Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

J.K. Rowlingová se zastala autorky transfóbních komentářů

Prosinec22

Soudnictví ve Velké Británii tento týden překvapilo rozhodnutí , které se zastalo translidí a hlavně zaměstnavatele, který ve své práci nechtěl strpět urážlivé výroky ze strany jedné své zaměstnankyně.

Maya Forstraterová pracovala jako daňová účetní ve společnosti Centre for Global Development do března tohoto roku, kdy se začala jak na pracovišti tak na svém twitteru chovat transfóbně vůči svým kolegům, které misgenderovala a popírala jejich nové identity a kteří prošli změnou pohlaví. Centre for Global Development CGD je nadnárodní společnost zabývající se měřením emisí oxidu uhličitého. S globalizujícím se světem a nedostatkem kvalitních zaměstnanců si stále více firem, které již mají nějakou zkušenost s rasovou nesnášenlivostí, uvědomuje, že nepřátelské prostředí na pracovišti snižuje výkonnost svých zaměstnanců a diskriminační dusno způsobuje odliv těch, kteří pro své zaměstnavatele jsou a byli přínosem. Mezi takovéto zranitelné zaměstnance patří i translidé, kteří se s větší viditelností často i významně také podílejí na spoluvytváření hodnot těchto firem. Nepřátelské a odmítavé prostředí stojí za většinou sebevražd translidí, kdy suicidita dosahuje až 51% a je 15x větší než u zbytku populace. Nepřijetí mezi ostatními zaměstnanci způsobuje pak častěji druhotné faktory jako je nezaměstnanost u translidí i v době, kdy je jinak vysoká poptávka po zaměstnancích a je pro firmy těžké si kvalitní pracovníky s potenciálem udržet.

Začalo to komentáři Mayi Forsterové na jejím osobním twitteru. Pro značné množství nesouhlasných názorů od ostatních lidí včetně svých kolegů a také prvním upozorněním od CGD z října minulého roku, aby s vytvářením nedůstojné atmosféry na pracovišti přestala, si založila další twitterový účet @2010Equality, kde své transgender kolegy dál ponižovala. CGD počkala půl roku do března, kdy Forsterové končila smlouva a rozhodla se ji neprodloužit z důvodu fearmorgeringu. Nejedenalo se o propuštění, jak některá média uvádí, že za misgendering hrozí propuštění, ale o neprodloužení smlouvy na základě vytváření nepřátelské atmosféry na pracovišti, kdy zaměstnavatel nemá zájem v takové spolupráci pokračovat.

Fearmorgering je manipulující chování, které ve společnosti šíří neoprávněný strach z neznámého. Prvním příkladem fearmorgeringu byla v roce 1964 reklama nazvaná „Daisy“, kdy malá holčička počítá okvětní lístky, zatímco v jejím pozadí vybuchuje radioktivní hřib, za který pak mohli jiní. Reklama pak dávala na výběr jen jednu z možností, kterou může člověk chtít. Je zde tradiční nebo nevinné jednání dáváno do kontrastu se strachem z odlišných lidí, kteří vás chtějí zbavit nějakých vydobitých výhod a připravit vás tak o bezpečí. Tato reklama byla použita v prezidentských volbách, dále pak v šíření lží o různých nebezpečných nemocech a dodnes jej používají strany jako je SPD, Trikolora apod., aby nabrali co nejvíce voličů, protože je jednodušší takto ovlivnit lidské myšlení než přesvědčit na volební program. Dnes jsou však terčem fearmorgeringu LGBT lidé nebo uprchlíci.

