Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Jaký je život čtyři roky na HRT a dva roky postop

Leden7

Krátce po vánocích 27.12. zemřel Ben Barres. S touto zprávou jsem chtěla opět nějak formulovat svoje postoje týkající se být transgender člověkem, ale moje zaneprázdněnost mne svedla k tomu, že jsem zde zveřejnila jen sněhuláka, kterého jsme s dcerou postavily během svátků. Roztál nám do dvou dnů, nicméně to nevylučuje, že do roka zas postavíme nového a tak některé krásné, vyjimečné chvíle, které nás hluboce citově naplňují a kterým přikládáme důležitý význam se budou v našem životě znovu opakovat. Doufám, že opět uslyšíme slova, která řekl prezident Stanfordské univerzity Marc Tessier-Lavigne:

Ben byl pozoruhodný člověk. Bude se připomínat jako skvělý vědec, který změnil naše chápání gliových buněk a jako neúnavného obhájce, který na každém kroku propagoval spravedlnost a rozmanitost. Byl také milovaným mentorem studentů a učňů, drahým přítelem mnoha lidí v naší společnosti a bojovníkem za základní důstojnost nás všech.

Barres byl transgender vědec, který studoval gliovy buňky v souvislosti s fungováním nervových zakončení a prokázal, že uvnitř mozku hrají významnou roli. Glia totiž není jen nudná podporující buňka, která má zásadní vztah s neurony, psal Greg James neurochirurg v Londýně. Z jeho studijních závěrů čerpala univerzitní nadace pro výzkum nemoci alzheimeru nebo biologové z NASA.

Ben Barres paradoxně  zemřel na rakovinu pankreatu a v terminálním stádiu zveřejnil toto video na youtube. Pomíjivost světa není jen v pochmurných zprávách ale i v naději, že se budou opakovat.

Článek o jeho smrti zveřejnil magazín Forbes. Nicméně pokud si zkusíte přeložit tento článek pomocí google translate, tak vás zablokuje. Stojí vám ta blokace vůbec za to?

Google se tak řadí k agentuře CDU, která zakázala některá slova a v „inurl“ tak google popírá existenci transgender lidí i v psaných nekrolozích, protože obsahují slova jako jsou transgender.

V Belgii začal od nového roku platit zákon o genderovém sebeurčení zatímco v muslimské Malajsii schválili kontroverzní reparativní terapii pro léčbu homosexuality a transsexuality a od nového roku zas mohou transgender lidé sloužit otevřené v USA armádě, ve které už cca 15tis lidí již dříve bylo. Schválně tyto zprávy dávám do kontrastu, protože by měly hrát důležitou roli příští rok.

A já když tak opět bilancuji na dalším rokem mé přeměny, tak si čím dál více uvědomuji, že tu zde stále budou osobnosti, ke kterým bych mohla vzhlížet, osobnosti, které stejně jako já přes svou radikální změnu ve svém životě stále stály za tím, co v životě chtěly a byly inspirující i pro jiné. Děkuji jim, že mi pomohly osvobodit se od všeho, co mne svazovalo a trápilo. A hlavně jako každý rok se mi stále potvrzuje pravidlo, že společnost je čím dál silnější a vyspělejší podle toho, jak se chová ke svým menšinám, protože společnost není silnější a vyspělejší o to, kolik má celkem členů ale kolik je v ní různých individuálních členů, kteří se nezávisle nad ostatními mohou svobodně projevovat. A to se každý rok bude chtě nechtě opakovat. Pořád de budou lidé, kteří budou tvrdit, že transsexualita je nepřirozená a že ji vylučují některé postoje a na druhé straně budou stát silné osobnosti jako Ben Barres, které už jen svou přirozeností budou dokazovat opak. Nakonec není důležité kým jste, ale co děláte a jaké názory zastáváte.

Čtvrtý rok HRT je samozřejmě další krásný rok, o kterém se mi občas zdává ve svých snech. Rok  2016 byl o znovuzrození a 2017 o utvrzování se v tom, co jsem si vždy přála. A moje drahá polovička se prvního ledna vedle mne probudí a říká mi, že je to podruhé, kdy mne opět znovu miluje. Opět zase ujíždím na vlně lásky se stejným člověkem se stejnou chutí vám psát alespoň novinky o tom, co se děje v naší oblasti, i když mi občas hrozí nějaké to nebezpečí. Snad je všechny zvládneme společně.

4 komentáře to

“Jaký je život čtyři roky na HRT a dva roky postop”

 1. On Leden 7th, 2018 at 14:57 Uni Says:

  Život coby transgender žena, ať už pre op nebo post op, stojí v obou případech za starou belu.

  Transgender je jeden z nejhorších stavů, které člověk musí prožívat.

 2. On Leden 7th, 2018 at 16:24 Dominika Says:

  I přes to, co mi někteří lidé dělají a přes všechnu tu xenofóbii občas hraničící s násilím si myslím, že jsem spokojenější.

 3. On Leden 9th, 2018 at 13:14 Uni Says:

  V této silně přegenderované společnosti se všeobecně transgender lidem žije mnohem hůř nežli netransgender lidem, a to především těm transgender lidem na kterých je to vizuálně poznat že jsou transgender, potom těm kteří nemají to správné tělo, ale i těm kteří sice mají přeoperované genitálie ale jejich tělo kvůli tomu sexuálně přestane fungovat, a nakonec i těm kteří se sice úspěšně zamaskovali před společností svoje tělo mají jak podle genderových pravidel a funkční, ale zůstala o nich informace a tedy se ví a kdykoliv to jde o nich zjistit, že dotyčné osoby jsou transgender.
  A proto se transgender lidé, v takto silně genderované společnosti, nemohou nikdy cítit dobře a bezpečně, a být spokojení.

  https://a2larm.cz/2018/01/holcici-klucici-a-kocici/

 4. On Leden 9th, 2018 at 13:43 Dominika Says:

  Hezký odkaz, avšak bez nějakých doporučení a závěrů, nicméně chápu, co tím chce asi autorka říct. Je to právě důsledkem nedokončené emancipace, že to transgender ženy mají v sebeurčení těžší. Nicméně, pokud se někomu podaří vymanit se ze stereotypů, tak jako mne se podařilo, tak je to takové krásné a svobodnější.

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se