Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Nová metoda SRS operací

Září15

srs

Doktor Jess Ting z New Yorku před nedávnem přišel s průlomovým způsobem SRS operací změny pohlaví poté, co jeho pacientka 30ti letá marketingová poradkyně Hayley Anthony za ním před dvěma lety přišla s knihou, jež byla vydaná v Indii. Kniha se týkala možností reoperací pohlavních orgánů u dívek, které byly postiženy vývojovými vadami do takové míry, že se pohlavní orgán nevytvořil a v následné rekonstrukci bylo potřeba použít větší množství pro to vhodné kůže. Podrobně pak popisovala, jak se vnitřní tkáň pohlavních orgánů vytváří z peritonea, vnitřní vystýlky dutiny břišní. Peritoneum je růžová vnitřní část kůže břicha, která drží pohromadě břišní orgány a zároveň udržuje vlhkost.

Doktor Ting je též ředitelem chirurgického centra pro transgedery v Mount Sinai. Po dobu jednoho roku následně zjišťoval možnosti této tkáně z různých videí, hlavně pak od svého kolegy, který se věnuje laparoskopii na stejné klinice a který odstraňoval žlučníky malým řezem dutiny břišní. Zjistil, že peritoneum je schopné se rychleji hojit a udržuje vnitřní vlhkost. Tkáň z penisu se touto metodou použije pouze na vnější část k otvoru neovagíny, která se posouvá víc dozadu a vnitří část se rekonstruuje pak jen z peritonea. Žádná penilní inverze se nemusí provádět.

V USA působí okolo deseti lékařů, kteří se věnují operacím změny pohlaví, avšak i s tím, že za posledních půl roku doktor Ting odoperoval zatím pouze 22 pacientek, začíná se řadit mezi nejvyhledávanější lékaře provádějící SRS operace a tak již v pořadníku má okolo 100 čekatelek. Přestože s tímto nápadem přišla transgender Hayley, nebyla vůbec první pacientkou Doktora Tinga, jelikož v té době došlo ke změně jejího plánu v pojištění, avšak již je též po operaci touto novou metodou. Doktor Ting si od toho slibuje, že každý rok vyškolí alespoň jednoho chirurga, který bude moci tento nový druh operací provádět.

Několik možností a způsobů SRS operací zejména pak operatérů jsem popsala v dřívějším článku.

Antihejt – hlupáky najdete všude

Na závěr bych chtěla zmínit jeden antihejt, který mne dostal při pročítání některých článků na mých cestách posledních dnů, kdy jsem se zastavila také na skupince Hanky Fifkové. Ač jsem klukům a holkám na začátku zmínila, že jsem se zúčastnila jen z takové té pozorovací pozice, vedli jsme společně zajímavou debatu. Za posledních pár let se toho asi moc nezměnilo, myslím v těch společných názorech kluků a holek, ale snad pokaždé ty způsoby, jakými někteří vyjadřují své postoje v přítomnosti lidí, kteří řeší nebo spíš řešili něco podobného, ve mne vyvolávají pořád takové ty obdivuhodné pocity a ráda se jich zůčastním i v budoucnu. Jsem vážně ráda, že svou situaci řešíte a prezentujete ji zbytku společnosti jako zcela normální a vývojově přirozenou věc.

Sice debata začala poměrně jednoduše o tom, jak okolí reaguje na naše změny, uchýlila se později k těm těžším tématům a to např. k vlivu nedokonané emancipace a jaký dopad to má na transgender lidi. A tak schůzka pár lidí, zejména těch mladších, pro mne byla opět velmi inspirativní a určitě na toto téma npíšu ještě pár článků.

