Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Krátce k Istanbulské úmluvě

Leden13

Úmluva, smlouva, závazek…

Pokud zastávám nějaké názory nebo politický směr a stojím si za ním, pak by pro mne neměl být problém přijmout či se ztotožnit s něčím, co je mi ve stejné formě předkládáno. U Čechů jak je známo, že když chtějí půjčku nebo nový telefon či levnější elektřinu, podepíší smlouvu i s těm nejmenšími písmenky, nic si nepřečtou a pak až s křížkem po funuse řeší vzniklé problémy a co víc některé praktiky došly až tak daleko, že stačí jen okamžitý souhlas po telefonu se smlouvou, která je napsaná někde skrytě na webu. Stejně tomu je i v případě Istanbulské úmluvy, 18% lidí si ji přečetlo a souhlasí s ní, 13% s ní v žádném případě nesouhlasí. Že by zde bylo až tak vysoké vakuum lidí, kterým je to jedno?

Pro hlupáky a nesvéprávné lidi, kteří tomu moc nerozumí, je smlouva, úmluva a jakýkoliv závazek vždy oboustranný úkon, kterému zcela určitě předcházelo počáteční vyjednávání o stávající podobě. Nelze se vymluvit na to, že se ho jednotlivé státy EU nezúčastnily a teď jim někdo cosi předkládá jako nakažlivou ideologii, ve které budou tradiční rodiny založené na křesťanských hodnotách rozloženy a zničeny homosexuálním manifestem, byť o sexuálních preferencích není v Istanbulské úmluvě ani slovo. Dokonce se ani neodkazuje na Ontario‘s Bill 89 – The Supporting Children, Youth and Families Act 74(2), 2017, jak nám předkládají ultrapravicové weby, protože historicky jako první Istanbulskou úmluvu ratifikovalo jak jinak než Turecko o pět let dříve. Ale když bych se měla vyjádřit k problematice Ontario‘s Bill 89, tak je zde potřeba plně chápat souvislosti, které k jeho zavedení od začátku vedly na americkém kontinentu. Leelah Alcorn byla v roce 2014 sedmnáctiletou transsexuální dívkou, která přitáhla svou sebevraždou na přelomu roku pozornost médií. Byla léčena pro svou transsexualitu kontroverzní reparativní metodou, kterou i přes její následný zákaz se snaží církve v USA znovu obnovit. Tisíce mladých lidí jsou tak nuceni skrývat svou identitu na základě vnuceného sebezapření, které hraničí s psychickým týráním. Zatímco v USA se o nevhodnosti této metody léčit homosexuální orientaci a transsexualitu spíše jen mluví než koná, Kanada ji jednoznačně odmítla a převzala odpovědnost a ochranu nad životy mladých lidí. Právě velkým stvořitelem reparativní konverzní terapie a pletismografie byl čechokanaďan Kurt Freud, který roku 1968 emigroval do Kanady. Postupem času však došel k závěru, že i pod silnými léky homosexuála ani transgendera nepředělá. Ontario‘s Bill 89 tak vzešel z historických zkušeností jako jeden z největších omylů v léčbě transsexuality u těch nejmenších dětí. Hlavně ale co je největší omyl Piťhových stoupenců je to, že Kanada není členem EU a Istanbulskou úmluvu neratifikovala.

Ale dobře, když už jsem téma rozvedla do úrovně homosexuality a transsexuality, tak se na to podívejme i jinak. Jsou pryč doby, kdy svazek posvěcený v kostele nebylo možné zrušit a dnes zároveň církev nemůže nutit ženám, aby zůstávaly v manželství, kde je tím druhým tyran, byť to občas ve své snaze o pomoc dělají. Namísto toho, aby tyhle malé domácí násílí církev odsoudila, se snaží zuby nehty udržet rodinnou pohodičku a klídeček i přes občasné podlitiny některých žen a to přesto všechno, aby si udržela klesající tendenci smyslu rodiny, přičemž statisticky tradiční rodina prokazatelně nestastaví na církevní ideologii. Nedej Bože, když se sáhne na pipku pětileté holčičce pro potěšení budoucího tyrana. Istanbulská úmluva vznikla jak jinak než v Turecku a aby bylo jasno a má-li být mačochistické Turecko součástí EU, je potřeba zajistit odsouzení podobných skutků v celé EU, což jak jinak zajistí společná úmluva.

