Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Od popálenin po přelom ve vaginoplastice

Květen17

Možná to bude znít neuvěřitelně, ale kůže ryb tilapie se používají už nějakou dobu k nahrazování té lidské při popáleninách. Ta, pokud se nejprve sterilizuje a ozáří kvůli zničení různých virů, je schopná se vstřebat do tkáně, nahradit ji a přitom si zachovávat své zvlhčující vlastnosti pro které je vlastně ryba rybou. Sterilizovaná a odšupinatělá kůže této ryby se už v plastické chirurgii tedy nějaký ten pátek používá, dokud profesora Leonarda Bezzera z brazilské Federální univerzity v Ceará nenapadlo rozšířit možnosti i na rekonstrukci pohlavních orgánů.

Začalo to před dvěma lety, kdy profesor Bezerra vůbec poprvé použil tkáň ryby pro vytvoření neovagíny 23 leté Jucilene Marinho, která kvůli Mayer-Rokitánskému syndromu neměla vyvinutou vagínu. 3 měsíce po operaci pak mohla mít Jucilene poprvé sexuální styk se svým přítelem. MRKH se v populaci vyskytuje v prevalenci 1:4500 a vyznačuje se tím, že u dívek se do 16ti let věku nedostaví menstruace. Existuje údajně asi 10 možných plastických způsobů, jak neovagínu vytvořit, přičemž nejznámější a nejpoužívanější Mc Indoe technika neumožňuje vytvoření neovagíny píšťalkového typu, která by umožňovala prostoupení menstruované krve. Toto však plně nahradila vytvořená tkáň z ryby tilapie.

Od popálenin po rekonstrukci neovagín není už tak daleko k pohlavně potvrzujícím operacím transgender lidí. 35 letá opět brazilská transgender žena Maju podstoupila SRS pohlavní operaci už v roce 1999, avšak ta se jí kvůli píštělu a stenóze rozpadla a Maju byla doposud bez pohlavních orgánů. V roce 1999 tehdy byla jako čtvrtá v Brazílii, která podstoupila ještě tehdy v té době experimentální SRS operaci, což ji zabránilo mít sex se svým partnerem, za kterého byla 12 let provdána. Maju byla operována 23.4. a nyní se zotavuje.

Profesor uvádí, že tato metoda je méně invazivní, protože kvůli tomu nebylo potřeba provádět žádný štěp z tlustého střeva nebo třísla ani další řezy v břišní dutině. Operace pomocí rybí kůže umožňuje rychlejší zotavení, žádné viditelné jizvy nebo riziko odmítnutí či infekce. Neovagína se vytváří pomocí akrylového fantomu, který se po deseti dnech vyndá a během této doby se stejně tak jako kmenové buňky vstřebají do tkáně. Rybí kůže stimuluje buněčný růst a tvorbu krevních cév, kůže obsahuje velké množství vlhkosti a velké množství kolagenu, jež podporuje hojení. A jestli jsem to dobře pochopila, tak ta kůže se vstřebá a zmizí a místo ní se vytvoří nová tak jako tomu je u popálenin. Další výhoda má být dostupnost a nižší cena plastických operací nejen v Brazílii, kde si operace hradí pacienti sami.

3 komentáře to

“Od popálenin po přelom ve vaginoplastice”

 1. On Květen 17th, 2019 at 10:39 :-) Says:

  Metoda vytváření neovagín z rybí kůže vypadá slibně. To však nebude pro všechny trans ženy zatím stejně žádná spása. Přestože pro některé asi ano.

  Nicméně, u trans žen je problém mužská pánev, lépe řečeno anatomický tvar mužské pánve, který nelze vůbec nějak změnit na anatomickou pánev ŽENSKOU.
  Což znamená, že bývají po konverzi pohlaví u trans žen časté problémy s heterosexuálním stykem, často kvůli mužské / úzké / neprůchodné pánvi, která dosti často zamezuje právě heterosexuálnímu styku s běžně vybavenými muži.

  Neovagína v mužské úzké pánvi bývá velmi častý problém s nespokojeností nového genitálu po konverzi pohlaví, kvůli neprůchodností, nebo špatné průchodnosti při hetero styku s mužem.

  Tento fakt, že bude neovagína po konverzi pohlaví s velkou pravděpodobností neprůchodná kvůli mužské úzké pánvi, však mají mít za povinost sdělovat lékaři trans ženám před samotným chirurgickým zákrokem změny pohlaví, ale to se tady u nás vůbec neděje ani neřeší!
  A právě tímto přístupem vůči trans ženám (neinformovanosti – špatné informovanosti o budoucím možném heterosexuálním styku po konverzi pohlaví), vytvářejí lékaři jen naštvané trans ženy nespokojené s výsledkem konverze pohlaví.
  Tak to tady chodí.

 2. On Květen 19th, 2019 at 8:40 Eliška Liška Says:

  A smrdí pak po rybině?

 3. On Květen 19th, 2019 at 8:56 Dominika Says:

  to asi ne, ta kůže se vstřebá…

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se