Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

První transgender případ Istanbulské úmluvy v praxi

Březen8

Minulý rok 8. prosince byla v Bordeaux dvěma útočníky napadena 25letá transgender žena, když se vracela ze zábavy, kteří v ní viděli transgender ženu a začali ji urážet. Mladá žena byla zbita a poté hozena z mola příjezdové cesty na parkoviště z dvoumetrové výšky.

Jeden z útočníků však ženu obvinil z toho, že se bránila podpatkem své boty a jednoho z nich jím lehce poranila. Sice se stala sama obětí, ale čelila též obvinění z ublížení.

Trestní soud nyní podle LeParisien osvobodil transgender ženu a oběma útočníkům uložil vyšší tresty s přihlédnutím k tomu, že násilí bylo spáchané na ženě. Oba dostali půl roku nepodmíněně, dva roky podmíněně a povinnost odškodnit oběť.

Z důvodů, aby nebyli souzeni útočníci vůči transgender lidem odmítlo Istanbulskou úmluvu např. Slovensko.

Modrou barvou jsou zvýrazněné státy, kde IM již platí. Slováci a Bulhaři ji sice podepsali, ale posléze odmítli a připojují se tím k Rusku s Azerbajdžánem.

V podstatě se Istanbulská úmluva vůbec nezaměřuje na ochranu transgender lidí, avšak ochrana se nás může také týkat u některých trestných činů jako například výše.

14 komentářů to

“První transgender případ Istanbulské úmluvy v praxi”

 1. On Březen 8th, 2020 at 16:12 Eliška Liška Says:

  Pokud tomu správně rozumím – nejdřív ji uráželi a pak, když zjistili, že je transgender, ještě přitlačili na pilu.

  Elle avait été passée à tabac le 8 décembre, au petit matin, dans le centre-ville de Bordeaux, alors qu’elle sortait de boîte de nuit avec des amies. Visée par de nombreuses insultes, la jeune femme nous avait raconté que les agresseurs s’en étaient pris plus particulièrement à elle lorsqu’ils avaient compris qu’elle était transgenre.

  http://www.leparisien.fr/faits-divers/femme-transgenre-jetee-dans-le-vide-six-mois-de-prison-avec-sursis-pour-deux-agresseurs-06-03-2020-8274291.php

  To mě nepřekvapivě vede k úvaze, co byli dotyční zač. O tom už se bohužel v novinách nic nepíše, takže zůstává jenom na mojí fantazii dosadit si tam figury typických útočníků na 25letou ženu na otevřené ulici v roce 2020.

 2. On Březen 8th, 2020 at 16:33 Dominika Says:

  Většina těhle útočníků ve FR jsou skutečně cizinci, kteří tu nemají ještě ani trvalý pobyt. Ale to stejné je i v ČR, nezapírejme, že agresivní jsou i samotní Češi, Slováci nebo Ukrajinci, kterých je v CZ hodně. Slyšela jsem osobně příhodu jedné transholky v Česku, které hodili dlažební kostku do zad tak, že se z toho sbírala, aby vstala a nikdo ji přitom nepomohl.
  Rozdíl mezi zeměmi, které IU přijaly nebo alespoň neponižují lidská práva na to, kdo si o ně zaslouží podle nějakých subjektivních měřítek a ti ostatní, tj. Česko a dál na východ, je v tom, jak s takovými případy naloží a odsoudí je. Nejvíce agresivní jsou právě ty národy, k nimž se připojují právě ti Slováci a kde i také Češi vidí inspiraci pro odmítání LGBT lidí všeobecně(Balkán a postsocialistický východ)

  Když jsem to četla, tak k trestu přibyla ještě Stage de citoyenneté, což je jako kurzy pro přizpůsobení se společnosti právě pro cizince.

