Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

O kolik to mají translidé těžší na seznamkách?

Červen19

Bon journée à tous…zrovna to vypadá, že mám novou práci, ve které budu programovat databáze, budu opět dělat různé analýzy a hlavně hromadit data a tak si říkám, že jsme tu dlouho neměli zase nějakou studii. V časopise Psychology Today tento týden vyšel článek, který se zabývá tím, jestli jsme skutečně vyloučeni ze světa seznamek.

Před rokem vyšla studie v Journal of Social and Personal Relationships, která došla k závěru, že 87,5% účastníků z cca tisíce respondentů při seznamování na seznamkách vyloučila translidi a nebinární lidi ze svého potenciálního výběru.

Blair, K. L., & Hoskin, R. A. (2019). Transgender exclusion from the world of dating: Patterns of acceptance and rejection of hypothetical trans dating partners as a function of sexual and gender identity.Journal of Social and Personal Relationships, 36(7), 2074-2095.

Magazín Psychology Today se zabývá dopady na psychologické zdraví transgender jednotlivců, pokud je translidem z nějakého důvodu omezena možnost seznamování. Do popředí zmiňuje např. že seznamování a psychická pohoda s partnery má v důsledku na zdraví o něco větší vliv než třeba kouření nebo obezita. Magazín na to nakonec šel vylučovací metodou. Když je taková zhoršená potenciální možnost nalézt partnera na hetero a cis seznamkách, zkusil si rozebrat zbylých 12,5% a zjistil, že:

a) 3,1% cisgenderů je shopno dát transčlověku šanci. Potenciálně najít dva lidi, mezi kterými by ještě navíc přeskočila jiskra sice není statisticky nemožné, ale obtížné.

b) mezi queer lidmi, kteří nějakým způsobem nespadají do heteronormativních tabulek se tento podíl pohybuje už kolem 55%. A to už zde mají kuřáci nebo obézní lidé o něco horší. Dále to má ještě malý zádrhel. Z této více jak poloviční části má o 20%procent lidí větší zájem o transmuže než o transženy v poměru 6:4.

Magazín zmiňuje, že tento malý podíl mezi cisgender lidmi má za následek všeobecné stigma a pomohlo by zlepšení obecných znalostí a větší porozumění ohledně rozmanitosti genderových identit. Magazín zmiňuje další studii, ze které vyplynulo, že kontakt s transgender lidmi a všeobecné zvyšování povědomí účinně snižuje předsudky.

McDermott, D. T., Brooks, A. S., Rohleder, P., Blair, K., Hoskin, R. A., & McDonagh, L. K. (2018). Ameliorating transnegativity: Assessing the immediate and extended efficacy of a pedagogic prejudice reduction intervention. Psychology & Sexuality, 9(1), 69-85.

Psychology Today nikoho nenabádá, protože každý má svou vůli se rozhodnout, nicméně vztahy s transgender osobami bere jako takové měřítko přijetí translidí.

Poznámka: „cisgenderem“ označujeme někoho, jehož současná genderová identita je stejná jako identita, která mu byla přiřazena při narození, zatímco „transgenderem“ naopak zjednodušeně označujeme někoho, jehož genderová identita se liší od identity, která mu byla přidělena při narození.

Na závěr si společnost Mastercard vzala k srdci smutnou statistiku z roku 2015, která došla k závěru, že 32% translidí, kteří museli předložit průkaz totožnosti, zažilo také zároveň nějakou formu obtěžování. Mastercard proto učinila prohlášení, že jméno na platební kartě u translidí se může odlišovat od jména v rodném listě nebo občanském průkazu a translidé nebudou muset ani čekat na změnu jména dokladech. Translidé tak mohou na kreditních a debetních kartách používat svoje zvolená jména a Mastercard chce tímto skončit s diskriminací na pokladnách.

Pohled do transgender školy

Jak to vypadá v takové transgender škole v Santiago de Chile? Učitelé se shodují, že se zde děti více cítí komfortně a v bezpečí. A v čem se nakonec od ostatních škol odlišuje? Asi ničím zvláštním.

posted under Dokumenty o TS
9 komentářů to

“O kolik to mají translidé těžší na seznamkách?”

 1. On Červen 19th, 2019 at 23:57 :-) Says:

  A kolik procent trans žen přijde v České republice po chirurgické kastraci či konverzi pohlaví vlivem zákroku natrvalo o sexuální prožitky?

