Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Chtějí translidé víc při prosazování svých práv? – antihejt

Srpen30

Pridová sezóna končí a i když moc nestíhám se věnovat tomuhle blogu, sešlo se mi zde pár názorů ohledně práv translidí. Pokládáte si otázku k čemu to vlastně je, že se pořádají pridy, když LGBT lidé ve skutečnosti mají stejná práva jako ostatní? Vážně si to myslíte? V ČR existují lidé, kteří vám vylijí olej na schody, jen aby nemohl projít průvod, případně se uchýlí k agresivitě nebo k násilí. A teď si představte, že takového člověka budete mít za souseda, který vám podobné naschvály a výlevy bude dělat permanentně, protože je stále pořád dost xindlů, kteří neřeší jen ten svůj mizernej život.

Nikdo z translidí nechce být vyhazován z restaurací a barů jen proto, že jsme něčím odlišní.

Nikdo z translidí nechce být vyhazován z práce, jen kvůli tomu, že jsme odlišní, tak jako tomu je v zemích, kde mají velké slovo katolíci a jak se tomu snaží Trumpova kancelář nebo blízké Polsko. Nikdo z nás nechce mít podobné kolegy ani v práci. Pro korporátní zaměstnavatele jsou poslední dobou čím dál víc vzácnější a cenější produktivní zaměstnanci a produktivní zaměstnanec potřebuje mít prostředí bez frustrace a šikany, aby mohl dobře dělat svou práci. A co jsem po Česku před dvěma lety jezdila a bavila se majiteli menších řemeslných firem, tak i ti mají nedostatek zaměstnanců a rozhodně nikdo nechce řešit to, že jsou někteří zaměstnanci šikanováni tím, že musí např. chodit na dost vzdálené toalety mimo firmu, protože na toalety je nikdo nepustí, jak už jsem o tom zde párkrát psala.

Z vlastní zkušenosti jsem znala jednoho kamaráda, který přešel před víc jak dvaceti lety. Měl na starosti kuchyni, kde pracoval s kolegyněma kuchařkama, díky kterým byl v kuchyni občas bordel, ne špína ale ten organizační a do toho taky dvě češky z té kuchyně kradly docela ve velkém, čechistán. „Vždycky jsem mu říkala, že je chlap, tak ať si v té kuchyni udělá pořádek.“ Lepšího člověka by vážně svět pohledal, ale raději byl se všemi za dobře. Nikdy by mne nenapadlo o něm mluvit jako o ženské, protože na to ani nevypadal. Jenomže našli se lidé, kteří ho při jakémoliv rozporu pomlouvali za jeho zády.

Pokaždé si na něj vzpomenu, když slyším o různých firemních školeních zaměřených proti xenofóbii. Proč bych měla být na straně kolegů, kteří se ujišťují, že je všechno v pořádku, že zas tak netrváme na svých právech. Ale jaká to jsou práva? Být oslovován podle toho, co máte v rodném listě a podle toho také chodit na toalety, nebát se o zaměstnání jen kvůli tomu, že si někdo hojí ego? Zaručeně vás za zády pomlouvají a to se zatím ještě nenašel ten správný zamindrákovaný nadřízený, který by vás chtěl vyštípat. Většina zaměstnavatelů nechce řešit podobné výlevy a tak se staví na stranu LGBT lidí. Najdou se i tací, kteří by vás za přechod vyhodili a ČR v tom opravdu není výjimka, co znám ze zkušeností některých z nás.

Je stále dost lidí, kteří jako sexuolog Paul McHugh z „už zase ta scary“ John Hopkins University věří, že vrozené pohlaví je striktně binární a že genderová identita se týká něčeho jiného např. jako systém víry založený na kulturních konstruktech a proto ho Trumpova legislativa dosadila do role znalce. Dále uvádí, že

Americká lékařská asociace (AMA) a Americká psychiatrická asociace (APA) důkladně zaměňují sexuální a genderovou identitu nebo ji transponují, jako by genderová identita byla vrozená a pevná při narození, zatímco pohlaví je poddajné a tělo konfigurovatelné podle smyslu genderové identity. Pokoušejí se zatemňovat svá ideologická prohlášení jako vědu. „Nicméně,„ hypotéza, že genderová identita je vrozená, pevná vlastnost lidí, která je nezávislá na biologickém sexu – že osoba může být „muž uvězněný v ženském těle“ nebo „žena uvězněná v mužském těle“ „- není podporována vědeckými důkazy.“

