Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Jak negativně působí noviny

Prosinec10

Mnohé české deníky dávají více prostoru překrucujícím xenofóbům než osvětě týkající se změn pohlaví a translidí. Roman Joch, katolík, je manžel té Jochové, která by své dítě raději dala do ústavu, než aby žila s tím, že je homosexuální nebo odlišné, přesto nerozumím tomu, proč např. Lidové noviny dají přednost takovému vyšumělému neúspěšnému xindlovi a když už, tak proč podobný článek nevyváží i z druhé strany? Téma transgender ideologie, což je směšné tohle považovat za ideologii, se však dostává do mainstreamu.

Český člověk se snadno ztotožní s negativními předsudky, protože to je pro jeho myšlení jednodušší, než aby si vytvářel svůj vlastní názor, který by vycházel ze zkušeností nebo dal prostor opačným názorům, což je v dnešní době stále příznačné pro státy, které měly delší zkušenost s normalizací a totalitou a svým politickým vystupováním se řadí na východ. A pak tu jsou populistické strany, které toho rádi zneužijí a které podle volebního průzkumu ČT mohou získat až 19,5% dohromady. Strany, které v minulosti zneužívaly nenávist k LGBT komunitě k získávání svých voličů byly částečně STAN, SPD a nově Trikolora, přidám-li k tomu katolický pošuky z KDU a části TOP09, mohli by v příštích volbách v koalici získat více jak 20%. Ti všichni sází na pofidérní tradice, které jim ale nikdy v historii nepatřily a díky globalizovanému světu a rychlému šíření informací zjišťujeme a víme, že ani pro tuhle skupinu lidí nebyly příznačné. Rozvodovost je na stejné úrovni a o své děti se starají stejně, ne-li někdy hůře, ve větší míře pak je u nich větší výskyt sexuálního zneužívání dětí nebo latentní vysazenosti vůči LGBT lidem s posedlostní nesnášenlivostí jakou předvádí tradičně manželské duo Jochových. A tito lidé nám budou říkat, že jsme psychicky nemocní a že když změníme pohlaví, tak jsme propadli ideologii transgenderu. Samozřejmě, že si nevybíráme své pohlaví, ale s postupem času zjišťujeme, že nám vrozené pohlaví nevyhovuje nebo je pro někoho binární rozdělení společnosti více sužující a nekonformní.

K tomu se pak přidávají některé autority a velcí zaměstnavatelé jako např. SŽDC.

Myslím, že LGBT komunita je v osvětě ohledně transgender lidí méně aktivní a letargická, některé novinové deníky dokonce odmítají osvětu a dávají přednost xenofóbům, viz novinky se Zvěřinou a LGBT lidé, kteří zavinili pád Říše římské, ti se mi na nesouhlasný email, proč nedají šanci druhé straně ani nesnažili odpovědět. Už však víme z bulváru, jak fungují pipky Tores a Péti Nitky a mnohých dalších, ale je tohle to, co bychom od osvěty očekávaly? V době, kdy finská premiérka Sanna Marin byla vychována dvěma lesbami a senátor Zach Wahls to samé se v ČR raději řeší jak pojmout změnu pohlaví jako nebezpečnou ideologii. Píšu vám, že zrušení diagnózy psychického onemocnění přišlo právě včas. Sama jsem toho přesvědčení, že ještě déletrvající stigmata by mohlo být pro populistické strany snadno uchopitelné, což by mohlo přerůst ve veřejné lynčování LGBT lidí, které jsme mohli vidět v Polsku.

PS: opět vám tu předám prostor k diskuzi. Mne berte s ohledem, právě jsem zaplatila kauci na úžasný byt ve FR a musím ho nějak zařídit, do toho práce nad hlavu a nějak nemám čas přispívat na tento blog. Berte tedy moji indispozici s rezervou.

posted under Nezařazené
47 komentářů to

“Jak negativně působí noviny”

 1. On Prosinec 11th, 2019 at 0:38 :-/ Says:

  Tenhle hňup a katolické zlo Joch, který až za hrob opovrhuje těmi „satanskými trans lidmi s pekla“, už dávno pohřbil veškerou lidskou přirozenost a lidské potřeby tím, že akceptuje rozdělení a selekci lidí na společenské třídy / na ekonomicky chudé a ekonomicky bohaté / a k tomu všemu servilně se na tom třídním utužování a genocidě společnosti sám podílí.

  Pokud tedy zde v této společnosti v tomto společenském systému mohou bez jakýchkoliv ohledů legitimně existovat třídní rozdíly, to znamená bezohledná společnost ekonomicky rozdělena na chudé a na bohaté, a pokud je zcela legitimní společenská ekonomická nerovnost, tak potom v této společností mají plné legitimní právo na svou existenci a právní uznání také chirurgicky nekastrované trans ženy s penisy a trans muži jenž mohou rodit děti a včetně dalších trans identit dle jejich potřeb a sebeurčení.

 2. On Prosinec 11th, 2019 at 0:52 :-/ Says:

  Tihle fanatičtí Jochové a další katolické i nekatolické zlo zde budou strašit a vést štvavou kampaň proti trans lidem do té doby, dokud budou dostávat prostor v mainstreamovém veřejnoprávním a bulvárním mediálním prostoru, který zcela evidentně velkou měrou ovlivňuje veřejné mínění a myšlení lidí > de facto co si má veřejnost myslet.
  Dá se to nazvat jako mediálně štvavá manipulace a brainwashing veřejnosti s přispěním fake news a prokládána štvavou zvrácenou vypočítavou katolickou ideologií snažící se o její upeňování.

 3. On Prosinec 11th, 2019 at 15:13 :-/ Says:

  V tomto státě jde stále zcela evidentně o systémový útlak trans lidí.
  Útlak trans lidí v tomto státě jde především od konkrétních lidí, od lidí kteří mají moc a chtějí rozhodovat o trans lidech v jejich neprospěch.
  Začíná to u státního aparátu, přes politickou sebranku, církevní sebranku, média, justici, zdravotníctví, školství…
  Jistým konkrétním lidem zde ve společnosti trans lidé natolik vadí a bojí se jich, že jsou trans lidé jejich úhlavními nepřáteli.

 4. On Prosinec 12th, 2019 at 1:16 :-/ Says:

  Projekt který probíha za hranicemi :
  „Každá žena hledá trans ženu a non-binární ženu, které se mohou podílet na fotografování projektu.“
  Cílem projektu je podpořit pozitivní viditelnost trans lidí a vzbudit důvěru v trans ženy ve společnosti

  https://scontent-prg1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/79373052_2926515904039303_1164139147435180032_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_ohc=EumPuCGlVt4AQkk-WN_BtW_pZx1Yr0N5wc3s7-bVchlZOfALJt-amWzrg&_nc_ht=scontent-prg1-1.xx&oh=61193c918a9ffba840a87cd672f5ad1e&oe=5E802C64

  Takovýto projekt by naléhavě také velmi potřebovala především Česká republika, kde se negativně, pohrdavě a nedůvěřivě stále nahlíží na trans ženy jako na jakési zlo.
  Bylo by ideální pokud by vylezly zejména ty utajované trans ženy, které se zbaběle utajují, úpěnlivě přede všemi tají fakt že podstoupily změnu pohlaví / tranzici, a trans lidem v Česku tak dělají medvědí, kdy v dobrém úmyslu že dělají pro sebe to nejlepší, tak de facto páchají trans lidem více škod nežli užitku.
  Stydí se za to, že podstoupily tranzici, a myslí si že musejí žít v doživotním utajení, a to jenom proto, aby je česká společnost náhodou jakkoliv netrestala nebo nelynčovala za status „TRANS ŽENA“, stydí se za to, že jsou trans ženy, a že si dovolily podstoupit tranzici a změnit pohlaví.