Soudce James Tyler ve svém výroku pronesl, že takovéto chování není hodné úcty v demokratické společnosti. Maya Forsterová zažalovala CGD z důvodu diskriminace s odkazem na britský zákon o rovnosti z roku 2010, což je doslova paradoxní. Její advokát najatý z Crowfundingové kampaně prohlásil, že jen uvedla svůj názor, ale jinak má translidi ráda, že jen chtěla vyvolat veřejnou debatu o rozdílech mezi pohlavími. Něco ve smyslu my vás tolerujeme, doteď jste mohli pracovat a podnikat, ale už byste mohli odejít do toho plynu sami.Na toto zareagovala J.K. Rowlingová, která ještě navíc názory Fosterové podpořila. Dříve pak lajkovala názory, které prohlašovaly, že transgender ženy jsou jen muži v šatech.

A zde pak vzniká ten největší paradox fearmorgeringu, že vám translidé berou svobodu projevu, kdy za nevinné prohlášení J.K. Rowlingové navíc autorky Haryho Pottera hrozí negativní zpětná vazba od translidí a můžete být propuštěni ze své práce nehledě na to, co svým vytvářením negativní atmosféry na pracovišti jinak vytváříte. Co kdyby J.K. už nikdy nic kvůli vám nenapsala? To sice nehrozí, hrozí ji akorát odliv těch tolerantních lidí, avšak první se toho chytli manipulativní weby, jak jinak.

V době, kdy vznikala tato aféra, J.K. Rowlingová se přikláněla k názorům Tomi Lahren a sama šířila strach, že kdyby armáda neměla mezi sebou translidi, bylo by snazší porazit např. Bin Ladina.

Za translidi se postavila organizace HRC, která do problematiky vidí víc než ostatní a nepodléhá názorům krátkých článků na bulváru a nebo FakeNews. Sama osobně si myslím, že takové iniciativy jsou od podobných organizací obzvláště v těchto případech vítané a správné.

\2 TV Nova pak na svých stránkách psala, že za spálení LGBT vlajky hrozí 16 let vězení a že je to nepřiměřeně tvrdý trest za nesouhlas s homosexualitou, což je opět typický příklad ovlivněného šíření strachu z kauz, které jinak ohrožovali životy a zdraví jiných lidí, ale do médií se dostávají jen v této podobě. Ale že se tak stalo v klubu, kde ten dotyčný hrozil, že ho celý vypálí a že dotyčný nedostal trest za spálení vlajky, ale za nebezpečné vyhrožování o tom se píší jen některá média jako reddit.

\3 Někteří byste rádi dali se mnou řeč a nejen se mnou ale i s ostatními. Ráda bych vás některé mé čtenáře a čtenářky poznala a určitě i vy mne. Co takhle zkusit naplánovat společné audio sezení? 28.12. ve 13h bude vám to vyhovovat? Zkusím něco s Eliškou vymyslet a dát vám to předem vědět. Byla bych moc ráda, kdyby se vám dostalo nějaké podpory a rad.

11 komentářů to

“J.K. Rowlingová se zastala autorky transfóbních komentářů”

 1. On Prosinec 22nd, 2019 at 11:37 :-/ Says:

  To je ten hlavní důvod, kdy jsem se musela naučit žít zcela „JINAK“, zařídit se zcela „JINAK“ a svůj režim nastavit zcela „JINAK“ a získávat potřebné prostředky zcela „JINAK“, protože jsem jen ta „trans“ žena kterou zdejší společnost tak silně opovrhuije a vysmívá se těnto lidem.
  Jsem „trans“ žena o které se to dá jednosduše zjistit a nebo jednoduše poznat že jsem „trans“ žena. To je přesně ten hlavní důvod proč jsem odmítla pracovat v pracovním procesu v nepřátelském, odmítavém, transfobním prostředí, v kolektivu mezi případnými nesnášenlivými transfobními idioty.
  Raději neexistovat vůbec a spáchat sebevraždu, nežli v pracovním procesu na pracovišti pracovat s transfobními idioty. To je pro mě zcela nepřijatelná situace v takovémto transfobním prostředí existovat.

 2. On Prosinec 22nd, 2019 at 12:29 Eliška Liška Says:

  28. 12. ve 13 hodin si poznamenávám nadšeně do kalendáře!

