Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Daň nejvyšší

Únor25

Je těžké psát jen sama o sobě, když víte, že to může být i jinak. V růžovém a sluníčkovém světě nikdo z nás nežijeme a realita umí být někdy tvrdá a krutá, i přestože sama o sobě mohu tvrdit, že jsem zrovna teď o mnoho šťastnější a spokojenější člověk. Věřím a přesto jsem s tím smířená, že jednoho dne vše v tomto světě plném utrpení, které staví na pomíjivosti veškerého dění, může být najednou všechno jinak. Některé informace se mi z tohoto důvodu zakrývat a tajit nechce a to ani na tomto blogu. Ta daň nejvyšší, jak je již zmíněno v nadpisu, se týká rizikovosti nakažení HIV u transgender osob(ne jen těch transsexuálních jelikož transgender zahrnuje širší skupinu lidí).

Možná se to opět někomu líbit nebude, když tu zveřejním pár grafů, jelikož tyto grafy mohou svádět některé neznalé k hejtování nás včetně mne. Předem chci jen říci, že není vše takové, jak na první pohled vypadá a pokud se někdo k tomu hejtování přeci jen uchýlí, bude to jen vizitka jeho vlastní neznalosti a nepochopení. Nicméně budu ráda, když se k tomu vyjádří někdo, kdo je této problematiky více znalý než já a uvede některé souvislosti na pravou míru. Jinak, prosím Vás, berte toto jako post věnující se především prevenci a uvědomění si toho rizika. Sice žijeme v tom pro některé z nás nejhorším antiTransgender státě, avšak nás společnost nenutí žít na jejím samém okraji, jako je tomu jinde.

Toto je graf rozšíření viru HIV ve světě u homosexuálních osob.

globalni-epidemie-hiv-01

A toto je graf rozšíření viru HIV ve vybraných státech, kde došlo k měření u Transgender osob

HIV-prevalence

Riziko nakažení Transgender osob je o 30(USA) až 300procent vyšší(v případě Argentiny) než v předchozím grafu. Je otázka, čím to asi bude.

Tento šílený rozsah z jednoho důvodu mají na svědomí rozdílné sociální poměry. Například v Argentině se sice povolily homosexuální svazky, avšak je zde absence jakýchkoliv antidiskrimačních zákonů a transsexualita je stále v některých oblastech, někdy zaměňovaná za cross-dresserství, je trestná. Zatímco gay komunita s registrovaným partnertvím vede ke snížení promiskuity oproti třeba Brazílii, Chille a Peru. Setkala jsem se s hatujícími články a s logikou věci mi je plně jasné, že v těchto oblastech MtF ženy vytlačované na okraj společnosti nebudou podnikat riskantní a nebezpečné kroky pro svou obživu. Nebudou tedy pěstovat koku ani riskovat možnost uvěznění krádežemi, ale raději si budou vydělávat prostitucí. Statistika planě odráží skutečnost, jak se i přes hosexuální friendly společnost v Jižní Americe k transgenderům stále chová.

Indie je na tom podobně. Zde hidžry do doby kolonializace Anglií žily své životy a až pak je teprve bipolární evropská společnost odsunula na okraj společnosti. Zvyky ze staré Anglie zde stále přetrvávají a novodobá Indie si na život s každodenními ostrými lokty, kdy někteří nemají šanci přežít, zvykla. Menšina, která měla zastání v kultůře a byla pod ochranou bohů je pryč se západním stylem života. Tak jako v Japonsku zmizely gejši, stejný osud potkává i hidžry v Indii, akorát s tím rozdílem, že transsexualitu si člověk nezvolí narozdíl od rozhodnutí stát se gejšou.

Nicméně je zde ještě pár dalších otázek. To, co jsem napsala jen vysvětluje, proč jsou tak velké rozdíly mezi jednotlivými zeměmi, avšak grafy ukazují, že poměr rizika HIV je u Transgender osob i tak vyšší než u homosexuálních, minimálně o tu třetinu. Sociální rozdíly mohou leccos v grafech změnit a pomíchat naše uvažování při vytváření si našeho postoje. 300 procent je v rozdílných socíálních poměrech moc a co je tedy málo? V USA, kdy nezaměstnanost klesala pod pět procent, je přesto rizikovost o třetinu vyšší. Platí v sexuálním průmyslu opravdu zákon poptávky a pak nabídky? Při až 300 dolarech za hodinu? Na toto nedovedu odpovědět a taky si nedovedu vysvětlit těch 21procent nakažených, když podle statistik placený sex v USA zkusilo pouze 11procent transgenderů. Z čeho ta dvakrát větší rizikovost tedy jinak vyplývá? Faktor placeného sexu může mít vliv max. do absolutních padesáti procent. Podle dokumentu se totiž jedná jen o transgender a ne o muže(asi myšleno TV a CD), co měli sex s muži nebo užívali drogy. USA je země, kde je konzervatismus silně zakořeněn a přesto i tak nízká statistika nemusí nic vypovídat o kvalitě života transgenderů.

Když přejdu do Evropských měřítek, dostanu zde opět třikrát větší rizikovost, nicméně s nejnižšími hodnotami než kde jinde. Velmi tolerantní společnost, která se za poslední dobu hodně změnila k lepšímu, narozdíl od té Indie, má tedy vliv na snížení rizika nakažení u všech skupin všeobecně, avšak asi nemá žádný vliv na poměr rizikovosti nakažení trangender osob vůči homosexuálním. Připomenu-li do toho statistiky, že jen čtvrtina MtF zůstane stále na ženy, mohou být tato čísla klidně i o něco vyšší.

Které faktory nás činí těmi více rizikovějšími vůči ostatním, nevím. Je to tedy jen o té nezaměstnanosti, viz třeba USA? Apeluji přesto na ostatní a jejich prevenci a pro hejtaře vzkazuji, že ne všechny žijeme takovým způsobem, tak jak by nás oni měli nejraději ve svých očích. Ne každá jsme promiskuitní a provozujeme placený sex.

Key Populations Issue Brief – Final (2)

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
  • Přihlásit se