  V jaké zemi MORDOR to žijeme, pokud se ty „utajované trans ženy“ po podstoupené tranzici raději doživotně utajují a bojí se vyzrazení, a bojí se především proto, protože mají strach z reakcí společnosti a svých blízkých???

 5. On Prosinec 13th, 2019 at 16:41 Dominika Says:

  Tohle jsem smajlíku nějak nepochopila ten projekt.

 6. On Prosinec 13th, 2019 at 13:55 Eliška Liška Says:

  Gratuluji k bytečku!
  Nelžeme si do kapsy: ty už se holka do ČR vrátíš tak leda někdy na dovolenou…

  > Už však víme z bulváru, jak fungují pipky Tores a Péti Nitky a mnohých dalších, ale je tohle to, co bychom od osvěty očekávaly?

  Já myslím, že ano. Je to podle mě stejné jako s povinnou školní četbou – pokud vám budou tlačit Babičku od Němcové, knížky si v podstatě zošklivíte. Pokud uvidíte hezkou knížku a nikdo vás nebude nutit si ji číst, otevřete ji dobrovolně a stanete se čtenáři. Připomínám, že marketéři taky vědí víc než jedno století, že obal prodává. A příběh je strhující víc než suchopárné definice.

  Takže si myslím, že pro naše vnímání cis-veřejností udělal víc Most, Tores a Nitka než HateFree a Transparent.

  Věřím, že pokud cis-veřejnost uvidí translidi jako docela hezké, zábavné a důstojné, se svými zajímavými příběhy, nebude brát ultraJochy vážně úplně stejně, jako – aspoň podle toho, co vidím a slyším – nebrala vážně opačné ultras HateFree.

  Mimochodem, praktické cvičení z psychologie:

  – Nejvyšší soud tento týden opět rozvířil vody imigrace, když prakticky nařídil svým rozsudkem přednost hidžábu ve školách před jejich světským charakterem.
  – 80% veřejnosti je proti islámu.
  – HateFree je pro obranu islámu a migrace.
  – HateFree je pro obranu translidí.

  Co se asi spojí Čechům podvědomě v hlavě z těchto faktů?

  Můj tip:
  – HateFree jsou hajzli, co jdou v podstatě proti nám.
  – Transky se paktují s HateFree.
  – Transky jsou hajzli.
  – Roman Joch píše proti transkám i proti islámu.
  – Roman Joch má vlastně asi pravdu.

  A proto soudím, že HateFree je pro nás deadly embrace.

 7. On Prosinec 13th, 2019 at 17:21 Dominika Says:

  Byt mám od příštího ledna krásný, je v klidné části centra, s velkým francouzským oknem na východ a výhledem, se zahradou a venkovním bazénem. S původní nájemnicí jsem se domluvila, že mi tam nechá i nějaké příslušenství jako skříňky apod. Tady sehnat byt je obtížné pro cizince, protože Francouzi vyžadují Garanti, což je osoba, která se zaručí, že v případě potřeby zaplatí nájem. Může to být i banka. Nějaké peníze jsem si našetřila z práce od rána do nevidim a mohu platit dopředu, takže je to dobré. Je to proto, že když je zima, tak tě pronajímatel nemůže vyhodit na ulici. Jsem šťastná jak blecha. Ještě se děsím toho, jak budu vyřizovat elektřinu, protože tady je vše o dost víc složitější a o jedné věci rozhoduje víc lidí a faktorů. Jenom zařídit si telefonní číslo a paušál tu také není nic, co by se udělalo za den. Ale to někdy příště celé shrnu a napíšu.

  Nevím, co ti HateFree a Transparent udělali, ale ze stigmatizace, kterou nám někteří přisuzují jako je ALIPRO apod., vzniká podhoubí pro diskriminaci. Tahle diskriminace je důvodem, proč jsem někde jinde a ne v Čechách. Nebýt toho, mám spokojený život, jaký jsem si přála, takže to vidím jinak než ty. Navíc celkově globálně diskriminace trápí větší měrou translidi než běžnou populaci, což přispívá také k větší sebevražednosti. Chápejte, že sebevražednost není způsobená nějakou naší duševní poruchou, ale je sekundárním projevem genderového nesouladu. Že je 80% lidí proti islámu, za to si můžete sami svým strašením. Strašíte se mezi sebou a pak si naházíte stromy pod vlak nebo si vystřílíte nemocnici a místo nějaké solidárnosti tak těch 80% pak ještě lituje, že to nebyl muslim nebo že bouchačky do každé rodiny. Když mám možnost srovnávat obě země, tak vaše strachy a obavy jsou kolikrát neopodstatněný a ještě si tím škodíte. Ne všichni jsou frustrovaní a když to pomůže některým translidem, nemám problém uznávat člověka pohlavím, který si pohlaví zvolí na matrice. Sama jsem to jednou očekávala v tranzici a otevřená tomu jsem.

  Příběhy hrají velkou roli a ovlivňují ostatní, ale srovnej si diskuzi, když Nitka začala podstupovat tranzici, tak všichni byli happy, že něco dokázala a teď ji spíš její fanoušci na bulváru hejtují za to, jak operaci všem podsouvá na úkor jiných, kteří se svým životem nejsou až tak spokojení a projevuje se v bulváru ta frustrace častěji. Je k tomu potřeba vysvětlit, že nám nikdo na operace nepřispívá do zdravotního pojištění a neparazitujeme na nebohých dětech, cukrovkářích nebo lidech s rakovinou, které nikdo neléčí. Opět je to boj se stigmaty, který ale bulvár rozhodně nemůže pomoct vyřešit.

 8. On Prosinec 13th, 2019 at 17:16 :-/ Says:

  Nic naplat, je už na čase skončit z trans šaškárnami a s lacinou pózou typu > Dycky Most !, Tores respektive Péťa Nitka, stará parta znormalizovaných sexuologů pouštěná do mainstreamových médií > a je na čase vypustit do nějakých vyššícch a vysokých politických postů a do klíčových pozic nějaké trans lidi a vytvořit z nich důvěryhodné autority, které budou kopat za všechny trans lidi s různýma potřebama v tomto státě.
  Koho tam však dosadit a jak tohoto dosáhnout však nevím. To je zapeklitá otázka, protože stará generace trans lidí je povětšinou „znormalizována“ a vůbec se na to nehodí, a mladá generace trans lidí je pro veřejnost nedůvěryhodná, viz. klimatické problémy > Gréta.
  Vše okolo trans lidí je totiž velmi tvrdý politický tlak a boj, boj o to > kdo přesvědčí veřejnost, a komu budee veřejnost nakloněna.
  A to je právě přesně ta hybridní válka která zde zuří, válka o moc, o respekt, o důstojnost, o lepší podmínky k životu a místo na slunci, válka o to kdo bude ve společnosti nadřazený a kdo bude podřadnější či zcela podřadný, je to válka která tady zuří 24 hodin kolem nás v přímém přenosu na všech úrovních.

  V Británii vyhráli volby „konzervativní modráci“ a svět se zase posunul blíže k temnotě 🙁

 9. On Prosinec 13th, 2019 at 17:22 :-) Says:

  pro Dominiku:

  Pokud jsi ten projek nepochopila, o nic nejde.
  Ten projekt měl veřejnosti v zahraničí ukázat, že jsou zde také trans ženy, které třeba jsou trochu odlišné od cis žen. Aby se jich veřejnost nebála a přijmula a respektovala je takové jaké jsou. Aby jimi nepohrdala, neodsuzovala atd.
  A to měly právě za úkol cis ženy, ukázovat se mediálně s trans ženami bok po boku, aby se zvyšilo povědomí a trans ženách.