  Tyto data jsou známa, nebo se tají a tabuizují, a nebo nejsou žádná data a nikdo raději nic neví, protože se tyto data raději ignorují, aby se náhodou nepřišlo na skandální odhalení?

 2. On Červen 20th, 2019 at 0:48 :-) Says:

  Byli jsme se svým drahým svého času svědky, jak na francouzkou trans ženu v Bouloňském lesíku u Paříže sprostě pokřikovali a vysmívali se jí mladí (asi 18 – 25 let) primitivní nadržení hošani, kteří si hráli na tvrďáky alfa samce. Ale ne proto, že nabízela placené sexuální služby, to tam nabízejí i cis holky, ale jednoduše proto, protože to na ní bylo poznat, že je trans žena, a navíc pravděpodobně měla penis, dle toho co na ní ti primitvní samci pokřikovali z auta za nadávky, za urážky a posměšky.

  Zkus někdy do rozlehlého Bouloňského lesíku po setmění zajet na „exkurzi“ a udělat si úsudek a vlastní obrázek, ale raději si to tam projeď v nějaké spolehlivé káře, ideálně pomalou rychlostí a uvidíš a poznáš realitu trans žen na úplném okraji. A když na chvilku u některých zastavíš, můžeš přes otevřené okýnko s některými z nich i komunikovat.

  To, že nezapadáš, či se odlišuješ, nebo jsi zkrátka menšina, za to tě tady česká společnost také ráda pořádně vohulí, a dá ti tu většinovou nadřazenost jaksepatří najevo, a tady nemusíš být ani sexuální pracovnice, to víš moc dobře.

 3. On Červen 20th, 2019 at 21:40 Eliška Liška Says:

  S tím Mastercardem je to špica!!!

  Teď ještě, aby i banky něco takového promítly do svých pravidel. Ale tady by skutečně stálo za to přidat odkaz na zdroj přímo u Mastercardu.

  Tady musím velice pochválit FIO banku (neplacená reklama), kde si na začátku mé přeměny s neutrálním jménem a stále ještě s „M“ v občance už skoro před deseti lety úředník pan L. při přepisování údajů o účtu velice pozorně prohlédl můj občanský průkaz, zamyslel se, podíval se na mě a bez komentáře rovnou odvážně napsal do kolonky pohlaví zákazníka „žena“ navzdory dokladům.
  Rovněž v jiné bance, ve které jsem tehdy měla druhý účet (dnes už retail neposkytuje), sice udělali při vydávání nové karty napoprvé solidní botu – vydali ji se starým jménem – ale paní S. se mi za to opravdu moc omlouvala a bylo cítit, že to nedělá jenom proto, že by jménem banky měla.

 4. On Červen 20th, 2019 at 21:54 Dominika Says:

  Škoda, že tu nemůžu tvojí odpověď lajknout…já věděla, že s tím někoho potěším.

 5. On Červen 21st, 2019 at 9:06 :-) Says:

  Ujišťuji se postupně stále více a více, že se jistá sorta trans* lidí (především MtF) v České republice toto “ trans dobrodružství“ vyhledává, a nechá se velmi často dobrovolně a ráda ponižovat, diskriminovat, buzerovat, a to jak různými institucemi tak v podstatě kýmkoliv a kdekoliv – zdravotníky, v pracovním procesu, na úřadech, v rodině…
  Sleduji trans* lidi již 11. rokem /dříve i osobně nyní většinou už pouze přes soc. sítě – internet/, a že to jisté sortě trans* lidí vlastně takto vše vyhovuje /tzv. stará konzervativní tranzice -> PO ČESKU/ a činí jim to velkou radost a potěšení, protože to je pro ně určitý druh dobrodružství s adrenalinem a jakýsi MtFtrans fetiš je těžko vyvratitelným faktem.
  Potom se nedivím, že tato sorta trans* lidí nechce žádné změny, natož radikální změny a záměrně a úmyslně brzdí pokrok ve prospěch ostatních transgender lidí v České republice.

  ***viz. Eliška a její nadšení/údiv se zkušeností, která má být úplnou SAMOZŘEJMOSTÍ, avšak pro trans* lidi toto jaksi nemá být samozřejmostí, a samozřejmě mnoho mnoho dalších případů jednání kdekoliv těchto MtF pacientů s již expirovanou diagnózou F.64.0***

 6. On Červen 22nd, 2019 at 21:41 Eliška Liška Says:

  Pro smajlíka:

  Ano, moje přeměna byla jízda, adrenalín a samotný proces jsem si až nestydatě užívala. Nikdy jsem se tím netajila. Byl to boj, ale pro mě naštěstí v podstatě zábavný. Byla životní výzva to (už konečně) udělat. Žádný fetiš, že bych z toho sperma stříkalo proudem (se Spirem a Andrem asi těžko).

