Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Statistiky z Británie

Červenec6

Portál Pink News si nechal vytvořit prostřednictvím společnosti YouGov veřejný průzkum, kterého se zůčastnilo 1720 dospělých osob a zjistil, že 56% obyvatel podporuje úřední změnu pohlaví u translidí a zvyšuje tak naděje mezi transaktivisty, že legislativa bude zahrnuta do nového připravovaného zákona o uznání změny pohlaví.

V současné době musejí translidé získat dvě lékařské zprávy, z nichž jedna musí obsahovat potvrzující genderový nesoulad a dva roky žití v opačné roli. Od roku 2004 mohou lidé ve Velké Británii změnit pohlaví bez nutnosti chirurgického zákroku, přesto navrhovaná změna zákona je příslibem Theresy Mayové z roku 2018, že tím dojde ke zmenšení byrokracie, protože někdy jsou čekací doby k sexuologům až tři roky dlouhé. Podle průzkumu se také ve Velké Británii 65% obyvatel domnívá, že translié by neměli trpět diskriminací.

Velká Británie má jedno z prvenstvích a to, že od roku 2002 před 17ti lety deklasifikovala transsexualitu jako duševní onemocnění. Pak o dva roky na to upustila od podmínky sterilizací a světe div se, po 15ti letech se UK nezhroutila do pekla a nedošlo k zániku UK jako ve starém Římě, jak hlásal osvětový článek sexuologa Zvěřiny na Novinkách, protože Britové zkrátka nejsou rybičky, které by měnily pohlaví podle potřeby.

Průzkum také prokázal, že 59% respondentů souhlasí s podporou výuky ve školách o LGBT lidech a otázkách s LGBT lidmi spojenými zatímco pouze 23% je odmítá, což se blíží nejvíce svobodným zemím jako je např. Kanada.

V ČR je potřeba nejprve změnit veřejné mínění, což se vhledem k velkému množství štvavých článků zakrývající jiná důležitější témata dlouhodobě nepodaří dosáhnout.

7 komentářů to

“Statistiky z Británie”

 1. On Červenec 8th, 2019 at 12:58 :-/ Says:

  Pokud v České republice bude stále vládnout štvavé prostředí a nepřátelská atmosféra proti trans lidem, tak jako je tomu doposud, vyvolávané zejména církví, nahnědlými, populistickými či vypočítavými politiky, ale kupodivů i nesnášenlivými sexuology a některými samotnými nesnášenlivými trans existencemi, tak bude Česká republika pro trans lidi stále jen bídnou zemí.
  Sice o něco lepší nežli je tomu v některých zemích na světě, ale zároveň také o mnoho horší nežli je tomu v některých zemích, kde je společnost na mnohem vyšší úrovni, pokud jde o přístup, empatie a respekt vůči trans* lidem.
  Však sama jsi to poznala a už víš, že třeba Francie se s Českou republikou nedá v tomto ohledu vůcec ale vůbec srovnat.

  Pokud budu srovnávat např. pochody Pride Parade, tak už jen z těch čísel, kolik se těch pochodů účastní lidí, se dá logicky rozpoznat jak silná je v té a v té zemi veřejná negativní zaujatost, transfobie, homofobie proti LGBT+ lidem.

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/lgbt-gay-pride-budapest-london-londyn.A190706_182315_zahranicni_fort

  https://www.pinknews.co.uk/2019/06/29/paris-pride-gets-cooled-off-by-fire-fighters-in-record-breaking-heat/

  Paris Pride 2019 -> účastnílo se pochodu přibližně 500 000 lidí
  London Pride 2019 -> účastnílo se pochodu přibližně 1 500 000 lidí
  Budapest Pride 2019 -> účastnílo se pochodu přibližně 500 000 lidí
  Prague Pride 2019 -> ???

