Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

TDOR 2018

Listopad20

Dnes je Transgender Day of Remembrance, kterým si připomínáme všechny translidi, kteří zemřeli z důvodů xenofobie a nenávisti za poslední rok. Zastavte se na chvilku a zapalte svíčky za všechny ubité, ubodané, zastřelené, ukamenované, umučené, upálené, udušené, vláčené svázané za autem apod. To co se děje každý rok není nijak ojedinělé a zde je smutná statistika za poslední rok, která se nijak moc oproti posledním letům nezměnila a ve které opět vede nejnesnášenlivější země Brazílie s Mexikem. Za poslední rok bylo zabito z nesnášenlivosti celkem cca 308 transgender osob. Mnohé další případy nelze dohledat, protože chybí prokázání, že skutečně byli zabiti z nesnášenlivosti nebo se často stává také to, že se identita utajuje a nezvěřejňuje. Tato statistika se každý rok eviduje pouze podle námi nahlášených případů, kam sama občas přispěji, když na některé případy narazím při psaní zpráviček.

Argentina 8
Bangladéš 1
Brazílie 143
Bolívie 2
Chile 1
Columbie 14
Dominikánská republika 1
Ekvádor 1
El Salvador 6
Francie 2
Fiji 1
Filipíny 1
Guatemala 4
Honduras 1
Indie 6
Itálie 3
Jižní Afrika 2
Mexiko 62
Nový Zéland 1
Pakistán 7
Paraguay 2
Peru 2
Španělsko 1
Trinidad 1
Turecko 7
USA 23
Venezuela 5

Jako každý rok to píšu asi hodně obecně, že to moc lidí zřejmě není schopno pochopit, dokonce co mne překvapuje tak ani těch trans. Takže jinak polopatě:

Jestli nedovedete pochopit, proč je tolik translidí diskriminováno a zabíjeno, tak je to právě kvůli marginalizaci a stigmatizaci. Pro ty, které nerozumí cizím slovům a stěžují si, že je zde často používám, tak Stigmatizace je např. když někoho považujete za duševně nemocného nebo úchyla kvůli něčemu, co ani duševní nemocí není nebo svými nosokomiální duševními nemocemi, které jste chytli třeba čekáním v čekárně na sexuologii, přispíváte ke stigmatizaci jiného. Na slovo nosokomiální zapomeňte, to vysvětlovat nebudu, studovala jsem na zdrávce a ne že bych se chtěla povyšovat, ale vážně vám prozradím jeden fakt, který jste možná nevěděli. Všichni, ale vážně všichni nejste stejně duševně postižení jako ostatní. Nejste a svým omezením, pokud jste navíc jednodušší bytosti, samozřejmě také můžete přispívat ke stigmatizaci jiných a to třeba například svým vyjadřováním ve smyslu Triple T, což je česky zkratka „Jsem víc trans než ty“, protože tím přesně těm xenofóbním šmejdům přispíváte a jestli vás to těší takto trýznit někoho jiného, tak sem rozhodně nepatříte.

Misgenderujete = schválně kvůli své omezenosti zaměňujete zájmena

používáte deadnaming = schválně někoho oslovujete původním jménem

nebo zacházíte do krajností a používáte doxxing a clocking = obtížně stalkujete a zveřejňujete údaje o jiných translidech

