Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Když testosteron není konkurenční výhodou

Únor26

Pak se stávají i takové paradoxní situace jako v případě Macka Beggse, který patří do 6A třídy a v klasifikaci do 110 liber zápasí jako wrestler. Mack Beggs dochází do základní školy v Texasu, avšak jako sportovec musí zápasit s dívkami podle svého rodného listu.

Mack již začal s hormonální terapií, podal k soudu návrh, aby mohl soutěžit s chlapci, jenomže mu to bylo zakázáno, protože se narodil jako dívka. Další problém nastává v tom, že je často kritizován za užívání testosteronu, který má hirstuické účinky, roste mu ochlupení, mění se mu hlas atp., nikdy se však neprokázalo, že by testosteron přímo ovlivňoval růst svalů. Toho například dříve v arbitráži využila Dutee Chandová. Ani takové atletické federaci jako je IAAF se nikdy nepodařila prokázat konkurenční výhoda testosteronu oproti jiným ženám. A tak i když Mack soutěží s děvčaty, nemá oproti nim žádnou výhodu, i když se přeje raději zápasit s chlapci.

Těší se až půjde na střední školu, kde přestoupí do NCAA národní ateletické soutěže, tam teprve bude moci soutěžit v mužské lize, protože již podruhý získal titul Texasu a rád by postoupil dál. Atletická asociace NCAA byla jedna z prvních, která uznala sportovní výkony transgender lidí. Přitom stát Texas xenofóbie stála už tolik příjmů.

Na jedné straně stojí odmítání uznání pohlaví mladého člověka na základě opovrhujících a neurčitých křesťanských principů a na straně druhé jsou rozporuplné postoje při užívání hormonální terapie. Jsme děti našich rodičů, jsme vaši spolužáci a kolegové, jsme rodiče a jsme také sportovci. Když už hormony nemají vliv na náš společenský status, na naši rodičovskou roli a ani neovlivňují naši výkonnost, nebylo by spravedlivější uznat naši společenskou roli?

 

4 komentáře to

“Když testosteron není konkurenční výhodou”

 1. On Únor 27th, 2018 at 23:59 Šárka Says:

  Ale nutno také podotknouti, že při současných možnostech medicíny, vytváří medicína z transsexuálních jedinců v neznámém avšak nemalém procentu assexuální jedince, bez možnosti prožívat a provozovat sexualitu, a bez zájmu o sexuální život a o romantický vztah.

 2. On Únor 28th, 2018 at 7:14 Dominika Says:

  To až zas tak podle statistik není pravda. Transsexuální lidé mají vztahy jako zbytek populace. Mimoto to s tématem testosteronu a jeho konkurenční výhody nijak nesouvisí.

 3. On Únor 28th, 2018 at 14:13 Šárka Says:

  Tak to pardon.

  Ale tady je to celé nedůvěryhodné, tady je to jen „jedna transka povídala“,
  a ty zdroje a kolik přeoperovaných transsexuálů to upřímně a objektivně přiznává ten skutečný stav po změně pohlaví, a kolik si jich jen vymýšlí, to jak se cítí a co mohou se svým tělem prožívat, tak zde nic důvěryhodného v tomto směru neexistuje a medicína ani nic transsexuálům nenabízí, to aby transsexuálové po změně pohlaví neskončili jen jako assexuální jedinci.

 4. On Březen 26th, 2018 at 18:52 Grey Says:

  By se museli procházet jednotlivé studie. IMHO se jim nepodařilo prokázat, že přirozeně vysoká /nízká hladina T u cis lidí sama o sobě neurčuje sportovní výkon. Mít vysoký T samo o sobě nestačí.

  Přidaný testosteronu jednoznačně je anabolikum, zvyšuje svalovou hmotu, důkazů je dost. Proto je to taky kontrolováná substance. Je v dopingových látkách zakázaných. A případy dopování a diskvalifikace za T není těžké najít. Namátkou Landis na tour the France.

  To není žádný hate na trans* to je biochemie. Pojinta článku je správně. Aby závodil za holky je nesmysl. Navíc pokud bere vysoké dávky T, tak tu výhodu má. Trans kluci to neberou jen na hlas a na fousy. Jim se mění celé tělo. Naberou tu svalovou hmotu i když netráví 10h/d ve fitku.

  Cis ženy ať si v podstatě závodí s muži kdyz na to mají. A některé na to opravdu mají minalně na školní/národní úrovni.

  Problém je jak rozdělit binárně F, M když ani chromozonalní pohlaví binární není
  https://scholar.google.cz/scholar?hl=en&as_sdt=0%2C5&q=testosterone+muscle+mass&oq=testosterone+

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se