Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Čtyři měsíce na HRT

Únor28

A je to tady, zase další měsíc, který mi tak rychle utekl. Už nějak ten čas vůbec nevnímám a jen tak příjemně plyne. Nevím už kolik těch kouzelných pilulek mám za sebou a už to taky nějak ani nehlídám. Když bych tento měsíc měla shrnout, tak se nic moc zvláštního z těch změn ani nestalo. Projevovat se začínají takové ty změny mající dlouhodobější charakter a tak tento měsíc se zaměřím především na boj s ochlupením. Toto je post na přání některých holek. Chci v něm naše starosti popsat dopodrobna a PLS, jestli vás to pobuřuje nebo to ve vás způsobuje jakékoliv pocity odporu, post dál nečtěte a hlavně nekomentujte. Jinak jsem deset let pracovala ve zdravotnictví, tak ten masochismus při popisu berte jako mou deformaci tímto povoláním. Ne,  fakt nemám jinak potřebu tohle běžně ukazovat někomu na potkání 🙂

flowers

 

Nejdříve než začnu, ač přesto jsem slušná a taky stydlivá holka, nevím jak bych to napsala. Zkrátka, jestli s HRT začínáte, tak asi ten čtvrtý měsíc a taky ty další pro někoho mohou být kritické. To dole už totiž nefunguje, tak jak fungovalo dříve, zatímco androcur, který blokuje tvorbu mužských pohlavních hormonů funguje naprosto spolehlivě. Setkala jsem se ještě před HRT s pár ldmi, kteří právě kvůli tomu HRT ukončili, když se nedokázali smířit s tím, že o prožitky s tím spojené přijdou. Mne to tedy nevadí, ba naopak. Už plně chápu, proč ti pro někoho „zlý“ sexuologové vyžadují rok RLT + HRT. Ještě znovu asi potřetí zopakuji, že estrofem užívám sub linguálně. Tento způsob mi jak nezatěžuje játra, tak má vyšší účinnost oproti užití per os, jelikož hladina estradiolu v rozmezí mezi užitím dvakrát denně již odpovídá ženám v období dospívání a dospělosti.

Situace ohledně ochlupení a vousků je tak trochu u mne jiná než u ostatních. Riskla jsem totiž epilace s vlastním epilátorem a nechodím do vůbec salonů. Dnes už se vyrábí IPL epilátory s žárovkami a výdrží nad 100tisíc záblesků a cenově vycházejí také přijatelně. Je to sice vyšší investice na počátku, ale je jen jednorázová. Technicky co jsem taky zjistila, tak doposud profesionální epilátory byly schopné dosáhnout energii jednoho záblesku až do 20Joule/cm2(150J/7,5cm2), což se používá spíše u léčby některých kožních onemocnění s různými speciálními filtry a podle některých tabulek energie jednoho záblesku při 36stupni vícestupňového epilátoru odpovídá 8J/cm2, což je stejné jako pátý a nejvyšší stupeň u domácích epilátorů. Profesionální epilátor RIO beauty IPHR2-com má energii 9J/cm2, já používám o něco dražší epilátor od Philipsu s 8J/cm2 a s holkama jsme našly i epilátory od BaByliss, které budou stejně výkonné a účinné a cenově velmi příznivé. Epilace je vhodnější začít provádět také se začátkem HRT, neboť s epilací se další růst chloupků a vousků nezastaví, ale budou růst ty ženské, slabší, řídší, pomaleji atd. Úplně se jich asi nezbavíte.

A teď pár info na začátek: Pleť mám světlejší a vousky mi rostou také světlejší, takže nástavec na obličej ani nepoužívám. Trochu jsme se kvůli tomu oprávněně obávala, jestli to nebudou náhodou vyhozené peníze… Epilátor přiložím k pleti a nechám na stejném místě lampu zablísknout dvakrát za sebou. Podruhé to má větší předanou energii na poškozený folikul a tak mne to štípne o něco víc a trochu to jde taky cítit, jak se vousky pálí. Co jsem ale četla na blozích ostatních holek, tak po aplikaci narozdíl od nich nemám tak podrážděnou pokožku. Jen mírné začervenání, které po chvilce zmizí. Epiluji se na obličeji tak nějak každý druhý víkend a počet záblesků je cca do 150. Nicméně po epilaci a zároveň po přeholení je pleť taková o sto procent lepší 🙂 Je zde i takový okamžitý efekt.