 3. On Březen 8th, 2020 at 20:06 lentlej Says:

  obavám se že jadro pudla je jinde : guns rights are trans rights je-li ve FR zakazano mít cokoliv na obranu.
  https://gunlex.cz/clanky/hlavni-clanky/3577-zbranove-zakony-francie viz. (sebeobrana není důvod k nošení)

  https://zbrojnice.com/2019/03/26/citat-dne-j-bougrab-charbovu-zadost-o-povoleni-k-noseni-zbrane-zamitli-spal-ve-strachu-s-nozem-u-postele/ (Charlie Hebdo)

  https://www.thetruthaboutguns.com/live-from-virginia-streaming-available-from-richmond-vcdl-gun-rights-rally/

 4. On Březen 8th, 2020 at 20:10 Dominika Says:

  bavíme se ale o podpatku lodiček, kterým se bránila 😀

 5. On Březen 10th, 2020 at 18:43 lentlej Says:

  aha já poukazuji na to že s hromovou holí, messerem a státem který si nefetišizuje pravo na nasilí je Konstantinopolská úmluva zbytečná nadbytečná protože nikdy nezastaví probíhající akci

 6. On Březen 11th, 2020 at 13:27 :-/ Says:

  Pro všechny ty vyznavače patriarchátu, kteří odmítají ratifikaci Istanbulské úmluvy:

  Ratifikovat Istanbulskou úmluvu se nehodí do krámu akorát všem příznivcům a zastáncům patriarchátu / nevyhovujícího, špatného a nehumanního systému vládnutí na planetě, a který je zde na planetě nadále nepřijatelným způsobem vládnutí.
  Agresivní patriarchální vládnutí, které se zde jisté patrialchální síly snaží za každou cenu uzurpovat na věčné časy, to vede akorát k neustálému osekávání a ořezávání lidských práv člověka, vede to k devastaci planety, vede to k horšímu životu lidí (především žen, dětí, menšin, slabých mužů), a vede to k jistému a předčasnému zániku lidstva.

 7. On Březen 11th, 2020 at 23:35 Eliška Liška Says:

  Jak vás holky čtu, smajlice by se měla rozhodně připojit na Jitsi, protože je to malinko o koze a o voze.

  – Lentlej říká, že Konstantinopolskou… dnes už bohužel Istanbulskou… úmluvu netřeba lidem, kteří se umí bránit sami a stát jim toto právo prostě jen neupírá a neukrajuje

  – smajlice říká, že potřebujeme úmluvu, …ale ten důvod, proč ji potřebujeme zrovna my, jsem teda nepochopila, s odpuštěním mi to přišlo jako slepenec velmi obecných floskulí

  Co je v té úmluvě z hlediska současného českého práva navíc než to, že neziskové organizace dostanou povinně finanční dotace a jistá práva navíc (což je dost divné, aby už pomalu každá parta měla povinně zaručený státní příjem a práva za chvíli už pomalu jako Parlament)?

  Smajlice, zkus mi prosím vysvětlit na nějakém konkrétním příkladu, co se zlepší v ČR po přijetí Istanbulské úmluvy jako kdyby mi bylo deset nebo jako kdybych byla opilý americký investor. Stylem „před úmluvou v ČR je špatně X a po ratifikaci se to zlepší tak, že Y“
  Stejně jako když se popisuje třeba chyba v programu.

 8. On Březen 12th, 2020 at 16:26 :-/ Says:

  Pro všechny ty odmítače a pochybovače Istanbulské úmluvy:

  Už jen ten veřejný postoj společnosti vůči LGBT+ lidem, který je zde zcela nepřijatelný, protože stále dosti velká část společnosti (dokonce i politici, církev, autority, šéfové a zaměstnanci na pracovištích) považuje LGBT+ lidi za podlidi, za méněcenné a bezcené, za odpad, a nad kterými mají právo se pohoršovat, ponižovat je, opovrhovat jimi, vysmívat se jim, šikanovat a diskriminovat je za to že jsou LGBT+. A právě tato každodenní svinstva a příkoří vedena neustále více či méně proti LGBT+ lidem (ale i proti ženám, dětem, slabým mužům) se zde stále opakuji a neustávají, a pokud ustávají, tak je to jen velmi slabý a pomalý nežádoucí proces.
  A toto se netýká jen LGBT+ lidí, ale také mnoha žen, dětí, slabých mužů a dalších menšin.
  Proto je další setrvání tohoto výše popsaného stavu, kdy je jistá část lidí ve společnosti je tímto (výše zmíněným) dehonestována, dehumanizována, znevýhodňována, je společensky zcela nepřijatelné.
  Nepřijetí Istanbulské úmluvy zabetonuje status quo toho nežádoucího stavu, kdy LGBT+ lidé, mnoho žen, dětí, slabých mužů a dalších menšin bude respektive může být kdykoliv neustále i nadále znevýhodňováno a dehonestováno na věčné časy.
  Žít životy lidí (LGBT+ lidé, ženy, menšiny, slabí jedinci…) kdy jsou tito lidé společností permanentně ponižováni, vysmíváni, je jimi opovrhováno, a ke všemu jsou na základě toho i šikanováni a diskriminováni, tak to je pro ty lidi velmi depresivní stav bytí a zcela destruktivní pro jejich existenci.

