Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Domčiny komentáře

Září27

V minulém týdnu se toho událo poměrně hodně, ale nějak jsem neměla ani moc čas na všechny ty události reagovat, protože jsem se připravovala na pondělní soud mezi mnou a policií, více o tom napíšu později. No a protože se nakupily různé události, rozhodla jsem se je trochu shrnout do jednoho článku. Jen co ho dopíšu, tak musím zase letět pryč na oběd k mé tchýni. Mám totiž hodnou tchýni.

Umělého ale zato opravdového Kena Rodriga Alvese nepustili o víkendu do Dubaje kvůli dokladům. Nestalo se mu to zůbec poprvé, již dříve byl na letišti vyslýchán v New Yorku. Proč o zrovna o něm píšu? Protože takové věci se dějí docela běžně a Chelsea Manning též nepustili do Kanady. Tato velmi liberální země vůči transgenderům se odkázala na Chelseaninu minulost, kdy byla za vyzrazení utajovaných zpráv odsouzena a celní úředník na základě toho vydal rozhodnutí, ve kterém jí zakazuje vstup do této země. Já jen doufám, že na Silvestra se se svou drahou polovičkou někam do ciziny podívám, pořád mi totiž říká: S tvojí smůlou skončíme taky někde na hranicích 😀

Protesters protest on Avenida Paulista on 22 September 2017 against Judge Waldemar Cláudio de Carvalho of the 14th Federal District Court, granted an injunction that, in practice, makes it legally possible for psychologists to offer sexual reversal pseudo-therapies, popularly called " gay cure". Not a few of those who, in protest, have accused the magistrate of being homophobic and have said that homosexuality is a disease. In fact, Carvalho does not go so far as to explicitly defend the gay cure and does not overturn a resolution of the Federal Council of Psychology (CFP) that, since March 1999, forbids its practice. He also made it clear in his text that, in analyzing the case, he adopted as a premise the position of the World Health Organization that "homosexuality constitutes a natural variation of human sexuality and therefore can not be considered a pathological condition." (Photo by Cris Faga/NurPhoto)

Nejen Kanada jako velmi friendly země, ale i Brazílie občas ukazuje svoji stinnou tvář. Zdejší soudce Waldemar de Carvalho navrátil licenci křesťanské terapeutce, aby mohla pokračovat v léčení homosexuality a transsexuality konverzní reparativní terapií. Ihned na to se ozvala vlna bouří a pochodů lidí, kterým se nelíbí tyto nebezpečné praktiky, jež mnohdy dohnaly léčené k sebevraždám. Je to tak jedině dobře, když se hromadného protestu v Brazílii zůčastnilo více jak 20miliónů lidí.

Dvacetiletý transgender kluk Ajay Holbrook, automechanik z Texasu, je horkým kandidátem na vítězství v kulturistice Mr. Olympia. Ajay užívá HRT už od 16 roku, kdy začal svou přeměnu a od té doby začal i tvrdě trénovat. Nyní prý zvedá na bench press 136Kg.

ajay_holbrook_1

„Udělal jsem rozhodnutí, že mé štěstí a úspěch v životě bude znamenat víc než úsudek ostatních. Přál bych si, aby více lidí pochopilo, že být transgender není tabu. Jsem navždy vděčný lidem, kteří dokázali otevřít svou mysl, aby pochopili, že jsem tak šťastný.“

ajay_holbrook_2

A nejen Ajay může uspět, ale i 28 letá Daniela Vega, čilská herečka, která si zahrála hlavní roli ve filmu Fantastická žena a která nyní sklízí úspěchy na filmových festivalech, naposledy na Berlínském a Torontském filmovém festivalu. Čile tento film, který vyjde už v listopadu a v Británii až v březnu, následně nominovala do Oskarů, čímž se už tak trochu řadí po bok dříve nominovaným a postoupivším transgender hudebníkům Angele Morley a Anohni. Daniela jako Marina se ve filmu musí vypořádat se smrtí svého partnera a následnou transfóbií ze strany jeho rodiny.

