Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Domčino Haute couture

Červen17

Zatím jsem se zmohla pouze na takové šaty níže, ale je to každou chvíli to moje šití čím dál tím lepší. Že už jsem o level výš se dá poznat na tom, že už mne nikdo za to, co si ušiju, nechválí. No nechválí mne nikdo, protože si všichni myslí, že je to kupovaný. To je v háji a já se s tím takhle pracně dělám. Stříhám, šiju, zažehluju, pářu, přešívám, zažehluju a ono už nic za to. Ale už se pomalu tomu haute couture blížím. Nakoupila jsem si samé krásné látky a doplňky a nedá mi to přetvořit z nich ještě něco krásnějšího.

Po minulým perným měsíci, který jsem po nocích trávila v práci, jsem si už potřebovala odpočinout. Jo zkrátka když se rozsype Raid, tak je o zábavu postaráno. Na dovolené v Paříži jsem si vůbec neodpočinula a bolely mne nožky jako…z toho chození. Do toho ještě v druhé práci přišli, že chtějí změnit poskytovatele internetu a všechny služby na serverech včetně firewallu a třech VPNek se musely převést. Takže jsem tam zas byla i o víkendu. Do toho jsem ještě dělala jeden eshop pro biofarmu a musela jsem tam vyřešit pár složitých věcí. S ním se taky dole pochlubím. Zkrátka jsem se cítila tak zpráskaná a do toho mi malá říká, když jsem ji vezla do školy: „Domí, kolik máš v tý práci peněz? Máš…???“ „Jó to mám.“ odpovídám ji. „Tak to chci taky dělat, to mi stačí a navíc ty máš tak pohodovou práci, hlavně do tý práce nemusíš jít a můžeš si zůstat doma.“ Nevidí, co všechno za tím je a že člověk, který zůstane doma, musí mít taky dost motivace se k práci donutit a neprokrastinovat. „Tak se musíš dobře učit a neflákat to“ alespoň zkouším ji nějak motivovat v učení a v duchu si říkám, jak já občas potřebuju vypnout ty internety, zavřít notebook a telefon. Občas si říkám, že bych se mohla na chvíli zbavit i auta(první rok a mám 30tis za sebou), ale to už je těžší než jen vypnout internet, páč jsem zlenivěla. To už je snazší si zajet na brusle a najet na nich 20km, ale autem, jak jinak. A do toho všeho, aby toho nebylo málo jsem se starala o dvě malá koťátka. No podívejte, to je ňuňatý.

Nakonec jsem je tento víkend došila a ještě si byla i zabruslit, i když jsem ještě včera pozdě do noci seděla na terase a nastavovala server vzdáleně. Šití je pro mne taková příjemná zábava, při které mohu skoro vypnout mozek, spíš při něm používám tu kreativnější část a ne tu logicky myslící. Někdy se přistihnu v obchodě, že ještě pořád přemýšlím, když jdu z práce a že ten mozek jede setrvačností na plné obrátky a snaží se něco vymyslet. Proto je pro mne šití jeden z velkých relaxů, u kterých si odpočinu.

detail…

a nakonec se musím pochlubit ještě s eshopem pro jednu biofarmu, která používá oběrná místa a rozvozové dny.

a já už zas potřebuju dovolenou…

posted under Můj styl
7 komentářů to

“Domčino Haute couture”

 1. On Červen 21st, 2018 at 19:07 Erin Says:

  Ahoj Dominika
  Pekna praca, vidiet ze stale zlepsujes sitie.
  Mozes mi poradit s vyberom stroja?
  stroj
  https://www.sijacie-stroje-patchwork.sk/janome-603-dxl-2160-
  a k nemu aj
  overlock
  https://www.sijacie-stroje-patchwork.sk/texi-joylock-24-set?sort=p.price&order=ASC&limit=15

  Co ti na to?
  Chcem uz elektronicky, staru mechaniku mi sice opravil ale opat sa pokazila a nebavi ma vrazat do stareho stroja peniaze.
  Sitie podobne ako robis ty + patchwork, obliecky a dalsich x veci.
  hm ?

 2. On Červen 22nd, 2018 at 10:56 Dominika Says:

  ahoj, děkuju…s výběrem patchworkového stroje ti moc neporadím, pokud ho chceš na to…nevím co na ten patchwork všechno potřebují.

