Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Jsem v devátým modrým měsíci

Červenec31

…a už aby to šlo pryč. Ještě si na to chvíli budu muset počkat.

Po tři čtvrtě roce na hormonech už vlastně ani nevím, co bych měla hodnotit. Na začátku jsem myslela, že budu každý měsíc psát o těch fyzických a psychických změnách a ono už je to trochu pase. Od začátku roku mne lidi berou za ženskou a teď jí život žiju a dokazuje mi to okolí samo. Už to není o těch fyzických změnách, ale o běžném životě a abych mohla v něm nějak reálně fungovat.

Tohle je úžasný

 

Je to moje první léto a mám z něj spálená ramena i s těmi pruhy od podprsenky, když jsme byly s malou a mou ségrou na koních a já měla top bez ramen. Sotva jsem se kvůli tomu vyspala v noci, ale ten pocit, že to opálení je ženské podle oblečení, mne hřál u srdce. Stát se mi tohle někdy dřív, tak doteď nosím tmavé dlouhé tričko a ani se nepůjdu veřejně koupat nebo se nesvléknu před lidma ani náhodou. Takže když bylo hezky, byly jsme samozřejmě spolu na koupáku a já se nestyděla. Ještě by to chtělo SRS, abych se nemusela opalovat v mini, ale tak snad příští rok. Ale ten hořejšek je už dobrej. Ve svém životě jsem konečně ta ženská a to je občas dobrý a i špatný. Začnu tím špatným.

Vypadat jako ženská a mít úplný rozdíl v občance nebo v rejstřících je to nejhorší, co může transsexuální člověk zažít. Jakmile k vám nemá nikdo žádný vztah, je to relativně v pořádku a jako ženu vás berou, nikdo vás řešit nebude. Už jsem psala, že ex kvůli mojí malé znovu prudí a snaží se zas snad o pátý zákaz styku během šesti let soudních tahanic a co nejvíc mi se s ní stýkat znepříjemnit. Neustále mám od ní smsky, jak ji týrám nebo násilím odvádím od jejích rodičů nebo ze školy, což samozřejmě není pravda a to samé se snaží přesvědčit sociálku, která jí přikyvuje a taky soud. Jakmile si bude chtít zakomplexovaný úředník od vrátnýho po soudce vybít zlost, tak to udělá a vy budete ti praví, na koho to bude jako první zkoušet: „Vy jste paní…?“ „Ne já jsem…“ „Ale jste ještě muž? Dejte mi občanku….“ „Přešel do mužského, jen prý kvůli občance a pak mi tu občanku ani nechtěl vrátit ten de… a ještě pronesl, že ji už stejně nebudu potřebovat. Když už jsem ho podruhé nepozdravila, neodpustil si poznámku, že jsem prý velice nezdvoři. A i když to byl soudce, odpověděla jsem, že když něco chce, měl by se podle toho taky chovat on. A i psycholožka, která není psycholožkou, ale rádoby dělá něco pro úřad z kamarádství, vytvoří na vás posudek, ve kterém jste transsexuálně orientovaní a nebezpeční  pro okolí i své blízké. Zloděj mi odnesl z firmy peníze a policie mi v trestním řízení oznámila, že jsem mu to prý dovolila, protože to řekl on. Tak to musím řešit u státního zastupitelství. Nějaký feťák mi ukradl kolo a policie to ani neodložila a ani nebude řešit a jen mi napsala, že řeší u něj důležitější věci, kvůli kterým ho potrestá. Mám pocit, že to úřední zastání tu absolutně chybí. Každý zakomplexovaný šmejd, který vám dluží peníze za práci a zjistí vaši původní identitu z veřejného rejstříku, vám to samozřejmě dá také najevo, jak zrovna vámi neskutečně pohrdá. Člověk, který vám dluží peníze a pro kterého jste dělaly nějakou práci, má najednou tisíc jiných argumentů, proč zrovna on je ten poškozený, když to úředně nesouhlasí. A že takových chudáčků podvedených jednou transkou je. Ani by mne neštvalo, že mi nezaplatili, stejně jsem to trochu čekala, když přestávali komunikovat a jen zadávali práci, ale protože se tak zachovali, vypla jsem jim přes dvacet serverů, co jsem za měsíc a půl udělala a smazala jim z nich svou práci. Za poslední dobu jsem se setkala od obchodního partnera i s tím, že když mám dvě jména, jsem tím pádem podvodnice a to i přesto, že jsemjim posílala rozhodnutí o změně, aby mi změnili údaje na fakturách.

