Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Dvě infografiky

Říjen28

Pvní infografikou je Eurobarometr Evropské komise z celkového počtu 27tisíc respondentů, která dochází k závěru, že polovina transgender lidí pociťuje, že země, ve které žijí, je diskriminačně založená vůči nim. Přesto v celkovém hodnocení v celé EU si 76% lidí myslí, že by LGB lidé měli mít stejná práva jako ostatní.

Zde odkaz ke stažení na infografiku a zde na kompletní report

Co se týče Transgender práv, report podává srovnání zemí míry diskriminace také vůči nám. Ve všech reportech je ČR pod průměrem.

Měli by mít LGB lidé stejná práva jako ostatní?

Mohli by LGB lidé uzavírat stejnopohlavní svazky? Eurobarometr zde uvádí také trendy, kde vykazuje ČR pokles oproti roku 2015 o 9 procentních bodů jako největší pokles vůči ostatním státům EU před Maďarskem se šesti procentními body.

A pozor!!! Stávající možnost změnit pohlaví v dokladech by nám zakázalo 52% Čechů. Zde se Česká republika už nalézá hluboko pod průměrem v základních otázkách transgender lidí.

S úřední přeměnou alespoň na neurčité pohlaví dokonce dva ze tří 69%.

Další infografiku si vypracovalo Rádio svobodná Evropa, ve které porovnává rok 2007 a 2019. Tato infografika ilustruje zcela logický pokles tolerance s nástupem parlamentních stran v ČR a na Slovensku, které se otevřeně hlásí k popírání práv menšin a které mohou formovat veřejné myšlení zejména těch, kteří byli doposud neutrálně zaměření.

posted under Dokumenty o TS
20 komentářů to

“Dvě infografiky”

 1. On Říjen 29th, 2019 at 0:02 :-/ Says:

  Sexuální menšiny se zde ještě nakonec znovu dočkají, v tom postsovětském teritoriu, genocidy a pogromů. V ČR za tuto situaci mohou populistické nesnášenlivé politické strany, skupiny i jednotlivci, kterým je zde povolováno aktivně a legálně působit v politice a šířit nenávistné proklamace.
  Zde několik jmen politiků, oligarchů, církve > nesnášejících LGBT+ lidi / sexuální menšiny v ČR: Klaus, Klaus ml., Zeman, Babiš, Kellner, Foldyna, Duka, Piťha, Okamura, část české justice, katolická církev, + ještě minimálně 30 až 50 procent obyvatelstva České republiky.
  A speciálně nesnášenlivost vůči trans lidem v ČR? Tam té nesnášenlivosti bude s přehledem a s jistotou ještě více nežli u LGB lidí.

 2. On Říjen 29th, 2019 at 16:07 Tereza Says:

  Takový pokles u CZ i SK mě ani nepřekvapuje, když vidím, jak je veřejnost čím dál víc otrávená neustálým křičením LGBT zástupců, že jsou diskriminovaní a pořád dokola to opakují. Vadí to už i mně a to LGBT podporuju, ale ne tím, že budu celé lidstvo ukřivděně kamenovat slovy, že mě diskriminujou a jsou na mě zlí.
  Touto aktivní agresivní politikou cesta nevede, milé LGBT.
  Neříkám, že vím, jak na to, ale o důvod víc, proč se k LGBT nehlásit.
  Zatímco v roce 2007 byla podpora homosexuálů 83 %, teď je úplně v háji na 59 %. Kde kdo je teď připravený vystartovat (jak z LGBT, tak z veřejnosti), když se tyhle otázky řeší. Je to celkem dost výbušné téma a na to fakt nemám, zatímco dřív nebyl problém se o tom s někým bavit.

  Na druhou stranu by bylo zajímavé analyzovat, co způsobilo opačný efekt ve Velké Británii, kde se podpora vyhoupla zase ještě o něco výš. Protože i v Británii všichni řvou. 🙂

 3. On Říjen 29th, 2019 at 19:39 Eliška Liška Says:

  Ahoj,

  „Tato infografika ilustruje zcela logický pokles tolerance s nástupem parlamentních stran v ČR a na Slovensku, které se otevřeně hlásí k popírání práv menšin a které mohou formovat veřejné myšlení zejména těch, kteří byli doposud neutrálně zaměření.“

  Jestli ona příčinná souvislost není jinak:
  1. Nejdřív byla tolerance
  2. Potom přišla Nadace Open Society a spol. a tyto zafinancovaly různé spolky, které si požádaly o tučné granty.
  3. Tyto spolky si potom začaly velmi dobře žít a dokázaly vytvářet různým neumětelům a darmošlapům pracovní příležitosti nezřídka s lepším platem než má člověk pracující rukama 8 hodin v prašném provozu.
  4. Skutečnost, že takových organizací, ať už se zabývají LGBT, ekologií, uprchlíky, feminismem nebo pro mě za mě třeba bicyklistikou, byla/je lidem proti srsti. Smůla je, že to odneslo i LGBT.
  5. Reakcí je vzestup parlamentních stran, které se otevřeně hlásí k popírání práv menšin a možná tím nemyslí tak úplně nenávist k homosexuálům jako takovou, ale spíš je jádrem pocit nespravedlnosti a hořkosti.