K tomu uvádí pár odkazů na svoji knihu a nikoliv jiné studie, což má zřejmě znamenat, že to, co člověk napíše, je asi také pravda, přičemž vůbec nechápe, že změnit tělo vůči genderové identitě je jednodušší pro lékaře než naopak. Naopak to totiž přispívá k frustraci translidí, které vedou často k sebevraždám a většímu počtu těch zamindrákovaných lidí, který s transsexualitou nemají nic společného. Nicméně ve své knize Sexuality and Gender Findings from the biological, psychological, and Social Sciences popírá, že by jakákoliv neheterosexuální orientace mohla být vrozená. A tak v pokračování svého znaleckého posudku uvádí a to si přečtěte důkladně:
Ve skutečnosti neexistuje dostatečný vědecký důkaz, že řešením je život někoho z opačného pohlaví. Změnu pohlaví považuje za duševní poruchu, která si zaslouží porozumění, léčbu a také prevenci. Transsexualitu přirovnává k anorekcii, že člověk si jen představuje, že je štíhlý nebo v opačné roli a ve skutečnosti je toho pohlaví, kterého se narodil.

A tak tím zřejmě chce asi říct, že projednávaný případ vyhazovů z práce je vlastně v našem zájmu, že bychom stejně nebyli štastní v oné opačné roli. A tak si říkám, jak taková katolická groupe de merde mohou dělat sexuology a vůbec lékaře? Když to teď vím, tak už mohu rovnou s klidem skočit ze skály nebo pod vlak. Už si zase připadám jako masochistka, že kvůli tomu, abych zde napsala něco o tom, jak někteří mají omezené a xenofóbní myšlení, kolikrát čtu podobné nesmysly. Ale ono se mi to nezdá, vážně je to napsané jako znalecký posudek k poslední dobou projednávané snaze vyjmout translidi z antidiskriminačního článku ústavy té svobodné USA, protože se na nás ustanovení diskriminace na základě pohlaví netýkají. A ptám se, co přijde pak? Budou USA následovat i jiné státy? Sem se to asi moc nedostane, ale Polsko nebo ČR? Jen jestli Paul Mc Hugh také nežije v nějakém bludu, že vše je ovládané Bohem a ne našimi životy. Myslím si, že stále stojí za to to vyvracet třeba i těmi pro někoho nesmyslnými personálními školeními o LGBT lidech nebo se účastnit Pridů. Cynicky musím konstatovat, že naše životy jsou opravdu v těch správných rukou.

Znalecký posudek na Supreme Court gov

posted under Antihejty
6 komentářů to

“Chtějí translidé víc při prosazování svých práv? – antihejt”

 1. On Srpen 30th, 2019 at 20:17 :-) Says:

  Kde jsi ve Francii zakotvila? Jsme zrovna s partnerem v jižní Francii, okolo Béziers. A příští sobotu vyrážíme ráno směr Paris, přes Clermont-F. Tak jestli jsi někde okolo a máš čas, můžeme zajít na kafe 🙂

 2. On Srpen 30th, 2019 at 20:52 Dominika Says:

  Nancy Lotrinsko, to je po cestě z Paříže

 3. On Srpen 30th, 2019 at 23:19 :-) Says:

  To by možná šlo. Pokusim se dorazit, protože zpátky pojedeme určitě přes Metz, a pak uvidíme zdali to vezmem přes Strasburg a nebo rovnou na hranice. Ještě dám vědět kdy a jak se budeme vracet. Zatím to vypadá tak okolo 10. září.

 4. On Srpen 31st, 2019 at 15:32 Mia Says:

  Když tady je těžké říct, kde transfobové udeří příště a ve které zemi se situace vyostří…
  Ještě před dvěma lety jsem záviděla americkým transholkám, jak mají situaci jednodušší. A dnes? No, potěš koště…

 5. On Srpen 31st, 2019 at 15:53 Dominika Says:

  Na tomhle je nejhorší to, že se toho mohou snadno chytit jiné země.

 6. On Srpen 31st, 2019 at 17:50 Mia Says:

  Ano, mohou…
  A ČR k tomu má v současné době velmi našlápnuto… Trikolóra, Atd…

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se