  Jinak co koukám na videa holek, co šijou, tak ty Janome stroje si chválí.

  Úplně dobré je to zpětné tlačítko, to používám ráda vždy když začínám a končím steh, ale to má ten Janome taky.

 3. On Červen 22nd, 2018 at 23:29 změna pohlaví, tak jak to dokáže řešit současná medicína, je zcela k ničemu Says:

  šiješ pěkně 😉 ale tady se pro transgenders tvoří dějiny, a to NAJEDNOU v jednom jediném týdnu,
  a to netřeba to ignorovat jenom proto, že je to zde na cz trans blozích zamořeno konzervativními až nesnášenlivými transgenders lidmi,

  týden 3 v 1

  tak jdem na to:

  1, Transsexualita zmizí z kategorie duševních poruch, rozhodla Světová zdravotnická organizace
  https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/zdravi/transsexualita-svetova-zdravotnicka-organizace-transgender_1806202028_dp

  2, Vláda podpořila manželství pro homosexuály, registrované partnerství by tím zaniklo
  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2517118-vlada-podporila-manzelstvi-pro-homosexualy-registrovane-partnerstvi-tim-zaniklo

  3, Návrh ministerstva spravedlnosti: Lidé budou mít právo měnit pohlaví bez chirurgického zákroku
  http://www.ceska-justice.cz/2018/06/navrh-ministerstva-spravedlnosti-lide-budou-mit-pravo-menit-pohlavi-bez-chirurgickeho-zakroku/

  ta jednička 1 už platí, jen staré struktury sexuologů se tomu nebudou chtít přizpůsobit 🙁 NESERTE!

  a ta dvojka 2 a trojka 3, když bůh dá, by mohla začít platit od 01 2019 🙂 SATISFAKCE :-*

  středověké struktury, konzervy, nesnášenlivci, homofobové, hejtři na zteč do boje

 4. On Červen 26th, 2018 at 17:45 Alena Lennart Says:

  No mně osobně ta „dvojka“ NESKUTEČNĚ uleví páč tady v norsku je rozvod podmíněn ročním odděleným žitím partnerů což mi páchalo dost nepříjemností neboť od sebe prozatím jít nechceme no a „trojka“?To by byla PARÁDA začít RLT s plně ženským jménem a eFkem v pase :-)))
  tak snad „bůh“ dá a klapne to 🙂

 5. On Červen 26th, 2018 at 19:05 Dominika Says:

  ono možná i na tvém případě jako u spousty jiných lze prezentovat, jak je ta bipolarita silně zakořeněná ve spoustě společenstvích. Vždyť je to hloupost se rozvádět kvůli změně pohlaví, když podle statistik vydrží polovina párů a šedesát procent z toho pak ještě považují svůj vztah za silnější než kdy dříve, zbytek beze změn a zhoršení je pouze vyjímečné. Zákony pak v těchto případech jsou nakloněny těm, co se rozvádí, ale neberou v potaz přání lidí. Nejsi jediná. Je potřeba to připomínat a psát o těchto tématech.

 6. On Červen 26th, 2018 at 21:15 Alena Lennart Says:

  Aby to vešlo do co nejširšího povědomí.Ale zaplaťpánbu už to pomalu začíná.
  Viz pořad „tenký led“.
  No a ten rozvod to je další extra téma.Např tady v norway by jsme museli žít odděleně rok…jsme tu všichni(celá rodina)a vzhledem k nezletilosti dcery by se to muselo řešit tu v Norsku.Celý by to byl nesmysl protože by jsme se k sobě poté zas vrátili…
  Díkybohu mi toto odpadne.No aspoň něco pozitivního 🙂
  (když už teda asi nepůjde ta úřední změna na základě osobního prohlášení jako je to tu v Norsku již léta…)

 7. On Říjen 21st, 2018 at 15:31 mikaela Says:

  No je to pěkné ale jestli ses dívala na Popelky na Barodově Tak Osmany Lafita vyřkl jednu větu češi se bojí experimentovat tak popust´ uzdu fantazii a zkus jeden Blok změnit na modní z tvé tvorby a nebo to můžeš zkusit i na sociálních síti a vyjít z reality a nebo z kritiky a podel toho se navnadit .Věř my taky jsem to zažila a ted´ mě prošel další album sice stouh bude poprask jestlise to dostane do Ruska ale su Venezianka anjámo .

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se