Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Homofóbie a transfóbie v Polsku

Červenec20

Tak nějak jsem nechtěla komentovat situaci, která vzniká v Polsku, protože co jiného by se dalo čekat od katolíků, jenomže se situace docela vyhrocuje a ulice plné homofóbů se mění ve válečnou zónu proti tamní policii a agrese přerůstala v lynčování za křiku „Bůh, čest, vlast.“

Provládní Gazeta Polska nechala natisknout samolepky, které zakazují vstupy LGBT lidem do různých místností a úřadů.

Opoziční deník Newsweek Polska naopak přišel s protixenofóbními samolepkami zón bez nenávisti.

Na první pohled se může zdát, že rozpory začali jen na úrovni samolepek, ale situace se o mnoho zhoršuje.

Na jednu stranu se ukazuje, jak katolická církev je nesnášenlivé náboženství ne o mnoho lepší jak muslimské, na druhou stranu se mi opět potvrzuje to, že jakmile se s větší viditelností a snahou o zrovnoprávnění LGBT lidí podporují zároveň xenofóbní postoje na politické a mediální úrovni, dochází k ještě většímu tření, které nebude mít žádný dobrý konec. Ale LGBT lidmi to není, ti chtějí jen zrovnoprávnění svých postojů, přičemž do svobod ostatních lidí nijak nezasahují, což lze jednoduše potvrdit tvrzením, že není rozdíl mezi polským, českým nebo francouzským LGBT člověkem, přesto všude dochází k odlišným přístupům a k odlišným vyhroceným případům přímo úměrným nesnášenlivosti prezentované v médiích v jednotlivých státech.

Někteří xenofóbní Poláci včetně poslankyně a módní ikony ostříhané podle hrnce Kaji Godek pak začínají nesnášet všechny včetně Slováků, kterým vyčítají, že jejich nevystajlovaná prezidentka je přijela poučovat a trochu se v tom uzavírají vůči všem. Myslím, že tohle moc dobře nedopadne a Polsko má našlápnuto mít první LGBT vraždy v EU a minimálně je znát, že LGBT lidé by měli být označováni podobně jako tomu bylo v nacistickém Německu.

Zrovna u Poláků je to takové velmi nacionální, dokonce až sebedestruktivní. V zemi, kde nyní bují popírání lidských práv, které si bere na paškál různé minority, tak se k nim začínají obracet zády i američané se svojí velvyslankyní v Polsku Georgette Mosbacher, američané kterých se tak drželi zuby nehty poté co zařval jejich bývalý prezident Lech Kaczinski, sestřelený rusáky, mimochodem bratr současného iniciátora nesnášenlivých projevů. Možná by zde mohlo platit pravidlo kdo chce kam, pomozme mu tam, ale stejně by bylo lepší, kdyby katolíci společně s neonacisty v jednom dostali rozum.

A nyní je všechno lež včetně GO. Poláci chytaj druhou schízu.

zvláště ti, kteří se v katolické doktríně vzhlížejí jako nositelé kvalitních genů a ti nejlepší se pak při hajlování škrábou na koulích jak je to silný prožitek, viz. výše.

10 komentářů to

“Homofóbie a transfóbie v Polsku”

 1. On Červenec 21st, 2019 at 13:07 Eliška Liška Says:

  Myslím, že věta zhruba uprostřed neměla být

  A nyní je všechno lež včetně GO.

  ale

  A nyní je všechno lež včetně CO₂.

  (Příspěvek není určen jako komentář ke zveřejnění, jenom podnět k opravě.)

 2. On Červenec 21st, 2019 at 13:52 Eliška Liška Says:

  Možná se děsí stavu, do kterého se dostávají USA – seznam zakázaných slovních spojení na univerzitách, do kterých se už namnoze počítají i obraty, kterými předtím byly vytlačovány opravdu homofóbní obraty.

  https://collegian.com/wp-content/uploads/2018/11/Inclusive-Language-Guide_10_30_18.pdf

  Soutěž o to, kdo bude politicky korektnější, se – zdá se – zvrhává. Když už se nesmí říct „ilegální imigrant“, ale musí se říkat „nedokumentovaný imigrant“, je něco na první pohled špatně.

  A v nastalé rozpolcenosti se pak dočteš, že se nesmí říkat „Male / Female“, protože …pozor! „Male and female refers to biological sex and not gender.“ V záchvatu korektnosti se autoři spisu sami zahnali do kouta, protože tvrdí opak než ti, kteří se zastávají názor, že by se úřední pohlaví a význam slov „muž“ a „žena“ neměl dovozovat z biologického pohlaví.