  Tyto průzkumy ovšem přeházely posloupnost 1-2-3-4-5 na 1-5-4 a z toho pak budou další neziskovky vyvozovat v dalších žádostech na granty potřebu více peněz na 3, čímž se hezky vykresluje smrtící spirála. Opět to hezky demonstrujme na Transparentu, který začínal s malým rozpočtem od poměrně neznámé nadace s německým jménem (jméno si už nepamatuju), avšak dnes se již na jeho stránkách honosí loga jiných kalibrů – Visegrad Funds a vláda Nizozemska.

  Jinými slovy – jde už o fondy vládní, takže jde o peníze daňových poplatníků (u Visegrad Funds i českých daňových poplatníků), takže se lidem, kteří žádné dotace nedostávají, o to víc otevírá kudla v kapse. Na stránce fondu jsem nenašla úplný seznam příjemců a stejně tak jsem nenašla na stránce Transparentu zprávy o hospodaření. Na stránce Visegradu jsou pouze prezentace vybraných projektů a jak vidím, není problém získat třeba €50_000.

 4. On Říjen 29th, 2019 at 21:45 Dominika Says:

  Ahojte holky,
  v rychlosti se vám pokusím odpovědět, protože nemám moc času a ve tři vstávám, abych mohla být na jednání.

  Eliško o Transparentu se proslýchá, tedy ví se, že i když možná některé peníze z dotací získala, je chudá, prostě chudá a nemá finance na projekty, soc. pomoc apod. a jestli něco někdy dostala, tak to už spolkly provozní náklady na pronájem prostor apod. Ale to mne ani tak netíží. Zaměřenost na neziskovky je celkově špatná a vyvolávají ji ti, kteří sami dotace čerpají.

  Co bylo první? Vejce nebo slepice?

  Nejdřív byli samozřejmě lidé tolerantní a netolerantní a podstatná většina lidí byla bez názoru, která neměla o této problematice ani zdání.

  Ve státech, které mají dlouholeté zkušenosti s odlišnostmi a minoritami jako je DE, FR, GB s Irskem, severské země, ale hlavně třeba BENELUX, tak zde vyšší viditelnost translidí prospěla. Je již už několik Evropských států, kde většina podporuje i taková témata, jako je pouhá úřední změna pohlaví a nebouří se proti tomu. Jak jsem již psala několikrát, i zde ve FR se můžete setkat s diskriminací, ale oproti ČR, co jsem zjišťovala, má jinou formu a to takovou, že o některých veřejných věcech rozhoduje o mnoho více lidí, ale zase tu jsou ty organizace, které mají větší slovo při vysvětlování. Tím, že více lidí o něčem rozhoduje také znamená, že máte větší šance se s diskriminací setkat, avšak tyhle malé části obyvatel v konečném důsledku nemají moc velký vliv. I ve FR je každý desátý, co si myslí, že LGBT lidé by neměli mít stejná práva jako všichni, přesto ta míra diskriminace není tak bizardní.

  Pak jsou státy, kde hlavní volební program stran je založený na populismu a vyvolávání strachu mezi lidmi. Bez toho by žádné hlasy totiž ani nezískaly. Tyto strany začínaly mít vliv v ČR v poslední dekádě a nejprve jejich tématem byli neexistující imiganti, čekající na českých hranicích.Lidi se tak zblbli, že v ČR už máte polovojenské hlídky na hranicích, v dopravních prostředcích, lidé se víc ozbrojují v ulicích, točí se na YT atd. a jsou nebezpečnější víc než kterýkoliv jiný terorista viz Balda. Podobně zmagořených lidí je však ve skutečnosti ale víc a víc. Pokud půjdeme dál do historie, tak ČR má zkušenosti s takovými stranami zaměřenými vůči menšinám už dávno, viz. Matiční zeď apod. Pominu-li důvody, proč byla vůbec stavěná a nechci se pouštět do polemik vůči Romům, to vedeme s mojí polovičkou docela často, už tehdy se začal v politických uskupeních objevovat populismus a byla otázka času, kam to až dojde. A to prosím ČR o nějakých translidech ani nevěděla. Zůstat nebo nezůstat v EU? Vypadá to, že ČR víc vstřebává pokaždé jen to špatné namísto se s problémem nějak vypořádat, většina reaguje odmítavě na všechno nové. I společná měna byla jednu dobu populistické téma a stále může být.