A tady jsou výsledky po třech a půl měsících HRT, týden po epilaci a tři dny růstu vousků. Ano, tři dny jsem to nechala růst a byla přes víkend jen zalezlá doma kvůli fotografii něčeho, co vlastně ani nechci 😀 Foto berte jako ilustrační, aby si některé holky, které budou tohle podstupovat, mohly představit jaké výsledky lze dosáhnout s domácím IPL epilátorem po nějaké době. Pro běžné cis lidi nemají asi žádnou hodnotu.

35mesvousy2

Ani po třech dnech moc znatelné za denního světla nejsou, běžně by se daly zakrýt pudrem nebo makeupem, tak jsem je osvítila zářivkou 5cm od pleti a zkusila vyfotit hustotu vousků znovu. A podařilo se mi je vyfotit s dostatečným kontrastem, že už vidět jsou. Hustota je oproti původní už poloviční a zůstaly jen ty světleší. Směrem k lícím jsou znatelné fleky bez vousků a také je mám pod bradou, kde mi už nerostou. Což dokazuje fakt, že tyhle epilátory fungují. Ty tři dny jsou perfektní, než by mi prozatím vyrostlo něco, co by už šlo poznat a tak nemusím běžně přes den používat makeup. Časová prodleva obou fotek je opravdu nějakých 5minut a jsou foceny ve stejnou dobu, akorát s jiným světlem. Zůstala mi tak už polovina z nich plus se jim hůře dorůstá.

35mesvousy1

Závěrem očekávám největší ústup vousků do 9 měsíců HRT, což by měla být při srovnání s jinýma holkama stejná doba, které jinak absolvují po 6-8 epilací v salonu.

Další kapitolou je boj s ochlupením na rukou, nohou a hrudníku. Tady k tomu používám klasický elektrický pinzetový epilátor a situace je narozdíl od vousků o mnoho mnoho lepší. Celé tělo mi po dvou týdnech vyepilovat trvá do půl hodiny a je to opravdu časová úleva. Nedovedu si představit používat žíletku každý den jako některé ženy, už tak mne doposud ta víc jak hodina štvala. Na rukou mi chloupky rostou už jen světlé a jemné, že ani vidět nejsou. Foto po třech týdnech po epilaci.

ruce

O něco horší jsou pořád nohy. Asi před dvěma měsíci jsem problém s epilací nazvala jako „syndrom oškubané slepice.“ Jak byla původně hustota a síla chloupků pořád ještě mužská, tak epilace trvala déle(až hodinu za 2týdny) a i kůže se hůře vzpamatovávala a než se vzpamatovala, chloupky znovu vyrostly. Při vytrhávání mi zůstavaly půpínky a ty jsou ještě doposud stále znatelné, avšak už daleko méně, nejsou strupovité a s menší intenzitou a hustotou. Bude trvat ještě tak asi čtvrt roku, naštěstí do léta, než kůže bude úplně hladká. Chce to denně promazávat tělovým mlékem. Z fotografie jde poznat, že už mi ani moc nerostou a čím je jich méně, tím rychleji se pokožka vzpamatovává. Jestli nějaké uvidíte v detailu, tak rostly dva týdny. Běžně za ty dva týdny povyrostly tak o 2-5mm.

nohy

Doufám, že to bylo pro zvídavé duše vyčerpávající,ostatní partie nebudu ukazovat. Jinak subjektivně je mi o mnoho lépe a cítím se taky líp. Dny a týdny na hormonech už přestávám počítat a je to pro mne takový přirozený stav. Pocity únavy mi bohužel zatím nezmizely. Sice už nejsou okamžité po užití androcuru jako na začátku a vydržím být čilá do odpoledne, ale přesto se stále trochu cítím unavená a potřebuji občas vypnout a lehnout si na chvilku během odpoledne. Sice se mi fyzička o něco zlepšila a běhám po ránu 8-10Km a za těch 12 týdnů ten půlmaratón uběhnu, ale jde to o mnoho hůř než dříve. Jednak jsem svůj poslední celý maratón běžela před 10lety a ty hormony tomu taky nepřispívají. Defacto si už moje tělo ty mužské nevyrábí a jsem odkázána na aktuální hladinu těch ženských.

