Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Dva týdny podruhé

Březen18

Trocha stresu a hned jsou dvě kila dole a já si pořád stěžuju, jak to nejde při těch kouzelných pilulkách shodit.

Tak už to ví v mém okolí snad všichni, že jdu na operaci. Ale úžasný na tom je to, že jsem se ani jednou při tom nevyoutovala. V práci si všimli, že teď poslední dobou občas chybím, tak jsem to kolegyním řekla, že jdu na operaci do Motola.

„A s čím?“ „Ale se spodkem, ženské problémy.“ „Aha, tak to ti nezávidím, hlavně ať to dopadne dobře.“

V autoškole jsem to musela říct dopředu a kvůli tomu mám naplánovaný zkoušky. „Příští týden zřejmě nebudu, tak nemůžu jezdit, ale budu mít dost času se učit.“ A v tělocvičně jsem jednou nebyla a trenér hned. „Domíno, ty jsi byla nemocná?“ „Jo to kdyby, brali mi krev na transfuzce.“ „Ty jsi byla darovat krev?“ „Nee, jdu na operaci a potřebovala jsem ji pro sebe, jenomže se mi tam udělalo nevolno.“ „Nechceš si náhodou nechat zvětšit prsa!?“ „Nee, o tom nepřemýšlím.“ Po tom minulém rozhovoru o plastikách o nich moc neuvažuji. „Tak to ti budu držet palce a hlavně napiš, jak to dopadlo.“ Ale kamarádka hned začala vyzvídat, tak jsem jí důvod operace zopakovala. Tak a to sdělení mám za sebou.

V Peru transgender lidé čelí vytlačování ze společnosti a musí často žít na jejím okraji, žijí ve strachu ze znásilnění, násilí a vraždám, mají omezený přístup ke vzdělání a k lékařské péči. Neexistují žádné antidiskriminační zákony. Přesto dva fotografové Juan Jose Barboza-Gubo a Andrew Mroczek od roku 2013 doposud vyjádřili tamní životy transgender lidí a jejich boj o přežití nádhernými fotografiemi. Ode dneška do května probíhá jejich výstava.

07_barbozagubo_mroczek

08_barbozagubo_mroczek

04_barbozagubo_mroczek

10_barbozagubo_mroczek

06_barbozagubo_mroczek

03_barbozagubo_mroczek

05_barbozagubo_mroczek

09_barbozagubo_mroczek

02_barbozagubo_mroczek

01_barbozagubo_mroczek

posted under Můj Timeline

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
  • Přihlásit se