  Spousta populistických témat se začala odůvodňovat křesťanskou tradicí, kterou má ČR, ač ji nikdy takovou neměla. A za vzor se začali dávat Polští fundamentalisté a Maďarští extrémisté. Podívejte se obě do USA. Ta je právě kvůli katolíkům v tématech LGBT rozdělená na tyhle dva tábory a to dělají ještě větší zvěrstva jako je napravování LGBT lidí konverzními terapiemi. Byla otázka času, kdy se do populistických témat zařadí i změna pohlaví, protože jsme začali být zkrátka viditelní. Spousta uskupení vznikla také s odkazem na katolicismum, ač jejich představitelé zajdou do kostela jednou za rok. Pořád má ČR blízko k Polákům, Slovákům a Maďarům, protože zkátka patří do Višegrádské čtyřky. A Poláci, Maďaři a i ti Slováci byli vždy extrémisté a Češi nakonec taky. Svoboda slova a názoru se často zaměňuje za možnost mít extrémistické a nenávistné postoje a nerespektuje se, že demokracie je právě o nezasahování do práv jiných nad úroveň vlastních. Vždyť i ten polský katolicismus je více pošahaný a agresivní než ten římský. Zatímco Vatikán pomalu dělá změny, Poláci jdou proti nim. Viz nedávné zakázání sexuální výuky na školách. Xenofóbie totiž není zaměřená jen pouze na nás translidi, ale na celou EU a u těhle lidí pak my patříme mezi ty hodně podřadné, protože nezapadáme do jejich vidění světa.

  Některá média včetně těch českých začali zveřejňovat fake news přesně v podobě, jaký je v USA předkládán církvemi a spoustu článků od nich převzali, co tak dlouhodobě sleduji ve zprávičkách. Ani novináři v ČR nedokáží rozlišit, co je správné a pak stačí být jen zaměřený a máte hned nenávistný článek na novinkách nebo na idnes. Lidé málo pracují s informacemi, které se jim předkládají.

  deportacni_tabor_homosexualita

  Viditelnost transgender lidí přeci nemá společnost s tím, že se společnost celkově radikalizuje a radikalizuje se i vůči homosexuálům a dalším.

  Nicméně i v ČR pořád statisticky platí, že větší viditelnost transgender lidí napomáhá k tomu, že lidé jsou víc informovaní a ti, co byli doposud nerozhodní si dovedou vytvářet na nás pozitivní názor, i když je to těžké, protože hodně toho už zmanipulovali jiní. Je dobře, že viditelnost translidí přišla v době, ve které přišla, protože být to o něco později, byla by ta situace o mnoho horší a to také s odkazem na předchozí odstavec o práci s informacemi.

  Co jsem vždy četla, tak vesměs nepodáváme světu špatný obraz nás jako lidských bytostí, i přestože jsou někteří, kteří by nás tak chtěli vidět. A to je důležité v tom dále pokračovat.

 5. On Říjen 29th, 2019 at 21:22 Eliška Liška Says:

  Ještě k pojmu „neumětelové a darmošlapové“ – je to možná označení příliš dehonestující, ale to, co by mě vážně zajímalo (a pokud se najde taková vyvracející statistika, pokorně sežeru vránu), je:

  kolik lidí, kteří byli při síle, úspěšní ve svém oboru s dobrým uplatněním, s dlouhodobě zajištěným hezkým příjmem a s perspektivní znalostí (třeba Java programátoři v nějakém příjemném korporátu) přešlo samo od sebe pracovat do neziskovek?

  Nepočítám:

  – obor se špatným uplatněním (expert na lišejníky se specializací na okolí Dolního Benešova),
  – neúspěšné v úspěšném oboru (plastický chirurg, jehož všichni pacienti vypadali po operacích shodně jako Joker z Batmana r. 1989),
  – nejistý příjem (OSVČ instalatér na Sahaře),
  – perspektiva (generální ředitel koncernu Vše pro koňskou dopravu – spojené podkovárny, pěstírny ovsa a výcvik koní …v roce, kdy byl uveden Ford T a bylo jasné, že právě končí svět koňské dopravy)
  – obory, které mají v tzv. neziskovém sektoru lepší financování lidských zdrojů než v eráru (soukromý hospic vs městská léčebna dlouhodobě nemocných a jiné chcípárny)

 6. On Říjen 30th, 2019 at 0:24 :-/ Says:

  pro: Eliška Liška.

  Tvá konspirace se vyrovnává konspiracím klanu Satanů Klausů a dalších podobných.

 7. On Říjen 31st, 2019 at 14:59 :-/ Says:

  Postoj Čechů populistů k feminismu a potažmo k trans lidem je zoufale žalostný a k pláči.

