždyť je to pravda, tak proč se to nemohou dozvědět jiní lidé?

 8. On Červen 29th, 2015 at 18:08 Šárka Says:

  Vždyť i Ty Dominiko patříš k mezi sex. menšiny (at chceš nebo nechceš), protože biologická žena zkrátka nejsi, jen to maskuješ, intrikuješ a utajuješ, před většinovou společnost,í že jsi jako biologická žena se narodila. Mnoho transsexuálů MtF má právě strach z té většinové společnosti, aby se to náhodou nedozvěděli že není biologická narozená žena, ale že transsexuál, transsexuální žena-transsexuální ženské tělo vytvořeno přeměnou, léčbou, operacemi, hormony.
  To je oč tu běží, a to se stále mnoha lidem hnusí a ekluje, to že tady s chlapů vznikají rádoby ženské a pro většinovou společnost nepřirozené.

 9. On Červen 29th, 2015 at 18:23 Dominika Says:

  ano patřím, ano vím to o sobě, ano jsem TS a píšu o tom, že není to až tak špatný a odsouzeníhodný být TS, tak jak nás někteří vidí.

  Vadí mi citace z jiných článků, které nám až tak moc stejně nakloněny nejsou a až těmi citacemi nechci přejímat cizí obsah. OFF topic.

  Dále si uvědomuji to, že sem moc lidí nechodí, tedy na tenhle blog je to docela dost a i to vyhledávání se snažím mít tak nějak v normě. Spíš než přes tu rozporuplnost bych byla ráda, kdyby to tu bylo v normě předávání informací hlavně ze zkušeností. To co někdo někde napsal nemusí být pravdou.

  Svoje zkušenosti chci předat a ne vyvolávat neustálé bouřlivé reakce, takže jestli se mám rozhodnout o tom jestli zachovám citaci z jiného webu v komentáři a pokud o tom jsem dostatečně uvědoměna, tak ho raději smažu. Nebudu se vymlouvat na své komentující(VÁS), že jste si nebyly vědomy toho, že jste mi sem poslaly něco, co napsal někdo jiný.

  Jestli chcete, dám vám prostor a udělejte to v celém článku. PLS ale samy za sebe.

 10. On Červen 29th, 2015 at 18:25 Šárka Says:

  Mě se stalo, že sestřičky na příjmu, když jsem šla do nemocnice, ptaly kolik jsem měla porodů, kdy mi skončila menstruace, v kolika mi začala menstruace, jestli jsem tedy vůbec někdy v životě měla menstruaci, a pak z nich vypadlo, díky mým odpovědím, „…a neprodělala jste náhodou změnu pohlaví?“

  Proč na to ty sestřičky přišly? Díky fikaným otázkám které jsem vůbec nečekala, a nevěděla jsem okamžitě jak na ně odpovídat, zdali popravdě nebo lhát (při léčbě by se mi to mohlo vymstít), a určitě je trklo také to jak vypadám a jaký mám hlas. Indícii bylo dosti.

  Lidi jsou v mnoha ohledech hloupí a omezení, ale zrovna v rozpoznávání člověka lidé hloupí vůbec nejsou. To že lidi nenapadne že jde o změnu pohlaví, jak někdo rád píše, to už dávno neplatí, protože právě dnes už hodně lidí napadne ta změna pohlaví.

 11. On Červen 29th, 2015 at 18:33 Dominika Says:

  Proč zrovna ty nepíšeš o takovýhle věcech? Mne se teď internista ptal na porody a jestli to bylo v pohodě. Viděl jedno dítě…Před tím mi říkal a ujišťoval mne: já jsem v poho, nemusíte se přede mnou vůbec stydět, já s tím nemám vůbec žádný problém. Stejně mne vyoutovala pojišťovna. I přes neutrální jméno vás na pojišťovně vedou jako muže a v souvislosti se změnou si tohle mermomocí chtějí zachovat. Některé věci však jen tak každému nedojdou, tím bych je asi chtěla omluvit, je to jen zvyk. Těší mne, že je každému, kdo mne vidí, proti srsti mne nazvat někým jíným než ženou. Viděly ženu a tak i s tebou jednaly. Vždyť to je blbost pak řekl ten doktor.

 12. On Červen 29th, 2015 at 18:49 Šárka Says:

  Mě také právě že ze „slušnosti“ oslovují všichni jako ženu v ženském rodu.
  Jen někdy vidím ty divné zkoumavé pohledy, jak si mě prohlížejí, popř. když třeba někde promluvím.

