Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Pět měsíců HRT

Březen31

To to letí jako voda a už jsem teď pátý měsíc na hormonech. A kdybych měla shrnout tento měsíc, tak nebýt toho, že mi na začátku něj vyřízli ohryzek v Hradci Králové a skoro celý měsíc se ta boulička pod jizvou nezmenšovala, zmenšovala a nezmenšovala, asi nic zvláštního by se v něm neudálo. Už nedávno jsem tu psala o tom, že na HRT jsou buď změny, kterých si všimnete hned, jakmile hormony začnete brát a druhé změny jsou toho dlouhodobějšího charakteru. O těch okamžitých jsem už psala v předchozích měsících, ale co teď?

loreal-miss-manga-mega-volume-punky-top

Za mne jsem stále v takové té psychické pohodě, euforii, která už pomalu přechází spíš ve zvyk. Pořád mi to zůstává. Nic moc už neřeším a občas večer, když jsem unavená, jsem si už párkrát kouzelné pilulky zapomněla vzít a přijímám svou proměnu tak, jak se to všechno dohromady navzájem vyvíjí. Co jsem tak slyšela z doslechu od některých je právě tohle pro jiné kritická doba. Přece jenom za tu dobu probíhá už samotná kastrace, alespoň na té částečně vratné chemické úrovni a všechno okolo toho a s tím spojené je už jiné, než tomu bylo dřív a tak to z těchto důvodů někteří TS lidé vzdají, protože se přes ztrátu svého mužného já nemohou přenést. Nemám však důvod, proč to vzdávat nebo se nad tím víc pozastavovat než o pár řádcích tady. Za muže jsem se nikdy neměla a chci nadále pokračovat. Jsem spokojená, že tvorba mých původních hormonů je utlumená a naopak místo nich mám ty opačné ženské. Těším se, až budu mít za sebou rok, dva, pět. Myslím, že mne čeká už ta příjemnější část mého života. Přece jenom zas tak rychle, jak jsem naznačila to utíkat nemusí, stále mám oproti ostatním ženám mírné zpoždění a chci si to užít včetně téhle o něco pozdní puberty. Trochu mne pohlcuje ten optimismus, když už teď vím, že tohle není jen pouhý sen a že už se nespočet dnů probouzím stále do reality.

Takže mám teď psát o své nové začínající pubertě? O tom, že si občas objednám nějaké šaty nebo boty a pak si sama sobě vyčítám: „Tak holka, tohleto jsi přehnala. Na tvůj věk bych od tebe čekala už něco konzervativnějšího 🙂 “ Že mít znovu plochý bříško je teď tisíckrát těžší než cokoliv jiného? A hlavněže jako spousta jiných nevím, co dělat, abych tomu pomohla. Že když si vybírám lak na nehty, tak dám raději přednost glitterům a všem ostatním třpytivým věcem včetně glitterových tužek na oči. Po těch jsem však sáhla omylem, ale nosím je a líbí se mi. Další věc, kterou jsem v tom zvláštním krámě objevila. Že teď koukám s otevřenou pusou na novou reklamu na punkovou řasenku Miss Manga Punky a říkám si, že tohle snad není možný, jak to udělali a chtěla bych to taky někdy zkusit. Vyrazila jsem dokonce už na pokec s kamarádkou v kozačkách, silonkách a jarním kabátku, přestože mi v tom pak trochu byla zima a chodí v tom už předem i jiné. Jak zajímavé je, že jsou ženy všeobecně zimomřivější(a já výjimka nejsem) ale tohle vydržíme. Chci vypadat dobře. Radost mi teď dělají i různé maličkosti. Od těch menších jako třeba nová sponka do vlasů, zelené tužky na linky až po ty větší, kdy mi nějaký dospělý kluk podrží dveře a trvá na tom, abych jimi prošla dřív, občas i roztomile přes neznalost etikety. Mne vám tak u toho roste sebevědomí, si ani nedovedete představit. A ze všeho mám největší chuť si pořád s někým povídat, což kvůli mému lonely stylu života hraničícím až s asketismem(v single směru) moc často nejde. Všeobecně je to stále ještě takové pořád o něco težší hledat a zkoušet rovnováhu mezi tím, abych náhodou nevyčnívala něčím, co by mne pak mohlo prozradit. Nechci být extravagantní a už vůbec ne na sebe upozorňovat, i přestože se mi něco líbí, chci být jen normální. Ale je to perfektní pocit, když třeba u zákazníka chytnu do ruky myšku s nově nalakovanými nehty, když mi vlasy v tom větru vydrží, když se cítím víc žensky a do toho to podtrhuje i konverzace se zákazníky, kteří se snaží, abych při práci byla navíc spokojená a všeobecně ostatní jsou ke mne tak nějak víc milí.

Mám pak chuť to všem oplácet, když jsem spokojená. A jsem i spokojená. Jů lidi, já jsem na to přišla.

