Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Bon courage…

Duben12

…ukončila pohovor úřednice prefektury OFII. Vzhledem k tomu, že mi v ČR hrozilo další zatčení kvůli tomu, že jsem změnila pohlaví, protože transsexualitu stále někteří považují za duševní nemoc, k tomu třikrát jsem byla zatýkaná v minulosti včetně následných rozhodnutí o nezákoném postupu a po mizerném odškodnění Ministerstva spravedlnosti a způsobených zraněních policisty jsem se rozhodla požádat o mezinárodní ochranu ve Francii, kde jsem dnes obdržela osvědčení v zrychleném řízení a to i přes to, že Francie je členem EU a spousta lidí si myslela, že to není možné.

posted under Nezařazené
4 komentáře to

“Bon courage…”

 1. On Duben 13th, 2019 at 0:09 :-) Says:

  Bravo (ironicky)

  Za totality politicky nepohodlní lidé odcházeli nebo museli odejít (v rámci asanace) nedobrovolně do imigrace, dnes do imigrace nedobrovolně odcházejí genderově nepohodlní / trans* lidé.

  Co je to zde za dehumanizované bytosti ve státních institucích a na rozhodovacích postech, kde se rozhoduje o lidských osudech?

  V ČR je (oproti třeba Francii a jiným humanně vyspělým a civilizovaným zemím) stále mnoho takových lidí, kteří by transgender lidi nejraději viděli jen v podobě dýmu nad krematoriem.

 2. On Duben 15th, 2019 at 22:12 Eliška Liška Says:

  Jsem jedním z těch lidí, kteří byli skeptičtí, ale ne, že bych ti to nepřála s tvým příběhem…

  Tak hodně štěstí.

 3. On Duben 30th, 2019 at 21:10 Tereza Says:

  To je neuvěřitelný.
  Jak to, že tohle vůbec musíš řešit?

 4. On Duben 30th, 2019 at 21:27 Dominika Says:

  asi už jiná možnost nebyla, abych se cítila bezpečně

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se