Chcete ještě něco vědět? Tak vážně: buzny nebo buzeranti nejsou běžně používané výrazy pro homosexualitu a nejsou uchycené ve společnosti a nesvádějte to na to, že taky byli na tom obdobně jako translidi dnes. To asi čtete Okamiu, Konvalinku a Klause mladšího na vlasteneckých novinách, tam mají buzny svůj tag, což o vás dost vypovídá, ale v běžných médiích tyhle výrazy samozřejmě nenajdete. A opět vážně Tereza není nikdo jiný než Tereza, i když si osobně myslím, že vypadá lépe než většina těch, kteří ji oslovují mužským jménem a to i když ona sama občas hejtuje a stigmatizuje Motol, to se mi samozřejmě také nelíbí. Jenomže jestli někoho chcete misgenderovat, tak shořte v pekle, odkud jste přišli, protože začít potisící nějaký další štvavý blog či web deadnamingem s misgenderováním přispívá zrovna k té stigmatizaci, ze které se mi chce zvracet bez ohledu na to, že to ještě podtrhnete fotkami svých neovagín prý pro blaho společnosti. A jestli já na to zareaguji a ve svých anihejtech(nemusím tohle slovo překládat) vás zařadím mezi ostatní xenofóbní blogy, které přispívají k nesnášenlivosti jiných jako odstrašující příklad, jakože bych s tím neměla svoje zkušenosti teď i v dětství, tak se mi vůbec nedivte a zkrátka vám ze srdce přeji, ať váš blog skončí tam, kde začal. Tento blog kvůli tomu přeci vznikl a bude pokračovat v destigmatizaci(opak stigmatizace). No nedivte se, že jsem na vás zlá, já mrcha zákeřná, když si dovolím poukázat na vaši omezenost a rozhodně si kvůli vašim komplexům a mindrákům psychologa hledat nebudu.

Vrátím se k Brazílii, kde je všeobecně známé, že travestismus je trestný, avšak transsexualita není. Zapřemýšlejte dnes, proč je to země, kde je nejvíc zabitých z nesnášenlivosti, když všichni translidi by vlastně měli být relativně v pohodě. Já to vím, ale neporadím, protože když vám to napíšu, tak mi odpovíte, že jsem arogantní. Zkuste si na to přijít sami. Raději zapálím tu svíčku a budu doufat, že to opravdu pochopíte. A jestli ne, tak příští rok mne tu máte znovu.

OMGanesha „Buzny“,… to neřekne ani ten největší mačo u nás v gymu.

4 komentáře to

“TDOR 2018”

 1. On Listopad 21st, 2018 at 12:11 :-) Says:

  Obětmi násilníků jsou v drtivé většině MtF ženy.
  Proč zrovna MtF ženy a proč to není půl na půl – MtF a FtM?

  Násilníci jsou v drtivé většině muži (cis muži).
  Proč násilí na TG lidech MtF pachají v drtivé většině jen muži?

  Takže, násilí pachají především muži (cis muži) na TG ženách MtF, které defakto dříve také bývali muži.

  To znamená, že je zde páchano vlastně jednostranné násílí mužů na jiných mužích, to jest na mužích kteří se rozhodli změnit pohlaví.

  Mezi ženami (cis ženami) a TG muži FtM k tomuto násilí nedochází, a pokud ano, tak spíše opravdu výjimečně.

  Proč lidskou společnost více provokují a vadí jí TG MtF transgender ženy, proč tomu tak je? Existuje nějaké přesné vysvětlení?

 2. On Listopad 21st, 2018 at 17:01 Eliška Liška Says:

  https://www.wikiskripta.eu/w/Nozokomi%C3%A1ln%C3%AD_n%C3%A1kazy

  To musím vytáhnout na doktorku! 😀 Každý den se má člověk dozvědět něco nového.

  Myslím, že je trochu netaktické a škoda, že se hlavně některé tyto věci propírají na Facebooku a tudíž prakticky veřejně. Jsou to věci, které by se měly mezi námi vyprat už vzhledem k jejich všeobecné decentnosti (nahota, sex, …) na nějakém uzavřeném serveru nebo shromáždění a navenek by se pak mělo vystupovat jednotně. Je to prostá diplomacie, jaká se používá i v obecné politice.

 3. On Listopad 21st, 2018 at 17:25 Dominika Says:

  jsou to ubožáci…které veřejné skupiny máš na mysli?

 4. On Listopad 21st, 2018 at 18:42 Natasha Says:

  Už sem zapálila svíčku za kamarádku. Říkají, že skok pod vlak je prý sebevražda. Já bych to označila za vraždu společností, tak si tam klikně připiš Rakousko s jedničkou.

  Wir denken an dich Jelena. Ich hoffe, dass du ruhe gefunden hast. Wir sehen uns bald.
  R.I.P. 4.2.2018

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se