Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Chodit s trans ano či ne?

Srpen27

Našla jsem zajímavou debatu na vinted.

someone_i_love_is_transgender_classic_round_sticker

Za mne osobně ano. Pokud příkladem vezmu mne s mou drahou polovičkou, tak máme nádherný vztah, je nám spolu dobře, i po dlouhé době si říkáme pěknými výrazy jako jsou „lásko, zlato, miláčku…“ Náš vztah neupadá do stereotypů jako to mají jiné cisgender páry a to jak ve veřejném, tak v soukromém a intimním životě. Neprojevujeme si náklonost jen tak letmou pusou mezi dvěřmi nebo v horších případech se zatím u nás ještě neprojevuje ponorka vůči tomu druhému. Těšíme se jeden na druhého, když spolu nejsme a říkáme si to pořád, kdy jen můžeme a já stále pořád ráda usínám v objetí někoho, koho miluji a stále ráda se probouzím se stejným objetím jako večer, ráda cítím že pořád se mnou je. Děláme spolu různé věci a plánujeme je také spolu. Víme za tu dobu, kdo je v čem lepší a můžeme se tak případně spolehnout jeden na druhého, když už něco naplánujeme a podnikneme. Jako transgender konečně mohu ve vztahu objevovat něco, o čem jsem dříve tak leda jen četla, o něčem co má každý vztah udržet po hrozně dlouhou dobu, o tajemství stoletých párů, něco co nám teď v tom vztahu vlastně ani trochu nechybí. Je to tolerance jednoho k druhému.

Myslím, že z takových vztahů, jak jsem teď popsala by si spousta cisgenderů mohla vzít příklad a ne mít předsudky, jestli do takového vztahu jít či nikoliv.

Říct nebo neříct hned? Také jsem to hned neřekla, ale až asi po měsíci. Mít nebo nemít děti? Tohle téma nás trápí hodně, mne asi víc, protože bych další klidně brala, tak snad to nějak překonáme, snažíme se ale na to nemyslet. A vážně se tyhle věci na prvním rande neříkají. Co když máte rande s vyloženým …, který apeluje na blbce roku, který vás pak ještě za zády před kamarády pomluví, že to byla kravka navíc k tomu neplodná. „Máš pravdu, Karle“ by ho ještě kámoš poplácal po zádech, jakej to je borec. Tak jako to mají cis, mám i já sama právo na to si partnera vybírat a ne chodit na speciálně k tomu určené seznamky. To bychom mohly udělat i seznamky pro neplodné, aby to náhodou nebyla lež, když by se to na prvním druhém rande neřeklo.

vinted

jj, k tomu už asi není co dodat, pěkná tečka za tím, co jsem tu chtěla sdělit…

Jak jsem si udělala vlastní vlasovou tinkturu:

Vlasy už mám pod lopatky a tak různě zkouším, co by bylo pro ně to nejlepší. Na zahradě jsem vytrhala kopřivy, ale tak abych z nich měla jen kořínky a spodní část stonků. Ty obsahují nejvíce živin pro vlasy. Kopřiva jinak odmašťuje, oživuje a podporuje růst vlasů. Po omytí jsem je naložila do velké sklenice od okurek do zředěného lihu s vodou 1:1 a nechala tři týdny v temnu vysoko na komodě macerovat. Jenomže toto není můj první pokus a vím, že po třech týdnech jsou sice kořínky kopřiv vysušené, vypadají jako vysáté živin a hlavně to pořád smrdí po lihu, což mi hrozně vadí cítit ten tvrdý alkohol. Přemýšlela jsem čím ho ovonět? Přeci si na vlasy nenastříkám něco, s čím bych pak vypadala jako po silném alkoholovém večírku nebo že se rovnou koupu ve vodce. Přišla jsem na to, že nejlepší je macerát zakapat olejíčkem z lného semínka samozřejmě lisovaného za studena, Olejíček ten smrad utlumí. Lněné semínko je plné antioxidantů, které pomáhají odstraňovat toxiny a mrtvé buňky z pokožky hlavy. Silně vyživuje a posiluje zničené vlasy, takže je to super přísada a navíc se zjemní ten odér. Dobrými vonnými bylinkami je ještě rozmarýn nebo levandule či listy břízy. Ty sice nemám, ale vypěstovala jsem si bazalku a mátu. Bazalka stimuluje růst vlasů a krevní cirkulaci ve vlasové pokožce a máta pomáhá napravovat škody způsobené chemickými prostředky. Takže jsem přelila smradlavou tinkturu ze sklenice do přepravky, zakapala ji lněným olejem a ještě na chvíli do ní ponořila listy bazalky a máty. Pak to ještě zředím destilovanou vodou, aby byl poměr lihu max 20% a přeliju do skleničky. Zůstal mi i rozprašovač na vlasy od Avonu, tak ho využiju. A nakonec malá matematická otázka, kolik destilované vody musím ještě dolít, abych dostala poměr z 1:1 výsledný 1:4?

IMG-20170827-00113

A také se musím pochlubit, jaké mi rostou slunečnice přímo za oknem v květináči. Spočítala jsem je a je jich devět, tři z nich už jsou takovéhle.

IMG-20170827-00114

a na dovolené jsem si udělala radost a přivezla si tenhle Coleus a Dracenu. V MHD mne pak oslovila jedna paní: „Mladá paní, už jste někdy tuhle kopřivu pěstovala?“ Jak mi to pořád ještě dělá dobře, kyž vás lidé správně oslovují. A já že zatím ne, ale líbí se mi ty růžové listy, které hrají různýma barvama. Tak mi pak ještě poradila, jak mám ty listy uštipovat a přesazovat ji, aby jí bylo víc.

IMG-20170827-00115

IMG-20170827-00116

posted under Můj RLT - život
One Comment to

“Chodit s trans ano či ne?”

  1. On Září 2nd, 2017 at 22:03 Anonymous Says:

    Miluji Tě.

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
  • Přihlásit se