  Bylo to usilování (striving, challenge). Něco jako když se dobrodruzi, vědci, technici, sportovci, … snažili obeplout Zeměkouli, vylézt na Everest či dostat se s první raketou do vesmíru. Nebo aspoň projít Matematickými analýzami a Lineárními algebrami.

  Povedlo se mi to a jsem na to, že jsem se k tomu nakonec odhodlala, stejně hrdá, jako výše zmínění.

  Jestli něco, tak naopak trochu ješitně trpím tím, že si uvědomuju, že s tímhle pod svým jménem prostě nikdy nevylezu před veřejnost a nebudu se tím chlubit, protože jsem zaprvé tisící-x-tá (a to už je nuda, to se už prostě neobdivuje), zadruhé je to spoustě lidí přímo z podstaty hnusné (takže místo obdivu by mohlo nastat zděšení na sále při představě genitálií a skalpelu), a zadvaapůlté mám pocit, že právě současný (chválabohu už ne tak hlasitý) aktivismus a úpravy pravidel (viz níže) by ten počet případných obdivovatelů mohl ještě více srazit.

  Zároveň jsem si ale velmi dobře vědoma toho, že ne každý takovou z-prdele-kliku víceméně příjemné přeměny má. Nemusím kvůli tomu koukat na Vojákovu dívku, znám takové lidi osobně.
  I já jsem si přečetla příběh provozovatelky blogu o tom, jak se dostala až do Francie. Naprosto chápu, jak moc je pro její rodinné poměry přímo osobně podstatné natlouct do hlavy i staré soudcovské struktuře do hlavy, že není (zaléčený, ale v podstatě) magor, ani kriminálník a že pokud je protistraně ochotně nasloucháno, když opakovaně navrhuje důkazy psychovyšetřením, kam má být protistrana odvážena z pracoviště taxíkem, jehož řidič zdraví „Dobré jitro, tady vnitro,“ tak je to „malinko jiný adrenalín“ než ten můj.

  Nebudu čtenáře znovu rozvlekle zatěžovat tím, co mě doopravdy trápí: argumenty o postavení člověka, který si „jde zaléčit nemoc“ vs. který si „hraje na letadlo“ v očích veřejnosti. Ani obavami, aby radikální akce nevyvolala radikální reakci – třeba aby se vposledku neodehrála Kristallnacht proti LGBT+ podnikům. Ani jalovými úvahami o tom, kolik náhle přibude Dian Polyakových, o self-proclaimed TG znásilňovačce Marii Feryně… to jsem tu snad psala mockrát…

  Nakonec trénink paměti zejména pro Lonely: jak se jmenuje tato básnička (úryvky) a kdo ji napsal?

  Bach mi píše jako doktor,
  že mi nesvědčí
  v Čechách zdraví, že prej potřebuju
  změnu povětří.

  Já jsem i na lačný život
  vždycky zdvořilý:
  „Odpusť, slavná císařská komise,
  že jsem v košili!“

  Ale Džok, můj černý buldok,
  ten je grobián,
  na habeas corpus tuze zvyklý
  on je Angličan.

  Málem by byl chlap přestoupil
  jeden paragraf,
  již na slavný ouřad zpod postele
  uďál: Vrr, haf, haf!

  Hodil jsem mu tam pod postel
  říšský zákoník,
  dobře že jsem měl ten moudrý nápad,
  již ani nekvík.

  Ó měsíčku, však ty ženské
  dobře znáš a víš,
  jaký s nimi člověk na tom světě
  často mívá kříž!

 7. On Červen 23rd, 2019 at 15:45 Mia Says:

  Z Tvého komentáře mám smíšené pocity.
  Ano, na jednu stranu mám (v podstatě) podobně pohodovou přeměnu jako Ty… (ťuk ťuk na dřevo).
  Na druhou stranu; autorka blogu by měla více psát o tom, jak zločinně se k ní náš stát zachoval a svůj příběh by měla dále šířit… (např. na sociálních sítích, atp…) myslím si, že i spoustu aktivistických organizací by tohle zajímalo. Protože tohle je přesně to, co by se v jiných (normálnějších) státech stát jentak nemohlo…
  Chápu, že BM je už z té situace asi unavená, ale tohle je na žalobu vůči ČR…
  Pokaždé, když o tom čtu, tak se mi otevírá nůž v kapse…

 8. On Červen 23rd, 2019 at 12:42 :-) Says:

  Žádné fráze, jen přímý pohled do srdce temnoty.

