Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

See me – dokument

Září16

Dnes jsem si řekla, že nebudu pracovat a že se zas chvíli budu věnovat svému jak jinak než úžasnému blogu o translidech. Takže dnešní skóre je nakonec 4 hodiny ráno a něco odpoledne a to jsem u práce strávila celý další víkend v řadě. A pak jsem ještě psala řediteli sms, ať si udělá čas, že mu příští týden představím nějaké novinky, jak jsem měla radost, že to všechno jde dobře. Ale přesto všechno nemám moc času na sebe. Občas mi chybí si s někým popovídat, když jsem do toho ponořená někdy až moc a to mi kamarád psal, že u sebe má ubytované dva Čechy, kteří se rozhodli jet z Paříže do Prahy(na kole). Škoda, mohla jsem si pokecat, ale já si včera večer pustila na TF1 film Passengers a bylo mi tak nějak dobře, že už rozumím téměř všemu a když jsem se nechala unést do děje, usnula jsem taková celkově spokojená. Ten film mám hrozně moc ráda, protože vyjadřuje city a situace, které jsou podmíněné nějakými okolnostmi. Bez toho aniž bychom se vcítili do role postav, nejsme schopni pochopit jejich reakce a postoje, přičemž někdy, když nevíme všechy souvislosti, se do různých rolí stačí jen vžít a ono to celé později vyplyne. Svět nám dává poznat různé situace, kdy nemůžeme vůči lidem, kterých se některé věci týkají, oponovat a stačí jen je nechat plynout, což znamená je respektovat.

Transparent CZ se zmínil o zajímavém videu, které dává nahlédnout do duše a myšlení lidí, kteří se cítí nebinárně.

Poprvé jsem se o transgender dozvěděl od své mámy, že jde o lidi, kteří se narodili v jednom genderu, ale necítí se jím být, chtějí žít jako jiný gender. Tehdy jsem se poprvé nad svým genderem zamyslel, zjistil jsem, že nemusím být holka. Do té doby jsem nějak akceptoval, že jsem holka a že nic jiného být nemohu… Nepřipadal jsem si jako holka a nepřipadám si jako kluk…začíná vyprávění Oze

Myslím, že tu vyrůstá generace lidí, kteří nejsou úplně zatíženi bipolárními předpoklady a různými předsudky s tím spojenými. Je jich čím dál víc, protože nejsou svazováni vyhraněností a s otevřenější společností se mohou projevovat podle svého uvážení.

posted under Dokumenty o TS

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
  • Přihlásit se