  A toto by bylo fajn i v tomto státě.

 10. On Prosinec 14th, 2019 at 9:25 Eliška Liška Says:

  > „Každá žena hledá trans ženu a non-binární ženu, které se mohou podílet na fotografování projektu.“

  Můj odhad: pokud to nejsou nějací transkovrazi jako z filmu Tiresia, někdo si splašil grant na projekt „Každá žena,“ který bude „vytvářet sérií portrétů nízkoprahovou platformu… blablabla“. Nebo je to študentík fotografie někde na FAMU, který potřebuje něčím zaujmout. Nebo propuštěný tiskový fotograf, protože noviny udělaly škrty, takže také potřebuje něco prodat. Možná má dokonce od novin zakázku na fotoreportáž, protože transky teď frčej víc než mimozemšťani nebo HLPčka o hladových dětech v Ugandě. Možná je to kombinace všeho.
  Tak teď hledá transženy a nebinární ženský lid, který by se dokázal sžít s nálepkou „žena“ pro fotografický projekt.
  Asi bude v nějaké galerii viset měsíc tvoje fotka pod transparentem s nápisem „Každá žena“, pak z toho udělají stejnojmennou knížku s nákladem 1000 výtisků a pak deset nejlepších fotek vyjde v magazínech Gender a doba a možná Reflex, bude se s tím chtít natlačit i do Současná fotografie a nakonec si něco z toho dá fotograf do portfolia, aby bylo vidět, že umí fotit všechno. Šaty si přineseš vlastní.
  Za tvoje odkopání ti bude mazat med kolem huby jaká jsi úžasná osobnost, zato za nic z toho nedostaneš honorář. Ten bude jenom pro fotografa, maskérku (bude-li nějaká) a majitele pronajatého ateliéru. Ale ten automat na kávu v přízemí prý vaří docela dobrý kafe a tu fotku vám pošleme případně na mejl, ale nesmíte ji bez našeho souhlasu nikde publikovat.

  Je to další zbytečná pakárna, podobně jako když nějakým vysokoškolákům ze sociálních studií odepisujeme do výzkumů pro jejich diplomky, které pak skončí někde v archivu.

  > teď [Pétě Nitce] spíš její fanoušci na bulváru hejtují za to, jak operaci všem podsouvá na úkor jiných

  Aha, to jsem netušila, já o ní vím jenom proto, že mi jednou YouTube vnutil Show Jana Krause a to podivné jméno Peťa Nitka smrdělo něčím povědomým. Na bulvár nemám čas, krátké googlení mi vyjevilo „boj s úřady o jméno“, „první rok s vaginou“ a „lechtivá fotka, kde je celá nahatá, akorát omotaná policejní páskou“… tak nevím, nějak nerozumím tomu „její fanoušci na bulváru hejtují za to, jak operaci všem podsouvá na úkor jiných“, musela bych na tom propálit víc než hodinu, můžu dostat konkrétní odkaz?

 11. On Prosinec 14th, 2019 at 9:28 Eliška Liška Says:

  > je na čase vypustit do nějakých vyššícch a vysokých politických postů a do klíčových pozic nějaké trans lidi

  Už ses teda přihlásila do nějaké volitelné partaje? Nebo nějakou založila? To je v demokracii nezbytný první krok.

 12. On Prosinec 14th, 2019 at 9:54 Dominika Says:

  Do politiky šla např. Jiřka Hejduková. Ta v tom je angažovaná, akorát v přeměně.

 13. On Prosinec 14th, 2019 at 11:25 Eliška Liška Says:

  Aha, dobré vědět, v tom případě musím do ANO, Trikolóry nebo SPD… zkrátka na opačný pól a aby to bylo volitelné…

 14. On Prosinec 14th, 2019 at 12:35 :-/ Says:

  Pro E-Lišku

  Není česká transka jako česká transka!

  Tak jo. Nechme se, my jako české transky „trans ženy“, donekonečna v této zemi Mordor urážet a ponižovat, nechme si diktovat nehorázné podmínky pro tranzici, prototože vy, a je vás české transky docela dost, vy po tom prahnete jako slepice po flusu, vy po tom toužítem vy to přímo očekáváte, ba to přímo vyžadujete tuto zkurvenou a hnusnou atmosforu, vynucované podmínky a ten neustálý štvavý urážlivý narativ vedený proti trans lidem a proti trans ženám obzvláště ze všech možných stran.
  Vy se v tom rochníte, vás to rajcuje natolik, že se v této zemi Mordor nemůže v dohledné době (za mého života už určutě ne), pro trans lidi nic změnit k lepšímu, především to jak se proti trans lidem veřejnost neustále štve, vedou se štvavé kampaně od jakékoliv politické či církevní sebranky, jak trans lidé v této zemi Mordor musejí podtupovat nehorázné, kruté a děsivé podmínky v tranzici, jenom proto aby byli uznány za ženy nebo za muže, respektive bezpohlaví.

  Lámu hůl nad vším a nad všemi, nic tu nedává smysl, život trans lidí v této zemi Mordor nemá smysl a nedává už vůbec žádný smysl v takovéto atmosféře a za nynějších podmínek které zde panují po desetiletí a které jsou zde účelově udržování proti zájmu a potřebám mnoha trans lidí.
  Je to hlavně proklety život žitý v pekle mezi samými štváči a bezcitnými tvory, v této zemi ČEKOMORDOR.

 15. On Prosinec 14th, 2019 at 15:28 Eliška Liška Says:

  Pro smajlici:

  Prosíííím? Z čeho vyvozuješ, že pokud chceme politickými prostředky demokraticky dosáhnout pakáren, jaké zavedl nový občanský zákoník, zákon o matrkách a zákon o zvláštních zdravotních službách – výpotky Kalouskovy a Knížepánovy TOP09 – je třeba nad tím lámat hůl?

 16. On Prosinec 14th, 2019 at 15:34 Eliška Liška Says:

  PS – oprava: vypadlo slovo „zrušení“ pakáren.

  A když už znovu píšu: jak by sis to tedy představovala ty, :-/ ? Ukořistit parník Primátor Dittrich (Aurora už je asi mimo provoz a Putin by nám ji stejně nepůjčil) a střílet z něj petardy na Strakovu akademii?

 17. On Prosinec 14th, 2019 at 15:37 Dominika Says:

  Ale to se v těch pakárnách shodneme snad všechny, jen asi každá by to řešila jinak. Vlastně už dříve jste chtěly založit hnutí.

 18. On Prosinec 14th, 2019 at 15:49 :-/ Says:

  Zde jen ukázka štvavé lynčující diskuse veřejnosti s vymytými mozky tzv. SLUŠNOČECHŮ, ke článku s Minářem, který se vyhraňuje proti zlu, proti nedemokratickým praktikám Babiše a proti praktikám státní správy ovládnuté spolkem ANO, která zde nehájí zájmy veřejnosti a neřeší problémy občanů v jejich prospěch.

  https://www.novinky.cz/diskuze/40307116

  Velmi podobně a štvavě v ČEKOMORDORU vypadají diskuze, pokud se někde v médiích píše o problémech které mají trans lidé a které je trápí.

  A další podobné štvavé diskuze tak zvaných „slušnočechů“ se odporným způsobem vyjadřují a vyhraňují: LGBT+, migranti, muslimové, cikáni, židi, EU, Evropská Unie, demokracie v západní Evropě a USA, klimatické změny a ti kteří na to upozorňují – Gréta, dále: dotace z unie, proti bezdětným ženám, proti mladým aktivním lidem, proti neziskovkám bránící lidská práva, proti přijetí Eura, proti lidským právům všeobecně, proti proti kritikům zbožtělého dua Zeman+Babiš, proti genderové nerovnosti, proti feministkám, zkrátka PROTI VŠEM, kteří nejsou SLUŠNOČEŠI TAK JAKO ONI.