  Češi dychtivě vyhlížejí každou „genderistickou šílenost“ ze zahraničí, vůči které by se mohl jejich vlastní postoj, ať už jakýkoli, jevit jako zdravý rozum…

  Problém je, že podobná témata u nás neotevírají ti, kteří by je chtěli prosazovat, ale naopak ti, kdo se vůči nim chtějí co nejviditelněji vymezit. To, že se naše veřejná debata na úkor podstatného hemží tématy, která jsou vedlejší i v zemích, ze kterých pocházejí, tedy není vinou aktivistů, kteří ztratili kontakt s realitou, ale jejich oponentů, kterým vyhovuje, když si veřejnost představuje feminismus jako lpění na šílenostech.

  http://denikreferendum.cz/clanek/30345-svet-se-zblaznil-cesi-by-pritom-poradili?fbclid=IwAR2IzWvUDmJ0vV3YRY2vK_Y_8jyqcneecp_avluwlrGHMaqeKYW4yAxAUxQ

  Viním z tohoto žalostného zoufalého stavu české politiky a nejvyšší představitele tohoto státu s jejich neustálým agresivním šíření a agresivními výpady proti LGBT+ lidem a jimi vytvářenou nesnášenlivou homofobní transfobní a nepřijatelnou politiku a atmosféru, dále českou justici, české zdravotnictví, a česká bulvární a mainstreamová média.
  V takovéto nesnášenlivé homofobní transfobní vytvářené atmosféře se v tomto státě blbě žije polovině trans lidí, které trpí úzkostí, strachem, depresemi, sebevražednými tendencemi!

 8. On Říjen 31st, 2019 at 15:59 :-/ Says:

  Narovnání, srovnání, zlepšení podmínek LGBT+ lidí a především zlepšení potřeb a podmínek také i pro trans lidi, to potřebují především žíví současně žijící LGBT+ lidé a ne mrtví LGBT+ lidé !

  A věřím tomu, že řada populistických Čechů, by LGBT+ lidi nejraději i nadále viděla na úplném okraji společnosti bez jakýchkoliv práv.

 9. On Listopad 4th, 2019 at 18:23 Eliška Liška Says:

  Čtu pravidelně blogy zařazené do listu Neviditelný pes, což je spíš proklausovský list. Nevím o tom, že by měl někdo z translidí strach, lidem se spíš hnusí. Ale pak to není xenofobie. Když mi nechutná karfiól, není to karfiólofóbie.
  Slepice nebo vejce?
  Nejdřív to lidem přišlo jenom poněkud nechutné – a nedivím se, než jsem šla do přeměny, viděla jsem dost nepovedených přeměn a taky mi to přišlo nechutné. Buďme upřímní, když na Nově před dvaceti lety vylezla Jarka Brokešová, tak to prostě nebylo nic „sexy“ a „cool“, spíš nechutné a politováníhodné. (Jarku za tu odvahu zcela upřímně obdivuju, stejně jako ostatní starší holky, které nevypadáme moc ňam ňam a obvykle ten hlas taky není nic moc.)
  Ale pak viděli vnucovanou pozitivní diskriminaci spojenou s finančními toky LGBT+ organizacím.
  Mimochodem, řekněme diplomaticky, že mám o Transparentu a jejich hospodaření aspoň ze začátků dosti 20/20 představu velmi zblízka. A ta není úplně ve shodě s tím, co píšeš. Ale nemám to na papíře s razítkem, takže to nebudu dál upřesňovat.
  A když potom začne tohle tlačit doslova vládní agentura placená z našich daní, v jejímž čele je někdo, kdo by (teď sleduj, jak to řeknu diplomaticky zaobaleně a slušně) IMHO s tímto způsobem uvažování neměl nikdy v budoucnu programovat komerční systémy nebo nastavovat firewally*), vede to pak minimálně u mě k další frustraci. A když si pak o tom u píva poslechnu jízlivé komentáře svých bývalých spolupracovníků, které končí poznámkami typu „Kdyby byli tyhle lidi rozumní jako ty…“

  Situace nebyla růžová ani předtím. Ale to nebyla zdaleka nenávist. Prošly jsme si samy tím, co Spencerová hezky popsala už v roce 2003 jako „schizofrenní vztah majority“**). Ale jsem pevně přesvědčená, že právě za příspěvkem neziskovek se to mnohem víc zhoršilo.

  A jsem na takové neziskovky sama naštvaná: pokoušíme se budovat lepší obraz mezi lidmi – řečeno s Karlem Čapkem – drobnou poctivou každodenní prací, přátelským vystupováním, zapojením do společnosti, lidi nás začnou docela brát a pak nám do toho šlápe Pride a různé požadavky na „muž plodí děti“ jako slon do porcelánu a lidi si najednou začnou zřejmě představovat, že po nocích si přivydělávám jako prostitutka, určitě mám AIDS a mezi nohama Vetřelce nebo tak něco.

  Z té ankety na Novinkách (screenshot) si čtenáři podle mě udělali srandu.