Od příštího měsíce se začnu posouvat zas o kousek dál, čekají mne některé další důležité kroky a změny. Tak vám o nich zas napíšu. Jsem hlavně ráda za to, že takové ty problémy hlavně s kůží a chloupky, které byly doposud se snížily a taky zavšedněly, že se jimi zabývám již méně a kratší dobu. I tohle zůstane pak jen pouhou vzpomínkou a nevím, jestli si na to kdy budu chtít zrovna vzpomenout.

14 komentářů to

“Čtyři měsíce na HRT”

 1. On Únor 28th, 2015 at 10:11 Lucka Says:

  ale jo, pořídím si ho, sice tím šedé určitě neodstraním, ale aspon ty tmavé, ty mě stejně štvou zatím nejvíc / jak zmizí tmavé, budou mě štvát ty světlejší a světlejší a …/ hlavní výhoda je čas, nemusíš někam jezdit, brát si dovolenou, prostě doma v klidu. na tu EL. jehlu u mě stejně nejspíš přijde řada, podle informace ze salonu, prý značná bolestivost u tohoto zákroku, mě asi vadit nebude / na takovou jsem zvyklá, nebudu tu psát proč/ jehla se zavádí k jednotlivým kořínkum které se vypalují. horší je zase to dojíždění, kruciš, kdyby to tak dělali někde poblíž.

 2. On Únor 28th, 2015 at 15:26 Niki Says:

  Ahojky, prosím tě, jaký typ toho epilátoru používáš? Viděla jsem ho v Saturnu za celkem solidní cenu, ale nepamatuji si jaký typ to byl, vím jen že jeden ten Philips lumea. A abyh vyhodila nějakých 200 euro za typ, který nefunguje se mi moc nechce.. Jinak mají tak docela hodně typů. S pinzetovým epilátorem, horkým voskem, cukrovou pastou, prostě s čímkoliv, co mi chloupky vythrne z nohou jsem to vzdala. Pro nohy jako modelka od Victorias secret tu bolest klidně vydržím, ale trpím extrémně na zarůstání chloupků, takže eeee, zatím stále holím a holím a vztekám se u toho, jak mě to nebaví a chloupky stejně prosvítají a není to nikdy 100% hladké, tak sem se rozhodla pro laser. Navíc jak se doporučuje laser na intimní partye před operací, nějak si nedokážu představit ukazovat se nahá v saloně a nechávat se tam problikávat.. Tahle představa mě upřímně děsí už delší dobu. V Obličeji jsem byla už asi 8x na klasickém IPL, nikdy jsem sice neměla bradku nebo zarostlý krk, nebo tváře, sem tam jako nějakej chloupek aby se neřeklo, ale trápil mě docela extrémní knírek, který byl teda strašný a už je to mnohem lepší. Jinak chlupy celkově sou pro mě momentálně asi největší boj sama se sebou 🙂

 3. On Únor 28th, 2015 at 15:36 Dominika Says:

  Je to Philips Lumea SC 2008/11 za 14tis. Kč, ale podle mne to byly vyhozené peníze navíc. Doposud všechny chodí na epilace do salonu a tak jsem koupila to nejdražší, co bylo a zkusila to s tím. Pro mne v téhle situaci to byl risk. Dnes bych se asi rozhodla pro ten BaByliss G940E za 8 tis. Kč. Je pravda, že Philips Lumea SC 2003 je o tisícovku levnější než 2008 a nemá nástavec na obličej, ale stejně ho kvůli světlejším vousům/chloupkům nepoužívám.
  PS: pro nás cokoliv za 14tis. je relativně levná investice 😀

 4. On Únor 28th, 2015 at 17:21 Niki Says:

  co jsem tak pročítala o účinnosti laseru, prý obličej je nejnáročnější na laser 🙁 nevím ty rio lasery nemají moc dobré recenze, na tu lumeu jsem četla docela hodně diskuzí a spousty ženských bylo moc spokojených, ale prý se ten účinek projevuje až po nějaké době. Nevím, pokud by to fungovalo na hohy a tělo, tak se mi to zdá jako docela dobrá investice, když si spočítám že za laser obličeje jsem vyhodila přes 800 euro za každé ošetření a pořád to nebere konce, tak bych radši rovnou koupila totok a laserovala se doma u kávy a nějakého filmu v pravidelných intervalech 🙂 budu ještě přemýšlet, než to risknu 🙂 protože starej komentuje každý můj nákup jako další krám do domu 😀 asi nejlepší je ta elekrojehla, ale ta se dá saze využít jen na minimální plochy. Každopádně na druhou stranu jsem moc ráda, že žijeme v době, kde máme mnohem víc možností než tomu bylo za totáče 🙂 Žít jenom s Dermacolem by asi neuspokojovalo naše veškeré potřeby 😀