  SLUŠNOČEŠI JSOU HORŠÍ NEŽLI PEKLO a MORDOR dohromady!

 19. On Prosinec 14th, 2019 at 15:50 :-/ Says:

  Zde jen ukázka štvavé lynčující diskuse veřejnosti s vymytými mozky tzv. SLUŠNOČECHŮ, ke článku s Minářem, který se vyhraňuje proti zlu, proti nedemokratickým praktikám Babiše a proti praktikám státní správy ovládnuté spolkem ANO, která zde nehájí zájmy veřejnosti a neřeší problémy občanů v jejich prospěch.

  https://www.novinky.cz/diskuze/40307116

  Velmi podobně a štvavě v ČEKOMORDORU vypadají diskuze, pokud se někde v médiích píše o problémech které mají trans lidé a které je trápí.

  A další podobné štvavé diskuze tak zvaných „slušnočechů“ se odporným způsobem vyjadřují a vyhraňují proti: LGBT+ lidem, migrantům, muslimovům, cikánů,, židům, EU, Evropská Unie, demokracie v západní Evropě a USA, klimatické změny a ti kteří na to upozorňují – Gréta, dále: dotace z unie, proti bezdětným ženám, proti mladým aktivním lidem, proti neziskovkám bránící lidská práva, proti přijetí Eura, proti lidským právům všeobecně, proti proti kritikům zbožtělého dua Zeman+Babiš, proti genderové nerovnosti, proti feministkám, zkrátka PROTI VŠEM, kteří nejsou SLUŠNOČEŠI TAK JAKO ONI.

  SLUŠNOČEŠI JSOU HORŠÍ NEŽLI PEKLO a MORDOR dohromady!

 20. On Prosinec 14th, 2019 at 16:05 :-/ Says:

  Poklidná demokratická řešení v zemi ČEKOMORDOR k ničemu v mnoha případech nevedou.
  Nad těmi se dnes už jen vysmývá a mává rukou, jednoduchými prostředky se to zamítne a hotovo, a to je vše. Vyřešeno.
  Tak to je dnes ale těměř se vším, a nikdo ničeho nedosahuje, žádného zlepšení, uznání, zrovnoprávnění, žádného zrušené neférových či nevyhovujících podmínek.
  Jenom jeden příklad: Jak dlouho se mluví o platové nerovnosti mezi muži a ženami.
  A kam se dospělo? Tak akorát do pr… a ta nerovnost tady jede pořád.

  A dalších mnoho příkladů něřešení, to jest kdy poklidná demokratická řešení k ničemu nevedou, bych mohla vypisovat a vypisovat a vypisovat…

  P.S. Nemusí to být výstřel z lodi Primátor Ditrich či jiného děla, ale stačí ve velkém občanská neposlušnost, jednoduše vytvořit neposlušnou společnost ke státnímu aparátu. Chce to nemít strach.

 21. On Prosinec 14th, 2019 at 17:20 Eliška Liška Says:

  Pro :-/ (a pokud bude mít zájem a bude se ušlechtile nudit, tak i pro Lonely):

  Mám smutný pocit, že tohle vyměňování názorů „ostřelováním“ jaksi nikam nevede, že se nějak nevnímáme.

  Navrhuju proto, že by bylo zajímavé společenské povyražení si dát audiokonferenci a trochu si to vyjasnit, kdo vlastně co chce – a proč. Ale bude to opravdu rozhovor, ne „kobercová palba téměř náhodnými novinovými články“.

  Mám zapnutý Discord, kdykoliv se během dneška připojte.
  https://discord.gg/DynSC5

 22. On Prosinec 14th, 2019 at 18:46 Dominika Says:

  Já bych klidně popovídala, ale někdy v týdnu

 23. On Prosinec 15th, 2019 at 2:01 :-/ Says:

  Nebo další zářný příklad toho, proč ve státě ČEKOMORDOR není možné prosadit lepší, kvalitnější a lidštější školství, proč u nás snaha o školskou reformu naráží na absolutní neúspěch a nepochopení.
  „Výchova a vzdělávání se odehrávají podle zákona evoluce a podle svérázného výkladu bible, který chudému lidu ukládá zejména smíření, poslušnost a zbožnost“
  „Škola slouží jako preventivní káznice, jako místo, kde se dětem vštěpuje jednoznačná hranice mezi přijatelným a nepřijatelným formou biče“.
  Obyvatelstvo, lépe řečeno vládci ČEKOMORDORU usilují o zachování jakýchsi kvazikřesťanských, industriálních a totalitních / normalizačních tradic, a v dnešní době již pro mnoho lidí nepřijatelných tradic, poškozujících člověka.

  Více zde: https://a2larm.cz/2019/12/anarchy-in-the-cz-edu-punkovy-knizni-debut-boba-kartouse/

  Je to podobné, jako prosadit lepší, kvalitnější a lidštější podmínky pro trans lidi ve státě ČEKOMORDOR.
  V ČEKOMORDORU ale zatím stále nelze prosazovat téměř nic, ŽÁDNÉ lepší, kvalitnější a lidštější podmínky pro životy lidí. To v ČEKOMORDORU není možné, to se v ČEKOMORDORU NESMÍ!

  V ČEKOMRDORU se naráží na neprostupnou odmítavou a nesnášenlivou bariéru vždy, pokud se zde mají prosadit lepší, kvalitnější a lidštější podmínky pro lidi.

 24. On Prosinec 15th, 2019 at 9:37 Eliška Liška Says:

  Ou kej, :-\ si nechce popovídat, jenom zahrnovat hromadami odkazů o čekomordoru. Tak jí přeju, aby dostala taky brzy azyl a jinde byla víc happy. Ale rozumím tomu, že vlastně o interakci nestojí, takže toto je moje poslední reakce na ni.

  Během týdne zní fajn, ale může to být až po 18 hodině, předtím mě nemilosrdně odírají imperialisti v korporátu a pak jedu domů a nakupuju jídlo a tak…

 25. On Prosinec 15th, 2019 at 12:01 :-/ Says:

  Fašisté vytvořili zóny bez Židů, apartheid zóny bez černochů, a katoličtí církevní fanatici vytvářejí zóny bez LGBT+ lidí.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/zony-bez-sexualnich-mensin-stepi-polaky-40307145?dop-ab-variant=0&seq-no=3&source=hp&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null

  K takovémuto stavu, kdy LGBT+ lidé by měli být pod úrovní psů, by moc rádi dospělo i to obyvatelstvo z té temné strany v ČEKOMORDORU.

 26. On Prosinec 15th, 2019 at 13:38 Anonym Says:

  V ČEKOMORDORU a dalších post sovětských teritiriích STÁLE platí text písně Karla Kryla – Veličenstvo Kat.