A z místních vod jsem na závěr chtěla jen reagovat na pomluvy a trochu i varovat některé, jež uvažují o kastraci namísto SRS, i když je vás nepatrné množství. To, že se autorce bujonového vaření a fejků ze sekáčů podařilo dosáhnout úřední změny pohlaví pouze s kastrací a ponecháním si penisu, tedy tím může člověk navštěvovat dámské toalety atd. neznamená to, že má tvrzení o §29 občanského zákona, který k úřední změně pohlaví striktně vyžaduje i přeměnu pohlavních orgánů, jsou nepravdivá. V jeho ustanovení jsou tři podmínky, které toto vyžadují a já si ho sama nevymyslela, abych pokud to zmíním někde v diskuzi se tím zároveň nad ostatní povyšovala. Stačí narazit na úřednici na matrice, která se špatně vyspí a nakonec spláčete nad tím, co jste to vlastně udělaly. Já si myslím, že to za to ani nestojí. Zvažte tedy i ten argument, že můžete být odmítnuti s tím, že nebudete mít možnost se odvolávat na špatný postup matrikáře. To zda-li fejková královna a ta, co pomlouvá mají spolu nějaký poměr a tím nadržují jedna druhé a mé komentáře se mažou, mi tak nějak netrápí. Vždycky mám prostor se vyjádřit i zde, v tomhle případě napsat, že se tato informace nedá považovat za jistou a ověřenou. Vždycky mne ale dostávají články ostatních lidí ve smyslu: „Viděla jsem holku, co je kastrovaná a je to pravda a ta, co říkala, že to může být jinak je arogantní kravka“, což by takto stroze napsat na Lonely.cz bylo docela na opováženou. Přeci jen si tu zakládám na nějaké úrovni psaní a hlavně na referencích.

Na závěr mi přišlo pár emailů, na které mám málo času odepisovat, pokud se týkají pro mne méně důležitých věcí. K penilní inverzi: (musíte rozkliknout post, okud je vám víc než 18)

Ještě jednou musím napsat, že metoda penilní inverze, kterou tu provádějí všichni operatéři v ČR a o které jsem psala v několika článcích, se provádí tak, že se kůže převrátí směrem dovnitř. Když si představíte jakou polohu na pánvi má penis a vagína, tak oba orgány nejsou na stejném místě, je mezi nimi tak cca 5cm minimálně, ne že bych si to teď přeměřovala, to ne, ale zkrátka by to bylo nepřirozené, pokud by se kůže penisu měla jen tak převrátit, protože vepředu víc překáží kost pánve. Vagína je oproti penisu položená o kousek víc dozadu a pokud se kůže penisu převrátí směrem dovnitř, o to víc se pak při druhé úpravě musí zkrátit, aby se otvor vagíny nařízl a posunul víc dozadu. Rozumějte tomu tak, že při penilní inverzi se nedá využít celá délka původní kůže a u druhé reoperaci se o to hloubka ještě víc zkrátí o to, co se posune směrem dozadu. Dr. Vřeský reoperaci provádí cca po týdnu, v Motole si nechávají půl roku na zhojení po první operaci a pak provedou Z plastiku, kterou vagínu posunou více dozadu a klitoris překryjí. Zatímco u Vřeského neuvidíte výsledek po operaci kvůli převazům apod., tak než se nadějete máte po druhé, v Motole vás nechají zahojit spodek s tím, že budou riskovat horší průchodnost močové trubice. Obojí má své pro i proti. U jednoho se řeže do živé tkáně v krátké době mezi operacemi a tím se může samozřejmě zvyšovat výskyt nekróz, které mohou snížit citlivost výsledného orgánu, u druhého sice čekají na zhojení, ale než budou pokračovat, může se stát, že se mezi tím dostanete do různých zdravotních obtíží s tím spojenými. Jak je to tedy s hloubkou? Tvrdit že má někdo 18cm hloubku po reoperaci může jen ten, kdo měl původní orgán 18+cca 5cm. Každopádně tím nebude Vícžena nebo pravější trans, jak se některé chlubí. Druhou operací jak už jsem uvedla kvůli poloze na pánvi, se hloubka vždy jen sníží ne zvětší, hloubka se zvětší pouze dilatací. Nicméně mohu potvrdit, že po roce a půl dilatování lze invertovanou kůži roztáhnout o něco více než na původní délku orgánu před operací a co se týče hloubky tak ji též rozšířit o 1cm v průměru, tedy ještě víc než byl původní orgán. I když jsou mnohdy dilatace bolestivé, nesmíte s nimi přestávat. Tak jsem tím snad odpověděla na pár dotazů, které mi mailem přišly.