Ten rozdíl mezi mým vzhledem a tím, co je napsáno byl takový nepřekousnutelný, že jsem tu živnost nakonec na doporučení živnostenského úřadu přeci jen ukončila a šla na pracák. „Jó, vy jste byla na pracáku naposledy v 2001!?“ Ano, byla jsem tři měsíce po civilce, ale asi tím chtěla říct, že je ze stejného města jako já a že to tam mají zaevidovaný. Co ale řekla její kolegyně bylo to, že na podporu nemám vůbec nárok a to jsem pro ně zajišťovala služby, bez kterých by se neobešli a nic elektronicky nevyřídili, už tedy nebudu. Ve smyslu stát nic pro mne a ještě i on mne bude urážet, tak já nic pro veřejnost dělat nebudu též. Ze dne na den jsem vypnula telefonního operátora, stovky čísel a odpojila i některé sociální zařízení.  Chudáci důchodci, když si nemohli zavolat ani sanitku, ale zrovna ani kvůli nim podnikat načerno nebudu a to jsem si jako naivní kráva myslela, že to nějak udržím přes kamarádovu s.r.o., který mi to nabízel, kdybych musela tu živnost přeci jen rušit a abych nepodnikala bez živnosťáku. Poctivost je jen na škodu.

Jako trans jsem od začátku smířená jednoho dne odejít a zmizet zas někam jinam bez jakéholiv dalšího vysvětlování a nejen ten stát mne do toho nutí.

Nedávno mi Niki psala, že si lidi zvyknou. Ti, co nechtěj a hledají si sami u sebe důvody proč ne, tak ti si podle mne nezvyknou nikdy. Dopadlo to ale dobře a to zrovna díky tomuhle blogu na tom pracáku jsem byla jen pouhý jeden den. Jenom mi to asi ten život prostě chtěl ukázat a dát vědět. A tady vůbec nechápu, co vám úřední uznání pohlaví přinese, namísto toho aby se tu řešily skutečné problémy translidí. Ještě víc budete spojeni s tím trans a každý si na vás plivne, když bude chtít. Stačí jen, když budete vypadat trošinku jinak než na té občance Ta diskriminiace tu je všudepřítomná hlavně ze strany úřadů a většinou ve formě odmítnutí něco dělat, co jinak mají dělat.

Takže devátý měsíc je za mnou, první měsíc prázdnin mé malé taky utekl, užili jsme si ho a já jsem už další měsíc v nové práci. Celý ten devátý měsíc jsem se vám o tom chtěla zmínit, že mi to takhle vyšlo, ale já vlastně ani teď nevím, jak vám to podat. Všechno je to taková neskutečná náhoda, až tomu nechci věřit.

Před dvěma a něco lety jsem posílala životopis jedné firmě na spolupráci s jedním eshopem. Dokonce to byla velmi zajímavá nabídka, protože to mám pět minut od bydliště. Jenomže to já už skoro měla svou přeměnu naplánovanou a nechtěla jsem se vázat v pracovním poměru na jiné zaměstnance. Byla bych asi hloupá, kdybych předem nepočítala s automatickým nepřijetím některých lidí a tak jsem jim spolupráci odmítla a po pozvánce jsem jim dokonce ani pak už neodpověděla. Moje reakce na svůj stav v době začátku byla, že za sebou spálím všechny mosty a pak si jen určím, jestli někoho z dřívějšího života přijmu zpět. Já si v té době nedovedla představit cokoliv někomu vysvětlovat, natož nějakým cizím a novým splupracovníkům. V tomhle má Terka plus za svou otevřenost a je zářným příkkladem, jak by to mělo v lepší společnosti fungovat. Uplynul ten rok a já si přeměnu vyřídila a začala s HRT a s ním psát i tenhle blogmagazín. Osoba X, která mne před těma dvěma lety zvala, začala číst tento blog a i přesto, že to nevěděla a netušila, že jsem to před lety byla já a vlastně ani já jsem netušila, že je to ta samá osoba, která mne zvala na pracovní pohovor, mne zrovna  začala zvát na osobní, nikoliv pracovní setkání. Nechtěla jsem na ní jít kvůli všemožným úchylům a kvůli tomuhle blogu, zrovna jako Niki nenosím v kabelce pepřák a nůž 😀 Ale nakonec jsem šla a na lístečku s otázkama o přeměně mne nečekaly jen otázky ohledně ní, ale že i stále hledají někoho IT a jestli o nějakém nevím. Tak jsem se nabídla. Měsíc tam tak nějak běhám a po měsíci po mne chtěl druhý jednatel občanku a pak přišel po měsíci za X s otázkou: „Hele ona má M v občance, víš o tom?“ Dlouho to už nebude. Tohle nucené vyoutování, byť u jednoho člověka mne opět alespoň trochu zahřálo u srdce, že až tak to tou občankou není a ta neurčuje kým jsem. Pro ostatní jsem ženská a hlavně Dominika a já jsem ráda a přes to všechno spokojená.