  Pochodu Prague Pride se dopusud zúčastňovalo o jeden řád méně lidí.
  Na počet obyvatel České republiky, by se tohoto pochodu mělo však zúčastňovat s přehledem 200 000 až 400 000 lidí.
  https://www.praguepride.cz/cs/festival

  Avšak zatím to bylo mnohem mnohem méně kvůli setrvale manupulovanému
  veřejnému mínění a setrvalému štvaní českého obyvatelstva proti LGBT+ lidem.

 2. On Červenec 8th, 2019 at 16:38 Dominika Says:

  Zrovna včera jsem ve zprávách viděla London Pride a když reportérka říkala ve francouzštině, že se ho zůčastnilo přes milion lidí, tak jsem nejprve myslela, že jsem nerozuměla.

  Tak jsou to metropole, ty budou mít vždycky největší účast. Tady na Pridu bylo tak 2500lidí, ale zas si je města dělají po svém a hlavně nikdo proti LGBT lidem neprotestuje.

  Když to srovnám velikostně třeba s Plzní, tak Plzeň připomíná spíš smuteční pochod bez energie a plno dementů, co si chtějí zvyšovat ego a pořvávají nenávistná hesla.

 3. On Červenec 11th, 2019 at 14:44 :-/ Says:

  Přijímání, akceptování a respektování LGBT+ lidí se po 30 letech zastavilo a stagnuje, a někde se dokonce situace pro LGBT+ lidi opět zhoršuje.
  Na vině je především neuspokojivé, nespravedlivé, neférové socio-ekonomické uspořádání světa, které žene lidi (prekarizovanou většinu) k nesnášenlivosti a nenávisti ke všemu, o čem si myslí že je poškozuje, přestože je to vůbec nepoškozuje, avšak silně je to dráždí a žene k nesnášenlivé a nenávistné nepříčetnosti, protože jsou přesvědčeni a myslí si, že také LGBT+ lidé mohou za jejich špatnou prekérní socioekonomickou situaci ve které se nacházejí.

  https://www.pinknews.co.uk/2019/07/10/acceptance-gay-people-stalled-uk/

 4. On Červenec 12th, 2019 at 14:09 :-/ Says:

  LGBT+ lidé stále trpí syndromem menšin.

  LGBT+ lidem hrozí z tak zvaného „menšinového stresu“ více častěji duševní choroby nežli hetero a cis obyvatelstvu.
  Lidem ze sexuálních menšin hrozí v důsledku působení „menšinového stresu“ několikanásobně častěji deprese, úzkostné poruchy nebo sebevražda.
  Častěji mohou vznikat i závislosti na alkoholu, tabáku a dalších návykových látkách.
  Stále totiž nedochází k potřebné a nutné destigmatizaci LGBT+ lidí a odstraňování strukturálních příčin v celé společnosti.

  https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/kvuli-stresu-hrozi-neheterosexualnim-lidem-casteji-dusevni-nemoc/1776091

 5. On Červenec 13th, 2019 at 10:07 Eliška Liška Says:

  Budu se opakovat, ale to, co štve normální lidi, je, že cítí, že místo aby se situace srovnala, je politicky a ekonomicky vychylována ve prospěch LGBT+.

  Dokud u nás nebyla „pozitivní diskriminace“, dokud u nás skoro nikdo neznal jméno George Soros a organizace jako „Open Society Fund“ nebo „Norské fondy“ byly pouze cosi, co opravovalo památky nebo „pomáhalo nějakým nemocným či co“, dokud Jiří Hromada téměř v kleče prosil v televizi většinovou společnost o toleranci, prostý člověk byl ochoten tomu naslouchat.

  Nikdo si LGBT nespojoval s aférami jako Zeď v Matiční ulici, či Romská migrace do Británie a do Kanady.