  *)
  Dan Moravec: Několikrát jsem se setkal s tím, že vy jako Hate Free podporujete jak gaye, tak i muslimy…(nesrozumitelné).
  Lukáš Houdek: Mně právě přijde, že je to úplně naopak, že je to úplně logický. Mně když někdo říká, že jsem se úplně zbláznil a že by mě měli zavřít do blázince, protože by mě v Iráku pověsili na jeřáb, tak mně právě přijde, že to je hrozně logický, bejt gay a řekněme bojovat za ty práva muslimů, prostě jako práva kohokoliv, protože já sám vím, jaký je bejt ostrakizovanej a proto jako je mojí úlohou se co nejvíc zasadit o to, aby tak další lidi nebyli, jenom proto, že patří k nějaký skupině a je to vlastně úplně jedno.
  Dan Moravec: [Co když] ta skupina převládne a pak vás tady shodí z jeřábu?
  Lukáš Houdek: tak ať… (smích)

  — MORAVEC, Dan, 2017. Čechy Čechům – Bez nenávisti: Dokument. Český rozhlas Dvojka, 33m14s-34m03s. Dostupné také z: http://media.rozhlas.cz/_download/3529607.mp3

  **)
  V odborných příručkách i od lékařů se sice dozvíte, že […] z vás zase bude normální žena nebo muž, ale zkusíte-li vzít tato tvrzení za bernou minci,
  brzy narazíte. Můžete přijít o práci, rodinu, přátele, a to tak, že buď brutálně a jednorázově s pomocí nevybíravých slov a bouchání dveří, nebo způsobem jemným, který můžeme nazvat přímo „přátelský“. Je začarován v úsloví „pochop to“. Pochop, že transvestit za pultem by odháněl zákazníky, pochop, že nemůžu říct svým přátelům, že můj syn je transsexuál, protože by se ode mě odvrátili, pochop, že nemůžeš na pohřeb svého otce, protože by tě viděli jeho přátelé, pochop, že tě nemůžu milovat, protože jsi taková, a všichni mí
  přátelé s tímhle názorem souhlasí.
  Majorita prostě neustále chce, abychom ji chápali, lépe řečeno abychom pochopili, kde je naše místo.

  — SPENCEROVÁ, Tereza, 2003. Jsem tranďák!. Juraj Horváth, Mirek Vodrážka. Praha: G plus G, 124 s. ISBN 80-86103-64-1.

 10. On Listopad 4th, 2019 at 19:44 Dominika Says:

  V tomhle si myslím, že se mýlíš. Tvrzení, že nedokonalou transženu za bar nedáš je alibistické pro ty, kteří chtějí odmítnout transženu a nikoho jiného, ať už je jeho důvod jakýkoliv. Já v přeměně dělala obchoďačku a bylo to v poho a teď také pracuji částečně s lidmi a jsem schopná vést jednání s řediteli a říkají mi, že dnes jim to vede žena. Měníme tím myšlení lidí, že ženy to zvládnou také. Krom toho znám spoustu trans holek, co by za bar mohly klidně jít pracovat, tedy jestli je pro zaměstnavatele hlavním měřítkem krása personálu. Ale o tom to pak přeci není, jestli transholka může vykonávat práci s lidmi nebo ne, když některé z nás se mohou co do krásy rovnat s cisženami. Znám spoustu cis žen, co se neupraví a s lidmi by ani dělat nemohly. Jdi a podívej se za kasy obchoďáků, uvidíš tam dost takových případů. Jsou také trans, které nemají dostatek sebereflexe, že se na něco nehodí, přiznávám, ale to mají cis taky. Tak proč do toho tahat to, jestli někdo je/byl trans nebo ne?

  Ale nakonec mi to je vlastně jedno, kdo mi naúčtuje nákup, nenamalovaná, s kérkama nebo v transžena v přeměně. Jarka Broki je svá, není také úplně ten reprezentativní typ, že by ji vzali jako moderátorku do zpráv v TV, ale na svoje zaměstnání se hodí. Já si vlastně nedovedu představit, že by někdo kvůli přeměně přišel o zaměstnání a zrovna když už jsi zmínila JB, tak že by ji třeba vyhodili jako tramvajačku, kdyby hypoteticky začala přeměnu teď. A přesto se taková diskriminace děje. Tohle se ale nezmění, pokud na to nebudou lidi nahlížet jinak. Ne jako ty, protože to svádí k sociálnímu vylučování mimo společnost, což je patologický druhotný důsledek přeměn příznačný pro země, které mají problém se svobodou.

  Tak nějak si podsouváš, že ti společnost včetně tvých kolegů dávají najevo, kde je tvoje místo. Jenomže tohle dělá společnost totiž s každým, i s cis lidmi. A pak se jednoho dne budeš divit, že tě pomlouvají nebo méně aktivní kolegové než ty se vymlouvají na tu „transku“ tam někde, aby první kdo byl na ráně pro padáka byla právě ta trans. Nemusíš být ani trans, stačí mít nějaké postižení a budou to dělat také. Problém dnešní doby je v tom, že důvod proč vytlačovat translidi víc vzrostl.

  Tady hlásí počasí staší dámy v letech a v kalhotách a rozhodně nejsou sexy jak je pravidlem pro východ. A má s tím někdo problém? Jenom ti, co v některých povoláních vidí sexuální symbol žen a nevidí je jako ostatní lidi. V tomhle by se měl celý východ až na Ukajinu s Ruskem konečně probrat a ČR s ní, protože se tímhle na východ posouvá.

 11. On Listopad 5th, 2019 at 14:39 Mia Says:

  Tady by mnohdy bylo lepší nezaměňovat příčinu a následek.

