Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

První rok HRT a první rok lonely.cz

Říjen31

Před tímhle výročím jsem se pokusila o Fake žertovné oznámení, že raději budu zase chlap…ale ono by mi to, upřímně, stejně málokdo z vás věřil. Vždyť já mám do chlapa tak daleko, že by to nakonec byla asi dvakrát tak těžší přeměna zpátky než teď. Nee, navíc ve společnosti chlapů jsem si s nimi nikdy nerozuměla a asi to tak i nechám. Ne že bych zrovna skákala do stropu, že jsem ženská, ale jsem takto spokojená a mám se ráda.

Co se týče té captchy, tak ji opravdu zvažuji, ale asi to nakonec skončí jen v plánování a vážně kovoobrábění nerozumím, abych vše uvedla na pravou míru. Zase jsem na druhou stranu ráda, že znám teď pár holek, které si věřily ji dát. Nejenže mezi námi jsou krásní lidé, ale taky i chytří. Já jsem nadšená, že alespoň touhle formou o vás vím. Jsem také ráda, že vím o lidech, kteří tu krásu mají i uvnitř. Na mém napůl blogu/napůl magazínu je tohle odměna. Nebojte se zde ozvat.

SONY DSC

A teď jdeme oslavovat a balancovat. A pak si dnes udělám den sama pro sebe a budu se hýčkat.

Na lonely.cz jsem postla už 265 článků a ze všech doufám, že jsem v nich představila nejen sebe, ale i spoustu jiných TS lidí ve videích přeměn, v osobnostech, v novinkách ze světa TS, v kulturních a nejen filmových tipech atd. Tak trochu jsem se nebála zariskovat, nenavštívila jsem např. ani jednou laser centra pro potírání vousáků a celou dobu jsem užívala HRT způsobem SubLinguálně nikoliv PerOs a vše tu popsala. Byl to risk, jestli to vyjde a možná ztráta jednoho roku, který jsem tomu chtěla max. dát. Níže v hodnocení popíšu, jestli se mi to vůbec vyplatilo.

Statistiku návštěvnosti jsem začala vést až od poloviny ledna, dva a půl měsíce mi tak ve statistikách chybí, přesto návštěvnost za tu dobu přesáhla 70tisíc. Přesnější je možná hodnocení po dnech s rozdělením na ČR+SK čtenáře, kdy návštěvnost dosahuje pravidelně více jak 100 denně bez nějakých robotů nebo podivných přístupů. Průměrně si jedna návštěva přečte 2,4 článků. Několikrát měsíčně se také stane to, že někdo projde tenhle blog od začátku až do konce, čehož se vždycky děsím, že někdo o mne bude vědět víc než já. Jsem také ráda, že čtete i doprovodné texty/dokumenty v PDF k článkům, i když jsou některé v originále anglicky, jsou totiž plné zajímavých informací. Dala jsem si tu práci, abych nelákala bulvárnost ve vyhledávačích, bála jsem se jiných skupin lidí než těch, co se snaží na TS blozích vyvolávat flameware a zároveň byt otevřenější těm lidem, který o transsexualitě neví zhola nic. Vytvořila jsem si za tu dobu pravidlo, kdy napíšu transka, transexuál s jedním s, se dvěma s, transsexualita a za jakých podmínek napíšu transgender, to vše kvůli tomuhle blogu. Budu tedy dál psát, jak budu moct o TS a ne o kovoobrábění nebo něčem jiném, i když si sama upřímně myslím, že TS holky moc nečtou a nevyhledávají zrovna tohle téma na internetu. Spíš se snažíte to TS přejít co nejrychleji a zbavit se toho co nejdříve, ale nepospíchejte a občas si taky něco přečtěte, budete pak možná ještě o něco rychlejší… Pro ty z vás, které hledají nějaké info s relevantním výstupem, byste ho mohly najít zde. Děkuji také vám všem, kteří věcně a k tématu přispíváte do diskuzí.