  Ale někdy kolem Sobotky v čele ČSSD/vlády se začala prudce posilovat například role Rady vlády pro lidská práva, objevil se Hodek a Hate Free (připomínám, že jde primárně o projekt Vlády ČR), my jsme spadli do jednoho pytle s Romy a s ekonomickými imigranty, o kterých tyto úřady mluvily velmi nahlas. A do všech těchto „integračních akcí“ se pustily i výše zmíněné fondy, které – a tady ocituji slova Heleny z mého oblíbeného Vyrozumění Václava Havla – „Člověk se tu ještě ani pořádně nerozkouká, a už aby byl v každým hovně za kvedlačku.“ Prostě proto, že do toho nalévají peníze a to lid nemá rád. Do toho přišel další kus governmentu – ombudsmanka – která lidi štvala už předtím. A žaloba na Českou republiku. Je jedno, o čem ta žaloba byla, lidem ulpělo, že nějaký Čech žaluje Českou republiku v té nepopulární EU… tady přemýšlejte trochu jako rozptýlený divák televize, který si odnese z každé informace tak 10%, ať už ho paroduje Kaiser a Lábus v nekonečném seriálu Českého rozhlasu 2 Tlučhořovi (pro neznalé https://dvojka.rozhlas.cz/tluchorovi-7448084 ) nebo Suchánek a Genzer v Tele Tele Kopečkovi.

  Pokud zároveň pracujete v nějakém korporátu (jako já), jistě jste v posledním roce dostali nové povinné školení o Code of Conduct. Popravdě, měla jsem smíšené pocity z toho, jak zrovna po tomto školení se ke mně budou nadále kolegové v práci chovat, jak moc mě budou nenávidět, kolik teď začne pokrytectví… a byla jsem v duchu moc ráda, že jsem do té doby nebyla žádná „aktivistka“. Vím totiž, že je ve mně pořád ještě kus fracka, kterému se něco příčí tím víc, čím víc to do něj kládujou rodiče nebo jiný hlas shůry. A domnívám se, že v tom nejsem sama.

  A co vám vyšlo za patlanici? Voní to hezky?

  Slovy amerického prezidenta Ronalda Reagana: „Nejděsivější slova, jaká v angličtině jsou: Jsem z vlády a přišel jsem pomoct.“

 6. On Červenec 13th, 2019 at 10:33 Eliška Liška Says:

  PS: poté, co jsem dopsala předchozí příspěvek, otevřu odborný tisk a tam najdu pod článkem tento názor… hlavně si klikněte na ten obrázek „takovýhodle“… https://www.root.cz/clanky/pclinuxos-2019-06-mate-vyladeny-desktop-v-klasickem-stylu/nazory/1024553/ .

  A k té pointě komiksu si uvědomte význam slova https://cs.wiktionary.org/wiki/buzerovat . A o tom to v Čechách je.

 7. On Červenec 13th, 2019 at 16:54 Dominika Says:

  Nevím, ale dokud se zas dál budou zavírat oči před odstrčováním LGBT lidí z korporátů, tak to zas také nebude dobré, protože i LGBT lidé těmhle firmám přinášejí zajímavé lidské zdroje. A zrovna jsou lidé, kteří se na některé pozice ani nedostanou, protože je tam ani nevezmou kvůli tomu, že jsou LGBT a nebo brzo odejdou kvůli šikaně, že jejich šéf je prostě dement. Vždyť jsem několikrát psala o tom, jak některé transholky musely v korporátech v USA chodit na toalety kilometr daleko, protože je do těch blízko nechtěli pustit a veškeré svoje přestávky si braly jen kvůli tomu nebo kvůli dalším jiným diskriminačním projevům. A zrovna pro korporáty to je pro ně potom ztráta každého pracovitého zaměstnance, když odejdou. Určitě by se na tom mělo něco změnit a přitom stačí jen být trochu tolerantní.

  Jenomže tím, že je v ČR stále pořád hejtů i v novinách, pak se situaci nedaří změnit, ale spíše se společnost štěpí na ty xenofóbní a ty co jsou v pořádku a ještě horší je to, že ti xenofóbní moc v tom svém chování nic špatného nevidí.

  Jestli tomu xindlovi to připadá směšné, že se společnost dělí na buzeranty a na ty, co jimi nejsou, tak ať si používá arch linux, na který nikdo z LGBT nesáhl(i když se určitě mýlí)

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se