  V ponurém osvětlení
  gotického sálu
  kupčíci vyděšení
  hledí do misálů
  a houfec mordýřů
  si žádá požehnání
  Vždyť prvním z rytířů
  je veličenstvo Kat
  Vždyť prvním z rytířů
  je veličenstvo Kat

  Kněz – Ďábel co mši slouží
  z oprátky má štólu
  Pod fialovou komží
  láhev vitriolu
  Pach síry z hmoždířů
  se valí k rudé kápi
  prvního z rytířů
  Hle – veličenstvo Kat
  prvního z rytířů
  Hle – veličenstvo Kat

  Na korouhvi státu
  je emblém s gilotinou
  Z ostnatýho drátu
  páchne to shnilotinou
  V kraji hnízdí hejno krkavčí
  Lidu vládne Mistr Popravčí

  Král klečí před Satanem
  Na žezlo se těší
  A lůza pod platanem
  Radu Moudrých věší
  a zástup kacířů
  se raduje a jásá
  Vždyť prvním z rytířů
  je veličenstvo Kat
  Vždyť prvním z rytířů
  je veličenstvo Kat

  Na rohu ulice
  vrah o morálce káže
  Před vraty věznice
  se procházejí stráže
  Z vojenských pancířů
  vstříc černý nápis hlásá
  že prvním z rytířů
  je veličenstvo Kat
  že prvním z rytířů
  je veličenstvo Kat

  Nad palácem vlády
  ční prapor s gilotinou
  Děti mají rády
  kornouty se zmrzlinou
  Soudcové se na ně zlobili
  Zmrzlináře dětem zabili

  Byl hrozný tento stát
  když musel jsi se dívat
  jak zakázali psát
  a zakázali zpívat
  a bylo jim to málo
  Poručili dětem
  modlit se jak si přálo
  veličenstvo Kat
  modlit se jak si přálo
  veličenstvo Kat

  S úšklebkem Ďábel viděl
  pro každého podíl
  Syn otce nenáviděl
  Bratr bratru škodil
  Jen motýl Smrtihlav
  se nad tou zemí vznáší
  kde v kruhu tupých hlav
  dlí – veličenstvo KAT
  kde v kruhu tupých hlav
  dlí – veličenstvo KAT

  ČEKOMORDORU, POLMORDORU A DALŠÍM ZEMÍM MORDORŮM sedí tento text jako prdel na hrnec, protože to jak ČEKOMORDOR A DALŠÍ MORDORY V TOMTO TEMNÉM TERITORIU přistupuje k menšinám, to je zkrátla něco STRAŠNÉHO, NEAKCEPTOVATELNÉHO A NEODPUSTITELNÉHO!

  Zde emblém temné strany MORDORU: https://globe24.cz/pictures/photo/2017/06/29/guillotine-1649490-1920-6ada403704.jpg

 27. On Prosinec 15th, 2019 at 16:12 Eliška Liška Says:

  Dobrá, to je celkem k věci.

  Ocituju dva komentáře zpod toho článku, které docela dávají zapravdu mým předchozím postům v této diskusi – mnoho lidí vlastně neštve LGBT jako takové, ale do značné míry aktivismus a pozitivní diskriminace. A ano, vím, na čí blog to píšu a kdo je teď ve Francii, protože transky jsou něco jako šílenci, které je třeba odvézt demonstrativně z pracoviště bez předchozího varování.

  Je to jako v tom skeči https://www.youtube.com/watch?v=e3h6es6zh1c (všimněte si, že jednoho z těch komiků si vybral president Obama jako svého „překladatele hněvu“ na konci prezidentského působení pro svůj závěrečný žertovný projev, takže to nebude úplně skeč od „bigotních haterů“).

  Marie Kubíková, Chomutov
  Dnes 12:52 +149 | -10
  Tak před patnácti lety jsem homosexuálům fandila a vadila mi netolerance ve společnosti. Avšak poslední dobou mi to předvádění vadí. Všude se vyzdvihuje ten, kdo se přizná k jiné orientaci a tím je výjimečný. Jako by to bylo něco výjimečného a záslužného. Láska a blízký vztah má být věcí soukromou a né se olizovat v televizi a protestovat okatě za každou cenu.

  Karel Tichovský, Dvůr Králové nad Labem
  Dnes 13:23 +102 | -15
  Co jančíte?
  Když se po volbách u nás rojily podobná prohlášení na soukromých restauračních a ubytovacích objektech typu: “Voličům Miloše Zemana a ANO 2011 vstup zakázá”, tomu jste tady tleskali a byla to “děsná švanda”. I skutečnost, kdy provozovatel jednoho penzionu odmítl obsloužit prezidenta a jeho doprovod se vám tady zdálo jako nesmírná “občanská odvaha” a teď se čílíte nad podobným rozhodnutím u našich severních sousedů? Nemáte rádi segregaci? Ale???

 28. On Prosinec 15th, 2019 at 22:18 :-/ Says:

  E-Liška: Nahráváš úmyslně na smeč…?

  Těm hetero cis , za to že mohou být svobodně hetero cis, tak po nich nikdo nepožaduje podmínky typu?
  – nikdo jim neklade podmíněný rozvod
  – registrovné partnerstí místo svatby
  – podmíněné chirurgické řezání pro uznání identity
  – podmíněné návštěvy psychiatrů/sexuologů/komisí a dalších institucí pro změnu identity / jména / dokladů
  – nikdo se jim neposmívá a neponižuje za to, že jsou cis a hetero
  – nikdo jim neklade podmínky měnit si jméno na neutrální
  – nikdo jimi neopovrhuje a nepropouští z pracovní pozice za to, že jsou cic a hetero
  – nikdo jim neklade překážky při touze mít a vychovávat děti
  – nikdo je nepovažuje za úchyly, devianty a psychicky nemocné, jenom proto že jsou cis a hetero
  – nikdo u cis a hetero nehrotí a nezkoumá jak poctivě dodržují nebo nedodržují ty gendereové očekávatelné stereotypy (oblečení, vizuální zvhled, hlas, chování, zájmy, atd.)
  – a plno dalších výhod a svobod, které si cis a hetero neuvědomují a berou to jako samozřejmost, narozdíl od LGBT+ lidí.

 29. On Prosinec 15th, 2019 at 22:27 :-/ Says:

  A ještě k těm dvěma komentům:
  Marie Kubíková, Chomutov
  Dnes 12:52 +149 | -10
  Tak před patnácti lety jsem homosexuálům fandila a vadila mi netolerance ve společnosti. Avšak poslední dobou mi to předvádění vadí. Všude se vyzdvihuje ten, kdo se přizná k jiné orientaci a tím je výjimečný. Jako by to bylo něco výjimečného a záslužného. Láska a blízký vztah má být věcí soukromou a né se olizovat v televizi a protestovat okatě za každou cenu.

  Karel Tichovský, Dvůr Králové nad Labem
  Dnes 13:23 +102 | -15
  Co jančíte?
  Když se po volbách u nás rojily podobná prohlášení na soukromých restauračních a ubytovacích objektech typu: “Voličům Miloše Zemana a ANO 2011 vstup zakázá”, tomu jste tady tleskali a byla to “děsná švanda”. I skutečnost, kdy provozovatel jednoho penzionu odmítl obsloužit prezidenta a jeho doprovod se vám tady zdálo jako nesmírná “občanská odvaha” a teď se čílíte nad podobným rozhodnutím u našich severních sousedů? Nemáte rádi segregaci? Ale???

  —-

  Ti lidé si vůbe neuvědomují, nevědí a ani nechtějí uvědomovat a vědět po pravdě, co LGBT+ lidé musejí snášet zažívají za příkoří jenom proto že jsou lesby, gay, bisex, trans, intersex, queer, assexul.

  Ti lidé jsou tak tupí a nevzdělaní, že nemají vůbec žádné právo ty LGBT+ lidi soudit takovýmito odsuzujícími jednostranými komenty, aniž by znali útrapy a zhoršené životy LGBT+ lidí na úkor cis a hetero lidí!

 30. On Prosinec 15th, 2019 at 22:41 :-/ Says:

  E-Lišce:

  Ať vláda a mocní v ČEKOMORDORU srovnají podmínky/výhody/svobody LGBT+ lidí tak jak to je zcela běžné u cis / hetero populace a potom se tu není o čem bavit.
  Ale toto se v ČEKOMORDORU nemůže stát, protože zde převládá a vládne neustále ta hnusná ČEKOMORDOR mentalita zděděná z minulosti s neustálou snahou indoktrinovat tím i mladou generaci státním školstvím, které je mixem dob: feudalismu/industriálu/komunistické totality, a to je kurva SMRTÍCÍ MIX!!!
  SMRTÍCICÍ PRO ŽIVOTY LGBT+ LIDÍ!!!