Teď jsem si tak vzpomněla, když tu píšu o tom nakupování a stylu oblékání, že asi před tři čtvrtě rokem se mne jeden manažér ptal, jestli teď začnu nosít víc růžovou. Tak ne, nemám to v plánu, mám ráda tyrkysovou a dávám jí přednost, ale růžové se nějak přes to všechno nemám šanci vyhnout a pokud mám tohle zpětně hodnotit tak ano, mám jí teď celkově na sobě víc než dřív. A taky jsem teď v březnu měla narozeniny, bych by se byla ani nepochlubila, ale kamarád se mne ptal, jestli když mi pošle přání s květinami, jestli to nějak svým významem nepřežene. Rozhodně to nepřežene nikdo, kdo mi pošle slunečnice, ty jsou moje nejoblíbenější a určitě si jich zase užiju.

Tu operaci ohryzku jsem měla k narozeninám. Dva týdny po operaci to stále vypadalo, že tam ta boule bude snad napořád a byla uprostřed krku a o něco níž než před tím původním ohryzek, bylo to divný. Bych byla asi zoufalá to takhle mít napořád. Ale pak to splasklo a zůstala tam ještě zatím jinak výrazná jizva s malinkým hrbolkem, kterou povinně masíruji, aby se jizva s postupem času zahojila. Krček mám téměř rovný.

SONY DSC

A taky jsem tu nedávno dávala svůj plán a rozpis kilometrů, které musím naběhat, abych znovu po X letech uběhla půlmaratón. Až na poslední týden, kdy jsem měla vyvrknutý nárt a nemohla jsem vůbec chodit, natož běhat, se ho držím a poctivě dodržuji. Minulý víkend jsem běžela 14km v kuse a teď mne v neděli čeká 18km a hrozně se na to těším, až se při tom odreaguji a uvolním. Teď o víkendu se běžel půlmaratón v Praze, ale to bych teď zvládla asi ztěží a naštěstí se u nás poběží až v květnu, takže mám dost času trénovat. Všem těm, kteří to zvládli, gratuluji k tomu vyčerpávajícímu výkonu. Já to taky dám, když si budu věřit a vy to taky dáte a nejen to, když budete zas věřit sobě. Nicméně, i když chodím běhat brzo ráno, si nějak nedovedu představit vyrazit už z domu neupravená. A taky si před spaním udělám 50 sed-lehů. Výsledek jsou 4kg dole, ještě další 4kg určitě za chvíli sundám a budu spokojená, když zas budu mít svou původní váhu. Všimla jsem si a to je docela důležité, že po hormonech a pokud při tom zároveň sportujete, se postava formuje a ubírá se víc z boků a hlavně z těch nežádoucích partií nad nimi než zepředu nebo přes zadek. Což je určitě žádoucí, i když je třeba o něco těžší to kilo vůbec shodit, určitě na sport nezanevřete a nepřestaňte s tím jen kvůli tomu, že by jste spoléhaly na to, že se vám to kolem boků jen tak samo od sebe oplácá. Sport vám postavu a vaše plány rozhodně kazit nebude.

A na závěr pro některé 80B a 11cm rozdíl a víte koho to nejméně zajímá? Vietnamské prodavače z večerek a taky trpaslíky.

2 komentáře to

“Pět měsíců HRT”

 1. On Březen 31st, 2015 at 22:15 Lucka Says:

  jéééé, ty jsi udělala fotku kde nešpulíš rty chichííí hned je to lepšííí, sluší.
  tak jsi mě vlastně předběhla a ani o tom nevíš. já díky tomu tvému dlooouhému komentáři si najednou řekla že bych zase mohla něco napsat trochu o mě, ty postřehy a změny, jenže by to vypadalo že jsem to opsala z tohoto tvého článku hihi, až na tu sukni a silonky teda.
  tak toto se mě děje bez HRT, jsem fakt zvědavá co nastane na hormonech.

  mě ti normálně i začalo po mnoha letech bavit chodit do práce, díky přístupu a reakcím ostatních. zrovna dnes jsme se v práci trochu popíchli s kamarádem, chvíli klid a najednou zakřičel, už začínáš být protivnej jak ženská.
  dnes jsem byla trochu zmožená a, jde vidět že už ti chybí ty chlapská vitamíny, nebo jak se tmu říká / myslel testosteron/ chichi.
  a když jsem při měření řekla že když jsem podržela metr na výšku tak vždycky stál a poslední dobou už nějak nestojí, tak se mohl umlátit smíchy že čím to asi bude, tak jsem řekla že už jsem asi nakazila nářadí chichi. prostě sranda. zatím nic negativního, naopak.

  tak jenom užívej holka.
  na blogu jsem začala mazat, to se fakt nedá.

 2. On Duben 1st, 2015 at 19:02 Lucka Says:

  Líza. oni ve světě nepřišli, na tohle jsi přišla pouze ty. ty jediná z tisícu lidí máš pravdu i ti odborníci se pletou. je to marné je to marné je to …………..

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se