Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Střílet po narození, poslat do plynu – antihejt

Listopad11

Předně musím napsat, že ve volbách jsem nevolila nikoho. Za těch pár let, co mohu volit, bych řekla, že to je také i nejlepší řešení, které vystihuje mou politickou neutrálnost. Za těch pár let jsem si i zvykla na zákonitost střídání levice s pravicí podle aktuální nálady ve společnosti a nedělá mi zrovna dobře být mezi dvěma mlýnskými kameny, protože si myslím, že to dobré je spíše někde uprostřed nebo ještě lépe na obou táborech a hlavně to co ctím, je klid, zejména ten v duši. Musím však jako všichni ostatní žít podle zákonů většiny. Myslím si, že každý je tak nějak menšinou a to ať už jsou to gayové či transgendeři nebo zahrádkáři a nebo pejskaři. Zároveň se však nebojím ozvat, když se mi něco nelíbí a to považuji za ještě lepší vlastnost než slepě věřit předvolebním slibům. Mimochodem konec konců i voliči SPD jsou a doufám budou menšinou. Je vás sice cca dvakrát víc než homosexuálů, ale v Německu(v Česku statistiku neznám) by vás bylo procentuálně stejně jako vegetariánů.

異 端 恐 怖 症

Zrovna před týdnem se mě jeden, musím zmínit že vysokoškolsky vzdělaný člověk, fanoušek SPD, ptá na to, co já si myslím o úspěchu strany Tomia Okamury. Tajně asi doufal, že mu začnu přikyvovat, protože to řekl takovým tím hrdým tónem. Ale to se zmýlil: „Uvědomuješ si, že tu nejsou žádní uprchlíci a že tahle strana místo toho, aby splnila nějaký svůj účel  na sebe nabaluje jen pochybné xenofóbní a frustrované existence a vlastně, když už chceš vědět můj názor, tak jsi proti mne? Že s těma uprchlíkama tu nechceš ani mne?“ odpověděla jsem. „Neee, tady jde opravdu jen o ty uprchlíky. Tebe mám rád, s tebo use dá hovořit o všem.“ dušoval se. „Dočkej času a uvidíš.“ říkala jsem zase já.

Jak mohou být lidi tak naivní jako on? Možná zrovna od něj, protože ho mám za inteligentního a zcestovalého člověka, bych se dočkala nějaké odpovědi na otázku, co si pod pojmem přímé demokracie představuje a jak by se dala legislativně prosadit, ale pochybuji, že od většiny běžných Frantů voličů, bych se odpovědi nedočkala. Všechno je jenom zástěrka, že tu jde o nějaký vyšší princip a přitom za tím vším stojí jen frustrace a agrese. Má neutrálnost k polickému dění byla najednou v háji a spíš mi z toho bylo smutno. Raději bych volila formou: „Tohle nechci, aby se prosadilo.“ Jenomže to nemá nikdo v programu: „Zastavíme xenofóbii a všichni si tu budeme žít bez napadání.“

Onen člověk byl docela zklamaný, že s ním nesdílím jeho názor a nadšení a já to chtěla nakonec zahrát do outu a dál se nevyjadřovat. „Nic proti Tomiovi, to že se mu média smějí za Pitomia, to je docela ubohý a nekonstruktivní, navíc je to poctivý a tvrdě makající člověk. To se dnes cení. Navíc v děcáku byl šikanován a vždy ochraňoval svého bratra. Má tak mnoho cností, co běžný člověk nemá ani zdaleka, což musím ze svého pohledu uznat.“ Jenomže kdo z nás „divnolidí“ někdy nebyl šikanovaný? I mne napadali cikáni v „cikánských férovkách“ už od druhé třídy základky kvůli tomu, že jsem byla jiná a co je horší, situaci ještě zhoršovali sami někteří češi kvůli tomu, že jsem byla „nerdka.“ Taky bych si mohla najít tisíce důvodů, proč nesnášet některé skupiny lidí a jestli mne naštvete, dovedu být nepříjemně upřímná.

Jsou lidi, kteří by si přáli, abychom byli stříleni už od narození. Jsou to ti stejní lidé, které frustrace a agrese naplno ovládla a ani víc jak týden to netrvalo, aby to vyšlo na veřejnost.

Slovy Michala Dzurky, bývalého xenofóba, se kterými nelze než jen souhlasit.

„Je to o tom, že místo toho, abyste řešili své problémy, řešíte ty okolo – svalíte vinu na někoho. Můžou to být cikáni, židi, homosexuálové. A myslíte to skutečně smrtelně vážně, v tom kolektivu jsou ti lidé naprosto do hloubky nenávidění, Rom byl odpad, člověk, který si nezaslouží žít,“

„jsou to skvělí lidé a žádní úchyláci, kteří by chtěli nabourat tradiční hodnoty. Chtějí, aby je měl někdo rád, chtějí práci…v mnoha případech to byli úžasnější lidé než heteráci.“

posted under Antihejty
5 komentářů to

“Střílet po narození, poslat do plynu – antihejt”

 1. On Listopad 12th, 2017 at 12:51 Šárka Says:

  Všude je to hnědý
  http://songkeybpm.com/Info/V-ude-Je-To-Hn-d-Kapit-n-Demo-Givi-Kross/0e0IXtm75tvWfpJzkUn11u

 2. On Listopad 12th, 2017 at 18:37 Dominika Says:

  kdyby jenom hnědý…

 3. On Prosinec 9th, 2017 at 22:39 Míša Says:

  S tím nevolením je to dost neprozřetelný postoj. Pak mají extremisté mnohem větší zastoupení než by odpovídalo. Pokud člověk nechce vyloženě vybírat konkrétní stranu a prožívat zklamání z porušených slibů, může například vytáhnout z volebních lístků demokratické strany, náhodně z těchto vybrat a aniž by se podíval to dát do obálky a hodit do urny.

 4. On Prosinec 10th, 2017 at 7:31 Dominika Says:

  Názor půl milionu frustrovaných lidí voličů SPD přeci nezměním tím, že jim překazím svou frustraci někde ventilovat. Vem si to z pohledu, že extrémistů nikdy nebylo tolik vidět, až se každé volby jejich počty začali zvyšovat, čím víc ty jejich frustrace a skrytý strach z neznámého začali dostávat tuhle politickou podobu, což samozřejmě nabalilo na sebe i ty obzvláště extrémistické jedince. Smysl v přesvědčování, že nepatřím do plynu nebo zastřelit nevidím v politické argumentaci ani diktátu nových zákonů, ale tady zde na blogu osvětou případně u nějaké diskuze.

 5. On Prosinec 9th, 2017 at 22:41 Míša Says:

  P.S.: Doporučuju od Timothyho Snydera brožurku On Tyranny.

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se