 31. On Prosinec 16th, 2019 at 1:14 :-/ Says:

  Konzervativní hodnoty aneb obrana tradičních hodnot

  Konzervativní hodnoty jsou prázdné, vyprázdněné hodnoty, jsou dehumanizující a poškozující většinu lidí na planetě!
  Konzervativní hodnoty a tradičních hodnoty jsou akorát pro lidi v lidských právech nevzdělané a pro lidi tupé s mentální retardací, kteří si rádi nechávají vymýt makovice a mazat med kolem huby.

  Konzervativní hodnoty a obrana tradičních hodnot jen akorát toxická nebezpečná směs, která pouze škodí mnoha lidem na planetě.

  https://blisty.cz/art/98107-prazdnota-hodnot-ktere-si-chteji-rikat-konzervativni.html

 32. On Prosinec 18th, 2019 at 16:31 Dominika Says:

  Smajlíku necituj tu články, takhle dlouhé komentáře se sem nevejdou.

 33. On Prosinec 18th, 2019 at 7:57 Eliška Liška Says:

  Tak teď jsem si teprve otevřela ten genderbread.org a tam se „romantically attracted to“ objevuje až od verze 3.3 …škoda, že ty verze nejsou datované (nebo mám to datum ve slepé skvrně).

  Holt, svět se vyvíjí rychle… chvilku nějakým tématem úplně nežijete a už jsou věci jinak.

  Tak už vím, kde na to „romantické pohlaví“ přišla :-/ .

  Dovolím si poznamenat, že překlad „romantické pohlaví“ mi přijde matoucí; až z toho obrázku jsem pochopila, co tím básník myslel a nejde kvůli tomu o celé nové pohlaví, jenom prostě vznikl pátý parametr.

  Jsem stará generace. Za mých časů byly jenom dva parametry pro pohlaví (anatomický se nazýval „sex“ a mentální „gender“) a dále jeden „orientace“, který naýval hodnot homo/bi/hetero. Holt, pokrok nezastavíš.

  Jak moc se to smí měnit v čase?

  Třeba člověk, který má anatomii muže, gender ženy, obléká se jako muž, je pohlavně přitahován k ženám a srdcovka jsou pro něj muži… to je typická deep stealth pre-op MtF.

  Pak jde do přeměny, začne brát hormony, pak jde na operaci a polovina těch věcí se změní. A ano, přeměna u mě měla jasný vliv i na pohlavní přitažlivost.

  Ale kam se zařadí transkomil a.k.a. ten, kdo je přitahován osobou ženského vzezření, akorát s penisem – právě proto, že to jsou dvě pohlaví v jednom? To není zase taková samoúčelná provokace, jak to na první pohled vypadá. Na Pornhubu je pro „transsexuální porno“ celá samostatná sekce. A nejenom shemales, ale i hefemales. Namakaní fousatí chlapi s nečekaným rozkrokem.

  Myslím, že bude muset vzniknout minimálně verze 4.1 toho posteru.

  https://www.youtube.com/watch?v=jrQTeUA06hg

 34. On Prosinec 18th, 2019 at 17:46 :-/ Says:

  Tradice a neférový dehumanizující konzervatismus versus progres a nové férovější humánnější úspořádání světa.
  Jde o fatální rozhodující střet generací a civilizací.

  http://denikreferendum.cz/clanek/30549-zijeme-v-totalite-dialektika-efektivni-ufnukanosti?fbclid=IwAR1KATnoxzKAHBCHu1A4y-Uv-g835S_3xmhM9WpPcQ9TGaYe4g1wjj5AwsM

 35. On Prosinec 18th, 2019 at 22:07 Eliška Liška Says:

  Je to off topic, ale… v tom článku mě Vondra potěšil a naopak pan Sybera ze sebe udělal hlupáka:

  > V nedávném rozhovoru například Alexandr Vondra, kromě mnoha dalších pozoruhodných vyjádření, nazval Václava Havla „liberálem v původním smyslu. Ne jako ti dnešní – tedy jako lidé, kteří vnucují svůj názor všem ostatním“.
  > Ačkoliv Vondra v rozhovoru nikde nevysvětlil, co přesně slovní spojení „liberál v původním smyslu“ znamená, tak ale v rozhovoru předesílá, že v ČR „se boj o interpretaci Havla vede roky“

  Nejdůležitějším znakem klasického liberalismu je víra v negativně vymezenou svobodu, která tvrdí, že jedinec je natolik svobodný, nakolik ostatní nezasahují do jeho života. Klasický liberalismus hovoří o potřebě minimálního státu, ve kterém je úloha státu omezena pouze na ochranu jedince před ostatními. Všechny ostatní činnosti, které státy vykonávají, mají náležet do rukou každého jedince. Klasický liberalismus charakterizuje citát Johna Locka: „Svoboda tvé pěsti končí na špičce mého nosu“.

  Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Klasick%C3%BD_liberalismus

  A do toho můj oblíbený citát „moderního liberalismu“ v podání Elišky Wagnerové (senátorka za Zelené), když se postavila proti zákonu, který měl zbavit stát práva rozhodovat o jménech svých občanů (zejména s ohledem na přechylování ženských jmen), což jí nikdy nezapomenu.

  „… Já tohle nevidím jako liberální zákon. Já si myslím, že buď si to ten jazyk tak pozvolna nějak vynutí, až to bude muset prostě stát nakonec uznat, ale rozhodně tady asi nemá smysl, aby mu při tom kulturním vývoji zákony pomáhaly, nebo mu šly nějak naproti, nevím.“

  Zdroj: http://www.senat.cz/cinnost/webtv/archiv.php?video=true&id_schuze=&zacatek=20130131114956&konec=20130131115249

  Jako starší osoba si pamatuju, že v 90. letech slovo „liberál“ znamenalo pro VŠ vzdělané Američany úplně opačnou věc než pro Čechy a měla jsem tak zábavné „kulturní nedorozumění.“ Pro Čecha tehdy platila definice výše, pro Američana byl „liberál“ něco jako „socialista/komunista“. U nás se to změnilo po americku až asi o 15 let později.

  Zbývá mi jenom pochopit, proč velkopodnikatel v nemovitostech má potřebu podepsat článek proti PPF.

 36. On Prosinec 19th, 2019 at 1:47 :-/ :-) Says:

  Zacíleno na vyznavače tradičních hodnot starého světového řádu respektive na konzervativce s autoritářskými sklony, kteří s oblibou a fanatismem označujete liberální společenské proudy za totalitní.

  Vy konzervativci s autoritářskými sklony, kteří označujete liberální společenské proudy za totalitní, vy jste přitom ti samí lidé, kteří druhým dechem přikazují ostatním, jaká pravidla musí platit pro ně a jaká ne, jaká by měla být jejich společenská úloha, kdo a jak dlouho by měl být doma s dítětem, jaká je role povolená role ženy a jaká muže, nebo kdo pro uznání genderové identity musí být chirurgicky kastrován, anebo kdo si může koho vzít, a kdo koho ne, atd.
  Dialektika efektivní ufňukanosti si ale jistě poradí i s vámi, vy konzervativci s autoritářskými sklony a fanatičtí vyznavači tradičních hodnot.

