Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Transgender day of remembrance 2018 a další novinky

Listopad10

Světová zdravotnická organizace vydala pokyny pro satinační zařízení jako jsou veřejné toalety, ve kterých se odkazuje společně s dalšími jinými také na studii vědců z univerzity v Loungborough a Sussexu. Ta se zabývá dostupností veřejných toalet pro transgender lidi ve dvou případových studiích z Indie a jedné z Nepálu na základě místních programů zahrnujících translidi. Studie zjistila, že transgendeři naráží na řadu překážek v přístupu k bezpečnému a hygienickému zařízení. Ve svém dokumentu navrhují řadu doporučení pro ty, co realizují projekty související s hygienou. Dokument zdůrazňuje, že je potřeba diskutovat o tom, zda-li dál vytvářet oddělené toalety na úkor genderově neutráních. WHO tuto otázku zahrnula do svých pokynů a zdůrazňuje, že je potřeba zajistit vyloučení přístupu k toaletám a jejich užívání na základě pohlaví. Uvádí, že je zapotřebí dalšího inkluzivního programu, ze kterého by později vycházely normy pro jejich zřizování.

Máme po události Victoria Secret Fashion Show a časopis Teen Vogue se zeptal Carmen Carerra, jestli by mohla být další modelkou této značky. Petice, které jí předcházely naznačily touhu po její účasti. Ta uvedla, že značka je spíše pomalá v přijímání rozmanitosti a že touhla dívek z VSFS je vypadat co nejvíce esteticky nejlepší, což je často nedosažitelný cíl a elitářký způsob myšlení, se kterým se neztotožňuje. Modelky tam jsou jen proto, že vypadají dobře a nemá to žádný hlubší smysl. Show byla založena na misogynních postojích pro zájem mužů a pokud by měla být pro ženy, byly by v ní všechny. Není zde prostor pro srdce a ducha nebo vytrvalost, byla by to pak reprezentace, na kterou by se mohly dívat všechny ženy. Být transgender pro ni znamená, že jsme šampióny vlastních triumfálních příběhů, které lidi milují a to přichází s námi. Přála by si tím větší viditelnost.

Jestli má někdo špatnou karmu jako mons Piťha, tak se rozhodně nevyplácí svézt se na jeho vlně xenofobie, jako se to stalo advokátovi Jakubovi Křížovi. Ten považuje reklamu baskického sdružení transgender rodičů na španělských autobusech, která upozornila na vysoké množsví sebevražd v důsledku intolerance společnosti, za propagaci závadné výchovy a manipulaci s malými dětmi. Reklama vůbec nezobrazovala holčičky s penisy ani chlapce s vagínami, jak sám Kříž zmínil v diskuzi o Istanbulské úmluvě pro týdenník Echo, kresby uvedli ve svých článcích až fakové noviny. Tímto počinem si vysloužil čestný titul manipulátora a šiřitele nepravd serveru manipulatori.cz Chcete něco říct? VŠICHNI TADY CHCÍPNEME!!!

Za deset dní 20.11. nás čeká jako každý rok Transgender day of remembrance, jež připomíná všechny zesnulé transgender lidi z důsledku nesnášenlivosti a agresivity. Napíšu zde nějaké akce, které najdu a kterých byste se mohli zůčastnit a pokud nějakou plánujete, můžete pozvánku zveřejnit v komentářích. Při akcích se zapalují svíčky a čtou se seznamy zesnulých a všechno se nese v duchu zastavení se a přemýšlení nad věcmi, které nás nepotkali. Jako každý rok zmiňuji nejvíce nejnesnášenlivější zemi Brazílii založenou na křesťanských základech, kde je každých 29hodin zabit jeden transgender člověk a průměrný věk dožití transgender lidí je zde kolem 30let. Tento rok to nebude žádnou výjimkou a nejspíše ani ten příští. Brazílie si do svého čela zvolila nejen podporovatele myšlenky „Zbraň do každé rodiny“ ale také silného homofoba, který by svého syna raději viděl mrtvého než teplého, Jaira Bolsonara, jehož děda bojoval za Hitlera. Frustrace chudých brazilců se tak na další dobu nepřímo negativně dotkne i běžného života LGBT lidí této země. Jistý zvrat by mohla přinést šestatřicetiletá Érica Malunguinho, profesorka dějin umění na univerzitě v Sao Paulu a jako první zvolená transgender poslankyně.

Jednu vzpomínkovou akci 20.11. od 17:30 plánuje již jako každý rok na Olšanském náměstí Transparent. Určitě to stojí za to zapálit si svíčku a připomenout si všechny ty oběti z nenávisti.

 

4 komentáře to

“Transgender day of remembrance 2018 a další novinky”

 1. On Listopad 12th, 2018 at 17:18 Eliška Liška Says:

  Je to nitpicking, ale…
  „kde je každých 29hodin zabit jeden transgender člověk“
  Předpokládám, že je to vztaženo k 1 roku.
  Rok má 365 dnů, tj. 8760 hodin. Pokud je každých 29 hodin někdo zabit, je to 302 lidí za rok.
  Já jich ale na https://tdor.info/ napočítala k roku 2017 jenom 151. 2018 tam nevidím.

  A asi bych si teda nevybrala k životu v Brazílii město Fortaleza, ono tam bylo 8 různých úmrtí, zatímco ve městě Brasilia pouze jedno…

 2. On Listopad 12th, 2018 at 18:20 Dominika Says:

  je to neoficiální odhad protože ne všechny činy v Brazílii se podaří zařadit do nenávistných z důvodu pohlaví nebo se nepodaří identifikovat oběť. V roce 2015 mělo dojít dokonce k 326vraždám. Navíc většina z nich není reportována. Sama jsem při psaní novinek na pár případů narazila a odesílala jim je. Pamatuji si na holku zašitou do matrace hotelu nebo s vyřízlým obličejem atd. Hrůza.

 3. On Listopad 16th, 2018 at 16:40 :-) Says:

  Situace v Brazílli po zvolení ultra konzervativních fašistů k moci bude možná horší nežli za Hitlera v Německu. Brazilci prožijí krvavé peklo.
  https://blisty.cz/art/93462-novy-brazilsky-ministr-zahranici-globalni-oteplovani-je-marxisticke-spiknuti.html?fbclid=IwAR2fO8fmowTHSGUe5FvKMD_TmGZWeF4JF4m4a2SW2cgw6sBmXxd7BvGYDNg

 4. On Listopad 16th, 2018 at 19:04 Dominika Says:

  asi ano…mám pocit, že se tím ještě víc rozevírají nůžky mezi velkými městy a venkovem, který je přesně takový jak odkazuješ. Je to smutné.

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se