  A teď bych zase mohla okopírovat z nějakého svého minulého komentáře to o té akci a reakci, o vzdorovitém puberťákovi vzadu v hlavě a tak…

  Akorát docela nedávno jsem si zase připomněla, že tu novelu českých zákonů, která ustanovila podmíněnost úřední změny pohlaví nevratnou chirugickou změnou, prosadila v podstatě TOP09 (pan předseda a europoslanec Pospíšil, tehdy ministr spravedlnosti; pan Heger, tehdejší ministr zdravotnictví) v letech 2011-2012, v situaci, kdy ještě nikdo nikoho nikam nijak moc netlačil. Připomeňte si to, až zase budete přemýšlet o tom, koho volit a až vám tito lidé budou zase předvádět nějaký ethos.

 3. On Červenec 22nd, 2019 at 1:00 :-( Says:

  Ač docela žensky vizuálně vypadající, žensky oblečená, mezi nohama penis přešitý na vagínu, silikonová prsa na hrudi, 174 cm vysoká, velikost nohy 42 a za ruku přítele který je 100 procent hetero cis, tak po krátkém rozhovu s mým hlasem s pánem u pokladny jsme nazváni oba (partner i já) „PÁNOVÉ“!

  A já tohle už seru, já tohle už fakt nedávám a nehodlám tohle už opravdu poslouchat a jsem absolutně proto > za jednopohlavní gender – jenom >“ČLOVĚK“ – “ LIDSKÁ BYTOST“ a budu za toto bojovat dokud živa budu, aby se to prosadilo a transsexuálové měli konečně nějaké prává, a nebyli jako prašiví psi donekonečna ponižovaní misgendering a dalším svinstvem společností vymyšleným!
  CHÁPEME SE PÁNOVÉ TRANSSEXUÁLOVÉ MTF !

 4. On Červenec 22nd, 2019 at 1:08 :-( Says:

  Strážci genderového řádu

  https://a2larm.cz/2016/08/strazci-genderoveho-radu/

  Lepší časy pro transgender lidi nenastávají a nenastávají…

 5. On Červenec 22nd, 2019 at 13:11 :-/ Says:

  Být trans člověkem v Česku je spíše posvátný dar a nebo doživotní hendikep zhoršující život trans lidí ?

  Myslím si, že na toto má především vliv to jak trans lidi vnímá společnost, a jak ta společnost je negativně/pozitivně ovlivňována nesnášenlivými autoritami, lidmi u moci, politiky, církví, masmédii.

  To jakou nesnášenlivost v této zemi autority, lidé u moci, politici, církev, masmédia vyvýjejí, tak se potom nesnášenlivě chová větší část společnosti k trans lidem a s velkou averzí a hloupě se neustále přistupuje k trans lidem.

  Např. v USA jsou různé snahy jak trans lidi destigmatizovat, v Česku však stále žádné snahy o destigmatizaci trans lidí nezaznamenávám.
  https://www.buzzfeednews.com/article/laurenstrapagiel/detroit-trans-is-sacred-billboard?fbclid=IwAR0v97bkrGas_jDbLMdhC4dOu6DT19hgKN-ZOHozfVqNGZYxqIHSBVwCLKg

 6. On Červenec 22nd, 2019 at 14:24 :-/ Says:

  Proč se jistá část společnosti neustále chová nepřátelsky / nesnášenlivě / pohrdavě / povýšeně / útočně / nenávistně vůči LGBT+ lidem, když LGBT+ lidé nikomu neškodí?
  Co k tomu ty lidi vede?
  Mindráky méněcenosti, psychické poškození mozku, mentální zaostalost, hloupost a hloupé předsudky z minulých dob, pokřivený dehumanizovaný vývoj lidstva, neopodstatněná nadřazenost, násilnické sklony… ?

  https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/lgbt-pride-homofobni-utoky-polsko-pravo-a-spravedlnost-katolicismus_1907202113_per

 7. On Červenec 22nd, 2019 at 14:41 :-/ Says:

  Poslední člen k nesnášenlivosti LGBT+ lidí, protože mám zlé tušení, že LGBT+ plus lidé zde mohou špatně dopadnout. Atmosféra v řadě zemí k tomu směřuje.
  ———————

  Kultura primitivního barbarství proti kultuře lásky a respektu.

  https://a2larm.cz/2019/07/zona-bez-lgbt-v-polsku-vzrusta-nenavist-vuci-sexualnim-mensinam/

 8. On Červenec 23rd, 2019 at 20:50 Eliška Liška Says:

  > po krátkém rozhovu s mým hlasem s pánem u pokladny jsme nazváni oba (partner i já) „PÁNOVÉ“!

