Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Antihejt na koblihy

Červenec1

Také jste si všimli toho, že na koblihovém iDnesu poslední dobou vycházejí články, které spíše přináší víc dezinformací ohledně transgender lidí? Další článek má čtenáře přesvědčit, že vzrůstající počet mladých translidí, kteří navštíví pomoc za účelem přeměny je sociální nákaza a módní výstřelek. Ano některé průzkumy zejména vychází také na lifesitenews, katolickém internetovém magazínu, který je sbírá a pravidelně zpochybňuje genderový nesoulad, protože to jak jinak katolíkům hroutí představy, že Bůh stvořil jen muže a pak ženu a iDnes se ho začal držet a plní svoje koblihy hnusnou zkaženou marmeládou, ze které je tak akorát žaludeční nevolnost.

Některým rodičům se zdá, že si svůj genderový nesoulad jejich děti vymysleli a vůbec nestačí, že vlastně každý druhý rodič zaujme odmítavý postoj vůči svému dítěti a začne mu bránit. Neinformovanost rodičů a stigmatizované a tabuizované téma navíc s odmítavými postoji katolické církve způsobují, že dochází často k nucení dětí být někým, kým nejsou a v některých případech to končí konverzními terapiemi, depresemi a sebevraždami. Odmítavý postoj je často účinou metodou jak zabít svoje dítě, což si někteří věřící vymaštěnci neuvědomují. Takhle pak vypadá láska k bližnímu svému v té nejčistější podobě. Ale pojďme si poprávu zkritizovat vědeckou práci Lisy Littmanové z Brownovy univerzity na Rhode Island, ať také patřím k těm nenáviděným aktivistkám.

Co zcela jistě víme a psala jsem o tom zde několikrát, je že s odmítáním má zkušenosti celá LGBT komunita, přičemž nejsilnější odmítavé postoje jsou vůči translidem jak ze strany rodičů, školy, spolužáků atd. Víme také, že děti a dospívající, kteří žijí v nepřátelském prostředí trpí častěji depresemi a úzkostí než jejich vrstevníci, kteří naopak žijí v podporujícím prostředí a dokonce ti se pak neliší od jiných svých cisgender vrstevníků. Škála míry úzkostí je někde od nuly až po 85% v závislosti na sociálním prostředí, ale to nevylučuje výskyt genderového nesouladu.

A teď co Lisa Littmanová udělala? Podle marmelád v diskuzi je to chytrá žena, která se nebála to konečně říct na plnou pusu a jít proti proudu že transsexualita je výstřelek a ti „zasraní aktivisti“(to nejsou moje slova, ale sexuologa Weisse) ji nenechají dýchat. Jenomže ten její průzkum je ovlivněn zaujatostí a do seriózního průzkumu má opravdu daleko. Vůbec se netýkal transexuálních dětí a mládeže, ale toho co si myslí jejich rodiče. Lisa Littmanová v postupu své práce uvádí, že do něj dala logiku, která však spočívala v tom, že jakmile rodič neodpověděl, že na svém dítěti nezpozoroval, že by s dítětem něco bylo špatně a pak přišla náhlá změna, tak byly tyto dotazníky vyřazeny.

Zůstaly tedy jen ty dotazníky, kde rodiče odpověděli, že na svém dítěti pociťovali náhlou změnu. Co naplat, že se s tím nedokáží vyrovnat, to se přeci nevylučuje, že vše je v životě 100ready, od toho jsou tu organizace a blogy jako je tento, aby na problémy upozorňovaly. A nakonec studie došla i k tomu samému závěru, že transsexualita je náhlá změna podléhající světovému trendu a to se podržte, může za to organizace Transgender Trend, která byla založena teprve v roce 2015 a Youth Trans Critical Professinals z roku 2016, což i také ve své práci zmínila a tak na to Lisa kápla a už nemusíte nic zkoumat, translidi jsou prostě jen naočkovaní a našli si to všechno na internetech. Kdyby totiž nebyli ty internety, tak bychom zas byli na úrovni dřívějších let, jak osvětové. Logika hadru na mytí tabule.

Vůbec nikoho nezajímá, že počet translidí zůstává stejný v prevalenci, avšak se s větší otevřeností a dostupností informací průměrný věk daří snižovat k pomyslnému ideálu, kdy nedochází k nevratným změnám jak jedním tak druhým směrem.