Pro ty z vás, kteří trochu věří na osud, dnes mám svátek. Ale takový jiný významný svátek než se běžně slaví. Dnes je totiž modrý měsíc a tenhle nick bluemoon s malým b používám už přes patnáct let a nechci se s ním loučit, ať jsem se jakkoliv jmenovala nebo budu jmenovat, potkáte mne různě na tom internetu jako bluemoon a ne jako Dominika. Bylo to celou dobu mé náhradní neutrální jméno. Svátek jsem měla mít jinak v červnu, ale ten se nekonal. Takže Kristýnko, můj skutečný první svátek s novým jménem budu mít za pár dní 4. 8. Teď to je takový nečekej, nezoufej, ještě chvíli a dočkáš se. Nic magického se tedy dnes asi nic nestane, ale když něčemu věříte, tak se to jednoho dne stane realitou, včetně i té přeměny. I přes to špatné jde nějak přejít. Jinak pro neznalé bluemoon nebo modrý měsíc je označení pro to, když se v hjednom kalendářním měsíci objeví dva úplňky, který se vyskytují jednou za čas a ten druhý se pak nazývá bluemoon. Jak je to u nás přesné a výstižné.

Ale jenom přeci jsem odbočila od těch původních fyzických změn z úvodu a abych vás o ně neochudila, tak zde je pohled z té mužské strany. Jak pohoršující pohled pro některý 😀 Jsem se vyprsila a aby to nebylo Niki líto, tak ona zas peče lepší buchty 😀

prsa

 

5 komentářů to

“Jsem v devátým modrým měsíci”

 1. On Srpen 1st, 2015 at 9:30 Eliška Liška Says:

  Tak gratuluju k práci i k svátku druhého úplňku a ať se ti brzy „blue moon turns to gold“

  https://www.youtube.com/watch?v=v0fy1HeJv80

  (…a neříkej, že tento skvělý standard neznáš nejméně v pěti verzích)

 2. On Srpen 1st, 2015 at 9:42 Dominika Says:

  Děkuji, já ti do článku přidala tu svou verzi 😀 ta je boží.

 3. On Srpen 1st, 2015 at 13:31 Marti Says:

  Dominiko díky tvým nadpisům žasnu jak to utíká. 🙂 Vůbec to už nepočítám.Ahoj Martina 🙂

 4. On Srpen 11th, 2015 at 9:19 Vlasti Says:

  Díky za hezký a informativní článek.
  Ne vše během přeměny je růžové a pozititní. A je dobré sem tam napsat i o negativních věcech. Člověk si aspoň může vzít ponaučení.
  Děkuji!

 5. On Říjen 31st, 2015 at 20:55 Zuzana Says:

  Tak tím dnešním výročním článkem jsi mě docela potrápila a nejsem si jistá, jestli je tohle ten článek z bodu c) nebo ne 😀 A to jsem si celý web stáhla a projela narychlo všechny png/jpg soubory. Každopádně pro chlapy myslím, že dobrý a nemáš se kvůli čemu trápit! 🙂

 
 • Přihlásit se