  Ahoj,

  zcela upřímně: nepochopila jsem z té poznámky o hlase, jestli znamená, že máš hlas ženský nebo mužský.

  A ne, nebudu se vytahovat, když napíšeš, že ho moc ženský nemáš… protože se nemám čím vytahovat. Já ho nemám nic moc, spíš takový vyšší tenor než pěkný alt.

  Díky za doplnění.

 9. On Červenec 26th, 2019 at 13:55 :-/ Says:

  Doplnění.

  Nejspíše se asi můj hlas (případně jiné znaky) nepozdávaly dotyčnému člověku být natolik dostatečně feminní, tak mě zkrátka a jednoduše vyhodnotil jako transku > to znamená převlečenýho chlapa do ženských hadrů, a oba nás (partnera i mě) oslovil – pánové, a to v přítomnosti dalších asi 6 lidí, kteří čekali na pokladně (malé místnosti) na vstupenky.
  Nevím co ho k tomu vedlo, já byla v ten moment jak opařená, a vzmohla jsem jen na to říci partnerovi, „pojď jdeme pryč“.
  Ideálně bych asi měla nosit oblečení jako arabské ženy, a být zahalená od hlavy k patě a raději vůbec nemluvit s mým hlasem s lidmi, aby to Českou veřejnost nepopouzelo to že přicházejí do styku s trans ženou, která nemluví, nevypadá a nechová se jako typická žena na kterou jsou v Česku Češi zvyklí.
  Za toto může ta po století zažraná dehumanizační křesťanská výchova a 40 let dehumanizační bolševické totality, které jsou ze samé podstaty nepřátelské pro LGBT+ lidi a pro trans ženy obzvláště.

  V České republice se velmi často trans ženy neuznávají a nerespektují, pohrdá se jimi a život se trans ženám jakkoliv neusnadňuje, a to ani když mají za sebou invazivní chirurgický zákrok a podstoupenou povinou podmíněnou sexuologickou léčbu.
  Česká republika obecně není moc přátelská k LGBT+ lidem, snad jedině o něco lepší je ta situace v Praze, avšak mimo Prahu je to stále děsivé být trans ženou (nebo čímkoliv s LGBT+) , pokud nevypadáte, nemluvíte a nechováte se jako jasná 100 procent čistá cis hetero ženská.
  Pro řadu lidi jste jako trans žena stále hlavně jen podřádná existence a vyvrhel společnosti, který jim je odporný.
  Je to zrůdnost takto vychovaná společnost ve které jsou nuceni trans ženy (LGBT+ lidé) žít a přežívat!

 10. On Srpen 8th, 2019 at 16:43 :-/ Says:

  pokrytci : https://wiadomosci.wp.pl/ostrzegal-przed-teczowa-zaraza-w-sieci-wyplynely-zdjecia-jedraszewskiego-sprzed-lat-6410212872119937a

  I toto se děje v Polsku ve jménu toho jejich Boha a katolické církve.

  Naštěstí těm, kdo jsou na základní škole obětí levicové či nepřátelské ideologie, se může později v životě dostat určitého vzdělání. Ústav národní paměti (polský ÚSTR) poskytuje lidem možnost dovědět se pravdu o hnutí LGBT. Z přednášky pana profesora Marka Chodakiewicze se člověk doví, mimo jiné, že:

  – homosexuálové si strkali do konečníku živé křečky, aby nedostali AIDS
  – ideologie LGBT je jen nástrojem pro revolucionáře, jímž usilují zničit všechny normy, a pak budou deportovat všechny heterosexuály do koncentračních táborů
  – křesťanství nás učí – i nevěřící – abychom se navzájem milovali a respektovali. A „šoustat kakaové oko“ to není.
  – Markýz de Sade praktikoval anální sex, protože tak ideologicky prokazoval svou nenávist Boha. Protože nic jiného neuráží Boha tolik jako stříkat sperma mezi hovna…

  https://blisty.cz/art/96522-polsko-je-posledni-obrannou-vyspou-ve-valce-o-zachranu-civilizace.html?fbclid=IwAR0L5ZPA_-oik4X8NRTNdgPpG52dMH_I7WYGQjxdDXVfBtQS_L21CjoPIKc

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se