7 komentářů to

“Domčiny komentáře”

 1. On Říjen 8th, 2017 at 22:10 Gray Says:

  S tím obviňováním kdo píše fake byl trochu opatrnější. A nebo píše fake ministerstvo zdravotnictví 😉
  2. Jde o tyto chirurgické zákroky:
  a) Female-to-male: mastektomie (redukční mammaplastika), hysterektomie, oboustranná ovariektomie,
  metaidoioplastika, faloplastika, scrotoplastika a urethroplastika.
  b) Male-to-female: orchiektomie, penektomie, vaginoplastika, klitorideoplastika a labioplastika.
  https://www.mzcr.cz/Legislativa/dokumenty/vestnik-c8/2012_6865_2510_11.html

  Samotná orchirektomie/hysterektomie byla, je a bude uznatelná v ČR. Nebo píše fake ministerstvo zdravotnictví.
  Ta třetí podmínka v NOZ 29 vlastně nemá moc váhu, protože právně je nadřazený zákon o spec. Zdravotnich, službách ve kterém to specifikované není. Je to specifikované v tom metodickém pokynů MZ. Třeba u kluků se hysterektomie dělá celkem často. Stejně jim tam nemají moc co ušít.

 2. On Říjen 8th, 2017 at 22:27 Gray Says:

  Ps.: Sice tu se „chlubítte“ antihejty, ale minimálně mezi řádky v tom čtu hate na holky co buď nechtějí chirurgické zákroky vůbec, nebo chtějí/podstoupili právě jen orchi.
  Dvojí metr? Kojící, rodící muž OK oslavný článek, ale když holka neprojeví dostatek nadšení pro Motol, nebo pro to jak tam dopadla tak ji sežerete zaživa. A navrch dostane nálepku tv.

 3. On Říjen 8th, 2017 at 22:37 Dominika Says:

  Mne to je ale volný…není mi volný hejter, co mi píše maily a nadává do travestitů. Však to není poprvé, co se na infantilním blogu jiné holky pomlouvaly do chlapů atp. Je to jejich karma, kterou si musí ostatním prokazovat, že jsou víc ženami. Není to můj problém. Mne šlo jen o to napsat, že já opět nebyla tou první, kdo někoho hejtoval. Jinak mne jejich problém o to, kdo má lepší vagínu nebo je vícženou nezajímá.

  Doporučení MPSV nemá zas větší právní hodnotu jako občanský zákoník. Jde tu opravdu jen o to, jak se úředník na matrice vyspí. Věstník je napsaný dříve než vešel v platnost NOZ. Nad NOZ by měl normativně víc platit zákon o specifických zdravotnických službách, ten však vyjmenovává pouze podmínky pro podstoupení operativní přeměny a ne právního uznání pohlaví.

 4. On Říjen 8th, 2017 at 23:55 Gray Says:

  Není to o tom jak se úředník vyspí. Marltrika dostává papír o ukončení léčby. Není na ní dělat diagnostiku. Podzákona norma není nadřazená NOZ. Ale v tomto je zákon V tomto je nadřazený 373/2011 Sb. Zákon o specifických zdravotních službách nadřazený NOZ. A jak se má zákon vykládat určuje Ministerstvo zdravotnictví viz výše. To je metodika ministerstva zdravotnictví ne sociálních věcí.

  Matrikářka i když se vyspí hodně blbě nemůže kecat do práce ministerva zdravotní. Pokud Ministerstvo zdravotnictví tvrdí, že něco je zákrok je změně pohlaví podle 373 tak prostě má matrika smůlu.

 5. On Říjen 9th, 2017 at 6:47 Dominika Says:

  ve věstníku je čárka mezi chirurgickými výkony a ne středník, takže orchiektomie jen nestačí a nelze to vykládat jako jen pouze jednu možnost. Mastektomie při ponechání dělohy také nestačí u kluků ke změně občanky a také je mezi operacemi napsána.

 6. On Říjen 9th, 2017 at 10:05 Gray Says:

  Mastektomie je jediná u které nedojde k znemožnění reprodukční funkce. Které je v NOZ i v 373. Takže by se dál mohli množit. Btw u těch kluků jim vagínu pomalu ani žádný chirurg nechce odebrat. A samotná hysterektomie se dělá imho rutině. A s doklady není problém. Nevím proc by u analogické změny vnitřních pohlavních orgánů orchi problém být měl.

  BTW o pár článků dole citujete rozsudek Evropského soudu proti Francii, podle kterého je nepřípustné sterilizace vyžadovat. Takže prvním tg člověk který se proti rozhodnutí matriky odvolá musí vyhrát a dostane doklady. A celá tahle debata je irelevantní.

 7. On Říjen 9th, 2017 at 10:31 Dominika Says:

  přesně tak…s tím souhlasím, že dohadovat se o tom může být irelevantní…Jen šlo o diskuzi, ve které jsem napsala, že po NOZ může být problém uznat úřední změnu, když je nyní vyžadováno navíc také přizpůsobení pohlavních orgánů. V podstatě mi ani nešlo se o tom dohadovat, jen napsat zmínku, že to v tom zákoně je. Nevylučovala jsem, že tomu může být i jinak.

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se