Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Kolik stojí xenofóbie a homofóbie

Prosinec7

Dne 10.1. 2017 začne platit v Texasu anti LGBT zákon zaměřený proti projevům homoseuality a transgenderům tzv. transgender bathroom. Od ledna přestanou platit městské vyhlášky chránící před diskriminací v zaměstnání a bydlení LGBT obyvatele a bude možné propouštět LGBT občany kvůli náboženským důvodům. Stát Texas je v USA považován za jeden z předních států v oblasti technologií, který se navíc snaží v posledních letech přilákat nové zaměstnance. A z tohoto důvodu také organizace Texas Association of Business, která sdružuje více jak 2800 firem, vypočítala, kolik tento zbytečný zákon bude stát ekonomiku Texasu.

chris_wallace

Nový AntiLGBT zákon přímo ohrozí v příštích letech 185.000 pracovních míst. Ekonomika kromě nedostatku pracovních sil v technologické oblasti přijde také o peníze plynoucí z turismu, z bojkotu sportovních utkání a kulturních akcí. Asociace vytvořila optimistický a skeptický odhad dopadu na ekonomiku, která bude činit ztrátu nejméně 964miliónů dolarů ročně, pokud k vetování zákona dojde co nejdříve, avšak ztráty dosáhnou až 8,5bilionů dolarů ročně. Drasticky se ovlivní zábavný průmysl, který má dopad na obraty 69bilionů dolarů ročně a generuje příjem do státní kasy ve výši 6bilionů dolarů, který bude o 494miliónů chudší, přičemž o práci přijde až 12.000lidí. Pro stát  Texas to bude znamenat takový dopad, jakoby poslal ke dnu jedno celé odvětví svých příjmů.

K bojkotu se již postavily velké společnosti jako je Google, IBM, Apple, PayPal, Starbucks, British Petroleum, Marriot, Národní fotbalová liga NFL a další, které před expanzivní diskriminací dávají přednost podnikovým zásadám, jež upřednostňují rozmanitosti.

lgbt_friendly_spolecnosti

Organizace porovnává, kolik stály represivní zákony jiné státy v minulosti. Když NFL bojkotovala antiimigrační zákony v Arizoně v roce 2014, ztráta na akci SuperBowl dosahovala až 100miliónů dolarů. Na Floridě společnosti, které nepřijaly politiku nulové tolerance diskriminace v květnu roku 2015 hlásily ztráty 362miliónů dolarů ročně na odlivu talentů a na vysoké fluktuaci zaměstnanců. Georgii na začátku roku hrozili vysoké ztráty kvůli návrhu zákona, kterým by mohli společnosti odmítat služby LGBT lidí s odkazem na náboženské zásady, až návrh zákona po bojkotu společností vetoval guvernér. Podobný zákon měl také projít ve státě Mississippi, ten nakonec bojkotoval soudce okresního soudu Carlton Reeves, jež ho nazval prostředkem státu ke schvalování diskriminace na základě orientace a pohlaví.

Jednu z největších ztrát zatím představují ztráty v Severní Karolíně, která v květnu přijala zákony na popírání genderové identity a užívání veřejných toalet. Časopis Forbes odhadl, že ztráty antitransgenderového zákona dosahují do dnešního dne 630 miliónů dolarů. Společnost Paypal zrušila své plány vystavět operační středisko v Charlotte, což znamenalo ztrátu 20miliónů ročně na mzdách. O stejnou částku 21miliónů přišli i po ztrátě centra péče Deutsche Bank a další investici ve výši 9miliónů dolarů. Ohrožení šestnácti kulturních akcí v roce 2017 představuje ztrátu 44miliónů dolarů, přičemž do roku 2020 se dále předpokládá ztráta na odvolaných kulturních akcích 86miliónů dolarů. Zrušené sportovní akce NBA All Star Game a NCAA na rok 2017 představují ztrátu 197miliónů dolarů a 108miliónů dolarů je ztráta z čtyřletého působení ve Formulích 1. Podobně je na tom také stát Indiana. Ta od začátku roku 2015 přišla o 185.000 pracovních míst a represivní zákony ji stály 1,5 biliónů dolarů v krátkodobých projektech a 8,5biliónů dolarů v dlouhodobých projektech, což pro ni představuje 5% HDP.

Prezident Texas Association of Business Chris Wallace včera v Capitol na setkání varoval před dopadem zbytečných zákonů.

Jedná se o konzervativní odhady založené na pevných datech, které sledují, co se děje v jiných státech. Ochrana Texasu od přílivu miliard dolarů je jednoduchá: Nevydávejte zbytečné zákony, které diskriminují občany Texasu a jeho návštěvníky. Nemůžeme zabouchnout dveře před konkurenceschopností, ekonomickými příležitostmi a inovacemi.

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
  • Přihlásit se