Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Pár tipů na líčení

Únor24

Už jako malá jsem v koupelně zkoušela se namalovat a zrovna moje malá je úplně stejná. Minulý léto si půjčila můj makeup, vzala samozřejmě ten nejtmavší a chodila předemnou s pocitem, že si ničeho nevšimnu. Se jí ptám, že je nějaká opálená. Že bych si toho nevšimla? Až pak jsem si všimla těch světlých fleků kolem nosánku. Tak mne to hrozně rozveselilo, jak se musela snažit. Teď si myslím, že pořádně se namalovat bez chyb je mnohem složitější.

Tohle je takové nenáročné denní líčení, něco mezi nude a francouzským a kdyby jste měly ještě nějaké další tipy, tak se nestyďte je napsat do komentů.

Co k tomu budeme potřebovat:

hadřík namočený v zeleném čaji nebo roztok jablečného octa / hydratační krém / báze pod makeup(může být fixační) / korektor na oči a krémový korektor na neduhy pleti / makeup / pudr(tady je lepší si o malinko připlatit za fixační) / bronzer / hnědá a černá tužka na oči / řasenku / rtěnku nebo lesk

Zde je pár mých tipů, co jsem se naučila, chronologicky podle postupu.

1. Zvykla jsem se i přes mastnou pleť před nanesením hydratačního krému ji přetřít hadříkem namočený v zeleným čaji. Předejdete její vysušení, když hydratační krém kvůli mastné pleti nepoužijete. Přece jenom na pleti budete mít tři další vrstvy něčeho, co jí až tak moc přirozené není.

2. Když už máte mastnou pleť, hydratačním krémem si natřu pouze líce a krk a kolem čela atd. použiju gel.

3. Nikdy nezkoušejte odstín makeupu na tváři. Moje levá strana(z vašeho pohledu pravá) je špatně. Ve většině případů je odstín pleti odlišný od krku a tak můžete zkončit tak, jako by vám někdo tu hlavu nasadil. Vždycky testujte barvu pod čelistí ze strany. Když už použiju o malinko tmavší odstín makeupu, doháním některé rysy ve tváři zase o stupeň světlejším pudrem.

makeup1

4. Korektor používejte až po nanesení základu. Nebudete ho muset tolik spotřebovávat.

5. Nepoužívejte stejný korektor na neduhy pleti jako na oči. Ten na oči je totiž světlejší a místa projasní a tak se vám stane, že si pupínky tak akorát zvýrazníte. Použijte nějaký krémový.

6. Neduhy pleti nezakryjete pouze korektorem. Používejte trojkombinaci základu, korektoru a pudru.

7. Korektor pod očima nenanášejte do tvaru měsíce, ale do trojúhelníku směrem dolu. Viz první foto.

8. Ještě než se namalujete, je daleko lepší korektorem, který máte na oči objet okraje rtů. Dodá jim tak ostřejší vzhled. Jestli máte jakoby rozpůlenou bradu, tak si udělejte v záhybu trojúhelníček.

9. Pudr jemně nanášíme, ne roztíráme. Když budete pudr roztírat směrem nahoru, zvýrazníte chloupky místo toho, aby jste je vyhladily.

makeup3

10. Protože mám mastnější pleť, nepoužívám pudr v prášku, ale ty pevné. Dále se taky vyvarovávám kosmetice s leskem a používám matnější odstíny. Takže ne lesklé tvářenky, ani pudry a korektory v tubě oproti sypkým.

11. Bronzer nenanáším na celý obličej ani jen na líce a místo toho jej nanesu jako číslovku 3, kdy začínám od čela přes lícní kost a k čelisti.

makeup4

12. Řasenku nepumpujte, vháníte prý do ní vzduch a množí se v ní bakterie, které mohou vyvolat záněty oka. Kartáček se vytahuje z úhlu.

13. Při malování oční linky nenatahujte víčko, ztrácí tím pružnost. Místo toho ho jemně přivřete.

14. Pokud použijete na oční linky nahoře černou tužku a ze spoda hnědou, opticky se oko zvětší o něco víc. Já používám ještě občas zelenou, protože se mi víc hodí k zrzavým vlasům.

Výsledek se pak pozná při zatěžkávací zkoušce při focení proti blesku, kdy by měly veškeré špatnosti zmizet a neměly by být vidět fleky od maskujících výrobků. Pleť by měla být taková jako když ji vyhlazuje fotograf v editoru bez pórů, hrubostí, nečistot a zbytečných vrásek.

foto

 

posted under Fotografie, Můj styl
2 komentáře to

“Pár tipů na líčení”

 1. On Únor 24th, 2015 at 11:44 Anonym Says:

  jak dlouho tě tohle patlání šminků bude bavit, je to tak ubíjející ztráta času…
  ztácet denně hodinu líčením, i půl hodiny je hodně, potřebuju fungovat okamžitě i bez toho abych se zmalovala, nehodlám s tím ztrácet drahocený životní čas…

 2. On Únor 24th, 2015 at 11:49 Dominika Says:

  hele nejsi tady vítaná a nespamuj tu aktivitama…Vážně…Kdyby jsi celý den nevěnovala svůj drahocený čas hatujícími komentáři, měla by jsi čas i na sebe…Omlouvám se ostatním, tohle je osobní.

  Jinak cca půl hodiny dohromady a jestli nevíš rozdíl mezi událostí, kde ti makeup musí vydržet delší dobu od patlání, marná rada pro tebe.

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se