  UBOA nedělá žádné ústupky, což může být paradoxně těžko stravitelné i pro trans posluchače. Svoji zkušenost, jak se stávala z muže ženou, neservíruje nijak přijatelnou formou, nepomrkává po posluchači, dívá se přímo do srdce temnoty a nenabízí žádné fráze.

  „Všechno od dysforie, každodenní transfobie, lítosti, neopětované lásky, divokosti a nepředvídatelnosti jsem zahrnula do mixu,“ řekla v jednom z rozhovorů. „Depresi nezpůsobuje nějaká ´chemická nerovnováha v těle´, deprese je často spojena se socioekonomickým odcizením kvůli nemocné společnosti nebo kvůli způsobu jejího myšlení. Máme omezená práva, jsme opuštěni přáteli i rodinou, jsme nenáviděni a z nějakého důvodu stále vysmíváni.“

  Ze závěrečné skladby Misspent Youth vyplývá několik otázek. Proč jsi nás takto stvořil? Proč jsi nám dal zakusit tolik bolesti? Odpovědi mohou být velmi těžké, frustrující a jsou tiché tak, že je to až k zbláznění. Místo prvních lásek přichází hormonální léčba, a než se z toho všeho vyhrabete, je mládí nenávratně pryč.

  http://denikreferendum.cz/clanek/29773-transfobie-litost-a-neopetovana-laska

  ———–
  Uboa – Live @ Dead Air, Brisbane
  https://www.youtube.com/watch?v=niyEe6nrF5w
  ———–

  Být transgender, přestože si řada transgender MtF myslí že tranzicí to vše vyřešili, ALE NEVYŘEŠILI VLASTNĚ SKORO VŮBEC NIC, znamená být doživotním vyděděncem vyloučeným ze společnosti.
  Znamená to, v takto nastavené společnosti, jen neporozumnění, nekonečné odmítání a nepochopení ostatních, neustálé obavy o existenci, neustálé obavy zdali procházím nebo neprocházím jako žena, zdali jsem dost nebo málo žena pro společnost, zdali se dostatečně a přijatelně či nedostatečně a nepřijatelně žensky chovám pro ostatní a další nepříjemné stavy ze statusu transgender MtF vyplývající.
  Tyto nekončící psycho stavy, společně s nekončícím sociálním vylučováním a setrvalou averzí společnosti vůči transgender MtF lidem, to vše je pro klidnou pohodovou existenci transgender MtF člověka pouze na obtíž a velice to zhoršuje prožívání a kvalitu života a žene to transgender MTF lidi do neustálých depresivních stavů.

 9. On Červen 23rd, 2019 at 13:29 :-) Says:

  ke komentu od Elišky:

  „…o self-proclaimed TG znásilňovačce Marii Feryně… to jsem tu snad psala mockrát…“

  Kauza Feryna mohla být na objednávku a nebo je celá smyšlená, a to kvůli tomu, aby se dokázalo jak jsou trans* ženy s penisem pro českou společnost nebezpeční a nepřijatelní.
  Čeští sexuolové a část české trans MtF populace potřebovala mít důkaz, že trans ženy s penisy v Česku nelze akceptovat za žádnou cenu, a tak se takovýto důkaz vytvořil.

  ****

  „Ani jalovými úvahami o tom, kolik náhle přibude Dian Polyakových“

  Kauza Polyaková názorně předvedla kdo zde má a stále drží moc nad transgender lidmi.
  V takovém Švédku, tam transgender lidé, kteří se cítili poškození podmíněnou medicínskou „lečbou transsexualismu“ , a které tam sexuologie a stát také poškodili jako zde v České republice, tak byli spravedlivě rehabilitováni a odškodněni.

  ****

  „Ani obavami, aby radikální akce nevyvolala radikální reakci – třeba aby se vposledku neodehrála Kristallnacht proti LGBT+ podnikům.“

  Primitivismus lidské populace je nekonečný a nemá hranic, to s tebou souhlasím.
  Jsme ve stavu, jako by se neustále čekalo na dalšího nového VŮDCE, který zde vytvoří nadřazenou lidskou společnost a ostatní, které uzná za vhodné k vyhlazení, tak ty vyhladí případně zotročí.

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se