11. a 12. měsíc byl jen takový potvrzovací před i po komisi. Takový ten, kdy z vás ty starosti o budoucnost opadnou nezávisle na HRT. A co se týče HRT tak výsledek za ten první rok je takový:

a) po třech měsících se mi zjemnila pleť, vousy přestávaly růst, světlaly a od půl roku začala být patrná místa, kde už ani vous neporoste. Takové fleky ničeho. Sem tam se ještě něco objeví, ale takovou tu vyloženě mužskou pleť už nemám.

b) chloupky po těle začaly mizet už po prvním čtvrt roce. Na hrudníku mi už žádné nerostou, na rukou se mi zjemnily a nejdou moc vidět. Poslední dobou, když jsem tu psala o problémech s akné, tak bych asi dodala, že s tím mi zároveň začaly růst opět tmavší chloupky na spodní straně předloktí. To bude asi jenom dočasný stav, který se může občas s nějakou nerovnováhou objevit. Na nohou to trvalo o mnoho déle, ani po půl roce ta kůže nebyla jemnější po depilacích cca po dvou týdnech, protože chloupky zde jsou silnější a tmavší a nechtělo se jim zmizet. Pokožka byla hrozně namáhaná a vypadala jsem jak oškubaná slepice. Teď je na nich asi tak 20 procent oproti začátku, teď teprve jsou i na pohled slabší a také bych teď mohla napsat, že kůže začíná být lepší a hladší na dotek. Můžu se těšit na léto.

c) Prsa mi narostla, co k tomu napsat víc? Asi nebudu mít nějaká extra velká a asi po tom roce už víc neporostou, i když se uvádí, že mléčné žlázy se vyvíjí dva roky na HRT. Tady mají ohromnou výhodu holky, které začnou HRT v mladém věku oproti starším. Jsou také znát genetické predispozice k růstu. Augmentaci přesto asi potřebovat nebudu, já jsem spokojená. Do jednoho z těch 265 článků jsem schovala jejich fotku a zkuste si ji najít 😀

d) vlasy rostou pěkně a je znát vliv hormonů

e) postava se mi ještě úplně nezformovala, ale to je hlavně tím, že já se nějakému zaoblení bráním, i když k tomu mám sklony a těžko ta kila teď shazuji. Raději dávám přednost pomalejšímu formování postavy bez tuků a trochu si ji znovu vysportovat než se zakulatit. Nicméně si upnuté šaty vzít mohu, protože jsem mohutnější hořejšek nikdy neměla. Pokud k tomu máte předpoklad, tak tady je vliv znatelný.

f) Ztráta síly za ten rok patrná je a to o dost, i když ztráta svalové hmoty je nepatrná, ale věřím že se s postavou dá udělat hodně během dvou – tří let, viz některá videa přeměn zde. Hormony tyhle změny určitě podpoří. Je potřeba se řídit radami těch profesionálnějších, pokud na začátku má některá problém s vyloženě musculaturní a mužskou postavou. Je možné se toho za pomocí hormonů zbavit. Na druhou stranu ta velká únava oproti začátku vymizela, ztráta toho testosteronu se mnou zamávala a bylo to pro mne kolikrát opravdu těžké. Nedovedla bych si představit dělat profese jako je řídička nebo někde, kde se vyžaduje max. soustředění. Člověk se musí daleko víc snažit, aby si kondici udržel.

g) velikost nohy je možná o půl centimetru menší, přes hrudník o 6cm méně, hormony zde mají tak poloviční vliv

h) náladovost se začala měnit od prvního dne, až se stabilizovala na neřízené a občasné pocity smutku, sebelítosti apod. Např. sotva co vstanu, by se mi chtělo najedou brečet a nemám k tomu žádný důvod. Jindy zas jen stojím a chce se mi smát a být ztřeštěná samo od sebe. Taky mohu napsat, že jsem víc flegmatičtější. Jinak jsem hrozně spokojená a vyrovnanější.

Nezapomněla jsem na něco? Ještě bych se mohla vyjádřit k tomu, jestli je SubLinguální užití lepší než PerOs: Na hladinu estrogenů to mělo hodně velký vliv, to jste si už mohli přečíst z mých výsledků po sedmi měsících, ale co se týče intenzity změn to zas takový vliv nemělo. Nemohu napsat, že díky SL změny probíhaly rychleji a v daleko větší míře, to určitě ne. Hormony ty změny podpoří a pak je také hlavně na vás, jak se s tím vy a vaše tělo budete vyrovnávat. Mnoho tomu dají i genetické předpoklady a váš životní styl. Spíš bych se spokojila se závěrem, že SL užití, tím jak hladinu estrogenu zvedne, akorát ty změny víc podpoří, tedy i tam, kde by se při nižší hladině nic nedělo. Mít vyšší hladinu estrogenů je tedy spolehlivější, že se něco začne dít, ale není zázračné co do očekávaného výsledku.

Na závěr jedno pěkné video transgender ženy, která se své matce se stařeckou demencí musela za jeden rok stokrát vyoutovat.