 5. On Únor 28th, 2015 at 17:35 Dominika Says:

  Recenze Philipsu jsou třeba na Alze, odkud jsem ho kupovala a i já jsem s ním spokojená. Však jsem psala, že raději na jedno místo na obličeji na pátý stupeň zablísknu dvakrát hned za sebou, aby to mělo vyšší účinnost a takhle se to dá ovlivnit. Štípne to víc a jde to cítit.
  http://www.alza.cz/philips-lumea-sc2008-11-d558331.htm#recenze

 6. On Únor 28th, 2015 at 17:25 Niki Says:

  Navíc nechci nikomu brát naděje na úspěšnost IPL laseru v obličeji, ale stejně knírek ikdyž je minimální, pořád je ta kůže jakoby zašedlá, nebo jak to říct :)))

 7. On Únor 28th, 2015 at 18:01 Niki Says:

  To štípnutí se dá celkem přežít, když si vzpomenu, jak mě kosmetička propálí celej obličej, pak ještě celá oteklá a napuchlá letím přes celou Vídeň tak radší toto 😀

 8. On Únor 28th, 2015 at 18:14 Dominika Says:

  Chvilku po tom je pleť trochu začervenalá a nesmí se s ní na prudké slunce, ale tu napuchlou tvář neznám.

 9. On Únor 28th, 2015 at 18:26 Lucka Says:

  Niki, právě v Brně v jednom salonu řekli že jsou schopni udělat mě jehlou celí obličej, odhadovala to na tři až čtyři sezení, pokud se nepletu kolem 2000kč jedno.
  jinde se jim zřejmě kvuli pracnosti do toho nechce, hlavně že všichni mají na stránkách napsáno odstraníme i světlé a šedé a když jim zavoláš, jééé šedé to nepujde odstranit.

 10. On Únor 28th, 2015 at 18:34 Dominika Says:

  Elektrická jehla je už zastaralá metoda a některým se nevyplatí kupovat nové přístroje s touhle cenou, když poptávka je po těch modernějších IPL. Na stránky si napíšou to, co mají od výrobce.

 11. On Únor 28th, 2015 at 23:49 Lucka Says:

  čiji klamavá reklama, nic jiného to není, nepíše jim to výrobce, píšou si to sami, a mají to na stránkách i přesto, že ti potom řeknou že to neumí. čili, neomlouvej je tím že to mají od výrobce, výrobce jim stránky s jejich službama nevytváří.

 12. On Únor 28th, 2015 at 23:56 Lucka Says:

  a říkáš že jehla je zastaralá, tak jaká je potom novější metoda odstranění šedých chloupku, žádná, čili není zastaralá pokud nemá modernější a učinější verzi. je to jen jiná, pracnější a méně používaná metoda, jak vidno někdy nenahraditelná.

  ale je možné že třeba kombinace hormonu a dlouhodobého používání IPL je nakonec odstraní taky, i když pochybuju.

 13. On Březen 1st, 2015 at 9:56 Lucka Says:

  chichi, když si spočítáme kolik stojí laser za odstranění vousu plus třeba ještě chloupky na těle, to je potom opravdu těch 14ooo ještě krásná cena.
  naštěstí nohy řešit nemusím, tam mě stačí použít dvakrát týdně žiletku.
  ale na bříško a dekolt se ten domácí IPL bude taky hodit a i kdyby měl učině odstranit jen to, tak je to dobrá investice.

  Niki tak to koukám, 8 krát laser obličeje a ještě pořád ses toho nezbavila.
  i kdyby tím domácí IPL to trvalo třikrát déle, pořád je to doma v pohodlí a hlavně bez starostí.

 14. On Červen 20th, 2018 at 6:47 Epilace Says:

  Držím palce!

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se