 3. On Prosinec 24th, 2019 at 13:29 :-/ Says:

  Šířili agresi, nenávist a zlobu vůči nejrůznějším menšinám.
  Nyní pomáhají šířit povědomí o nebezpečí extremismu.
  Řeč je o bývalých neonacistech, nebo homofobech.
  Přečtěte si příběhy několika z nich.

  https://manipulatori.cz/pribehy-deradikalizace-aneb-pribehy-lidi-kteri-prestali-byt-neonacisty-nebo-homofoby/

 4. On Prosinec 25th, 2019 at 11:38 :-/ Says:

  Nenávist proti LGBT+ lidem.

  2 světoví agresivní fanatici, 2 nepřijatelné zrůdy/zrůdné mozky proti LGBGT+ lidem:
  https://action.allout.org/en/m/19c585e7/?fbclid=IwAR1bFG7xpSjYtiANnGQ_Zz6vf8ih6zvtefuaNKwONLg7QqBb_yUTGorUsOs

 5. On Prosinec 25th, 2019 at 13:23 :-/ Says:

  po korektuře:

  Pojďme provádět DENODENNÍ občanskou nepuslušnost proti starému světovému uspořádání a sabotovat systém, OBČANSKOU NEPOSLUŠNOSTÍ proti nesvobodné sexualitě a nesvobodné možnosti zvolit si identitu na základě vlastního sebeurčení, proti normalizaci sexuality a identity, proti útlaku zla / zlých lidí na základě jejichž DIKTÁTU, ZVRÁCENÝCH MEDICÍNSKÝCH PRAKTIKÁCH A PAVĚDECKÝCH ÚČELOVÝCH TVRZENÍ O LIDSKÉ SEXUALITĚ (KTERÉ JEN VYHOVUJÍ SYSTÉMU A NE LIDEM), ti odlišní lidé trpí.

  Pojďme se prostě vymknout z cesty: kdy vědci pavědci tvrdí že sex a sexualita je pouze bináRní nebo homosexuální a nic mezi tím a také přestaňme vědce, zdravotníky a autority poslouchat, že existujÍ pouze dVě pohlavní binární identity a nic mezi tím.

  To vše je spolčení v zájmu mocných, autorit a vědců pavědců proti lidem proti lidské sexualitě a proti lidské identitě, kterou oni svazují do pout a zbavují tak lidi sexuální svobody a svobody sebeurčit si identitu podle potřeb samotného člověka!

  https://www.pinknews.co.uk/2019/12/24/lgb-alliance-logo-colour-black-and-white-sex-binary-straight-pride/?fbclid=IwAR3RU_RiD93dJuL2S3yUXRZG-vDMa5ZwzGZyaXlfqo_fVgEaxsO0B6DnG1Q

 6. On Prosinec 25th, 2019 at 13:52 :-/ Says:

  Psychiatři, sexuologové, respektive se na tom přiživují i vypočítaví politici a fanatici z církví (kteří z toho těží vliv, moc a prachy) to jsou oni, a právě oni pouze a jen nežádoucí krotitelé a diktátoři lidské sexuality a lidské identity!
  Tito konkrétní lidé poškozují permanentně a zásadním způsobem potřeby a zájmy LGBT+ lidí, to jest lidské právo na vyjádření a sebeurčení své sexuality a identity.

  Jaký je rozdíl v tom kdo seděl a trpěl 2 roky v koncentráku a byl za to poté odškodněn a kdo byl nucen proti své vůli a přesvědčení a pod pohrůžkou kriminali>> trpět 2 roky v armádě v povinné vojenské základní službe dodnes bez jakéholkoliv odškodnění?