  Proč část zaměstnavatelů nechce/nechtěla zaměstnávat transženy?

  Protože jejich vzhled nemusel být příliš “dobrý”.

  Proč nebyl příliš dobrý?

  Protože spousta sexuologů transženy tlačila do RLT dříve, než by bylo vhodné…

  Ano, situace se (v některých krajích a u některých sexuologů) rapidně zlepšila. Ale ještě pořád tu máme skupinu sexuologů, kteří v tom transženy chtějí “koupat”. A když ne koupat, tak je rozhodně “posouvají” špatným směrem… Když kolikrát čtu některé zkušenosti, tak se mi lidově otevírá kudla v kapse.
  Na druhou stranu; občas je vidět OBROVSKOU nesoudnost na straně transžen.

  Co se týče transparentu a jiných uskupení, tak na ně mám svůj názor.

  A jinak ano; v naší (a možná i v ostatních východních zemích) zemi se stává pravidlem nešvar, že místo toho, aby si někdo řekl: “jsem kretén, který má stěží základku, nic neumím, měl bych s tím něco dělat”, si někteří jedinci říkají “za moje neúspěchy sice nemohou transky, ale svést se to na ně dá”.

 12. On Listopad 5th, 2019 at 18:10 Dominika Says:

  Myslím, že trochu nechápete, že o vzhledu to není, že se člověk setká s diskriminací. Mi může být úplně jedno, jak kdo vypadá a vám všem taky. Doporučila bych vám neřešit cizí lidi, jaké kdo má přeměny a jestli si tím za případnou šikanu nebo diskriminaci přímo může sám, protože jestli za tím je to, že je někdo trans, tak je to vždy špatně. Něco jiného by bylo, že člověk vypadá jak homeless, fetuje, nebo se chová nepříčetně, ale když se chová slušně, tak o co vám jde?

  Vypadám snad já jako chlap? Mluvím snad jako chlap? Pět let si mne nikdo nesplet a přesto mám rozhodnutí, že u soudu mne mohou oslovovat jako chlapa v mužském rodě. Mám snad začít chodit na mužské záchody nebo kam? A když už mne vy češi xenofobní chcete zatýkat za to, že jsem změnila pohlaví, tak tohle mám snad vyčítat těm, co vypadají o dost hůř?

  To že si žijete svoje ustrašené životy a bojíte se interakce s okolím, co kdyby někdo něco měl a jakože výchoďáci(včetně čechů) v současné době agresivitu stupňují, nikomu nepomůžete. Víš proč se tě Eliško ptají? Potože si tím ospravedlňují to, že volí xindly jako SPD a Trikolou případně jiné náboženské extrémní pošuky z TOP a starostů apod., kam jim do jejich tabulek nezapadáme a ty jim to tím schvaluješ. Jenomže to pak dopadá jako v USA nebo ještě líp jako v Maďarsku nebo Polsku. Najednou kvůli nesnášenlivosti vůči uprchlíkům nebo jiným bludům pak můžete snadno přijít o to, co máte. A nepíši jen o změně pohlaví.

 13. On Listopad 5th, 2019 at 3:04 :-/ Says:

  pro: Lišku a pro nepřátelskou českou majoritu

  Majoritě nasrat, a Té české majoritě obzvláště! Tak jako ona tu neustále sere na trans lidi a nebere na vědomí potřeby a požadavky trans lidi, že tady zkrátka trans lidé jsou a budou, a ta majorita s tím nic neudělá, a všichni trans lidé nikdy nebudou vypadat ideálně a podle představ té majority, která de facto diktuje a trápí trans lidi, a pokud trans lidé majoritě tak vadí, tak je může barbarským způsobem likvidovat, či izolovat, či jinak trápit a vyhladit.
  Už tady toho v Česku mám po krk za těch 10 let trans života.

 14. On Listopad 5th, 2019 at 15:41 Anonym Says:

  Polsko zasáhla epidemie sebevražd
  https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/polsko-zasahla-epidemie-sebevrazd-40302307?dop-ab-variant=100&seq-no=1&source=hp

  Tuto sebevražednou epidemi dávám do přímé souvislosti s nenávistí a s odporem majority k sexuálním menšinám ale i k jiným menšinám a k jinak odlišným lidem.

  Podobná epidemie sebevražd hrozí i v Česku, pokud politici, církev, média, elity, a nepřátelská nesnášenlivá, sebestředně zaujatá majoritní společnost budou neustále útočit proti LGBT+ menšinám a neustále budou odmítat jejich požadavky, ale i pokud česká majorita bude zaujatá, nesnášenlivá, nepřátelská, útočná i proti dalším menšinám a jinak odlišným lidem v tomto státě.

  Do hajzlu, přibližujeme se více a více Rusku kvůli nesnášenlivým českým maniakům, kteří vše odlišné a progresivní odmítají a vše nenávidí.