 

posted under Má HRT - hormony
11 komentářů to

“První rok HRT a první rok lonely.cz”

 1. On Říjen 31st, 2015 at 9:00 Tereza Says:

  Skvělé to zhodnocení sublinguálního podání estrogenů 🙂 On totiž graf je jedna věc a praktická stránka druhá 🙂 Každopádně tenhle způsob není třeba zatracovat a to je dobře, že je tu alternativa (kterou endo Weiss ale nepotvrzuje jako účinnou, protože nemá data).

  Já bych chtěla článek o kovoobrábění! 😀

  Ale číst ho nebudu 🙂 Možná sem začnou chodit nějací dělňasové, co si až dosud stěžovali, že o kovoobrábění nikdo žádný blog nepíše a tak budou šťastní, že ho mají 🙂

  A gratuluji k výročí!

 2. On Říjen 31st, 2015 at 9:25 Zuzana Says:

  Páni… gratuluji k jednomu roku!

  Tak mi napadá, že jsem v tom případě jedna z Tvých nejvěrnějších čtenářek… Tvůj blog jsem našla už někdy loni ke konci roku, v době, kdy mi mozek nejvíc lítal v rozhodování, jestli se snažit víc a víc být někým, kým vlastně nejsem, až jsem se z toho po Novém roce objednala k Fifkové.

  Za ten rok Ti moc a moc děkuji a doufám, že spolu jednou zajdeme na kafe 🙂

  Zuzka

 3. On Listopad 1st, 2015 at 0:59 Šárka Says:

  Mě by zajímalo, a jistě i jiné MtF, jak jsi se zbavila vousů bez laserových depilací ?

  Tuhle záhadu nám prosím vysvětli.

 4. On Listopad 1st, 2015 at 6:19 Dominika Says:

  Kdybys Šárko četla, tak bys věděla, že IPL domácím epilátorem Philips http://lonely.cz/boj-s-vousy-zvany-ipl/ Na zadek jsem zapomněla: po cca půl roce se mi těžko začaly zapínat kalhoty a díky běhání to tak naštěstí zůstalo. Postava ještě není perfektní, po roce jsem ani moc neočekávala, víc jsem zapracovala cvicením v pase a hrudníku, který jsem si stahovala korzetem, aby když si vezmu šaty, abych nevypadala úplně rovná. Kdybych to tak nechala a jedla normálně, určitě bych přibrala. Jednou se mi dokonce před lety stalo, že jsem byla s kamarádem na diskotéce a přišla o něco starší slečna, teď už tak v mém věku, a nazvedla mi bundu, že se chce podívat na můj zadek. Sice trapná situace, ale zadek a řasy mi ostatní ženský vždycky záviděly.

  Zuzko: to měl být žert 😀 ale jéje, na tuhle fotku jsem zapomněla 😀

 5. On Listopad 1st, 2015 at 1:03 Šárka Says:

  A jak vypadá tvůj zadeček a boky? Jsi také tak rovná v bocích a máš placatý zadek nebo žádný zadek jako jiné MtF, kde z toho kříčí vyloženě mužské proporce a postava?

 6. On Listopad 1st, 2015 at 8:21 Zuzana Says:

  Dominika: Jsem si říkala, že timestamp neodpovídá 😀 Ale nevadí, hlavně jsem si chtěla zkusit, jak nejrychleji projít tolik článků bez toho, abych je musela v reálu proklikávat – jinak bych se ti na to vykašlala, o tu fotku vůbec nešlo 🙂

 7. On Listopad 1st, 2015 at 8:26 Lenka Says:

  Šárka: Když budeš posouvat vpravo u tweetu, tak tam pěknou ženskou postavu uvidíš. Holka jako lusk

 8. On Listopad 1st, 2015 at 18:44 Šárka Says:

  Pokud Ty jsi spokojená s IPL domácím epilátorem Philips tak fajn, na mě takovéto nefunkční dětské hračky nezabírají, a proto jsem byla pro jistotu 13x na opravdu výkonnému laseru, Alexandritový laser CANDELA GentleLASE, a který dokázal zlikvidovat ten porost na obličeji asi z 95 %. Šedé a bíé vousy tento laser ani HRT nezlikvidoval, ty si rostou zvesela dál.
  Obden musím tahat pinzetou tyto bílé a šedé zbytky vousů, kterých se nadosmrti nejspíš už nezbavím.

 9. On Listopad 1st, 2015 at 18:46 Šárka Says:

  Lenka:

  ty boky tam bohužel ženské nevidím, a zadek není zepředu vidět

 10. On Listopad 1st, 2015 at 20:13 Lenka Says:

  Šárka : Však si rozumíme 🙂

 11. On Listopad 1st, 2015 at 21:22 Šárka Says:

  Lenka: ano

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se