Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Anglikánská církev a Tour de France

Červenec9

general-synod2

Během Londýnské Pride řídící orgán Anglikánské církve hlasoval o přijetí transgender lidí do svých řad. Tento krok má být po 50letech dekriminalizace homosexuality oponováním vůči některým konzervativním křesťanským skupinám a církev se tak snaží usměrnit protichůdné názory na LGBT věřící uvnitř svých řad.

 

Návrh přichází ihned poté, co biskupové také jednoznačně odmítli konverzní terapii homosexuálním a transgender lidem. Vyzývá sněmovnu biskupů, aby zvážily poskytnutí některých národně uznávaných liturgických materiálů, jež mohou být použity ve farních kostelech a kapličkách a aby poskytly pastorační činnost s ohledem na potřebu transgenderů, kteří mají být přijati po dlouhé, útrpné a často složitém procesu přeměny. Liverpoolský biskup Paul Bayes řekl, že tím vysílají světu silné poselství.

Arcibiskup z Yorku Dr. John Sentamu se také vyjádřil ohledně konverzní terapie:

„Čím dříve bude konverzní terapie zakázána, tím dříve budu moci v noci klidně spát.“

A jaká vlastně byla včerejší londýnská Pride?

Philipa-Yorkk

Většinou tu nepoužívám deadnaming, ale nyní tak trochu musím, jelikož vítězka Tour de France a vítězka soutěže King of the mountains z roku 1984 Phillipa York, známější tehdy pod příjmením Millar se znovu vrací do Tour. Ale ne však jako závodnice, ale jako komentátorka Tour de France televizní stanice, ITV4. Poté, co se před více jak deseti lety stáhla z věřejnosti a v utajení absolvovala svoji přeměnu, nyní říká, že je to správný čas na to, aby se její comingout stal také veřejným. Phillipa poděkovala za to, že se časy změnily a že před deseti lety ještě byla vystavena některým archaickým názorům a předsudkům.

Naštěstí genderové otázky již nejsou předmětem takové nesnášenlivosti a nevědomosti. Je již mnohem lepší přijetí a pochopení. Lidé v mé rodině, kterých si vážím, od té doby vyrostli a stali se silnějšími a proto má potřeba je chránit již pominula. Velmi mne těší, že jsem přijala tuto novou výzvu ITV4. Nesmírně se těším na závodění a pokud jde o můj osobní a profesionální rozvoj, myslím, že je to ten správný čas mého návratu k aktivní roli ve sportu, který jsem milovala.

Comments are closed.

 
  • Přihlásit se