Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Manuál pro školky podle hnutí Nesehnutí

Červen17

Hnutí Nesehnutí, které funguje už 22 let a podporují jej osobnosti jako např. Jolana Navrátilová či kickboxer Honza Müller, přišlo se svým manuálem pro školky, které chtějí nějakým způsobem rozšířit rozhled dětí ve svých zařízeních. Manuál se jmenuje „Školka pro mě – Jak si užít školku zábavně a citlivě“ a je rozdělený do několika metodických listů, které se věnují čtyřem tématům, mezi něž patří práce s emocemi za pomocí příběhu dinosaura Alexe, další téma se soustředí na lidské tělo a je koncipováno i jako prevence násilí, třetí téma se týká různorodosti lidí a skupin mezi něž patří také i translidé, čtvrté pak z toho vyplývajících rozmanitých rodin, ze kterých děti pocházejí za pomoci příběhu. Cílem je pak v dětech nepotlačovat odpor vůči rozmanitým lidem.

Mezi lidmi mohou být různé osoby, které třeba nosí brýle, mohou mít jinou národnost, např. vietnamskou, nebo že i ženy mohou být matematičkami či astrofyzičkami, kluci s dlouhými vlasy, kluci co se cítí být holkami nebo že slavní sportovci mohou být gayové.

Ke stažení zde

Honza Müller: „Dobře vím, že v každém boji je potřeba podpora – ať už je to boj proti ničení přírody, rasovým a genderovým předsudkům, za práva zvířat, nebo boj v ringu. Proto podporuji NESEHNUTÍ.“

posted under Dokumenty o TS
2 komentáře to

“Manuál pro školky podle hnutí Nesehnutí”

 1. On Červen 17th, 2019 at 13:22 :-) Says:

  V České republice je stále velmi nutné vyvažovat nesnášenlivé / xenofobně, rasisticky smýšlející obyvatelstvo, které je stále z dosti velké části „postiženo“ a poznamenáno 40-letým totalitním režimem s jeho normalizací, a nepřátelskou a nesnášenlivou agendou ke všemu odlišnému a nepřizpůsobivému!

  Je to jeden z nejdůležitějších úkolů dneška vyvažovat zlo, proto, aby zde opět nezvítězila nenávistná a temná stránka těch nejhorších lidských vlastností.
  Jako je např. toto „satanovo dítě“: https://www.respekt.cz/tydenik/2019/25/pojdme-nekoho-nenavidet a další jiní tomuto podobní xenofobové a rasisti, kteří takto ideologicky smýšlí a nebo to dělají především s vypočítavosti ve svůj vlastní prospěch a profit.

 2. On Červen 17th, 2019 at 14:41 Dominika Says:

  O tom vyvažování jsem psala např. v souvislosti s genderovými předsudky
  http://transgender.lonely.cz/opticka-skla-ruzove-a-modre-bryle/
  a
  http://transgender.lonely.cz/genderove-neutralni-vychova-deti/

  Vyvažování se dosahuje brýlemi biologického esencialismu a v praxi pozitivní diskriminací:
  Co by se tedy stalo, kdybyste těmito třetími brýlemi viděli ostřeji ženy? Raconalizovaly by se tím veškeré nesrovnalosti mezi muži a ženami? Nakolik by ta nová skla musela být s korekcí, aby ten váš zažitý bigenderový předpoklad vyrovnaly? Ve společnosti, kde se muži považují za nadřazenější alespoň z větší míry, je potřeba ještě něco měnit z pohledu mužů, kteří si tím již dosáhli nějaké pasivity? Nakolik si myslíte, že pokud by obě pohlaví byly najednou rovny, tak jestli by se té rovnováhy dosáhlo jen tou jednoduchou korekcí ve vnímání? Nebylo by potřeba přeci jen trochu zvýhodnit zostřené vnímání té růžové? A jak rychle by se tím dosáhlo pokroku?

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se