Je velmi zbabělé říct: nás se to netýká. Propůjčím si zde mé oblíbené heslo jednoho supermarketu: „U nás je svět ještě v pořádku.“ Proč zrovna tímhle heslem vzkázat nejen Turecku ale i ostatním zemím, co úmluvu ratifikovaly: „Nasrat jako, nic vám nepodepíšeme!“ a zároveň tvrdit, že všechno, co po nás chcete už máme stejně v zákoně napsaný a zde když je přeci svět v pořádku, tak nějak nevidím žádný problém v tom úmluvu neratifikovat. So stupid. Pokud jste to dočetli až sem, stojí za to si ji opravdu přečíst a nemusíte ji číst důkladně, stačí jen prolistovat, že na vás žádní homosexuálové žádnou boudu nešijou a nikdo vám nechce rozvracet vaše rodiny. V Turecku převažuje jako hlavní náboženství islám a jestli zrovna s takovouhle úmluvou přichází zrovna Turecko, protože násilí na ženách a genderové předsudky je potřeba dostat do rovnocené úrovně jako tomu je v EU a sjednotit tak legislativu v této otázce, tak naší povinností je tyto snahy podpořit a ne se k nim stavět s odporem a pokud se cítíme v civilizované zemi, tak bychom měli spíše zastávat názor jako např.: „Tohle jste měli udělat už dávno.“ A nebo budeme dál kácet stromy pod vlak, abychom dokázali, že jsou na světě lidi špatní a zakomplexovaní a tisíc let pozadu, abychom měli pořád koho nesnášet. Trochu mi to připadá kontraproduktivní.

Istanbulská úmluva je genderově nevyvážená, si myslí někteří lidé v ČR včetně HF. A ano je genderově nevyvážená, je totiž nejvíc genderově nevyvážená než kterákoliv jiná úmluva, protože neposkytuje vůbec žádnou ochranu mužům, kteří také mohou být obětí psychického a fyzického násilí, stalkování. Mám známou, co vrazila známému nůž do břicha ze žárlivosti nebo po něm házela židle. Zarytá stalkerka, vám dovede zničit život. Při práci s geronty si někdy všimněte jak ty staříky některé partnerky doslova týrají. I přesto, že je v ČR jeden z nejhorších propastných rozdílů ve mzdách mezi ženami a muži, žijeme v době, kdy ženy mohou být silnějšími osobnostmi než muži. Odpůrci, kteří už nespadají mezi ultraxenofoby, argumentují delším prodloužením promlčecích lhůt trestných činů po akci metoo. Když jsem četla článek o muži, co zabil propuštěného vězně za to, že znásilnil jeho dceru, bylo mi ho trochu líto. Když čtu, že biskupové ve Francii po tisící a první kryli desetiletí prznění malých dětí svého kolegy, je mi z toho smutno taky a co víc některé skutky týkající se 70 dětí jsou již promlčené a Phillipe Barbarin nebude potrestán. „Jako sorry, ale tohle není argument.“ Hned si uvědomíte, že zde nejde ani tak o Itanbulskou úmluvu, ale o snahu odloučit církev od státu, protože spousta těch kardinálů a kněžích řekla, že už svého papa potrestala tím, že ho přeci přesunuli na jinou faru a netřeba ho dále trestat za něco, na co si už nikdo ani nevzpomene. Chápete tu logiku? Všechno máme, máme prostředky jak trestat pedofílii, občas něco umažeme na odpustcích, ale hlavně neratifikovat něco, co nám zabrání si vyřešit problémy uvnitř církve sami.

