Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Pokračování diskuze

Listopad10

Přenáším dotaz Elišky do samostatného postu, protože se ani nehodí do infografik a dávám prostor pro diskuzi.

Dotaz:

Prosím vás, já jsem hlavně ani po letech těchto tahanic o gender nepochopila – ale upřímně – jednu věc. Když mi to vysvětlíte, možná konečně budu osvícena a secvakne mi to.

Holka má jasně cíl – pořídit si normálního chlapa, který se o ni bude starat, mít ji rád, budou spolu mít často sex, protože to zejména chlapi rádi, pak si pořídí děti, dovolenou v Jugoslávii a takovéty pozitiva a jistoty.

Chlap má jasně cíl – pořídit si normální holku, starat se o ni, mít s ní sex a děti, zabezpečit je.

Prosím, děti můžu adoptovat. Jsou neplodné ženy a když ty děti moc chtějí, cesta se najde.

Jaký má ale smysl být trvale „holka s penisem“ nebo „chlap s vagínou“? Přece když chci být gay a dělat to s chlapem do nestandardních otvorů, nemusím kvůli tomu být úředně holka. Ale normálního chlapa si holka s penisem nemůže nabrnknout z principu.

Tak teda proč? Kvůli tomu, abych měla nižší plat, jak říkají feministky? Nebo aby mi chlapi drželi dveře? Nebo jako Tootsie protože zrovna někde shánějí herečku?

Co je to ten gender, který je oddělitelný od fyzické stránky? Co zbude, když se oddělí od sexu? Nějak se snažím mít pro to pochopení, ale moc mi to nejde. Proto mi přesně dávalo vždycky smysl, když každá správná transka podle protokolu má „nenávidět svůj penis“ – protože jak má asi sbalit normálního chlapa, když spolu nemůžou jinam než na kafíčko?

Jestli někomu jde o to, aby nosil sukňu, tak je to prostě transvestita. To je podle – nyní zastaralé – ICD10 jiná diagnóza, ale mně to prostě dává smysl říkat téhle skupině lidí jinak. Sloučení do pojmu transgender je zatemňující asi jako říct, že programovacím jazykům Java, Javascript, PHP a C teď budeme všem říkat jenom jedním slovem Kudrlinka, protože ve všech jsou kudrlinkové závorky pro označení bloku a bude nám úplně jedno, že to jsou čtyři různé jazyky s jinou syntaxí, možnostmi, kompilací, knihovnami… a jenom si pak vždycky budeme muset někde za rohem upřesnit šeptem, která Kudrlinka – ta, co se kamarádí se Spring Boot a Maven nebo ta, co se kamarádí s Node.JS a NPM nebo ta, co má Symfony a PEAR nebo ta, co má stdlib a make+šikovné ruce?

Teď si asi říkáte, že to přece není možné. Že po letech, co sem chodím, teď najednou napíšu tohle. Ale já tomu prostě opravdu dodneška nerozumím.

Zkuste vy, kterým je to jasné, přestat chodit kolem horké kaše a zkuste mi to vysvětlit. Po lopatě. Tak, jako kdyby mi bylo šest. Ale zase včetně té intimity.

A dvě doplňující otázky do toho vysvětlení: jak si takoví transgenderové představují svůj ideální život a kde se vidí, až jim bude třeba padesát let. Řekněme, že lidé na ulici je budou slušně zdravit, všichni hejtři v ideálním světě zmizí, oni budou mít v ideálním světě spoustu peněz, ale pozor: už ne krásu a sexappeal pro transkomily.
Jo a řekněme, že budou mít také dost inteligence, aby se o ty peníze nenechali připravit nějakou zlatokopkou, která jim bude tu lásku předstírat, dokud penězovod teče.

Má odpověď:

A to je právě ono, že se to snažíš zjednodušovat na ten sex ve smyslu muž a žena nebo na to, co kdo má dole. Vem si kolik cis žen je nekonformních jen s tím, že jsou ženy a kolik mužů se úplně tak v té mužské roli necítí. Ženy dělají mužská povolání, mají koníčky a záliby, které doposud byly přístupné mužům a jsou v nich často lepší než muži nebo nenosí všechny šaty ale kalhoty, nemalují se, některé děti mít nechtějí a dají přednost kariéře, zatímco jejich mužské protějšky by klidně do rodičáku šli. Dokonce znám pár leseb, které se chovají gentlemansky víc než kdejakej chlap. Ženy mohou vydělávat víc než muži a být ctižádostivé. Muži se zas líčí, pečují o sebe, duševně se rozvíjejí, jsou citliví atd. atd. Všechno tohle naznačuje tomu, že gender je víc škála než podsouvané binární rozdělení společnosti ve smyslu jsi muž, tak se podle toho chovej, jsi žena, tak se podřiď. A bylo tomu tak odjakživa, není to jen nějaká myšlenka posledních let. Všichni muži nebyli vždy mačo a všechny ženy nebyly pečovatelky. Velké rozdíly napříč genderem jsou tedy i mezi cis lidma.

Avšak když do toho zamícháme translidi, tak v ideální společnosti by tě nikdo neměl odsuzovat za to, že jsi transgender, že je někdo zženštilý, když vypadá jako chlap nebo naopak, i když u kluků známe, že to okolí bere lépe. Každý tu škálu má nějak posunutou a než dojde do fáze, že se pro změnu rozhodne(10-20-30-40-50let) tak je v nějakém stavu. Člověk je stejná osobnost před přeměnou i po ní. Můžeš mít nějaké skryté touhy, které dáš po tranzici najevo, ale osobnostně tě tranzice nemění, jenom přizpůsobuješ svůj vzhled tomu, co jsi stejně cítila před tím. Samozřejmě, že ideální společnost neexistuje a každý, kdo má byť i malý problém se svým genderem, tak by k tranzici měl sám od sebe dospět a nikoliv aby mu společnost binárně určovala a vnucovala, co musí udělat a kladla si navíc ještě podmínky pro jeho rozhodnutí. U některých lidí je už jasné, že k té tranzici časem dospějí, ale proč jim určovat, že to musí být hned co nejdřív a nejlépe se sterilizací? Někteří opravdu chtějí ty rodiny a děti ze vztahů, které už mají teď a láska ani rodičovské pudy si nevybírají, že by je měli mít jen cis lidé. S narůstajícím věkem se translidé podle statistik dokonce přibližují cis lidem co do založených rodin a možnosti mít děti. Každý by měl mít právo na soukromý a rodinný život a to se tím docela radikálně porušuje. A když je známé, že cis ženy mohou mít mužské vlastnosti a charakteristiky a naopak cis muži ty ženské, tak proč dávat translidem mantinely, jací musí být, jak se mají chovat, co musí udělat, aby byli ženami nebo muži? Nejsi žena dokud…Nejsi muž dokud…Proč tohle? Pořád nejde o to, co má člověk dole, ale je to brané v rovině myšlení a sebeprezentace. Navíc člověk v podporujícím a chápajícím prostředí nemá moc potřebu něco měnit a zůstává víc svůj a to se nejvíce týká těch nejmenších. Když jsme šly do přeměny, přáli jsme si, aby k nám byla společnost tolerantní, tak to přejme teď i těm, kteří to teprve zvažují.