  Vím že tady u nás na okresním městě jsem vyoutována až až, v marketech, nákupním centru, v nemocnici, v okolí kde bydlím a nic s tím neudělám, nezměním tento fakt, tuto skutečnost. Musela bych jedině utéci jinam.
  Ale i jinde by časem mohlo dojít k vyoutování, tomu nelze prostě nejde úplně zabránit. Vadí mi, že jdu třeba na kafe někam a nebo na nákup, a celý personál v kavárně nebo v obchodě ví kdo jsem. Mám si toto užívat? Připadám si před těmi lidmi co o mě znají tuhle skutečnost jako nějaký divný člověk, krypl…
  Nepotřebuji soucit, lítost, ani ne tak toleranci (nic špatného jsem neprovedla), ale potřebovala bych především od společnosti nadhled a respekt abych se cítila dobře a spokojeně.

  Být nečekaně jakkoliv vyoutována po přeměně a léčbě, kdy má MtF už i správné doklady, je jako dostat nečekaně ránu elektrickým proudem.

 13. On Červen 29th, 2015 at 19:05 Dominika Says:

  asi bys měla něco udělat se svým seběvědomím…hlavně některé ženy, které se to o tobě dozví, to berou jako obrovskou odvahu, i když si něco potají mimo tebe šuškaj.

  Já měla třeba takový úplně stejný pocit s učitelkou malý a když jsem jí nedávno navštívila a chtěla pak odejít, vážně jsem měla pocit, že jsem u ní terčem posměchu, tak mi říká při odchodu: „Promiňte, ale vám to tak vážně sluší.“

  Hned mne tím dostala z toho, že nejsem kdejaký fetišista nebo lecjaký travestit. Už tohle je příjemný slyšet od lidí, kteří o tvojí minulosti ví.

  Zkus na to někdy nemyslet, že jsi TS.

 14. On Červen 29th, 2015 at 19:39 Šárka Says:

  Dominka: Zkus na to někdy nemyslet, že jsi TS.

  To se lehko řekne, ale jak na to nelze myslet, když to je, tento fakt, v té hlavě zakodovaný, zafixovaný, nesmazatelný.

  To, že jsem jiná, to jak vypadám, to jaký mám hlas, to jaký mám sexuální život, to že jsem prošla změnou pohlaví, to je neustále v mé hlavě, a nelze to jednoduše smazat jako hardisk.
  S tím už budu žít do konce života.
  Pokud jsem se ve správném pohlaví tělesně nenarodila, ale řešila to jen nedokonalou přeměnou a léčbou, nikdy ten život nemůže být takový, jako když se do správného těla člověk narodí.

  Dominika: „Promiňte, ale vám to tak vážně sluší.“

  Tohle mě lidé také někdy říkají, ale to je jen slabá útěcha mé snahy o to býti jako cis biologická žena a ne TS žena.

  To není pláč, ani stěžování, to je filosofické konstatování nad tímto údělem jinakosti.

  Nejsem tak „jednoduchá“, bohužel pro mě, abych na to nemyslela a zapomněla na to kdo a co jsem.

 15. On Červen 29th, 2015 at 20:43 Anonym Says:

  Šárka: vyoutování je hloupé. Nejlepší je, když mě někdo považuje za muže , jelikož mě zná dlouho, co jsem v Praze, pak příjdu řešit něco s jinou, ta mě považuje za ženu, ale příjde druhá ta jak mě zná a říká:“ pánovi už jsem něco změnila“ se samozřejmě rozesmála a omlouvala se, že mě považovala za holku,až se uklidnila, tak jsem ji řekla, že je to v pohodě, že to bylo správně, samozřejmě mě v pohodě vnímala jako ženu.

  Horši je ta starší, která teda už ví, že jsem holka, ale místo , aby přepla na ženský rod z mužského – používá vykání v množném čísle!
  To je ukázkou toho, jak lidi někoho jako trans berou jinak. Proto samozřejmě po uřední změně budu chodit jinam…

  U transsexuality je prostě důležitý hodně překopat kontakty, jinak se člověk s transsexualitou potýká celý život. Vždy se najde někdo, kdo to dá sežrat.

  To udělám kompletně až si budu jistá s procházením. Jelikož chodím v unisexu, bez podprsenky, nelíčím se, tak snad u mě nehrozí, že mě lidi oslovují jen z lítosti 🙂

 16. On Červen 29th, 2015 at 20:51 Anonym Says:

  jen dneska jsem byla omrknou druhou pobočku, tam jsem byla holka pro pána automaticky, ale až budu mít uřední změnu, tak ji musím nahlásit na té kam jsem chodila vždy, abych se na pobočce, kam chci chodit později neproflákla jako trans.

  Navíc je blbý, kde všude tu změnu budu mít nahlášenou a kdo to tam bude moci vidět, že u mě proběhla uřední změny pohlaví? to by mě zajímalo…jestli nemám všechno přerušit a uzavřít nový smlouvy…abych pak neřešila něco s nějákým operátorem a ten uviděl – změna pohlaví.

 17. On Červenec 2nd, 2015 at 2:38 Lucka Says:

  Domčo, to s tím internistou je moooc hezké.

 18. On Červenec 14th, 2015 at 13:24 Anonym Says:

  To byl Hanuš? Na toho všichni nadávají…

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se