 37. On Prosinec 19th, 2019 at 8:02 Eliška Liška Says:

  „Konzervativní hodnoty“ v politice je IMHO poměrně nepoužitelný pojem, protože z definice směšuje nejméně dvě nesourodé kategorie
  – „nereformujte radikálně za každou cenu to, co v podstatě funguje“ (Julínkova „zdravotní reforma“ byl od začátku špatný nápad pro pacienty, ale výborný pro Julínkova oficiálního sponzora Kaiser Permanente)…
  – …a „boží vůli“, což je něco, co se vůbec nemuselo osvědčit, ale co v minulosti sloužilo jako štít moci (svět, tělo, vesmír se nesmí poznávat; žena je podřízena muži; kněží prodávají odpustky; na zjevování božích pravd má bůh svoje lidi – muftí, papež).

  Proto se raději držím bayesiánského a kritického myšlení než konzervativních hodnot. Je to namáhavé, zabere to dost času, pro někoho můžete být názorový chameleon, ale jednoho to nutí si vytvářet názor.

  V medicíně ten pojem zní poněkud méně šíleně, konzervativní (záchranná) léčba je víceméně opakem operativní léčby. Žlučníkové kameny můžeme zkusit konzervativně rozbít ultrazvukem a vypudit nebo pacientovi nekonzervativně radikálně sebrat celý žlučník, takže pak bude do smrti na dietě.

 38. On Prosinec 19th, 2019 at 13:34 Eliška Liška Says:

  Jinak dneska večer bych třeba pokecala moc ráda.

  Ten předchozí link už asi expiroval, tak tenhle by měl vydržet časově neomezeně, ale nejvýše 50 kliknutí. https://discord.gg/MD6q9Ue

 39. On Prosinec 21st, 2019 at 9:22 Eliška Liška Says:

  V tom článku z Britských listů mě Vondra potěšil a naopak autor pan Sybera ze sebe udělal hlupáka:

  > V nedávném rozhovoru například Alexandr Vondra, kromě mnoha dalších pozoruhodných vyjádření, nazval Václava Havla „liberálem v původním smyslu. Ne jako ti dnešní – tedy jako lidé, kteří vnucují svůj názor všem ostatním“.
  > Ačkoliv Vondra v rozhovoru nikde nevysvětlil, co přesně slovní spojení „liberál v původním smyslu“ znamená, tak ale v rozhovoru předesílá, že v ČR „se boj o interpretaci Havla vede roky“

  Nejdůležitějším znakem klasického liberalismu je víra v negativně vymezenou svobodu, která tvrdí, že jedinec je natolik svobodný, nakolik ostatní nezasahují do jeho života. Klasický liberalismus hovoří o potřebě minimálního státu, ve kterém je úloha státu omezena pouze na ochranu jedince před ostatními. Všechny ostatní činnosti, které státy vykonávají, mají náležet do rukou každého jedince. Klasický liberalismus charakterizuje citát Johna Locka: „Svoboda tvé pěsti končí na špičce mého nosu“.

  Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Klasick%C3%BD_liberalismus

  A do toho můj oblíbený citát „moderního liberalismu“ v podání Elišky Wagnerové (senátorka za Zelené), když se postavila proti zákonu, který měl zbavit stát práva rozhodovat o jménech svých občanů (zejména s ohledem na přechylování ženských jmen), což jí nikdy nezapomenu.

  „… Já tohle nevidím jako liberální zákon. Já si myslím, že buď si to ten jazyk tak pozvolna nějak vynutí, až to bude muset prostě stát nakonec uznat, ale rozhodně tady asi nemá smysl, aby mu při tom kulturním vývoji zákony pomáhaly, nebo mu šly nějak naproti, nevím.“

  Zdroj: http://www.senat.cz/cinnost/webtv/archiv.php?video=true&id_schuze=&zacatek=20130131114956&konec=20130131115249

  Jako starší osoba si pamatuju, že v 90. letech slovo „liberál“ znamenalo pro VŠ vzdělané Američany úplně opačnou věc než pro Čechy a měla jsem tak zábavné „kulturní nedorozumění.“ Pro Čecha tehdy platila definice výše, pro Američana byl „liberál“ něco jako „socialista/komunista“. U nás se to změnilo po americku až asi o 15 let později.

  Zbývá mi jenom pochopit, proč velkopodnikatel v nemovitostech má potřebu podepsat článek proti PPF.

  „Konzervativní hodnoty“ v politice je IMHO poměrně nepoužitelný pojem, protože z definice směšuje nejméně dvě nesourodé kategorie
  – „nereformujte radikálně za každou cenu to, co v podstatě funguje“ (Julínkova „zdravotní reforma“ byl od začátku špatný nápad pro pacienty, ale výborný pro Julínkova oficiálního sponzora Kaiser Permanente)…
  – …a „boží vůli“, což je něco, co se vůbec nemuselo osvědčit, ale co v minulosti sloužilo jako štít moci (svět, tělo, vesmír se nesmí poznávat; žena je podřízena muži; kněží prodávají odpustky; na zjevování božích pravd má bůh svoje lidi – muftí, papež).

  Proto se raději držím bayesiánského a kritického myšlení než konzervativních hodnot. Je to namáhavé, zabere to dost času, pro někoho můžete být názorový chameleon, ale jednoho to nutí si vytvářet názor.

  V medicíně ten pojem zní poněkud méně šíleně, konzervativní (záchranná) léčba je víceméně opakem operativní léčby. Žlučníkové kameny můžeme zkusit konzervativně rozbít ultrazvukem a vypudit nebo pacientovi nekonzervativně radikálně sebrat celý žlučník, takže pak bude do smrti na dietě.

 40. On Prosinec 21st, 2019 at 19:03 Eliška Liška Says:

  ad Petr Bittner v Deníku Referendum:

  Pan Bittner má asi vážně malý přehled, když si neuvědomuje, jak u nás jsou některé názory umlčovány ostrakizací.

  Pořád si pamatuju návod kdesi na Facebooku, který jsem už ale zrušila, kde „El Mish“ radila, aby se na názory o uprchlících odpovídalo „Sklapni nácku!“

  Nebo celý smysl hnutí #JsmeTu …

  Nebo diskreditace a ostrakizace Martina Konvičky… jak se po pár letech ukazuje i v mainstreamu, že měl pravdu.

  A tihle ufňukanci civilizovaně upozorňují, že nemusí být daleko doba, kdy „Tommy Robinson“ bude zakázané jméno i v ČR. Jestli si pan Bittner ve svém mládí (soudím dle fotografie) představuje pořádnou debatu jedině s Molotovem na ulici, tak ufňukanci ne. Ti vlastně volají k pořádku.

  Vlastně ten článek beru jako rýpání pod žebra „Udělejte krok, za který vás pak budu moci v dalším článku odsoudit jako nedemokraty.“

  Ono se to omezování svobody demokratické diskuse pomalu a hezky vrší.

  Doporučuji si v té souvislosti osvojit význam anglického slova „insidious“, pro které neznám výstižný jednoslovný český ekvivalent… je to něco jako „plíživě zlý“ nebo „žába se nezachrání z vody, která se vaří pomalu“. Za Sobotky se to už úplně odkopalo, teď se to zanořilo pod povrch, ale pořád to kvasí.