Už vidím, jak se za to na mne všechny transky transkovatější než kdokoliv jiný vrhnou, ale to je taky druhý extrém dokazovat všem, že jsi najednou žena tím, že budeš v mini šatičkách zmalovaná jak ruská carevna povyšovat se nad ty cis ženy, které nejsou na té škále na konci, ale nachází se někde mezi ženským a mužským světem. Proč se nenamaluje ohyzda jedna? A ty hadry co má? No to jsem teda víc ženská, teď jsem najednou víc ženská a všichni, co ještě přeměnu nemají jsou buď TV nebo TV. Ale ono to má souvislost, že si zrovna tihle protiřečí…

…protože když do toho přimíchám právě to, co má člověk dole, tak co z tebe udělalo ženu? To jak jsi se cítila? Operace a F v dokladech? Sex s chlapem? Nebo něco jiného? Do operace jsi tedy sebe nepovažovala za ženu? Stala jsi se ženou tím, že ti někdo diagnostifikoval poruchu? (pro sběratelky duševních onemocnění) To je všechno trochu nelogické.

posted under Nezařazené
30 komentářů to

“Pokračování diskuze”

 1. On Listopad 11th, 2019 at 0:36 :-/ Says:

  Mužský svět nebyl a není pro mě, žít jako muž a selhat jako muž je na sebevraždu, protože se necítíte dobře mezi chlapama, protože necítí se dobře v armádě, nic vám neříká hospoda ani sport ani autíčka, a další klučičí nesmysly, pak nedokážete uživit ženu a rodinu, tak na co být mužem, pak je logické připadat si že jste jako muž totálně selhal, a nenávidíte tu mužskou roli a chcete raději být v ženské roli, žít a zkusit ženskou roli i za tu cenu že přijdete o vše, a poté když prokouknete i tu ženskou roli a z jistíte co obnáší, tak pak už netoužíte samozřejmě ani po té mužské roli, ani po té ženské roli , zkrátka po žádné lidmi stanovené pohlavní / genderové roli, a kousnete se a nehodláte se považovat raději už za žádné pohlaví.
  Neměla jsem na výběr že se narodím a společnost mi stanoví že jsem muž a budu muset jet v mužských kolejích a dělat to co muži, přestože se mi to příčilo.
  Bezpohlavní není možné volit, a vracet se do mužské role, nikdy, to je jako vracet se z bláta do louže, navíc jen další životní komplikace, tak setrváte v té ženské roli, která není o moc lepší nežli ta mužská, protože vás společnost svazuje zase jinak, a snažíte se už jen ukočírovat svojí existenci k dožití.
  Toto vše proto, protože společnost zde neřeší a nehodlá řešit problémy T-lidí, transgender odlišných lidí.
  Jako selhání to necítím, prože společnost mě svazuje a pasuje do toho, do čeho chce ona a ne do toho co cítím já jako výhodnější pro mě. Prostě váss fláknout tam kam uznají oni za vhodné a jinak to nelze. Do jisté míry je to i revolta proti té úzkoprsé společnosti, která vás akorát škatulkuje tak jak vy nechcete, proti společnosti která je tak zahleděna do sebe , a jen do toho svého jediného správného binárního pohlaví, binárního genderu, binárních hloupých stereotypů a nesmyslných tradic, které jinak nastavené lidi silně poškozuje. Pro lidi, kteří chtějí něco jiného ve své existenci ale není žádná volba, tak proč nespadnout do změny pohlaví, a nezmrzačit si chirurgicky tělo a přesto doufat že přejdete 100 procent female režimu, že to bude OK, funkční a se 100 procent kladným výsledkem spokojenosti (najdu toho chlapa živitele, budu mít děti, budu jezdit do Jugoslávie na dovolenou k moři, budu v pohodě nebudu odmítat a ráda provozovat častý ženský sex s partnerem, nebudu muset do pracovního procesu, budu u plotny vařit, starat se o děti, budu ráda za to když budu co nejvíce feminně vypadat a co nejvíce feminně myslet a co nejvíce se feminně chovat, a budu se cítit jako ta nejsprávnější a neopravdovější žena, máma, manželka, feminní female na světě). Ale v případě neúspěchu takovéto tranzice skončíte jako mučednice a trpitelka. Trpět za to, že až zjistíte že ani ta mužská, ale ani ta ženská role pro vás nic není, protože selhávate a prohráváte (nesedí vám to a nedaří se být ani mužem ani ženou) v obou binárních genderových pohlavních rolích.
  Asi ve starověku a středověku by takové lidi raději zahubili, a v nedávné historii by tyto jedince zavírali a posílali na léčení a na převýchovu do blázinců, protože se ti lidé kterým nevyhovuje ani jedna ze dvou možných pohlavních genderových rolích (v obou selhávají), nechtěli podřídit všem těm lidským nesmyslům, všem těm lidským kulturním vykonstruovaným pohlavním a genderovým konstruktům > tzv. binárního pohlaví, binárního genderu, a dalších binárních hloupých stereotypů a nesmyslných binárních genderových tradic, jako k jedinému možnému bohu, který netoleruje a nerespektuje žádné lidské odlišnosti a žádné lidské jinakosti a lidské potřeby.

  Jen „pohlaví žena a ženský gender“ a jen „pohlaví muž a mužský gender“ a jinak to být nemůže a nesmí na tom lidském světe, tak to má mnoho lidí v populaci od jistého věku vštěpováním zafixováno ve svém mozku jako neměnnou možnost. A to je fatální pro ty jiné a odlišné lidi v populaci.

  Chyb v textu bude hodně, slohově bídné, nebaví mě ale hledat a opravovat chyby a nebaví mě přemýšlet nad slohem a pravopisem, s tím je třeba se smířit, i to je revolta proti společnosti, která si od lidí neomaleně aa hrubě vynucuje kde co.
  Jde o obsah sdělení.

 2. On Listopad 11th, 2019 at 4:09 pf Says:

  V první řadě asi nikdo nejde do přeměny proto, aby si mohl nabrknout chlapa. Tomu bych asi říkala opravdu nějak jinak, než jak tomu říkáme. Navíc tu jsou i bisexuálky, lesby a to je vlastně odpověď i na tu otázku, proč třeba taková lesba nutně nepotřebuje operaci. A to jen pokud se budeme držet dojmu, že člověk jde do tranzice kvůli vztahu. Achjo.. Doufám, že nikdo takový není. Byl o tom i film..

