Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

#pridemonth 2019

Červen1

Tak mám za sebou první pride tohohle roku! Mimo ČR, protože situace se má takto:

Soudkyně se omluvila mojí advokátce, že si neuvědomila, kam až to může dojít a co to může všechno způsobit. Jenomže stále nevím, jestli budu v Česku znovu zatýkána kvůli tomu, že jsem jiná, ta pravděpodobnost tu zkrátka pořád je. Několik nezákonných zatčení už stačilo a myslím, že všechno ani jedna omluva nespraví, protože to došlo opravdu daleko. To všechno bohužel nespraví.

V současnosti zůstávám ve Francii, kde jsem už několikátý měsíc, mám zde mezinárodní ochranu a atestaci mi prodloužili na dalších půl roku do listopadu. I přestože se mi stýská po mé drahé polovičce, se kterou oslavíme příští měsíc tři roky a také samozřejmě po dceři, se kterou si neustále volám.

Dnes jsem si tu užila první letošní pride a bylo to super, hlavně bylo horko, ale to k tomu přeci patří. Vy si to teď můžete také užít prostřednictví fotek a krátkých videí. Pride je zde takový uvolněnější než v Čechách, nikdo tu proti nám neprotestuje, nikdo nekřičí, že bychom měli jít do plynu apod. Vodící auto se co chvíli zastaví a všichni zpívají, jde vidět, že atmosféra je o mnoho otevřenější.

Na druhou stranu mi je celkem líto Slováků. Ti chtějí zrušit veškeré dotace neziskovkám, které podporují LGBT lidi kvůli tomu, že si myslí, že „prajdy“ jsou pochody plných latexových zvráceností apod. Stačí že 49% Slováků žádného člověka s odlišnou orientací nezná a neviděla a 41% z nich je ovlivněno předsudky. Tak tento post bych ráda věnovala jim.

posted under Můj RLT - život
3 komentáře to

“#pridemonth 2019”

 1. On Červen 2nd, 2019 at 8:51 Eliška Liška Says:

  Takové krásné počasí! Já nehraju… v Mukačevu kalné polojasno.

 2. On Červen 2nd, 2019 at 9:08 Dominika Says:

  Ráno jsem se probudila a říkám si, že mne nějak pálí ramena… Když je krásně, tak to tu je hezký, ale když prší tak nic moc. Naštěstí už není chladno ani k večeru.

 3. On Červen 2nd, 2019 at 10:23 :-) Says:

  Americká zóna > Plzeň: od včerejška 1.6. 2019 tropy a téměř jasno.
  Stav kůže: spálené ruce a xichtík.
  Vyhlídka na dnešek: skoro jasno, tropy.

  Summer day summer day

  Kill Beast!

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se