Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Stopařův průvodce po galaxii

Prosinec2

Toto je návod, jak se co nejrychleji a nejsnadněji dostat k lékaři ohledně TS v Praze bez bloudění. Moje první cesta k Fifkové totiž dopadla katastrofálně a moje první cesta k endokrinologovi Weissovi skoro také. Skončila jsem na půli cesty, seděla na lavičce a brečela, že nevím jak tam a i zpět, to byly nervy. Nakonec vše dobře dopadlo, ale jen tak pro příště se dá všude dostat za pomocí MHD nebo pěšky. Do Prahy jezdím busem a vystupuji na Florenci. Tohle máme společné jak MtF tak i FtM a cesty jsou pro nás ty samé, tak snad nezabloudíte..

K Fifkové už znám skvělou zkratku, která trvá 15-20min. Dřív jsem to z neznámých důvodů obcházela přes Muzeum a Italskou, ale tohle je o mnoho kratší.
Od Florence vyjdete kolem vchodu do metra a dáte se kolem placeného parkoviště pod mostem Wilsonovou, ulice Na Florenci je po levé straně předělávána a po pravé jsou už hotely s administrativními budovami, až dojdete k Masarykovu vlakovému nádraží, které přes Havlíčkovu a Hybernskou obejdete. V půlce Hybernské přejdete přes ulici skoro rovně a po své levé straně uvidíte vjezd k poště a do placeného parkoviště. Jděte dál, až dojdete ke třem semafórům nacházející se pod hlavní silnicí a železnicí vedoucí k Hlavnímu nádraží. Po Seifertově vás čekají ještě dva semafory přes jednu křižovatku. Pak už je před vámi malé náměstíčko a po pravé straně nebo spíše trochu směrem dopředu vysoká škola. Pokud projdete přes náměstí určitě si všimnete i domu odborových svazů. A to už začíná ulice U Rajské zahrady.

k Fifkové

K Weissovi sexuologovi za 45-50 minut procházkou pěšky.

Najít Apolinářskou v Praze také není těžké, pokud víte, jak se dostat na Václavské náměstí. To Masarykovo nádraží neobejdete, ale dáte se v Hybernské doprava nebo půjdete pořád rovně a po své levé strané budete mít Masarykovo nádraží, pak hotel Marriott a pak tržiště. Tu Prašnou bránu nakonec stejně uvidíte. Projdete ulicí Na Příkopě, která je i obchodním centrem a hned jste na Václavském náměstí. To je cesta tak na 15minut celkem. Následně jdete směrem nahoru na Václavské náměstí a následují dvě odbočky doleva. Ve vodičkově ulici se hned nachází Lucerna, ale my musíme odbočit až ve Štěpánské, ihned pod komerční bankou. Štěpánská je poměrně rovná ulice, skrz ní projdeme dvě velké Žitnou a Ječnou, po které se přejmenuje na Lipovou, ale jinak jdeme stále rovně až k Ústavu patologické fyziologie a nukleární medicíny k takové zrádné křižovatce, kde Kateřinská vede rovně do ulice U Nemocnice a z po hlavní se nakonec stáčí dolu z kopce. Musíme zde vyjít na Viničnou a pokračovat jakoby pořád rovně. Opravdu zde dejte pozor, také mne to zde svádělo jít po hlavní dolu. Pak uvídíte samé nápisy biologie, životní prostředí, botanická zahrada a jste tam. Spíš než sexuologický ústav uvidíte cedule Ústav pro léčbu závislostí, což také může zmást. Weis sídlí pod kostelem a nakonec projdete vrátnicí po levé straně. Apolinářská je také z kopce.

K Weisovi I.

K Weissovi II. endokrinologovi za hodinu cesty s MHD

To už je trochu těžší a musíme jet MHD. Musíte si předem koupit i zpáteční listek, protože z vlastní zkušenosti vím, že v Modřanech nenaleznete jediné místo, kde se dá koupit. Jedině je ještě možné, že si lístek můžete koupit přes SMS, pokud to máte aktivované a pak jízdenku řešit nemusíte. Celou cestu nakonec při dopoledních hodinách zvládnete po příjezdu určitě do jedné hodiny, se kterou počítejte. Pří výstupu na Florenci vejděte do podchodu a snažte se jít co nejdále na ulici Sokolovská. Vylezli jste a naproti sobé pořád vidíte muzeum a Mc Donald? Pak musíte ještě kousek popojít. Najděte zastávku číslo 3, která je hned naproti vchodům do metra a sedněte na první trolej číslo 3. Že tahle tramvaj pojede zrovna do Čechovy čtvrtě je méně pravděpodobné. Jezdí do ní jen některé typy tramvají. Konečná je na Nádraží Braník, sice je to poblíž ulice Modřanská, ale do cíle ještě nějakých 6-7 Km. Mapu zde nemusím ani ukazovat. Zapoměnte na autobusy, nic zde nehledejte a vydejte se podchodem ulice Modřanské na vlak se stejným číslem, který je po směru příjezdu na pravé straně. Jezdí to odsud cca každých 20 min. Vyhodí Vás to na ulici Gen. Šišky, zastávka Čechova čtvrť. Ulice K Dvorům jsou ze začátku malé dvoupatrové bytovky po levé straně a po pravé keříky a až teď se Soukalova nějak přestavuje. Stačí pořád jít a mít po levé straně bytovky. Je to hned nad policií a po pravé straně se staví nové bytovky. Zpět, pokud skončíte vyšetření už asi 3kou po desáte dopolední nepojedete, jede myslím až po jedné odpolední. Můžete jet ze stejné zastávky 17kou, která vás doveze na Staroměstskou, malinký kousek od Sokolovskéa Florence, kde jsme trasu započali. Zpět ale raději počítejte tak s další hodinou po té následující. Když jsem vystoupila na Jiráskovo náměstí a pak šla po Sokolské od Ječné ulice k Fifkové k Rajské zahradě, trvalo mi to celkem hodinu k ní i s cestou, což bylo velmi dobré.

K weisovi II.

 

Pokud ještě něco potřebujete, napište to do komentářů a já to doplním.

PS: se musím strašně pochválit, jak ty cesty byť jsem je absolvovala jen jednou a třeba před pár měsíci si pořád tak dobře pamatuji. Je to hlavně také mé povolání, pamatovat si místa a lidi. Navíc teď pokud ve mne vyvolají nějakou citovou stopu, pamatuji si ta místa o to přesněji než dříve, kdy jsem raději chtěla všechno zapomínat. Dovedu si teď i vzpomenout třeba na zastávku číslo 3, protože jsem procházela kolem stánku s pečivem a po ránu vždy krásně voní každý takový stánek. Když jsem si spetla cestu na Kateřinské, tak tam přejít není nic snadného a Pražáci jsou tam hrozně neohleduplní. Pamatuji si na tu bezmoc, jakou jsem měla na Nádraží Braník a i při té cestě zpět atd. atd.

posted under Můj RLT - život

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
  • Přihlásit se