  Stejně tak asi TS nepůjde do přeměny proto, aby mohla nosit sukni. Spousta žen, i spousta transžen třeba sukně vůbec nenosí. Ale pokud někdo to dělá jen kvůli oblečení, určitě se pár takových jedinců co prošli, najde, tak ok – to asi transvestita bude. Nebo něco takového.

  Taky je určitě spousta trans, které prostě ze zdravotního hlediska nemohou podstoupit tak náročnou operaci (ač by třeba rády), nebo jen kvůli rizikům nechtějí a s tím dole se prostě nějak poperou. Ale ve své požadované roli, aby je společnost brala tak jak se cítí, prostě nepotřebují přešít. On totiž nikdo na potkání nepozná, jestli má dotyčná penis nebo vagínu. Je to jejich volba, jejich tělo, nešťourala bych se do toho, protože koneckonců do toho kromě dotyčné stejně moc není a jsou i cis ženy, které mají takové pohlavní problémy, že prostě vaginální sex podstupovat nedokáží, nemohou – a ano, i ty mají problémy se sehnáním chlapa.

  Ale teď konečně k tomu, proč to většina z nás dělá. Dělá to právě kvůli tomu nepochopenému genderu. Zjevně. Gender je to psychické pohlaví, to, proč transžena se sice narodí „jako kluk“ (biologicky) ale cítí se být ženou. A takových různých prapodivností je prostě víc, proto je i spousta genderů, které obnášejí všechny ty různé odchylky, jinakosti, prapodivnosti.

  Na transsexualitě není primárně důležité pohlaví, to pomůže možná v některých těch vztazích, ale to jak vypadají. Nemluvím o kráse či šerednosti, ale o vnímání člověka jako muže nebo jako ženu. Transžena přece nechce být vnímána jako muž, bez tuny makeupu být identifikována jako muž, chce prostě vypadat, působit, do společnosti zapadat jako žena. A k tomu tu přeměnu, i kdyby bez operace, potřebuje. I když v padesáti může nastat jakási deprese (ta nastává u žen běžně) ze ztráty mládí, nástupu stáří, tak pořád je důležité zda když se koukne do zrcadla (vyjde do obchodu, do společnosti) je vnímaná tak, jak se cítí, dle svého genderu.

  Zakončila bych to tím, že vnímat transsexualitu v rozmezí pouze vztahu je pitomost. Transžena se jako žena bude cítit a chtít jí být i bez toho, aby po svém boku někoho měla. Bude prostě singl. Takových ženských je!

 3. On Listopad 11th, 2019 at 13:26 :-/ Says:

  Lišce Lišce

  Tranzice, včetně těch tvých „nutných“ chirurgických zákroků, tě nejspíše jen zdánlivě vysvobodila z toho v čem jsi být nechtěla, i to si lze vsugerovat a celkem dlouho namlouvat,
  ale ve skutečnosti budeš s velkou pravděpodobností jen další z trans obětí té podmíněné, neoddiskutovatelné a bezohledně praktikované medicínské tranzice.

 4. On Listopad 11th, 2019 at 21:38 Eliška Liška Says:

  Především děkuju, že to berete vážně. Opravdu se snažím dobrat se toho „jádra pudla.“

  Zkusím ty dosavadní odpovědi nejdřív shrnout vlastními slovy.

  Lonely napsala, že postavení žen a mužů se ve společnosti vyrovnalo, protože obě pohlaví si vzájemně promíchaly svá postavení, sebeprezentaci, koníčky, práce, takže gender nelze s ničím z toho ztotožnit. Pak přeskočila k tomu, že translidi by neměli být odsuzováni a nikam tlačeni. Znovu zdůraznila, že když se i ve většinové populaci promíchaly vlastnosti pohlaví, proč dávat mantinely translidem? Poukázala znovu na to, že transsexualita nesouvisí se zjevem. A na závěr sama položila otázku, jestli ze mě udělal ženu pocit, operace, doklady či sex.

  Smajlík napsala, že jí nevyhovovala společností daná role muže, ve které podle sebe zklamala, protože neměla klučičí záliby a nevydělávala dost peněz. Tak zkusila společností danou ženskou roli, ve které se ale také necítí dobře [neuvádí proč] a proto by chtěla jiné pohlaví, což jí ale [evropská] společnost neumožňuje. Takové pohlaví by pokládala zčásti za revoltu proti společnosti. Proces změny pohlaví bere jen jako náhradní možnost s nejistým výsledkem, který navíc upírá možnost se najít v jiném pohlaví. Většinová společnost však jiné možnosti zavrhuje, protože je tak vychovávána.

  Pf kategoricky odmítla souvislost pohlavní identity a sexu (s opačným pohlavím, s poukazem zřejmě na film „V roce se třinácti úplňky“), se sebeprezentací – ale připouští existenci fetišistických transvestitů. Poukázala na problém inoperabilních, kterým však jde i tak o formální přijetí společností v nové roli. Společnost podle ní přijímá jedince na základě sebeprezentace. Pohlaví je podle ní „to, proč transžena se sice narodí „jako kluk“ (biologicky) ale cítí se být ženou. A takových různých prapodivností je prostě víc, proto je i spousta genderů, které obnášejí všechny ty různé odchylky, jinakosti, prapodivnosti.“ Se vztahem to nesouvisí.

  A teď pokus o syntézu:

  Lonely a Pf se shodly na tom, že gender nesouvisí se sebeprezentací, postavením či sexem. Podle Pf přitom však sebeprezentace pomáhá přijetí společností ve vytoužené roli.

  Smajlík naopak ztotožňuje pohlaví se společenskou rolí a (pokud tomu správně rozumím) prostřednictvím pohlaví chce dosáhnout jiného postavení ve společnosti. Pokud tomu správně rozumím, Smajlíkův náhled je úplně jiný než zbylých respondentek.

  Bohužel, jak jsem se obávala, jsem si z toho nic neodnesla pro vlastní poučení. Nejblíže byl pokus Pf o definici: „to, proč transžena se sice narodí „jako kluk“ (biologicky) ale cítí se být ženou. A takových různých prapodivností je prostě víc, proto je i spousta genderů, které obnášejí všechny ty různé odchylky, jinakosti, prapodivnosti.“ Bohužel je to zřejmě cosi nesdělitelného. Druhá část o různých „odchylkách, jinakostech, prapodivnostech“ mi dává naprosto nejasné pole výkladů toho, co jsou vlastně ta další pohlaví. Pro moji potřebu je to bohužel definice

  Ani konsistentní odpověď na své otázky, jak si transgenderové představují svůj ideální život a kde se vidí, až jim bude padesát let (to vše s přihlédnutím ke svým pohlavním orgánům), jsem také nedostala.