Někteří lidé, jak my sami víme, reagují dobře, někteří vůbec a nechtějí to překonat, někteří i v našich vlastních řadách reagují s odporem vůči jiným transgenderům kvůli svým vlastním předsudkům, avšak aby někdo veřejně prezentoval svoje postižení na úkor ostatních se děje jen výjimečně, ale děje se. Dobrým příkladem je i mladý pan Adam Mikulášek, člen ČSSD, nerozumím proč zrovna této strany, když píše mimo jiné na svém blogu idnes.cz, ale i na různých xenofóbních médiích, které by tato strana asi nerada viděla. Adam je však od narození postižený slepotou. Byť toto onemocnění člověka douhodobě omezuje, trvalo nějaký čas, než se vytvořily podmínky pro to, aby mohli nevidomí lidé žít poměrně spokojený život bez nějakých velkých frustrací. Nechtěla jsem se chválit, ale před necelým rokem jsem pro Bílou pastelku sama vybírala v Plzni s mojí drahou polovičkou, takže to píšu až teď. Kdybych já to věděla, že nevidomí na transgendery nahlížejí takto, jako na rozmar bez pochopení a hlavně jako cosi nestálého ve svých požadavcích a postojích, asi bych se na nějakou sbírku upřímně vykašlala.

V Británii došlo k tomu, že školka chtěla vyjít vstříc jednomu žákovi a umožnit mu začlenění do některé ze skupin, které se segregovaly hlavně podle pohlaví, jak jinak když byly předškolního věku. Jejich spolužák jednou přišel oblečený jako kluk a někdy mu rodiče dovolili obléci se jako dívka. To se dozvěděla křesťanská rodina a začala propagovat tradiční hodnoty, tím pádem přestala posílat svoje děti do školky a začala je z tohoto důvodu vyučovat sama. Advokát rodiny řekl, že šlo o matení dětí, což vám řekne asi každý advokát, když s něčím ve školce nesouhlasíte.  Nevidomý Adam Mikulášek se zastal názoru, že pohlavní porucha je něco, co křesťané musí vnímat s láskou a pochopením, což je chválihodné, ale musí se to vytlačit z prostředí školky a pak i ze školy, zaměstnání a běžného života. A hlavně prý kluci jsou kluci a holky jsou holky, jak úzce viděný názor. Litujte křestanské rodiče, že se mohli setkat s transgener člověkem, který si to zaplať pánbůh uvědomil a začal prosazovat už ve školce, že chce být dívkou nebo klukem a z nějakých důvodů mu nebo jí to nebylo umožněno. Jak by bylo asi panu Mikoláškovi, kdyby se postižení lidé dál vytlačovali do ústavů apod. tak jako tomu bylo za dřívějšího režimu?

5 komentářů to

“Nová metoda SRS operací”

 1. On Září 16th, 2017 at 2:26 Šárka Says:

  tak to je super, že už v usa dokáží dělat tg ženám přijatelnější vagíny, téměř jako je mají biologické ženy,
  tady u nás než někdo tady tou novou metodou začně operovat, tak už budu stará zombie nad hrobem a nebo pod drnem, a o lubrikující elastické funkční vagíně si mohu nechat jen zdát, té se jistě už nedočkám, 🙁
  a movitého chlapa, který mi tuhle novou metodu zaplati v usa, je také velmi nepravděpodobné že seženu,
  kdyby těm doktorům v cz dávali plat jako těm doktorům na západě, tak by neutíkaly doktoři na západ, potom utíkají ti dobří cz doktoři na západ, a nám tady chybějí, protože cz/eu politika je svinstvo

 2. On Září 16th, 2017 at 2:44 Šárka Says:

  a k tomu zbytku:

  všude je to hnědý, česko hnědne, do hajzlu s hněďákama

 3. On Září 18th, 2017 at 21:34 Alex Says:

  Tak schválně kolik to tak stojí o.O

 4. On Září 18th, 2017 at 22:02 Dominika Says:

  Ceny SRS operací v Thajsku a USA stojí běžně okolo 10tis v základu a až 20tis dolarů s all inclusive a dopravou. Pak už ani nebývají dražší, protože za více peněz se o to hůř hledají klientky. Právě transgendeři často vytlačováni na okraj společnosti nejsou zrovna takovou tou bonitní skupinou, na které by se dalo vydělávat. Mohlo by se také zdát, že nové metody a větší konkurence sníží trochu ceny za operace, ale zase na druhou stranu trh s plastickými operacemi je hodně konzervativní, takže se asi na výsledných cenách zřejmě nic nezmění a bude to takové jako doposud.

 5. On Září 22nd, 2017 at 12:27 Alex Says:

  To bych čekala, že v USA budou ty ceny výrazně vyšší než v Thajsku o.O
  To není ani tak nereálná částka. Nebo spíš nebude, když se české platy budou víc přibližovat těm západoevropským…

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se