Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Transgender kinder

Listopad8

Sophii je osm let. Vypadá jako holka a cítí se jako holka, už ve svých čtyřech letech byla rozhodnutá, že nebude kluk. Chce nosit sukně, nechat růst své dlouhé vlasy a chce vypadat jako princezna z oblíbeného filmu. Nejdříve si rodiče mysleli, že to je jen přechodná fáze, ale vypadá to, že Sophie přesně ví, kdo je. V novém dokumentu přesvědčuje nejen své rodiče a své tři bratry o tom, že je dívka.

Heike žila vždy v domění, že má dceru, kterou chtěla, jenomže se už čtyři roky jmenuje Fynn a je to osmnáctiletý transgender chlapec, který též zapčal přeměnu před čtyřmi lety. I přestože to pro ní není snadné, rozloučit se s dcerou, kterou měla, říká, že Fynnovi poskytne veškerou podporu, kterou bude potřebovat. Fynn dokončil gymnázium a má jen jedno přání, které by chtěl dosáhnout. Nechat si odstranit prsa.

14tiletý Alexandr a 15tiletá Klára jsou transgender dospívající děti. Oba začali s hormonální terapií před pár měsíci a jejich těla se pomalu mění k muži a ženě. Oba mladí lidé mají stejný pocit, že se nemusí skrývat a po fyzické stránce zažívají, co skutečně cítí.

Všichni čtyři transgender děti se ocitají uprostřed diskuze o tom, zda-li je jejich genderová identita skutečně neměnná a stálá, že to není jen takový rozmar přírody nebo jen určitá fáze při vývoji. A spoustu jiných odpovědí lze nalézt v pěkném dokumentu televizní stanice WDR doku nebo na youtube, kde za měsíc a půl dokument dosáhl téměř půl miliónu shlédnutí.

 

posted under Dokumenty o TS

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
  • Přihlásit se