  Ach jo…

  Odpovím aspoň Lonely na otázku, co ze mě udělalo ženu: 1. když jsem si při jednom z prvních sexů s holkou náhle uvědomila, že to má být naopak – já mám být ta hezká a ležet dole, do mne má cosi vjíždět (v tu chvíli jsem už ale přesně věděla a vyloučila, že do análního otvoru) a nade mnou se má potit chlap (a pak mi nejlépe odevzdat peníze). Tuto historku jsem opravdu téměř takto doslova popsala psycholožce, o které jsem věděla, že se transsexualitou zabývá. Ta paní mi byla velice ochotná ihned založit složku na F64 a dát doporučení k první návštěvě na sexuologii. A pak se tato historka objevila i v mém „životopise“, když jsem teprve o rok později posbírala odvahu vyrazit na sexuologii. Pak jsem na jednom chatu vyrozuměla, že jsem prosvištěla procesem o několik měsíců rychleji než jiné holky. Ale pořád ještě jsem si sama nebyla úplně jistá. Ale něco ve mně si z toho dělalo srandu, něco mě hnalo dopředu a já jsem si zcela cynicky řekla, že teď je chvíle na všechny možné vylomeniny, které si můžu užít, protože za pár let toho už prostě nebudu schopná. A tak jsem si v rychlém sledu nechala udělat FFS u Němce (což nakonec dopadlo dost špatně a na toho chlapa musím myslet nejméně jednou denně hned po probuzení) a… jo, 750ml silikonu na hrudi. A když jsem se uviděla v zrcadle, zazvonilo to „Jéééééééé!“ a teprve tehdy jsem věděla, že jsem na správné koleji.

  A ano, chtěla jsem toho krásného a bohatého prince. Jako poblouzněná puberťačka. Taky se mnou cloumaly hormony. A pak se – už po procesu – staly tři věci: krása obličeje se během několika měsíců zhroutila, zdraví se prudce zhoršilo a já si našla současnou partnerku ze stejného kmene. Jedna z velkých výhod kastrace je, že PAK už ten sex není tak důležitý a to, co potřebujete, si obstaráte s Magic Wand jednou za dva týdny. Partnerka ze stejného kmene se ukázala jako pohodlná a nakonec docela příjemná volba: má mnohem větší pochopení/toleranci pro mužský kus mozku a různé nedokonalosti; je vtipná, chytrá a šikovná; dodala mi vnitřní sílu vykašlat se na názory zbytku světa; ve dvou se to lépe táhne. Nezastírám ani před ní, že není ten člověk, kterého jsem si vysnila, ale časem zjistí každý člověk, že miliardářů je omezený počet a že – jak se zpívá v jedné písničce – „Men grow cold as girls grow old and we all lose our charms in the end“. A tak přijde o sny většina holek. Nicméně jak jsem sdostaečně vysvětlila – ideál je jedna věc a realita pak druhá. A mě zajímal ten ideál.

 5. On Listopad 11th, 2019 at 22:29 Dominika Says:

  Takže FFS u Němce nedoporučíš a taky přiznáváš, že obě nejste dokonalé. A v ideálním světě by přeci mělo být jedno, jak vypadáte nebo proč jste šly do přeměny, nebo zrovna i proč do FFS nejít. Přesto o tobě není pochyb, že o sobě uvažuješ jako o ženě a že jí jsi, tu ale z tebe neudělala operace nebo nová prsa a v době, kdy jsi kontaktovala sexuologa, tak ani hladina hormonů. Samozřejmě, že jde jen o toleranci zejména.

 6. On Listopad 11th, 2019 at 21:40 Eliška Liška Says:

  PS: takže když to shrnu, definoval mě vlastně nikoliv pocit, ale cíl. A hrozně banální cíl…

 7. On Listopad 11th, 2019 at 22:58 Eliška Liška Says:

  …a ten cíl se upevňoval s dobrým pocitem při jeho dosahování.

  Ale bez ohledu na toleranci se tady tím tázáním opravdu snažím pochopit, jaký je proces úvah, který vede k myšlence dalších pohlaví a co je „až na dřeň“ to psychické pohlaví.

  Smajlík svoji představu pohlaví definovala porovnáváním se soužitím s jinými lidmi, což je – jak to zatím chápu – odlišné od ostatních příběhů právě tou závislostí na definování vůči zbytku společnosti. Je mi to vlastně podobné, taky jsem na to přišla – nebo spíš to „ustanovila“ – jaksi zkoumáním a dodatečně oklikou.
  A mám podezření, že takhle dovozují svoje pohlaví i někteří jiní lidé, kteří se ale z přesvědčení necítí být ani muži ani ženami a chtějí nějaké další pohlaví. A zajímalo by mě, nakolik mám pravdu a jak tedy to pohlaví má ideálně žít a fungovat mezi jinými lidmi.

  Zároveň mám pocit, že ostatní by narozdíl od nás své pohlaví dovodili, i kdyby žili sami někde na poušti a to mě právě zajímá.

  Ta ostatní dovození jsou „odečítací“ – pohlaví je, co zbude, když z člověka odstraníme jeho záliby, sebeprezentaci, sexuální praktiky. Ale co pak tedy zbývá a je tím, co určuje pohlaví? Je to nějaký cíl? Nebo pocit? Jak se to projevuje? Vede to k něčemu?

  Smutek se projevuje slzami, u žen chutí se spíš sdružovat s jinými ženami a jíst čokoládu, u mužů chutí se stáhnout do ústraní a případně se opít, možná občas s jinými muži. A chutí se jej co nejdříve zbavit, třeba legrací.

  Ale čím se projevuje pohlaví? Je-li to pocit? Černou díru můžeme pozorovat na základě jejího gravitačního pole, ale psychotestům na určení pohlaví „raději mám a) malování květin nebo b) opravování aut“ se vysmíváme jako stereotypům. Jenomže jak na to? Jak na to někdo přijde že je muž nebo žena nebo ještě něco jiného?

