Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Přijmout změnu je začátek porozumění

Prosinec2

téma které vzbuzuje hodně rozporů, obzvláště když se jedná o projekt EU.

A co je vám vlastně do toho, jak kdo žije a jaké má sexuálně preferované hodnoty?

To je nový kanál na YT. Mne rozhodně připadá zajímavý.

Že misgenderování a deadnaming je projevem neúcty a nesnášenlivosti, to ví už i Twitter. Ten upravil svoje nové obchodní podmínky a bude takovéto přípěvky mazat a blokovat. Konečně někdo osvícený. Chování transtet infantilního blogu a zamindrákované výlevy podobných xenofobů si odteď na twitteru neškrtnou. Ještěže ty blogísky blogískovaťoulinkatější na blog.cz nikdo nečte. Za toto pravidlo, o kterém se v současné době začalo psát zhruba před týdnem, může vlastně radikální feministka Meghan Murphyová, které byl na několik dní pozastaven účet, protože urážela transgender ženy všeobecně svými hejty.

V USA federální soud znovu rozhodoval o Trumpově usilovném zákazu transgender lidí v armádě. Soudce Colleen Kollar-Kotelly uvedl, že Trump soud nepřesvědčil o tom, že by transgender lidé představovali nějakou hrozbu vojenské připravenosti a zároveň svou službou poškozovali armádu. Trump právě před více jak týdnem tweetoval na svém twitteru, že už nepovolí sloužit v armádě transgender lidem a obrátí se na soud. Ten právě ke svému rozhodnutí dodal, že všichni musí mít na paměti, že to jsou i transgendeři, kteří dobrovolně slouží svému národu s důstojností, čelí extrémním těžkostem, nasazením a odloučením od rodiny, přičemž přitom obětují své životy. Že ho to ještě vůbec baví, asi bude znovu kandidovat a potřebuje, aby mu to lidi věřili. V americké armádě je odhadem 4-10tis. transgender vojáků a záložních civilistů, kteří mohou slavit, jelikož je zatím nikdo vyhazovat nebude.

V souvislosti s obchodními podmínkami Twitteru bych účet Trumpovi zakázala také. Před týdnem provedli pitvu zavražděné 33leté Roxsaně Hernandes, transgender migrantce z Hondurasu, která odtud utekla společně s karavanou za důstojnějšími podmínkami do USA a kde chtěla v květnu v Novém Mexiku požádat o azyl. Patolog povolaný organizací Transgender Law Center konstatoval, že zde byla spoutána, mučena, měla podlitiny z úderů obuškem a byla ponechána bez lékařské péče, dokud nezemřela. Bez angažovanosti TLC by tak vražda zůstala doposud nevyřešená. Svými nesnášenlivými postoji Trump přispívá k podobným činům, přitom by mohlo stačit pouze jen jediné, přimout změnu a položit základ porozumění namísto stavění zdí mezi jím a jinými.

PS: Já vám tyhle příspěvky nepíši jen proto, že by byly méně atraktivní nebo koho by to vlastně zajímalo, co se děje někde přes půl světa. Já vám těmihle zprávičkami ukazuji, kam až nesnášenlivost některých lidí může dojít stejně tak jako podpora takového jednání. Nevyjímaje misgenderování nebo deadnaming.

Agentura ComRes zjistila z dotazníku 7.000 evropanů pod záštitou CNN, že 16% evropanů cítí nenávist vůči LGBT lidem. 37% nesnáší muslimy a 39% romy. Logicky bude číslo vůči transgender lidem vyšší než jen vůči LGB a tak se zatím nemůžeme rovnat např. Kanadě.

A na závěr nebudou zvířátka, která v poslední době změnila pohlaví, protože jsou čtenáři tohohle blogu natolik chytří, že ví, že to není nic proti přírodě. Sarkasmus. Ale bude komixs. Komu by se lékařské trapasy nestávaly. Před dvěma lety jsem byla u léčitelky, nechala jsem se proměřit velmi drahým přístrojem a závěr: „toxoplasmoza v děloze“ Pokud je to schválně, tak je to samozřejmě špatně, nad jinými se pousmějeme a jdeme dál.

Nemohu si pomoci necitovat Šteindlera z Cleveru: „Nenene, tytyty!“

posted under Příběhy
5 komentářů to

“Přijmout změnu je začátek porozumění”

 1. On Prosinec 3rd, 2018 at 17:53 Eliška Liška Says:

  Upřímný potlesk Twitteru specielně za deadnaming. Na tom se snad shodneme úplně všechni napříč, že žádná už nechce slyšet rodné „Ahoj Pepíku“ a žádný nechce už nikdy slyšet „Eulálie“.

  Tipla bych si, že snad dokonce ani genderfluidi nestojí o svoje staré jméno… ? Minimálně co jsem kdy slyšela nebo četla, lidi, co prošli detranzicí, si pak rádi berou jiné jméno než to původní. Prostě zpátky už fakt nééééééééé

 2. On Prosinec 3rd, 2018 at 19:46 Eliška Liška Says:

  PS: k deadnamingu https://lifeofbria.com/its-about-time/

 3. On Prosinec 4th, 2018 at 11:57 Eliška Liška Says:

  A ještě jedna moje oblíbená citace k deadnamingu a k misgenderingu, která je cenná tím, že je z roku 2004 – z doby, kdy ještě vůbec nešlo o „politikum“

  ŠPAČEK, Ladislav, 2004. Oslovování: Etiketa [online]. [cit. 2012-03-06]. Dostupné z: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1124997157-etiketa/203522165250006-oslovovani/?tema=detail

  Už jsem s ní otravná, měla jsem ji i na svém zrušeném webu, ale právě pro to, jak je stará, by neměla být zapomenuta.

 4. On Prosinec 4th, 2018 at 12:51 Dominika Says:

  jo já vím a taky jsem tě chtěla Eliško požádat, jestli ještě nemáš ten dokument o neutrální mluvě, že bych ho sem dala.

 5. On Prosinec 9th, 2018 at 15:05 Eliška Liška Says:

  Myslíš tenhle? https://drive.google.com/open?id=1Jed867qD4JqmBX5TBX-Jtwacm4A2akC_

  Malinko jsem do něj hrábnula a znovu jsem ho převedla do PDF…

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se