A pak si Brownova univerzita dovolila stáhnout propagační informace o tomto průzkumu. Jenomže to bylo hlavně kvůli použité metodě, která si dotazníky vyškrtala podle sebe, aby z toho nakonec udělali stejný závěr. Na jednu stranu se studie odkazuje na diagnostický manuál DSM a kritéria pro stanovení genderového nesouladu, ale zároveň zřejmě pro nedostatek času nebo odfláknutí nebyl ani pouhý šestiměsíční požadavek na změnu pohlaví zahrnut, což je ale základ pro genderový nesoulad. Namísto toho se dotazník ptal rodičů na to, jak dítě zvládá silné emoce nebo jak se s nimi vyrovnává, což mělo napovědět, jestli to či ono dítě je transgender. A nakonec, kdo se o sebevraždu nepokusí není správný transgender? Musíme to nechat dojít tak daleko a pak to dítě začneme brát vážně? Ach jo, skvělá práce iDnesu v šíření nesnášenlivosti. Pro masochisty celá studie zde.

Že je ANO zabořená po kolena ve fekálu však znamená, že se budou nesnášet měnšiny a groupe de merde si tím udrží pozornost voličů. Kopání do menšin je totiž vděčné téma, když dojde na přerozdělování veřejných peněz. A protože je to antihejt, tak sakra, já zapomněla tenhle článek poslat na korekci infantilním. Alespoň se držím max. tří vulgárních slov u antihejtů, tak snad mi to u zbytku komunity projde.

PS pro smajla: Já to vím, že píšu občas jako dement a že mi toho hodně telefon sám opraví. Nejhorší je to, že mám na něm už tříjazyčné korekce najednou bez možnosti přepínání a stávají se mi i horší věci.

posted under Antihejty
3 komentáře to

“Antihejt na koblihy”

 1. On Červenec 1st, 2019 at 14:28 :-/ Says:

  Propagandistický I dnes je ABSOLUTNÍ žumpa jisté části českého obyvatelstva tzv. SLUŠNOČECHŮ.

  Zpracovala jsi ten transfobní hate proti trans* lidem lepším stylem >> transfobní hate zaměřený proti trans* lidem, který vyšel na i dnesu 30. června 2019 20:28 s titulkem : Je transsexualita i móda?

  Nedivila bych se, že v tomto transfobním hejtu má prsty česká sexuologie a církev, ze sexuologů konkrétně Zvěřina a Weiss plus jistí církevní fantici.

 2. On Červenec 1st, 2019 at 14:31 :-/ Says:

  Transfobní fanatičtí pavědi povolali „vědce“, aby zamezili trans lidem měnit pohlaví.
  Tažení proti trans*lidem fanatickou transfobní částí společnosti je pro trans lidi zhoubné a smrtelně nebezpečné.

 3. On Červenec 1st, 2019 at 14:38 :-/ Says:

  Homofobie, transfobie a popírání násilí na ženách je v Čechistánu IN a je zde rájem pro různé nesnášenlivé xenofobní fanatiky.

  Autorka pozvaná na Pražský festival spisovatelů neuznává trans ženy jako ženy.

  Jméno Germaine Greer je významnou součástí historie feministického hnutí. Její kniha Eunuška (The Female Eunuch) z roku 1970 je vnímána jako jeden z přelomových titulů a Greer se dodnes účastní veřejných debat a přednášek a dostává se jí pozornosti. Aktuálně je pozvána i na letošní Pražský festival spisovatelů, který se bude konat na podzim.

  Vzhledem k jejímu feminismu ale může překvapit, že její postoje k určitým tématům jsou vůči ženám spíš nenávistné. V minulosti například obhajovala ženskou obřízku nebo svatby dětí, označila ženy znásilněné Harveym Weinsteinem za kariéristky a má tendenci zlehčovat problém znásilnění obecně. Už dlouho také opakuje další svou myšlenku: Že trans ženy ve skutečnosti nejsou ženy, protože se nenarodily s vagínou a nemají menstruaci.

  Greer je známá tím, že na podobných postojích staví svůj veřejný profil a dává jim průchod, kdykoli se jí naskytne příležitost. Vzhledem k jejímu známému jménu se to nedá přejít jako úsměvná snaha o kontroverzi – její opakované veřejné výroky posilují ve společnosti nenávist vůči trans ženám, které jsou už tak často terčem útoků.

  http://www.pwf.cz/archivy/autori/germaine-greer/cz/

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se