  Už se opakuju…

 8. On Listopad 12th, 2019 at 2:21 :-/ Says:

  Můžeme to definovat i takto:

  introvertní gender
  těžce introvertní gender
  extrovertní gender
  agresivní gender
  bojovný gender
  submisivní gender
  dominantní gender
  nevyhraněný gender
  statečný gender
  stydlivý gender
  plachý gender
  strádající gender
  vystrašený gender

  Gender je více (protože je to hlava -> mozek > protože mozek dělá člověka > ALFA OMEGA ČLOVĚKA > počátek i konec > OKO PYRAMiDY – BOŽÍ OKO GENDERU) nežli to co má člověk mezi nohama, to podle čeho lidi neustále primitivně rozlišují jen do dvou pohlaví a do dvou genderů, a přikládají tomu neprávem prioritu, přestože mnoho lidí tímto trpí.
  To co mají lidé mezi nohama to je jen pro tyto účely života lidi: pro sex z nudy, pro zábavu, pro sex za peníze, pro ponížení člověka, i pro příjemné pocity ze sexu tak aby člověku nehráblo z té reality vytvořené lidmi ve které musí trávit svoji existenci, na množení se… PŘEMNOŽENÍ SE :-/
  Proto je hlava > gender, >>>HLAVA JE VÍCE / NEJVÍCE/ NEŽLI GENITÁLIE <<>genitálie >> pohlaví.
  Lidi je proto nutné rozlišovat hlavně podle genderu, a je nutné a potřebné lidem vyhovět aby život prožili nějak kloudně a bez depresí z té společností určené pohlavní genderové role. Naopak rozlišovat lidi podle genitálii je už zcela bezvýznamné a je to akorát barbarský lidský přežitek.
  Pohlaví / to jest genitálie mezi nohama / člověka bylo a je mu neprávem přikládána ta největší možná priorita a legitimita, a to je zde po staletí akorát zneužíváno v neprospěch mnoha lidí, protože žíjí kvůli tomu společností přidělenému pohlaví a genderu v setrvalé nevýhodě.

 9. On Listopad 12th, 2019 at 8:30 Eliška Liška Says:

  Měla jsem za to, že tomu se říká již od dob Karla IV. letora. Proč to teď měnit?

 10. On Listopad 12th, 2019 at 13:57 pf Says:

  Jednoduše řečeno je gender psychologické členění osobnosti. Tedy nemá s pohlavím moc společného. Takové vysvětlení jsem teď nedávno zahlédla na Twitteru a přijde mi jako nejsnazší na pochopení. Možná i kvůli krátkosti zpráv na tw.

 11. On Listopad 13th, 2019 at 0:48 :-/ Says:

  Česká média proti trans lidem!
  Česká média coby jedni z velkých škodičů, kteří neustále škodí trans lidem.
  Česká média zasírají internet a veřejný prostor sračkama o trans lidech.
  Česká média šíří o trans lidech demagogií, fake news, to jest šíří falešné, nepodstatné, nepotřebné, zbytečné, trapné, nežádoucí a štvavé informace a infantilnosti.
  Česká média vůbec nepomáhají českým trans lidem. Naopak, česká média trans lidem silně škodí.
  Česká média nejsou nakloněna trans lidem a nestojí na straně trans lidí.

  https://revueprostor.cz/em-lorca-te-jako-trans-jak-medialni-myty-skodi-trans-zivotum-1

  Já osobně považuji česká média za největší zdroj omylů, který soustavně vytváří mýty a produkuje polopravdy či nepravdy o trans* lidech. V médiích se navíc většinou setkáme pouze „s osobami uvězněnými ve špatném těle“. To samo o sobě ale odkazuje naprosto mylně pouze na tělesnost trans* osob, která není zdaleka vždy tím, co je pro nás nejproblematičtější. Případně se o nás pořád mluví jako o „transsexuálech“, což je nevhodný medicínský a zastaralý termín – odkazuje totiž pouze a naprosto mylně k sexualitě místo genderové identitě.

  Médii produkované polovičaté informace jsou stvrzovány obrovskou mírou ignorance. Většina lidí problematice týkající se trans* osob prostě ani rozumět nechce. Objevují se pak komentáře typu „proč pořád píšete a mluvíte o trans* lidech“. Když ale vezmeme v úvahu, jak těžká je samotná existence některých z nás v této zemi, ve skutečnosti se o nás mluví naopak moc málo. O trans* lidech by se mohlo psát méně v případě, že by se situace začala důkladněji řešit a nebyla s chladným přístupem odmítána. Sterilizace je vyžadována jen proto, aby dotyčným mohlo být změněno písmenko v občanském průkazu. Jde jim přitom jen o to, aby jejich doklady odpovídaly jejich identitě a podle Evropského soudu pro lidská práva je v rozporu s lidskými právy. Mezitím se v českém zákoně píše, že zásadní je “znemožnění reprodukčních funkcí jedince“.

  V České republice je trans* člověk představovaný jako záhadná bytůstka, která se magicky promění z „kluka na holku“ nebo z „holky na kluka“ (a většinou taky přece samozřejmě promění i své pohlavní orgány). Jenže tak to není. Existuje velké množství trans* lidí, kteří*které nestojí o zásahy do těla, už proto, že jsi je někteří*některé nemohou ať už kvůli zdravotnímu stavu či finanční situaci dovolit, jiní o ně nestojí ani po hormonální terapii. Ale to neznamená, že by byly o něco víc či míň trans*, než osoby po pěti operacích. Prostě trans* jsou.

  Jejich příběhy ale v mainstreamových médiích nenajdeme. Zkuste se zeptat sami sebe, proč tomu tak je. Média totiž vykreslují jen ty příběhy, které jsou pro diváky šokující, magické, či opravdu tragické – právě jako ono „uvěznění ve špatném těle“. Ale kde jsou příběhy trans* lidí, kteří nezažívají tzv. tělesný nesoulad? Kde jsou spokojení trans* lidé, kteří neměli*y žádnou plastickou operaci, ani se nehroutí z toho, že „bude složitější si někoho najít“?

  V takové situaci není překvapující, že zatímco se v bulváru píše o tom, jak se z Marka stala Petra, souběžně s tím se divíme, že je u nás vynucována sterilizace někoho, kdo o ní dost možná ani nestojí.

 12. On Listopad 13th, 2019 at 2:40 :-/ Says:

  Mezi trans lidmi v České republice probíhá a zuří regulérní hybridní občanská válka.
  Hybridní občanská válka je také z mnoha směrů vedena proti všem trans lidem všeobecně.
  A nejen mezi trans lidmi a proti trans lidem se vede hybridní občanská válka.
  Hybridní občanská válka zuří v tomto státě na mnoha frontách napříč celou společností.

 13. On Listopad 13th, 2019 at 8:07 Eliška Liška Says:

  Podle mě to s prominutím vůbec nesouvisí s pohlavím.

  Nevidím důvod, proč by nemohli existovat „introvertní muž“ i „introvertní žena“, „stydlivý muž“ i „stydlivá žena“. Pojmy „introvertní“, „stydlivý“ vs „muž“, „žena“ jsou na sobě nezávislé, matematik by řekl, že jsou ortogonální.

  Taky proto se tomu říká jiným slovem – „letora“ (nebo třeba „povaha“, „temperament“, „charakter“).

