Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Mají náctiletí transgender mladiství právo rozhodovat o své přeměně?

Září8

Tento týden došlo k zásadnímu rozhodnutí u kanadského soudu v Britské Kolumbii, které se týkalo čtrnáctiletého transgender chlapce z Vancouveru, aby mohl navzdory přesvědčení svého konzervativnho otce pokračovat v přeměně.

Tento týden došlo k zásadnímu rozhodnutí u kanadského soudu v Britské Kolumbii, které se týkalo čtrnáctiletého transgender chlapce z Vancouveru, aby mohl navzdory přesvědčení svého konzervativnho otce pokračovat v přeměně.

Kanada patří mezi vyspělé země, které s největší mírou akceptují LGBT lidi a 84% z nich si myslí, že by se práva translidí měla rozšířit. Kanaada se postavila za práva přijímat do armády také transgender lidi a přijala antidiskriminační opatření týkající se LGBT lidí a zakázala diskriminaci na základě genderu, příčemž tím nevýhodnila transgender lidi, ale jen pouze narovnala prostředí pro všechny. Není zde možné vyhodit transgender člověka z práce nebo mu odepřít služby, jen kvůli tomu že vstoupí do přeměny. Není zde také tak velký vliv křesťanských konzervativců jako je tomu v USA, přesto za názor otce transgender syna, jehož jméno soudy a The Guardian ponechávají důvěrné, se postavili pravicoví aktivisté a tak u třídenního jednání soudu se sešlo hned 18advokátů zastupující různé skupiny. Otec nechtěl, aby jeho syn užíval blokátory puberty a byl odhodlán jejich užívání zastavit, zatímco jeho matka podpořila svého syna.

LGBT skupina, která se zastávala chlapce se odkazovala na to, že v Kanadě o zdravotnické péči na základě informovaného souhlasu mohou rozhodovat nezletilí. Sám chlapec uváděl, že pod silou depresí se v 11 letech se pokusil o sebevraždu, avšak se jeho psychické rozpoložení v době přeměny velmi změnilo k lepšímu a cítí se skvěle. Navzdory myšlení svých rodičů by tak mohl zůstat na půli cesty, což by mu nepomohlo.

Kanadský soud vyšel chlapci vstříc, potvrdil rozhodnutí nižšího soudu a očekává se v rozsudku, který by měl dojít do tří měsíců, také vyjádření do jaké míry je konzervativní postoj rodičů zneužíváním rodičovských práv. Soud také nařídil otci používat vhodná zájmena a neoslovat chlapce v ženském rodě, čemuž se otec také bránil a jeho právníci jakékoliv misgenderování považovali za svobodu projevu.

posted under Dokumenty o TS
6 komentářů to

“Mají náctiletí transgender mladiství právo rozhodovat o své přeměně?”

 1. On Září 9th, 2019 at 11:05 :-) Says:

  Dnes večer (v pondeli) kolem 19 až 21 hodiny dorazíme do Nancy. Odjíždět budeme zítra (v útery) odpoledne.
  Pokud budeš mít čas a možnost navrhuji sejít se tady: https://saint-sebastien.com v boulangerii Paul.

 2. On Září 9th, 2019 at 11:45 Dominika Says:

  Já se vám omlouvám, ale asi to nevyjde kvůli mojí práci.

 3. On Září 9th, 2019 at 12:37 :-) Says:

  OK

 4. On Září 9th, 2019 at 13:03 Dominika Says:

  Jestli tu budete, tak navštivte Place Stanislas, uvidíte vítězný oblouk. Jak je zlatá brána s fontánou, tak za ní je hezký park. Jsou tam čtyři zlaté brány, ale jedna z nich je s fontánou. Z rohu náměstí naproti se zas jde na boulevard s obchoďáky, když stojíte od středu tak se dáte nalevo a když uvidíte kostel vedle tržnice, tak za ním je takový skryté třípatrové obchodní centrum.

 5. On Září 10th, 2019 at 15:26 Dominika Says:

  bylo by také dobré, kdybyste příště nebyli jen anonymní

 6. On Září 10th, 2019 at 17:26 :-) Says:

  Tato anonymita je pouze v rámci internetu, jako důsledek vyhrocené situace trans lidi.
  Proto nebýt anonymní asi ani nelze.

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se