Jestli chceme být pokrokoví, tak bychom měli důrazně vyjádřit, že násilí se neděje jen na ženách, ale Bohužel i na mužích a Piťha společně s Dukou by se měli postavit proti homosexuální pedofílii ve svých řadách. Pak tedy Istanbulskou úmluvu ratifikovat s tím, že ji doplníme dodatkem, který zohlední i trestné činy vůči dětem a mužům. Jestli máte na to ty koule si to vy věřící tyto problémy přiznat, tak to udělejte, kdo vám v tom brání? 7 let vám asi na to nestačilo, nedivím se, když sedm let pro vás bude za tak možná 50-100 dalších let. Církev nikdy ve své historii nebyla osvětová, ae zpátečnická, nikdy se tomu tak z jejich iniciativy nestane. Zatím je však smlouva přednesena jako odsouzení násilí na ženách a není důvod, proč s ní nějak nesouhlasit.

Argumenty proti

a) legislativní… jako nově fyzické trestání dětí a sexuální verbální násilí, vážně to odmítáte?

b) legislativní… promlčení lhůt, to také odmítáte?

c) legislativní…mám snad za překonané, když žena měla na sobě tanga, tak si o znásilnění říkala sama, jak nám předvedly italské a španělské soudy. Nebo kalhoty, jak by si je přeci sama s odporem sundala? Tyto argumenty a přitěžující okolnosti se dají zanést do zákona a není to nic, proti čemu bych měla jít do ulic a šířit bludy jako Piťha.

d) jediný pádný argument Asociace manželských a rodinných poradců může být polehčující okolnost, že někomu vytečou nervy po dluhodobém psychickém nátlaku a řeší to fyzickým napadením, jenomže tato polehčující okolnost ani není důvod, proč se k úmluvě stavět negativně.

e) společný list biskupů je tak trochu mimo realitu a pro lepší statistiky o pevnosti svazku manželského a naplnění poselství tradiční rodiny je pořád povinnost rodit a mít děti i přesto, že je ten druhý tyran nehledě na to, že děti věřících nejsou žádné prostitutky a prostituti a to ani po desetiletí.

posted under Nezařazené
3 komentáře to

“Krátce k Istanbulské úmluvě”

 1. On Leden 14th, 2019 at 15:52 :-) Says:

  Starší generace mají strach z nového spravedlivějšího a férovějšího světa, a tak stůj co stůj budou bránit zakonzervované status qou, pokud se jedná problematiku genderu, přestože to mnoha lidem akorát ubližuje.
  https://www.novinky.cz/zena/vztahy-a-sex/493979-sexuolozka-hanka-fifkova-smlouva-chranici-zeny-miri-proti-muzum.html

  Jinak za mě.
  Co někteří (církev, politici, odborníc) předvádějí okolo Istanbulská smlouvy a obyvatelstvi jim to žere i s navijákem, to je pouze a jen odvádění pozornosti od neřešené problematiky nerovnosti při odměnování za práci, přetěžování prací, dlouhá pracovní doba, nevyhovující pracovní podmínky, a defakto vynucení si bohatými, aby se chudí měli povinost účastnit se otrockého pracovního procesu.
  Ve Francii gilet jaune #giletjaune (žluté vesty) https://www.facebook.com/Alex75y/ povstaly proti státnímu establishmentu a institucím, statnímu, korprátnímu, pracovnímu teroru a útlaku, protože už se nechtějí nechat ojebávat, šikanovat, okrádat jak kapitálem tak státem, vykořisťovat a vzali životy do vlastních rukou.
  A tady v ČR, lidé sedí na prdeli, a raději lidé věří lžím o migrantech, o zhoubných genderových teoriích, o feministkách a homosexuálech kteří chtějí vládnout a jiným a jiný nesmyslům tady velká část Čechů věřů.
  Ale aby Češi povstali proti těm, kteří je skutečné utlačují, to ne.
  Utlačovateli lidí jsou právě všichni ti bohatí a mocní, ale rozhodně ne migranti, transgenders, feministky, cikáni, homosexuálové, bezdomovci, duševně postižení a pod.