  Odkazovaný článek v Revue Prostor napsala feministka, ale nikoliv aspoň informovaný člověk: píše „Gender je ale podmíněný kulturou a společností“.
  Tato klíčová věta (ale celý ten odstavec, který se snaží vysvětlit pojem gender) jenom dokazuje, že buď autorka ve škole nedávala pozor nebo se tím odkopává, že Genderová studia UK opravdu nejsou vědecká disciplína, ale tzv. kargokultická věda. Blíže viz https://cs.wikipedia.org/wiki/Pseudov%C4%9Bda .
  (Jestli někdo bude poukazovat na to, že to nemůže být pseudověda, když je to na ctihodné Univerzitě Karlově, pro jistotu hned připomínám, že UK má také TŘI teologické fakulty)

  Sorry, ale David Reimer se z toho článku v hrobě obrací.

 14. On Listopad 13th, 2019 at 13:14 :-/ Says:

  Je jaksi zcela rozporuplné, jakou vědu budeme uznávat za vědu a podporovat ji ve prospěch člověka a jakou vědu označíme jen za vypočítavý sociální konstrukt (jako jest binární pohlaví), který slouží proti prospěchu člověka: což jest akorát poslušné podvolení se skupině vyznávající, (hlava nehlava), pouze binární pohlaví, a prosazovat si pouze a jen sobecké, brutální, primitivní nadřazené zájmy (opět hlava nehlava) proti odlišným lidem (hlavám).

 15. On Listopad 13th, 2019 at 13:20 :-/ Says:

  pro Lišku Lišku + další

  Je jaksi zcela rozporuplné, jakou vědu budeme uznávat za vědu a podporovat ji ve prospěch člověka a jakou vědu označíme jen za vypočítavý sociální konstrukt (jako jest binární pohlaví), který slouží proti prospěchu člověka: což jest akorát poslušné podvolení se (nežádoucímu a nechtěnému) jakési skupině vyznávající primitivně, (hlava nehlava) pouze binární pohlaví, a prosazovat si pouze a jen sobecké, brutální, primitivní nadřazené zájmy (opět hlava nehlava) proti odlišným lidem (hlavám).

 16. On Listopad 13th, 2019 at 13:35 :-/ Says:

  Liško, vysvětli rozumně (a nebo podle tvé teorie) proč nemuže být:

  trans žena uznána za ŽENU bez chirurgických zákroků

  a proč nemůže být:

  trans muž uznaný za MUŽE bez chirurgických zákroků

  ?

 17. On Listopad 13th, 2019 at 15:21 :-/ Says:

  ještě E-Lišce:

  O který společenský řád ty vlastně usiluješ, podporuješ ho, požaduješ, respektive potřebuješ ke své existenci?

  Protože jedinej možnej, funkční, svobodnej, nejméně škodící a lidi neomezující je řád chaosu, respektive pro člověka jakéhosi humánního snesitelného chaosu.

  Všechny jiné řády jsou totiž nesvobodné, respektive totalitní, ubližující člověku.

  Svobodný řád náhodného chaosu je určitě pro 30 až 50 procent populace žitelnější, nežli všechny ty formy ostatních světových společenských řádů, které člověka především spoutávají, podmiňují si a vynucují si absolutní poslušnost k řádu pod hrozbou nehumánních trestů, >> respektive člověku / obyvatelstvu jen škodí a dehumanizují ho.

 18. On Listopad 13th, 2019 at 19:39 Eliška Liška Says:

  Ahoj smajlice, vezmu to od konce:

  – Liško, vysvětli rozumně (a nebo podle tvé teorie) proč nemuže být: trans žena uznána za ŽENU bez chirurgických zákroků a proč nemůže být: trans muž uznaný za MUŽE bez chirurgických zákroků?

  Sice mi to nějakou dobu trvalo a někde na internetu by se asi ještě dal najít můj vnitřně bolavý příspěvek k irskému zákonu, který zrušil požadavek chirurgie „Vždyť přece létat je tak snadné,“ ale nějak jsem časem seznala, že do toho státu většinou opravdu nic není, což jsem tady naposledy psala před třemi dny. http://transgender.lonely.cz/dve-infografiky/#comment-4420 Jsou ovšem případy, kdy do toho státu je. Například když noop transžena Feryna znásilňuje ženy a vypadá to, že bude žaloba. Drsnější případ, kdy je k tomu ale fakt třeba přihlédnout už preventivně, je věznice. Těch případů je známo víc, měla jsem to na blogu už kdysi a nedalo mi moc práce najít jiný čerstvý příklad „žena znásilňuje penisem“. https://www.theguardian.com/uk-news/2018/oct/11/transgender-prisoner-who-sexually-assaulted-inmates-jailed-for-life
  Takže sice jsou skutečně zvláštní případy, kdy jde všechna sranda stranou, ale většinou do toho prostě státu nic není.

  – O který společenský řád ty vlastně usiluješ, podporuješ ho, požaduješ, respektive potřebuješ ke své existenci?

  Já usiluju o pravidelnou výplatu, plnou ledničku a abych se zase něco zajímavého v životě dozvěděla a aby se se mnou moje drahá polovička občas pomazlinkala. A taky o osobní bezpečnost, světlé zítřky, svobodu slova a eutanázii.
  Když mi poradíš, který společenský řád mi toto všechno poskytne, ušetříš mi tím hledání. Kapitalismus je boj o tu výplatu, socialismus o svobodu slova, tzv. liberální demokracie je úplně nejhorší, protože ta mi neposkytuje ani tu bezpečnost (vítači), ani plnou šrajtofli (právo na práci není v Ústavě), ani svobodu slova (vynucovaná politická korektnost, code of conduct v práci). A úplně nejhorší, když se do toho ještě vloží lidovci – pak ani ta eutanázie či svobodná změna pohlaví. To už pomalu raději do Číny…

  – Hybridní občanská válka mezi translidmi

  Hybridní občanská válka by byla, kdyby jednoho dne vzali vidle a na základě zpráv na sociálních sítích se šli vzájemně těma vidlema zapíchnout. Protože nemám sociální sítě, tak nevím, jestli už je to tak daleko, že by se transky na základě statusů opravdu mlátily.
  Ale pokud jde o vzájemné špičkování, máš pravdu. Není to ale jenom u nás, viz můj asi 10 let starý oblíbený obrázek z amerického komiksu Trans Diaries… nebo to bylo Venus Envy? https://i.pinimg.com/originals/c7/cb/4f/c7cb4f6a6515533d25d9d481031ee07a.gif

  – Je jaksi zcela rozporuplné, jakou vědu budeme uznávat za vědu a podporovat ji ve prospěch člověka a jakou vědu označíme jen za vypočítavý sociální konstrukt.

  V čem je to rozporuplné? To jsem prostě nepochopila. Rozporuplná by byla věta, že „tento čtverec je kulatý do fialova“, ale ten příspěvek mi prostě celý nějak nedává smysl. Mohla bys to prosím rozvést?

