Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Posunutý termín a těhotný dinosaurus

Březen16

To zní divně co? Jak může být dinosaurus těhotný? Hned mne napadlo, že by to mohl být taky nějaký FtM transosaurus. Mohli napsat alespoň, že našli pozůstatky těhotné dinosauřice, to by znělo alespoň trochu nějak logicky…Každopádně vědci mají DNA tohoto FtM transosaura a určitě se z něj chystají udělat dalšího transosaura. Dovedete si to představit ten poprask v mediálních a církevních kruzích, až nás budou klonovat? Až nás bude víc a budeme většina? Ne jen ty nuly za desetinou čárkou, ale třeba hezky fifty fifty.

Včera jsem nešla ani na autoškolu, byla jsem tak nervózní ze zítřejší(tedy dnešní) vizity, že jsem si sedla k šicímu stroji a dvě hodiny trénovala šití knoflíkových direk, abych se uklidnila. Už to mám zmáklý, přišla jsem totiž sama jak na to a taky že je lepší, než abych tahala za látku kvůli hustšímu obšití, že to mohu obšít klidně několikrát: z prava doleva, k sobě, z leva do prava, od sebe a takhle asi dvakrát třikrát a vypadá to líp. Celkem stres, naštvání na neschopáky, bezmocnost apod. Člověk si pobrečí u skleničky vína a ještě když si k tomu pustíte takovou Beth Hart, máte pocit, že ten svět je neuvěřitelně krutej. Už to trvá moc dlouho. V mailech mám dokonce mail z prosince 2012, kdy jsem HF poprvé psala, jestli se u ní mohu objednat. Pamatuji si, když jsem ho psala…měla jsem totiž hrozné depky z toho, že nemůžu být, kým chci.

Ráno jako normálně, před Prahou zácpa a zpoždění půl hodiny. Naštěstí kdyby zas bouchlo kolo, tak si permanentně kupuji jízdenky s alespoň hodinovou rezervou.

Před desátou jsem ještě sestřičkám z transfuze nesla vyšetření krve a chtěli po mne i předoperační zprávu. „To jsem já, co vám tu před týdnem omdlela.“ „Jo, já si vás pamatuji.“ Dala jsem zprávu sestřičce a ona po chvilce vyšla a říká: „Já vám nevím, jestli se jim tohle bude vůbec líbit. Vždyť ty testy na hepatitidu, žloutenku a syfilis jsme vám už dělaly při té transfúzi. To by jsme vám nemohly jinak vzít krev.“ Tak ještěže mi k tomu papíru pomohla náhoda, sestřička mi vytiskla moje negativní testy a já teď mohla na vizitě alespoň říct, že chyběl jen ten jediný papír, který už mám, a proto mi doktorka nechtěla napsat doporučení. Po dvou a půl hodinách sezení a čekání, až na mne přijde řada, zjišťuji, že už nikdo v čekárně skoro není. Jen já a pak ještě jedna podobná slečna, ke které přišla asi její přítelkyně a dvě roztomilé děti. To je skvělý, že se někdo má dobře a má kolem sebe lidi, které jsou podporující, říkám si. Jak já bych taky chtěla ještě jednoho takovýho prcka. Dnes Jarolím chyběl na vizitě, protože má dovolenou, to mi spadl kámen ze srdce, toho bych asi nepřesvědčila. Postarší doktorka si vzala do ruky mou zprávu, která obsahovala jen anamnézu a kroutila hlavou. Začala jsem s vysvětlováním, že mi doktorka doporučení nenapsala kvůli jednomu vyšetření, který už ale mám a že mi to i do zprávy napsala, že mi ho napíše, až budu mít ty výsledky, které neudělala. To zní vlastně skoro jakože jo, když to vyšetření vlastně mám. Já ten papír ještě budu potřebovat, tak kdyby jste si ho jen okopírovali. „No to nejde, my to tady potřebujeme všechno.“ To tam asi často nemají. „No když je to tak jak říkáte, tak by to mohlo být v pořádku.“ Přimluvil se takový mladší doktor. „Tak jí ty papíry vrátíme všechny a vy si to doděláte, jak to má být.“

Termín mi sice posunuli, ale pouze na 1.4. a nastupuji jednatřicátého. Do té doby mám čas se vykašlat na tuhle doktorku a předoperační si udělám znovu u jednoho internisty, ten má jiný přístup. A já si říkala, co vám tak asi napíšu, když ze mne si brát příklad nemůžete.  A vlastně je z toho ponaučení:

a) Když jdete na transfuzi, tak vám udělají nejen krevní obraz(to nejsou kompletní testy včetně jaterních a ledvinových), ale zjistí vám i vaši krevní skupinu a také udělají testy na inekční viry, na žloutenku, hepatitidu a syfilis.

b) Budu se opakovat, ale pokud najdete vstřícného doktora, tak se ho držte zuby nechty. Vstřícnost je asi ten nejdůležitější požadavek, který by transčlověk měl od doktora vyžadovat. Mohla jsem jít k tomu milýmu internistovi než při tak důležitém vyšetření narazit na tuhle. Hned zítra mu zavolám.

Stavila jsem se u HF po cestě zpátky a našla jsem tam bombastickej dárek. To je fakt úžasný, sice to není popartový Roy Lichtenstein, ale na druhou stranu on zas zrzky nekreslil(asi jen jeden a ten byl vydražen za 43mil dolarů). Bude můj oblíbený a dušišce, od které ho mám přeji pohodovou přeměnu bez komplikací. Mám z něj ohromnou radost. Děkuji.

hrnicek

posted under Můj Timeline

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
  • Přihlásit se