 15. On Listopad 5th, 2019 at 20:00 :-) Says:

  Dokud jsme na základě naší sexuální orientace nebo identity terčem posměšků a šikany, má duhový průvod smysl. ✨ Dokud jsme v zaměstnání nebo v jiných oblastech života diskriminováni, má duhový průvod smysl. ✨ Dokud tady budou lidi, které naše existence popuzuje, má duhový průvod smysl. ✨ Dokud se budeme stávat středem pozornosti, protože se chytneme s partnerem či partnerkou na veřejnosti za ruku, má duhový průvod smysl. ✨ Dokud jsou mezi námi tací, kteří skrývají svou přirozenost, aby zapadli, má duhový průvod smysl. ✨ Dokud si někteří z nás upírají právo na spokojený život, protože se nechali přesvědčit, že nejsou normální, má duhový průvod smysl. ✨ Dokud bude názor, že jsme méněcenní, přijímán jako relevantní, má duhový průvod smysl. ✨ Dokud bude normální prohlásit, že nás lidi přece tolerují, ale ať si to proboha necháme na doma, má duhový průvod smysl. ✨ Dokud bude naše právo na existenci téma k diskuzi, má duhový průvod smysl. ✨

  Od prvního pridu na světě, který se konal v roce 1969 v New Yorku, se životy LGBT+ lidí ve spoustě zemích, včetně té naší, objektivně změnily k lepšímu. ❤️ Naše práva nám však nespadla do klína jen tak sama od sebe. Museli jsme si je prosadit my, LGBT+ lidi. A pokud chceme, aby se pro nás situace nadále zlepšovala, musíme v tom pokračovat. BTW: Je to duhový průvod, ne duhový pochod. Pochodují vojáci. My normálně chodíme (a někdy i tančíme).

  https://scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/74670666_3022975494381199_5850405572150558720_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_oc=AQkZPneWha1LMmLQJ-zWg-rzgdoP6yTVCvP_Xea3i8cl0FyH67sc9akfjH11_Mf-gSA&_nc_ht=scontent-prg1-1.xx&oh=d3d7ad307470073c249ae3be8702c766&oe=5E188532

 16. On Listopad 5th, 2019 at 20:42 Dominika Says:

  Samozřejmě, že nic nespadlo z nebe a stavět se do role pasivity je špatné zvláště v době, kdy se veřejné mínění prohlubuje na ano či ne.

 17. On Listopad 6th, 2019 at 12:50 :-( Says:

  Ještě pro Lišku a pro nepřátelskou majoritu vůči trans lidem

  Změna pohlaví není medicínský problém, to jen společnost z toho vykonstruovala a udržovala to jako medicínský problém a řada trans lidí ten fakt servilně přijala a přijímá protože něměla / nemá jinou možnost. Společnost / majorita > respektive medicína k tomuto vykonstruovala vytvořila trans lidem diagnozy, definice, zákony, podmíněnou léčbu a de facto pro řadu trans lidí doživotní znehodnocený degradovaný společenský status ve společnosti.
  Přestože ten medicínský problém pro trans lidi je maximálně DOBROVOLNÉ chtěné chirurgické úpravy na těle, a DOBROVOLNÉ a chtěné užívání hormónů.

  Změna pohlaví je především sociálně společenský problém, a na tento fakt společnost, to jest >> nadřazená majorita s právem rozhodovat o odlišných lidech a soudit je, nehodlá přistoupit a nechce toto přijmout, ani za cenu neustálého boje, nepřátelství, averze, nesnášenlivosti, nenávisti, odporu vůči trans lidem.
  Od určité části nepřátelské a lhostejné majoritní společnosti dochází právě jejich aktivní vinou či lhostejností k setrvalé segregaci trans lidí, ale samozřejmě více či méně dochází k segregaci i dalších menšin ve společnosti.
  K tomu se tu dopracovali lidé, a Svoboda Rovnost Bratrství jsou stále jen utopií 🙁

 18. On Listopad 10th, 2019 at 20:35 Eliška Liška Says:

  Prosím vás, já jsem hlavně ani po letech těchto tahanic o gender nepochopila – ale upřímně – jednu věc. Když mi to vysvětlíte, možná konečně budu osvícena a secvakne mi to.

  Holka má jasně cíl – pořídit si normálního chlapa, který se o ni bude starat, mít ji rád, budou spolu mít často sex, protože to zejména chlapi rádi, pak si pořídí děti, dovolenou v Jugoslávii a takovéty pozitiva a jistoty.

  Chlap má jasně cíl – pořídit si normální holku, starat se o ni, mít s ní sex a děti, zabezpečit je.

  Prosím, děti můžu adoptovat. Jsou neplodné ženy a když ty děti moc chtějí, cesta se najde.

  Jaký má ale smysl být trvale „holka s penisem“ nebo „chlap s vagínou“? Přece když chci být gay a dělat to s chlapem do nestandardních otvorů, nemusím kvůli tomu být úředně holka. Ale normálního chlapa si holka s penisem nemůže nabrnknout z principu.

