Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Průvodce neutrální mluvou od Elišky

Prosinec9

Zapomeňte na štvavé články jako je tento dnes na lidovkách. Mají jen za úkol rozeštvávat lidi vůči nám a stavět větší bariéry v nepochopení u lidí.

Eliška oprášila svého průvodce neutrální mluvou nejen pro lidi na začátku přeměny a nezapomeňte, že podle etikety oslovujeme vždy tak, jak si dotyčná osoba přeje. Před pěti lety jsem se jím řídila a stále ho doporučuji.

posted under Dokumenty o TS
5 komentářů to

“Průvodce neutrální mluvou od Elišky”

 1. On Prosinec 9th, 2018 at 17:23 Eliška Liška Says:

  Vzhledem k tomu článku povedené načasování.

 2. On Prosinec 9th, 2018 at 17:33 Dominika Says:

  že jo? ještě bys měla udělat průvodce pro cis lidi.

 3. On Prosinec 9th, 2018 at 18:50 Eliška Liška Says:

  On by se hlavně moc nelišil od tohoto, ale specielně pro pana Petráčka o tom začnu uvažovat.

  Nicméně by bylo smutné, pokud by si s tím právě muž pera neporadil bez jím popsané topornosti.

  Všimla sis ale, že tom článku nicméně narazil na jednu věc ve které se transgendeři smutně neshodují s feministkami: jestli totiž slovo gender popisuji vnucenou sociální roli nebo amygdalou biologicky determinované mentální pohlaví – David Reimer, John Money a nature vs nurture http://transgender.lonely.cz/nejvetsi-omyly-v-lecbe-ts/ .

  Jeho článek je tak dort pejska a kočičky, ale rozebráno ad absurdum je vlastně psaný z pozice militantní feministky navážející se do transgenderů 🙂

  Chvíli jsem si říkala, že bych do lidovek skutečně napsala v tomto smyslu šťavnatou odpověď.

  Když o tom ale přemýšlím a pominu-li fakt, že by stejně tu odpověď smazal s úšklebkem „Postižená husa akorát nejvíc kejhá“… co vlastně napsat? Některé skupiny – právě feministky – prosazují akčně ty dlouhé opisy „Ale může to být jako se vším, co přichází civilizovat nás zaostalce či zaostalkyně.“ ze kterých si dělá legraci a které IMHO by asi náš kmen tak moc nepíchly. A u kterých hlavně feministky bazírují na jejich důsledném opakování v každé větě, aby se ten ženský rod zdůraznil.

 4. On Prosinec 9th, 2018 at 18:55 Dominika Says:

  je to amatérsky trapný pokus z toho udělat něco nepochopitelného, aby to zavrhlo co nejvíc lidí a ještě z toho měli obtěžující pocit.

 5. On Prosinec 11th, 2018 at 12:48 :-) Says:

  Kdo se také cítí jako obět českých sexuologů a české silně přegenderované společnosti, která je indoktrinována genderovými stereotypy od kolébky do hrobu?

  https://kissmygender.blogspot.com/2018/12/uplnesero.html?fbclid=IwAR2DlaiPU0nLpkNkSnjM9bS87qBQLFY6MPFwL0I4u8S87lteGKN79hqyqaE

  Jinak je směšné a vychcané jak na jedné straně lpí česká sexuologie a česká společnost na konzervativních genderových stereotypech, ale pokud jde o pracovní proces, tak tam to samozřejmě neplatí, toho se musejí účastnit všichni bez rozdíli genderu. Vyžaduje se zde po ženách vynucený pracovní proces stejně jako po mužích, přestože některé ženy by se rády staraly o jen domácnost.
  Pokud se zde ve společnosti tedy vynucuje nucený pracovní proces po ženách, necht tedy se zruší gender úplně!
  Potom jsou někteří lidé oběťmi této společnosti jen na základě genderových stereotypů, které platí jen jak se to kde hodí.

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se