  NECHAT SE BRUTÁLNĚ TVRDĚ VYKOŘISŤOVAT, VYDÍRAT, ŠIKANOVAT, UTLAČOVAT, NECHAT SE SEDŘÍT K SMRTI A NEBO RADĚJI POVSTAT A PROTI UTLAČOVATELŮM BOJOVAT!?
  To v Česku bohužel nejspíše nehrozí 🙁

  http://a2larm.cz/2019/01/hra-na-slepou-babu/

  České instituce české transgender lidi trápí, což sama mohu potvrdit.

  https://jsmetrans.cz/?fbclid=IwAR0ONKLi1gGiJtekpfCkNLiEFLn4MBe5Ywk5Sek3soNmtQ_TuEI8qyNJ3V4#co-je-to-byt-trans

  https://www.youtube.com/watch?v=2PmkYMs2ocM

  A jinak si myslím, že předstvitelé moci, církve a všemožné autority, včetně některých českých sexuologů, transgender lidi prostě a zkrátka nenávidí, a páchájí na transgender lidech šikanu a násilí.
  A potom do médií se falešně vyjadřují, jak je tady vše v pořádku!

 2. On Leden 15th, 2019 at 19:01 Anonym Says:

  Piťha zastrašuje, šíří dezinformace, nenávist a zlobu, přeje si udržet status quo neférového nespravedlivého konzervativního chodu světa, a Zeman ho za to ještě chce vyznamenat.
  http://denikreferendum.cz/clanek/28942-pithova-slova-o-istanbulske-umluve-se-nezakladaji-na-pravde-rekl-statni-zastupce?fbclid=IwAR3CGPhrhAs8jdOVPEfWD5tevjGawPeG3RPRZdfdFd7DerwU0Q3Hgw_iaDQ

  To je nehorázný vrchol drzosti a totální výron zla, jak držet nad lidmi absolutní kontrolu a pevnou ruku.
  Jak člověk v tomto společenství má žít!? Mám trpět jenom proto, aby se jistá parta nadlidí měla dobře, nadstandartně, aby měla bohatství, moc, blahobyt, pravomoci diktovat, a ostatní aby měli jen holou prdel, povinost makat, platit za to že vůbec můžou žít (spíše přežívat a živořit) a pořád jen drželi jen hubu a krok??? Do hajzlu, v tom ale odmítám, nehodlám a nechci žít!!!

 3. On Leden 15th, 2019 at 19:03 :-) Says:

  Piťha zastrašuje, šíří dezinformace, nenávist a zlobu, přeje si udržet status quo neférového nespravedlivého konzervativního chodu světa, a Zeman ho za to ještě chce vyznamenat.
  http://denikreferendum.cz/clanek/28942-pithova-slova-o-istanbulske-umluve-se-nezakladaji-na-pravde-rekl-statni-zastupce?fbclid=IwAR3CGPhrhAs8jdOVPEfWD5tevjGawPeG3RPRZdfdFd7DerwU0Q3Hgw_iaDQ

  To je nehorázný vrchol drzosti a vypočítavosti, totální výron zla, jak držet nad lidmi absolutní kontrolu a pevnou ruku.
  Jak člověk v tomto společenství má žít!? Mám trpět jenom proto, aby se jistá parta nadlidí měla dobře, nadstandartně, aby měla bohatství, moc, blahobyt, pravomoci diktovat, a ostatní aby měli jen holou prdel, povinost makat, platit za to že vůbec můžou žít (spíše přežívat a živořit) a pořád jen drželi jen hubu a krok??? Do hajzlu, v tom ale odmítám, nehodlám a nechci žít!!!

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se