  Např. Že žena / transžena vypadá nebo mluví jako muž, nebo že se o ženě ví že je trans žena. No a co!!!
  I tento fakt stále bývá podnětem, kdy společnost reaguje nepřijatelným způsobem, a za toto trans ženy např. : nesnáší, pohoršuje se nad nimi, ponižuje je, nerespektuje jejich stav, opovrhuje jimi, vysmívá se jim, šikanuje je a diskriminuje je.

  I verbální násilí proti LGBT+ lidem, ženám, dalším menšinám, slabým jedincům atd… je odsouzení hodné násilí!

  Buďto budeme barbarskou zemí nevzdělaných nevyspělých nekulturních buranů a barbarů, kteří si silou a nepřijatelnými prostředky budou uzurpovat a udržovat moc a nadřazenost, a nebo se to změní k lepšímu pro všechny, včetně LGBT+ lidí, žen, dětí, menšin, slabých lidí.

 9. On Březen 13th, 2020 at 22:08 lentlej Says:

  :-/: pokud mi nikým nevolená nikým ne hlídaná skupina lidí říká co je správné je dycinky zlo viz „Výbor pro veřejné blaho“

 10. On Březen 14th, 2020 at 13:15 :-/ Says:

  odpověď pro všechny, kteří si myslí že je vše pořádku, přestože to v pořádku není:

  Nejhorší lidské ZLO je hrát si na nadřazenost, na lepšolidi, na nadlidi, na alfa samce / alfa samice a svou zasranou povýšenost za každou cenu nadřazovat nad ostatní i za cenu toho, že jiní lidé kvůli těm zasraným povýšeným nadřazencům trpí.
  Tomu je nutné bránit, to musí být priorita, a klidně i tím „Výborem pro veřejné blaho“.

 11. On Březen 14th, 2020 at 18:22 :-/ Says:

  Ještě doplnim pro všechny, kteří si myslí že je vše pořádku, přestože to v pořádku vůbec není:

  Právo a nárok na důstojnost člověka musí patřit mezi lidská práva, at je člověk muž, bílej, hetero, cis, nebo at je žena, cikán, arab, gay, lesba, trans člověk.
  A právo na důstojnost člověka se v Česku neustále všemožne porušuje a je to velmi často bez jakýchkoliv následků a postihů těch, kteří toto svinstvo páchají na slabších, kteří jsou v nevýhodné či oslabené pozici, a jsou zranitelnější.

 12. On Březen 14th, 2020 at 21:16 Eliška Liška Says:

  Souhlasím, že důstojnost je třeba. Ale co chceš od státu, jehož jsme de facto majetkem? Nemůžeš ani požádat někoho, aby ti pomohl s dobrovolnou a důstojnou sebevraždou, protože podle § 144 odst. 1 zák. č. 40/2009 Sb. přesně za to může dostat basu až 3 roky. (Nepočítám případy všelikého psychického týrání nesvéprávných, které k té sebevraždě někoho mohou dohnat, to je jiný sport hodnocený podle jiného odstavce.)

  Pokud se nemůžeš rozhodnout ani pro takovou maličkost jako důstojný a příjemný konec života – v podstatě asi půlhodinku – jak můžeš čekat, že ti zákon povolí prožít důstojně to, co je před smrtí?

 13. On Březen 14th, 2020 at 21:26 Anonym Says:

  :-/:
  https://www.youtube.com/watch?v=-JaMvjZlOfo

  soudružko se souhlasem
  https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%BDbor_pro_ve%C5%99ejn%C3%A9_blaho

  jedno jak se to jmenuje třeba: ČEKA , GRU, OGPU, NKVD, KGB, STAZI, GESTAPO,

  Vlastně tímto výrokem jsi u mě pozbyla důstojnosti.

 14. On Březen 15th, 2020 at 1:47 :-/ Says:

  nápodobně Anonym

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se