  Ještě poprosím už potřetí smajlici o vysvětlení, proč letora je pro ni totéž co psychické pohlaví a jakou to má souvislost s pohlavím mezi nohama.

  Poctivě se stále pokouším vypořádat se s otázkami:

  – Co je ten gender, který se oddělí od sexu? Jak to popsat?
  – Jaký dává „smysl“ žít skutečně trvale jako „holka s penisem“?
  – Jak si takový transgender představuje sám pro sebe svůj ideální život, ve světě bez hejtrů, až dosáhne 50+ let?

  Na základě dosavadní diskuse doplňuju:

  – Stojíte na straně „nature vs nurture“ („příroda proti výchově“ – David Reimer vs John Money) nebo „pohlaví je sociální konstrukt“ (dnešní východisko všech dalších úvah feministek)? Je podle vás vaše uvědomění si psychického pohlaví teprve následkem nějakého působení lidí ve vašem okolí?

  A zahrajeme si na Twitter:
  Zkuste hlavní myšlenku každé odpovědi zhustit do 280 znaků.
  „Dunnův zákon: Území nacházející se za slovní obratností je zpravidla zaminováno myšlenkovou neujasněností.“ (Murphyho zákony)

  Mě už to vlastně může být tak nějak jedno. Ale další translidé budou hledat přesvědčivé a jasné vysvětlení tranzice pro své okolí.

 19. On Listopad 13th, 2019 at 21:31 Eliška Liška Says:

  A „sebepotvrzení“. Že jsou na správné koleji. Že nemaří čas, zbytečně neriskují společenskou příčku a nehuntují si zbůhdarma zdraví.

 20. On Listopad 13th, 2019 at 22:45 :-/ Says:

  pro E-Lišku a další:

  Myslím, že je to ztráta času dále sem psát. A donekonečna se přít, protože se stejně niikdy se neshodneme.
  Ty obhajuješ svou mantru já zase tu svou, a ani jedna z nás neustoupí ani o píď.

  To jsou ty nové ještě vyšší Berlínské zdi a nové ještě vyšší a sofistikovanější Železné opony mezi obyvatelstvem v jedné zemi, a to zatím v relativně svobodné relativně netotalitní zemi.
  Ty jsi načichnutá tím totalitním východem a jeho pravidly a pravidly byzantského světa, o tom žádná. Je smutné s kým se dělíme, musíme dělit o tuto zemi a podřizovat se jejich choutkám a jejich volených kandidátů ve volbách.
  Pokud zvítězí znovu totalita v této zemi, tak terror za Hitlera a terror v 50. letech bude asi jen slabým odvarem toho, jakých brutálních nehumáních zvěrstev budou lidé na lidech schopni se zde dopouštět.
  Máme se, zde myšleno lidé v tomto státě, stále mnoho co učit od vyspělejších civilizací a národů. A země Visgradu, Autoritářské Rusko a bývalé sovětské satelity, Byzantské země a Čína to rozhodně nejsou.

  —————–

  Pokud jistým trans lidem tak vadí uznání trans lidí bez chirurgického zákroku, lze to snadno otočit i tak, že zde budou vadit i uznávání trans lidí a zpětně uznaní trans lidé, kteří jsou jen chirurgicky přešití na ženy nebo muže a protože jsou to stále trans lidé a jako to pohlaví se nenarodily a tudíž podvádějí, a ten chirurgický zákrok z nich požadované pohlaví rozhodně neuděla, ale jen mutiluje jejich tělesnou integritu. Toť vše.

 21. On Listopad 13th, 2019 at 23:07 Anonym Says:

  Pro E-Lišku a pro odmítače uznávat trans lidi bez chirurgického zákroku:

  Proč se zametají pod koberec případy trans lidí, kteří byli, či se cítí být, chirurgickým zákrokem poškozeni, pokud zde tu podmínku stát po trans lidech vyžaduje ale nedokáže trans lidem zajistit zachování 100 procent sexuality a zajistit kloudný 100 procentní výsledek chirurgické tranzice.

  A pokud tomu tak není, proč si stát uznání identity vyžaduje chirurgickým zákrokem který je nejistý a pofidérní, a který některé trans lidi poškozuje?
  A proč stát poškozené trans lidi nehodlá následně odškodňovat za způsobenou ujmu?

  Proč vy odmítači uznávání trans lidí bez chirururgického zákroku, neustále předkládáte Ferynu, jako jediný případ, že kvůli tomu jednomu případu to uznání trans lidí není možné.
  Poškozených trans lidí nebo těch trans lidí kteří se cítí být poškozeni a jsou nespokojení s nedobrým výsledkem chirurgického zákroku je rozhodně více, nežli je Ferynů.

 22. On Listopad 14th, 2019 at 14:46 Mia Says:

  Stát nevyžaduje pro uznání identity SRS. Stát vyžaduje kastraci a to z toho prostého důvodu, že nás tím dehumanizuje a ukazuje nám, že dle něj se nemáme množit… Jak prosté, milý Watsone…

 23. On Listopad 14th, 2019 at 15:36 :-/ Says:

  V Česku funguje globální hnutí, které můžeme nazývat jako antigenderové. Jedná se organizaci Alianci pro rodinu a jejich nesnášenlivou a štvavou rétoriku proti LGBT+ lidem.
  Do společnosti jsou vysílány nenávistné projevy a média se genderovým šílenstvím živí.
  Nesnáčenlivost proti LGBT+ lidem v Česku také přichází z nenávistných fakenewsových a štvavých proruských webů z Ruska jako je Aeronet, AC24.cz, zvedavec.org, czechfreepress.cz, protiprudu.org, svobodnenoviny.eu, atd. Celý seznam štvavých proruských fakenews zde: https://echo24.cz/a/isYwV/42-ceskych-a-slovenskych-webu-ktere-siri-ruske-lzi
  Z Českých nesnášenlivých fakenews štvavých webů proti LGBT+ lidem to jsou především „parlamentí listy a nesnášenlivost proto LGBT+ lidem s radostí přiživují také mainstrimová média skopené českými oligarchy, kteří chtějí dělat ten svůj „špinavej“ byznys v Rusku a v Číně“.
  Tyto proruské nesnášenlivé fakenews se následně šíří přes sociální sítě mezi českým obyvatelstvem, zejména na facebooku, a lidé pak ještě více nesnáší a nenávidí sexuální menšiny, protože věří těm falešným proruským informacím.

  Pravda však je taková.
  Sexuální menšiny jsou v České republice pod neustálým tlakem. Na genderových a sexuálních stereotypech si Češi zakládají. Kvůli tomu sexuální menšiny v Česku žijí pod tlakem, neustále musí něco vysvětlovat. Mnoho LGBT+ lidí má z tohoto stavu úzkosti nebo deprese, sebepoškozují se, a u trans lidí je pak riziko sebevraždy enormní.

