Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Kniha Becoming Nicole

Říjen19

Kniha Becoming Nicole: The Transformation of an American Family vychází v angličtině tento měsíc, konkrétně zítra 20tého v knižní podobě a její autorka Amy Nutt Ellis získala prestižní ocenění Pulitzerovy ceny. Kniha je psána podle pravdivého příběhu dvou téměř identických dvojčat. Dvou kluků Jonase a Wyatta, které rodiče Kelly( nyní 54let) a Wayne( 57let) adoptovali po marném boji s neplodností.

Jonas-Nicole1

Becoming Nicole na Amazon

Od malička se Wyatt cítil jako děvče a jeho odlišnosti si rodiče všimli ve dvou letech. Hrál si s panenkami, vyžadoval princeznovské oblečení a chtěl si nechat narůst dlouhé vlasy. Wyatt se totiž narodila jako děvče, a protože její matka to přijímala celkem dobře, nechávala jí koukat na Malou mořskou vílu, nosit růžové šaty a hrát si s bárbínami. Ve skrytu duše přiznává, že měla strach o její budoucnost.

Jonas-Nicole2

Milující bratr Jonas nikdy Wyatta nezpochybňoval. „Bylo přirozené, že se choval jako holka. Prostě mi to dávalo smysl. Vždycky, když jsme si hráli, oblékala se do dívčího.“ A Nikol odpovídá, že mít dvojče je jako alternativní vesmír. „Mohu tak vidět jaké to je, kdybych byla kluk.“ Otec Wayne se s tím dlouho nemohl vyrovnat, ale jeho manželka ho laicky přesvědčovala o tom, že je to jako být těžce nemocný. Nemůže jen tak někoho měnit, ale bude se ji snažit dostat tam, kde chce být. A tak s Kelly navštívili lékaře, který se specializuje na transgender děti. Dnes by tam prý šel dřív, aby Wyatta, nyní Nicole, pochopil.

Jonas-Nicole3

Ve čtvrté třídě měla již změněné jméno na Nicole a její spolužáci ji oslovovali Nikki. Začala nosit dívčí šaty a cítila se šťastně až do incidentu ve škole. Ve škole s ostatními děvčaty používala dívčí šatny a umývárny. Jeden chlapec jí nazval teploušem a škola najednou otočila. Nařídila Nikki používat služební umývárnu. Nikki tak byla najednou vyloučená a začala zažívat šikanu dětí ve škole. Rodina pak úspěšně zažalovala školu a vysoudila 75tisíc dolarů. Po celá léta pak rodina žila ve strachu, že budou prozrazeni a znovu pronásledováni.

Jonas-Nicole4

V nové střední škole v Maine mohla začít od znovu a bylo prý těžké udržet její tajemství. Začala užívat blokátory puberty a také později ženské hormony. Na střední škole dostala svůj první polibek, i když to údajně trvalo, protože málokdo jí chtěl vytáhnout ven. Teď jí je 18 let, má úžasného přítele a v červenci před odjezdem na vysokou školu prodělala operaci pohlaví. Její bratr Jonas po celou dobu byl s ní po jejím boku včetně sdílení nemocničního pokoje.

 

One Comment to

“Kniha Becoming Nicole”

  1. On Leden 30th, 2016 at 15:20 Osamělý zápisník » Blog Archive » Thomas a Nyr Medina-Castrejon Says:

    […] jsem zde psala o dvou identických dvojčatech, z nichž jedna byla transgender dívka a to samé i o šestileté Lili, jedné z dvojčat. Co je […]

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
  • Přihlásit se