Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Pár dobových fotografií

Listopad18

Jsem zrovna tento týden na neschopence, tak se tomu tady můžu trochu věnovat, ne že bych se nudila. Vybrala jsem pár dobových fotografií pěti známých osobností z padesátých let minulého století. Jak vypadaly, když byly ještě mladé?

Už zpráva dánských chirurgů ohledně SRS Christine Jorgensen z roku 1952, ještě než se stala ženou roku, naznačuje o tom, jaká Christine byla a jak jinak než „Beatiful girl“.

pokračujte po rozkliknutí článku…

Další známou osobností ve stejné době jako Christina Jorgensen byla April Ashley a velmi známá fotografie, na které má šátek na hlavě je z jejích 21let.

Po svém několikátém pokusu o sebevraždu a velmi depresivním dětství se ji pokoušeli léky a šoky vyléčit z transsexuality.

 

O čtyři roky dříve než April 1931, se narodila neúnavná trangender aktivistka Coccinelle, jež si zahrála v několika filmech. Fotografie je z jejích 22let.

Společně s Coccinellou vystupovala také performátorka Carrouselových show Marie-Pierre Pruvot, jež se narodila roku 1935. Fotografie je z jejích 20 let.

a tahle fotografie se mi osobně velmi líbí.

Spíše než jako transgender, ale jako intersexuální osoba se narodila roku 1923 Georgina Sommerset, která úředního uznání pohlaví dosáhla až v roce 1960 a z té doby je fotografie. Mezitím musela sloužit u námořnictva naštěstí jako zubní chirurg.

Na svatbě se svým manželem o dva roky později.

 

posted under Osobnosti
4 komentáře to

“Pár dobových fotografií”

 1. On Listopad 20th, 2017 at 0:06 Šárka Says:

  jj, komouši to tady trans lidem na 40 let podělali, dá se říci zakazovali (nepřáli si to, protože ani v Rusku to nebylo společensky žádoucí provádět trans lidem změny pohlaví, zde ti bolševici potřebovali úderníky do rachoty a ne trans slečinky s jejich „móresy“),
  no a dalších 20 let po roce 89 trvalo, nežli se to tady uvolnilo, no ještě se to vlastně pořád uvolňuje, ještě jsme proti francouzům stále sto let za opicema, ve veřejné prezentaci trans žen, a podmínek pro změnu pohlaví, a to jak zde stále řada soudruhů a soudružek trans ženy dementně přijímá,

  a nebýt toho že jsme patřili 40 let pod ruskou sféru vlivu, byli bychom na tom se změnami pohlaví a známými trans ženami osobnostmi podobně jako třeba ti Francouzi

 2. On Listopad 20th, 2017 at 5:59 Dominika Says:

  Francie měla to štěstí, že se rozvíjela nezávisle na angličanech nebo katolících. Jinak většinou všude se našel někdo, pro koho vyléčit nebo vymítit transsexualitu byla velká výzva. Po první světové byl o to větší trend léčit úplně všechno a vytvářet dokonalejší a unifikované lidi, odkud pramení i spousta stigmatizace.

 3. On Listopad 20th, 2017 at 12:58 Šárka Says:

  V některých zemích to potlačovala totalitní bolševická normalizace a někde to potlačovala katolická církev, pro které je člověk jen nástrojem v jejich perverzním smýšlení a praktikách jak si udržet nadvládu a moc nad člověkem.
  Je jedno zdali to byla výchova, přesvědčování a umravňování totalitníma bolševikama a nebo výchova, přesvědčování a umravňování katolickou církví, obojí je stejně odporné, nepřijatelné a pro člověka zničující.

  Je celkem jedno jak si ti u moci říkají, zdali bolševičtí normalizátoři, katolíci, nebo ultra konzervativci, všechno je to jen tyranská pakáž, která dokáže lidem pouze škodit, škodit lidem, kteří smýšlí jinak, kteří nesmýšlí jako oni a kteří jsou jiní nežli oni.
  A to je celý ten problém s lidmi, s lidskou společností, protože protlačit mocí a silou se dá prakticky cokoliv, i to nejodpornější zlo, protože hloupí lidé věří mocným a jejich propagandistickým prolhaným žvástům.

 4. On Listopad 20th, 2017 at 13:11 Šárka Says:

  ještě dodatek,

  pro Francouze jsou z historického hlediska mnohem méně přijatelní Angličani nežli Němci, to je názor mnoha Francouzů

  pro Francouze jsou Angličani nepřítelem číslo jedna.

 
 • Přihlásit se