Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Británie hlásí nárůst počtu nenávistných činů

Červen27

Deník Metro.co.uk dnes informoval o tom, že ve Velké Británii stoupl počet nenávistných trestných činů vůči transgender lidem o 80% a někde dokonce i o 300%.

Velká Británie se dělí na 44 policejních okrsků, přičemž 36 z nich bylo schopno poskytnout statistické údaje, které dochází k záveru, že počet nenávistných činů vůči transgender osobám stoupl na 181. Deník Metro.co.uk to dává do souvislosti s větší viditelností transgender lidí, protože od roku 2016 začalo pravidelně docházet k zahájení několika kampaní týkající se větší informovanosti a v té době bylo trestných činů pouze 59.

Na jednu stranu má nepochybně větší viditelnost transgender lidí pozitivní dopad na všeobecné vnímání a zlepšování stavu tolerance, na druhou stranu statistické rozdíly od 80 do 300% znamenají pouze, že se pořád jedná o nenávistné činy s náhodným výskytem co do rozlohy a počtu obyvatel, nicméně je nevyvratitelné, že se dějí ve větší míře než bychom původně očekávali. Jelikož byli kampaně zaměřené také na prevenci trestných činů z nenávisti a ne jen na viditelnost transgender lidí, nemuselo by to vůbec znamenat, že lidé začali víc transgender lidi nesnášet, ale spíše že transgender lidé se nebojí více ohlašovat nesnášenlivé činy, které se děly i před tím.

V porovnání s ČR, která opravdu není tou nejlepší zemí na světě pro život translidí jen kvůli tomu, že jsou v ní SRS hrazené pojišťovnami z příspěvků, které jim translidi stejně sami odvedou a ještě dál přispívají na jiné civilizační choroby ostatních, jak si někteří translidi myslí(SRS operace jsou ze zdravotního pojištění hrazené i v jiných státech EU a opak v toleranci prokazuje nedávný souhrn ILGA Europe) V ČR je ročně počet nenávistných činů konstantně 0, protože se netrestají ani neevidují. To však nevylučuje, že s větší otevřeností by kdekoliv jinde nejen v ČR nestoupl počet trestných činů také o 300%. S nenávistnými činy se setká více jak polovina translidí, akorát v zemích, mezi které patří i ČR, se tyto nijak neodsuzují.

Kampaň „Hate Hurts“ je na obrázku výše, kterou iniciovala policie z West Yorkshire, kde od roku 2016 byl zaznamenán trojnásobný nárust transfóbie. Celkově na GB připadlo za poslední rok 1944 nenávistných činů kvůli rase, vyznání, pohlaví apod.

5 komentářů to

“Británie hlásí nárůst počtu nenávistných činů”

 1. On Červen 28th, 2019 at 11:49 :-/ Says:

  Mezinárodní petice proti dokumentu Kongregace pro katolické vzdělávání, který šíří bezohlednou propagandu nevědomosti, strachu a nenávisti vůči transgender lidem, a který je lživě maskován za vzdělání, dialog a lásku.

  Some weeks ago, the Congregation for Catholic Education released a document titled „Male and Female He Created Them“.

  This document includes stigmatizing and pathologizing language against lesbian, gay, bisexual, trans, intersex and, in general, queer people. It also contains deeply problematic language on gender issues, sexual and reproductive health and rights, and children’s rights.

  Trans and gender diverse activists, organizations and networks are putting together an international petition against this blatant reproduction of ignorance, fear and hate that has been disguised as education, dialogue and love.

  ON THE 50TH ANNIVERSARY OF STONEWALL, WE INVITE YOU TO REBEL WITH US!

  SIGN OUR PETITION NOW: https://transactivists.org/petition-congregation-for-catholic-education/

 2. On Červen 30th, 2019 at 12:11 Eliška Liška Says:

  Možná bych jenom upřesnila, že „iniciovala policie z West Yorkshire“ je spíše „udělala si na tom kariéru paní Harrisonová – koordinátorka – které to pomohlo vyhrabat se z policie v Kirklees až na krajské oddělení“. https://www.youtube.com/watch?v=045BSIx8Bls
  Ze slova „koordinátorka“ se mi poslední dobou ježí chloupky, zpravidla jsou to lidi, kteří se snaží se vyhnout doopravdické práci, ale ještě nemají na to, aby se dokázali otevřeně prodrat na místo šéfa… manažera… a vykopnout toho starého, tak se místo toho s šéfem kamarádí a v korporátní hierarchii pak pro sebe nechají vytvořit podmísto koordinátora. Dřív by se řeklo náměstek, ale to není frikulín pojem. Koordinátor pak zpravidla koordinuje něco, co dřív fungovalo i bez koordinace.
  Koordinátor nakonec ani nemusí usilovat o šéfovskou židli. Koordinátor je příliš malá ryba a pokud nedojde na velké vypouštění rybníka nebo o upíchnutí úplně blbého synovce šéfa, nemusí se cítit ohrožen.

  Ale to jsem od tématu někam úplně uhnula…

 3. On Červen 30th, 2019 at 12:28 Dominika Says:

  Eliško, všeobecně se ví, že ze strany transgender lidí a LGBT vůbec je důvěra vůči státním intitucím a zejména policii hodně malá, což dokládají mnohé rozsáhlé průzkumy USTS, NTDS atd. a dochází k nenahlašování nesnášenlivých činů. Jestli se té paní podařilo zvednout důvěru v policii a počet nahlašovaných případů stoupl za tři čtyři roky z 36 na 181, tak to úspěch bude a tak nějak si myslím, že to před tím asi moc nefungovalo.

 4. On Červen 30th, 2019 at 13:25 Eliška Liška Says:

  Nedávno jsem si začala uvědomovat, že jsem se stala přehnaně podezřívavou a ve všem začínám vidět Havlovo Vyrozumění: Ptydepe – to byla přece výborná myšlenka. Kdo ví, jestli paní nedělá egjechtkus…

 5. On Červen 30th, 2019 at 23:53 :-/ Says:

  Stupňující křížové tažení transfobů proti trans lidem jde odevšad.

  Transfobní pavědi si povolali „vědce“, aby zamezili trans lidem měnit pohlaví.
  Tažení proti trans*lidem transfobní částí společnosti, která má silnou averzi vůči trans* lidem, je pro trans lidi zhoubné a smrtelně nebezpečné.

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/usa-evropa-transsexualita-mladez-deti-puberta-medicina-veda-moda.A190621_111052_zahranicni_luka

  Změnit pohlaví u trans* lidí je:

  – Odpor a vzpoura k nevyhovujícímu striktně binárně nastavenému genderovému kulturnímu konstruktu tak jak je zde byl společností vytvořen a je udržován
  – Módní
  – Náhlé pominutí mysli
  – Sociální nákaza
  – Nutnost, protože hrozí deprese a možné sebevraždy

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se