 7. On Prosinec 25th, 2019 at 13:53 :-/ Says:

  Psychiatři, sexuologové, respektive se na tom přiživují i vypočítaví politici a fanatici z církví (kteří z toho těží vliv, moc a prachy) to jsou oni, a právě oni jsou pouze a jen nežádoucí krotitelé a diktátoři lidské sexuality a lidské identity!
  Tito konkrétní lidé poškozují permanentně a zásadním způsobem potřeby a zájmy LGBT+ lidí, to jest lidské právo na vyjádření a sebeurčení své sexuality a identity.

  Jaký je rozdíl v tom kdo seděl a trpěl 2 roky v koncentráku a byl za to poté odškodněn a kdo byl nucen proti své vůli a přesvědčení a pod pohrůžkou kriminali>> trpět 2 roky v armádě v povinné vojenské základní službe dodnes bez jakéholkoliv odškodnění?

 8. On Prosinec 27th, 2019 at 13:04 :-/ Says:

  Trans lidé nebudou mít nikdy lepší a vytoužené plnohodnotné životy, pokud si to sami nezajistí a sami nevybojují. Nikdo jiný to totiž za ně neudělá.
  Pokud se trans lidé budou přizpůsobovat a krčit se před majoritou, poslouchat a uznávat jejich podmínky a příkazy, tak na tom lidském dně budou trans lidé neustále, donekonečna.
  Trans lidé nebudou mít lepší a plnohodnotné životy do té doby, dokud nedostanou absolutní trans práva jako má majoritní populace, tzn. absolutní respekt, budou se plně moci sami individuálně rozhodovat o svém sebeurčení o potřebách ve svém životě, a nikdo z venčí toto nebude ovlivňovat, určovat, zpochybňovat, narušovat, podmiňovat, kontrolovat, diktovat!

  http://denikreferendum.cz/clanek/30086-prijede-k-nam-germaine-greerova-feministka-naopak?fbclid=IwAR0gUt86C6NfSlcS8DRFFDH7CBKoQ_GxUuRrvqjYIA4OMEIG3o6qEDd8bw4

 9. On Prosinec 27th, 2019 at 13:53 :-/ Says:

  Proč se bojí trans aktivistky MtF veřejně bojovat za práva trans lidí v ČR, ale i v jiných zemích?
  Protože se bojí, mají strach, že by je transfobní lidé lynčovali, terorizovali, případně i zamordovali, a to jenom proto, že jako trans ženy aktivistky prosazují nutná a potřebná práva a změny, a prosazují potřeby a zájmy trans lidí, které trans lidé stále v mnoha zemích nemají.

 10. On Prosinec 29th, 2019 at 21:56 Eliška Liška Says:

  Pro :-/

  protože když jsem sama zakládala před asi pěti lety kolem svého tehdejšího – dnes již neexistujícího – blogu spolek „Genderově inkongruentní“ – a chtěla jsem si vytknout za cíl boj za a dokonce jsem byla ochotná formálně ustoupit od některých svých názorů ve prospěch toho, aby se nás pod cíle dokázalo podepsat co nejvíc, skončilo to nechutnou přetlačovanou o to, co vlastně chceme + ukázalo se, že do toho nikdo se mnou nechce.

  Od té doby jsem si našla lépe placenou práci, kde už ale nechci dělat vlny.

  PS: je malounko vtipné, že k tomu vyzývá někdo, kdo se nepodepisuje ani nějakým jménem a příjmením, ale jenom symbolem. A je docela dost škoda, že s tebou nebylo možno pohovořit živě na „Jitsi dýchánku“.

 11. On Prosinec 30th, 2019 at 8:17 :-/ :-( Says:

  ČESKÁ REPUBLIKA nutí trans lidi k chirurgickým kastracím!
  K odporným nevratným trvale poškozujícím chirurgickým zákrokům, to provádí trans lidem tento stát.

  Politiky nezajímáme. Stát nás nutí ke kastraci, říká trans muž

  https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/trans-muz-petr-medicina-tranzice-gender-z-zeny-na-muze.A191216_130227_domaci_kuce?

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se