  Tak teda proč? Kvůli tomu, abych měla nižší plat, jak říkají feministky? Nebo aby mi chlapi drželi dveře? Nebo jako Tootsie protože zrovna někde shánějí herečku?

  Co je to ten gender, který je oddělitelný od fyzické stránky? Co zbude, když se oddělí od sexu? Nějak se snažím mít pro to pochopení, ale moc mi to nejde. Proto mi přesně dávalo vždycky smysl, když každá správná transka podle protokolu má „nenávidět svůj penis“ – protože jak má asi sbalit normálního chlapa, když spolu nemůžou jinam než na kafíčko?

  Jestli někomu jde o to, aby nosil sukňu, tak je to prostě transvestita. To je podle – nyní zastaralé – ICD10 jiná diagnóza, ale mně to prostě dává smysl říkat téhle skupině lidí jinak. Sloučení do pojmu transgender je zatemňující asi jako říct, že programovacím jazykům Java, Javascript, PHP a C teď budeme všem říkat jenom jedním slovem Kudrlinka, protože ve všech jsou kudrlinkové závorky pro označení bloku a bude nám úplně jedno, že to jsou čtyři různé jazyky s jinou syntaxí, možnostmi, kompilací, knihovnami… a jenom si pak vždycky budeme muset někde za rohem upřesnit šeptem, která Kudrlinka – ta, co se kamarádí se Spring Boot a Maven nebo ta, co se kamarádí s Node.JS a NPM nebo ta, co má Symfony a PEAR nebo ta, co má stdlib a make+šikovné ruce?

  Teď si asi říkáte, že to přece není možné. Že po letech, co sem chodím, teď najednou napíšu tohle. Ale já tomu prostě opravdu dodneška nerozumím.

  Zkuste vy, kterým je to jasné, přestat chodit kolem horké kaše a zkuste mi to vysvětlit. Po lopatě. Tak, jako kdyby mi bylo šest. Ale zase včetně té intimity.

  A dvě doplňující otázky do toho vysvětlení: jak si takoví transgenderové představují svůj ideální život a kde se vidí, až jim bude třeba padesát let. Řekněme, že lidé na ulici je budou slušně zdravit, všichni hejtři v ideálním světě zmizí, oni budou mít v ideálním světě spoustu peněz, ale pozor: už ne krásu a sexappeal pro transkomily.
  Jo a řekněme, že budou mít také dost inteligence, aby se o ty peníze nenechali připravit nějakou zlatokopkou, která jim bude tu lásku předstírat, dokud penězovod teče.

 19. On Prosinec 14th, 2019 at 19:20 Vlaďka K. lesbický transgender Says:

  Milá Eliško Liško, je mi 45 let a jsem transgender, bohužel doposud v těle a vzhledu mužském s orientací lesbickou…
  Celý život jsem sbírala v sobě odvahu jít proti proudu… Za celý život nenašla partnerku k sobě… a posledních 15let jsem žila i bez sexu. Teď jsem v RTL cca 3 měsíce. Ten impuls nakopnout to naplno mi dodal můj prozrazený profil na amatérech a veřejné zesměšňovaní s popotahovaním na sociálních sítích a pohrdáním mojí osobou jako jakýmsi podivným buzerantem. Hrdě jsem všem prohlásila že jsem byla vždycky už od mala lezba a měla jen holčičí kamarádky. Vím že nejsem a asi už v 45 letech nebudu žádná mladá krasavice i že moje proměna je a bude už doživotní boj ale nebojím se ostatních lidí. Chodím po veřejnosti v dámském mezi ostatní lidi, chodím ráda i na swingers párty, bavit se s ostatními a i vyzkoušela jsem si sex se všemi pohlavími… srdce se mi rozbuší jen u žen popřípadě u shemale s ženským tělem a dívčí roztomilou tváří. Protože nerozlišuji lidi v pohlaví ale podle vizuální sympatie na jejich pohlaví. Můžu si povídat s kymkoliv. Srdce a oči mi určují další už bližší náklonost až líbivost k člověku více ženského vzhledu.

 20. On Listopad 10th, 2019 at 22:21 Eliška Liška Says:

  PS: jako svobodomyslný člověk jsem pro, že do toho, co mám po sukní nebo v kalhotách, státu a mému okolí nic není… ovšem až do okamžiku, než tím někoho znásilním nebo než někdo znásilní mně a dojde k soudnímu dokazování přítomnosti tělesných tekutin. Nebo než na to budu chtít začít pobírat nějaké výhody přímo spojené s pohlavím (například menší nároky na fyzičku v práci podle 361/2007 Sb.)
  Stejně tak státu nic není do toho, jestli se chci jmenovat THX 1138. https://en.wikipedia.org/wiki/THX_1138

  Ale umím si představit, že si stejné otázky kladou i lidé, kteří mají potřebu se jiným lidem šťourat ve spoďárech. (Tímto zdravím zejména fanoušky TOP09, která se zasloužila o Nového občana a o Státní komise pro změnu pohlaví.)

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se