  A když pak najedou padne rozsudek Nejvyššího soudu o hidžábech ve škole, který najednou otřese naším sekulárním politickým systémem…

 41. On Prosinec 22nd, 2019 at 2:21 :-/ Says:

  Jsme zpět.
  Pokud ti konzervativní ochránci či zastánci tradičních hodnot, nebo jak je nazvat (také zkráceně se dnes používá krátké označení „lepšolidé“), budou chtít nadále mít kontrolu nad společností a lidi omezovat a přikazovat jim jak se má společnost vyvíjet a vypadat a k tomu budou blbě (nesnášenlivě/xenofobně) brblat, de facto poškozovat a škodit jiným skupinám lidí ve společnosti (které však těm konzervativním ochránců či zastáncům tradičních hodnot neškodí), a zůstane to pro ty konzervativní ochránce či zastánce tradičních hodnot bez postihu a bez jakéhokoliv zájmu dovzdělat se v lidských právech, tak se budeme plíživě, za to však demokraticky, přibližovat k nějaké formě fašismu či totality další doby temna, kde pouze ta skupina konzervativních ochránců či zastánců tradičních hodnot bude mít rozhodující slovo a moc, proti všem ostatním a jiným lidem ve společnosti.
  To potom končilo: útlakem, genocidou, gulagy, koncentráky, pracovními lágry, popravami/vraždami, sebevraždami, zničením společnosti.

  To znamená: Pokud budou neustále kritizovat, rýpat a prudit konzervativní ochránci / zastáncI tradičních hodnot, proti novému svobodnějšímu a férovějšímu světovému společenskému řádu, tak to rozhodně nebude už zůstávat bez reakcí a bez odezvy, tak jako tomu bylo v temné minulosti lidstva ještě před nedávnou dobou, kterou oni zažily a ve které byli také sami indoktrinování a normalizováni předchozí generací.

  —————-

 42. On Prosinec 22nd, 2019 at 13:24 Eliška Liška Says:

  > Pokud ti […] zastánci tradičních hodnot […] (zkráceně „lepšolidé“) budou chtít […] lidi omezovat a přikazovat jim jak se má společnost vyvíjet […] a k tomu budou blbě (nesnášenlivě/xenofobně) brblat […] a zůstane to pro ty konzervativní ochránce či zastánce tradičních hodnot bez postihu […], tak se budeme plíživě […] přibližovat k nějaké formě […] totality.

  Už se moc těším na toho 28. 12. ve 13 hodin, mj. proto, že si konečně vyjasním se :-/ názory! Jestli se nepřipojí, tak budu fakt zklamaná. Tímco děkuju moc Lonely za Oficiální Interaktivní Svolání Fanklubu!

  Nicméně prozatím stále ještě písemná reakce: jsem opravdu příjemně překvapená tím posledním příspěvkem.

  Zcela souhlasím, že „lepšolidé“ jsou mor. Myslím tím specielně mix lidí, kteří vyblokovávají názory na FB, dělají hashtagy #JsmeTady a sepisují udání na Konvičku podle § 356 zákona č. 40/2009 Sb. trestní zákoník za „semletí do masokostní moučky,“ což byl natolik nadsazený výrok, že to uznal za výlev pomstychtivé hysterie i český stát.

  Jenom poznamenám, že lepšolidé – podivná směs zastánců tradičních hodnot z TOP09 a revolucionářů ze Zelených/Pirátů/radikální frakce socdem – často nebývá vyhraněnými zastánci tradičních hodnot, i když mohou být.

  Sebekriticky dodávám, že jsem dost dlouho vrtěla hlavou nad nechirurgickou změnou pohlaví, ale pěst svobody padesáti dvou pohlaví končí před špičkou mého nosu – sama o sobě mě neohrožuje. Co mě ovšem ohrožuje, jsou neziskovky, které se chovají v té věci jako slon v porcelánu, protože míchají tento cíl typicky s radikálním levičáctvím – viz jak se z Pride v jednom krajském městě najednou vyhřezla akce Antify a Zelených – najednou se místo duhové vlajky vynořil nápis Mladí Zelení, já jsem se dodatečně dozvěděla, že kdo tam šel, je automaticky podporovatel této strany a měla jsem náhle pocit jistého zneužití a doufala jsem, že se nikde neobjeví moje fotka s tímto transparentem… a už nikdy nikomu nevysvětlím, že nechci nic znárodňovat / progresivně zdaňovat / nutit firmy si kupovat předem jasně ztrátové dluhopisy z definice (viz Green New Deal).

  Nařízení Nejvyššího soudu o přednosti hidžábu před mým atheismem je už jasně insidious. A upřednostnění tradičních hodnot před mou svobodou dát si jméno Luke Skywalker se už mého nosu bezprostředně dotýká (dotýkalo, ale fakt, že to mám já osobně vyřešené, neznamená, že nebudu proti takové praxi i ve jménu těch, co přijdou po mně – a nejen translidí, ale i žen, které nechtějí -ová nebo rozvádějících se žen, které se ze zákona musejí rozhodnout pro přejmenování do jistého času po rozvodu, jinak si už musí nechat příjmení exmanžela… doprkýnka proč, když nás stát stejně registruje pod číselnými identifikátory?)

 43. On Prosinec 22nd, 2019 at 21:38 :-/ Says:

  Moralizování a jakési umravňování konzervativními vyznavači tradičních hodnot je pro jiné a ostatní lidi falešné moralizování, s cílem vzít lidem svobodu a poškozovat lidi těmi „tradičními hodnotami“.
  Proto: Udržovat tradiční hodnoty stylem, že to ostatní bude poškozovat je absolutně nepřijatelné.
  Mě jako trans ženu, už poškozuje jenom to, (kdy dostávám neustávající psychické pěsti a údéry od občanů nesnášejích trans ženy) to jak jistá část společnosti ( dy v drtivé většině jsou to právě konzervativními vyznavači tradičních hodnot) opovržlivě a s odporem vnímají trans ženy/respektive i trans muže, plně tyto lidi nerespektuje, a chovají se (převážně verbálně) vůči trans lidem nepřijatelným a odpudivým způsobem.
  To mě vadí a štve, a proto jsou pro mě ti fanatičtí vyznavači tradičních hodnot spolu i s těmi jejich „tradičními hodnotami“ zcela nepřijatelní.

 44. On Prosinec 23rd, 2019 at 11:26 :-/ Says:

  Ti tradiční konzervativní ochránci/obránci/udržovatelé/vyznavači těch vykonstruovaných tzv. „tradičních hodnot“ které jsou ke všemu převážně špatné, falešné a poškozující a slouží jen k upevnění moci, ti se právě chovají jako zločinci >>> vůči LGBT+ lidem, vůči jinakosti, vůči odlišnostem, vůči jakýmkoliv menšinám a vůči potřebným a nutným změnám ve společnosti, a vůči pokroku ve jménu humanity.
  A ne snad? Vždyť to nic jiného není.

 45. On Prosinec 23rd, 2019 at 21:31 Eliška Liška Says:

  I na tom se shodnu s :-/ .

  Nedávno jsem měla jeden zážitek, který bych nazvala směšně odporným. Jeden člověk totiž argumentoval proti transsexuálům roztomile hloupoučkou argumentací „Jsem zastáncem tradičních hodnot. Když se někdo narodí ženou, tak má zůstat žena. Nemůže mít každý, co se mu zamane. Jednonohý taky nemůže uběhnout stovku jako Usain Bolt.“

  Bohužel jsem ho nemohla vyargumentovat „To ne, ale pomůžete si při čtení brýlemi nebo zastáváte názor, že když Bůh rozhodl, že někdo má mít zkažené oči, nesmí si pomáhat ďábelskými sklíčky před očima?“

  Popravdě – mocinky ráda bych někdy s takovým člověkem pobesedovala v živě vysílané besedě někde v rádiu nebo tak.

 46. On Prosinec 23rd, 2019 at 22:55 Eliška Liška Says:

  Pravda o skutečné církvi a její toleranci je sice ve skutečnosti trochu jiná, než si zastánci tradičních hodnot myslí (měla jsem rozpravu o této věci s doopravdickým jezuitou), ale tuhle scénku si stejně nemůžu odpustit, protože je skvělá:

  https://www.youtube.com/watch?v=q8zf0l2BVe8

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se