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rozstrel-konference-lgbt-sexualni-mensiny-cr-evropska-unie.A191104_092113_domaci_lesa

  Tzv. SLUŠNOČEŠI nechtějí a nehodlají přiznat LGBT+ lidem jejich práva a potřeby.
  A to proto, že se v tomto státě proti LGBT+ lidem neustále nenávistně vyhraňuje česká církev a velká řada českých politiků, kteří štvavou rétorikou neustále štvou společnost proti LGBT+ lidem.

 24. On Listopad 14th, 2019 at 15:53 :-/ Says:

  pro MIA:

  Jestli chirurgická kastrace nebo chirurgická změna pohlaví (konverze), to je v podstatě to samé, oboje jsou to státem podmíněné chirurgické zákroky na trans lidech pro jejich uznání, které mnoho trans lidí z mnoha racionálních důvodů odmítá, nechce a nepotřebuje tyto zákroky, protože mutilují jejich tělesnou integritu a s určitou pravděpodobností trans lidé po těchto zákrocích přijdou o sexualitu či je to jinak poškodí na zdraví.

 25. On Listopad 14th, 2019 at 16:09 Mia Says:

  Ne, není.
  Pokud by byla podmínka “chirurgické konverze” tedy vaginoplastika případně faloplastika, dal by se najít způsob, jak to chápat. Jako ano; bylo by to také špatně…
  Zde jde ale o to, že podmínka je “znemožnění reprodukce”. Tím nám stát dává najevo, co jsme pro něj zač.

  Mimochodem; existuje x případů, kdy při orchi doktor “omylem” porušil topořivá tělíska…

 26. On Listopad 14th, 2019 at 22:01 Eliška Liška Says:

  Zase se to stočilo na státní regulace… a přitom jsem chtěla získat úplně odpověď na jinou otázku. ‚chjo…

 27. On Listopad 15th, 2019 at 12:12 :-/ Says:

  pro E-Lišku a všechny trans lidi, kteří se podvolují v tranzicích neakceptovatelnému vydírání

  Bavme se o tomto až poté, co stát přizná i trans lidem potřebná lidská práva a zruší vynucující si podmínky a regulace na trans lidech a nějakým způsobem se omluví a odškodní ty případy poškozených trans lidí.
  Do té doby toto nemá smysl řešit, protože je to jen odpoutávání pozornosti a oddalovaní od problému který není řešen a stále jen leží / vyhnívá u lidí kteří to mají řešit a nehodlají to řešit.
  Protože kdyby na to parlament / vláda / Babiš kývnuli a trans lidi osvobodili od podmíněných chirurgických zákroků, tak by politické uskupení ANO mohlo třeba přijít o přízeň 5 až 10 procent voličů, kterí by tím nasrali a Ano už by nevolili. Tak proto to vyhnívá a neřeší se to, a trans lidé dále strádají, trpí jsou stigmatizování a musejí dále snášet ten státní tlak, který je na ně kladen v podobě chirurgických zákroků, neutrálních jmen, podmíněných rozvodů a dalších nehorázných podmínek.

 28. On Listopad 15th, 2019 at 14:04 :-/ Says:

  Česko současnosti. Příznačná karikatura dnešního stavu v tomto státě.
  Česko prolezlé, estébáky, komouši, soudruhy, konfidenti, udavači, normalizátory a moci chtivými totalitáři, kteří opět rozhodují a chtějí rozhodovat nad osudy lidí, což vystihuje i současný neřešený problém s lidskými právy trans lidí a žalostnými podmínkami pro trans lidi v tomto státě.
  https://d39-a.sdn.cz/d_39/c_img_F_N/J4KCm3.jpeg?fl=cro,0,180,3507,1973%7Cres,1200,,1%7Cjpg,80,,1

 29. On Listopad 16th, 2019 at 19:09 :-/ Says:

  ŠTVANÍ PROTI LGBT+ LIDEM VE STŘEDNÍ A VÝCHODNÍ EVROPĚ NEPŘESTÁVÁ A ESKALUJE.

  Napětí ve střední a východní Evropě se zvyšuje. Může za to anti-LGBT rétorika, píše Guardian.

  Politici, političky a církevní vůdci v zemích východní Evropy povzbuzují homofobii, aby sjednotili své stoupence a stoupenkyně a vyvolali strach mezi voliči a voličkami. Napsal o tom britský deník Guardian.

  https://www.jsmefer.cz/lgbt_stredni_a_vychodni_evropa

 30. On Prosinec 15th, 2019 at 11:17 Vlaďka, TG lesba Says:

  Jsem Vlaďka, jsem vzhledem ještě muž ale jsem už od mala lesba s penisem.

  Netoužím založit rodinu, ani mít své potomky ani být ve vážném vztahu s ženou paralizovana jejími potomky. Pro štěstí a krásu mé duše mi stačí volný svazek se ženou v lásce a sex.

  Tak a teď k těm položeným otázkám: jak si představuji svůj život po 50ce?… není mi 50 jen 45 let…nejsem žádná miss world ale také nemám typicky jen maskuliní až vyhuble hranaté rysy kdy ani kilo make-upu nic nezmůže se vzhledem na tu přirozenou ženskou roztomilou jemnost.
  Zahájila jsem svůj coming out až když se nečekaně povalila má identita, díky mojí neopatrnosti na sociálních sítích a amatérech.
  Samozřejmě že stran amatérů ten útok nebyl veden ale jeden nepopulární člověk ze stejného pracoviště kde pracuji si tím popularitu získal u jiných stejně smýšlejících.
  Prostě prohlásili mě za buznu pro muže… a dávali mi psychicky sežrat, že je jim ze mě až na zvracení.
  Tak jsem všem sdělila že jsem lesba a z tzv. chlapů a sráčů z mužským pohlaví se zvedá kýbl zase mě.
  Od té doby jsem si uvědomila kde se násilně skrývalo mé skutečné štěstí a chovám se, mluvím i jednám tak jako holky.
  Navíc i občas v ženském oblečení parukee a make-upu když se jedu bavit na swingers párty.

  Chodím už třetí měsíc na sexuologii v RLT aby jsem splnila podmínky diagnózy trans.
  Začala jsem tajně brát verospiron 25mg denně ale také i kvůli u mě diagnostikovanému vyššímu tlaku.
  Ještě předtím mi ale už i začali trochu růst prsa a citlivět prsní bradavky…
  Jsem ve svém městě zpopularizovaná osoba, nakupuji v second handech dámské věci i boty a mluvím všude na veřejnosti v ženském rodě i v zatím té mužské podobě.

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se