Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Transgender novinky

Září28

Kvůli údaji v občance řežeme do lidí, sterilizace translidí je nechutná praktika. Největší traumata zažívají transsexuálové v kontaktu s lékaři a psychiatry, sexuologové ignorují to, co říká Světová zdravotnická organizace, tvrdí dokumentaristka Kateřina Turečková, která natočila snímek Proč se cítím jako kluk? Zachytila v něm, jak se lidem z LGBT+ komunity žije na venkově a maloměstě. Být transsexuálem je horší než být lesbou nebo gayem, ti lidé zažívají nepochopení, říká.

Občas, když se objeví nějaký článek o translidech, v diskuzích se začínají objevovat poměrně drsné vzkazy a komentáře od netolerantních lidí, které ale bývají vyvážené od lidí s tolerantním přístupem. Člověk si řekne, že stupidních lidí je sice dost, ale pořád jich je menšina. Naopak tomu je už v článcích o transgender rodičích ať už transmužů nebo transžen. Zde jsou postoje vesměs stejné a společnost netolerantní.

„Do našich dětí vám nic není, starejte se o svoje parchanty!“ by řekla moje babička a ne že to několikrát neřekla.

Takový apel na všechny ostatní: Byla bych ráda, kdyby se přestalo říkat, jak je Česko země zaslíbená translidem(většinou jen kvůli tomu, že umožňuje SRS operace hradit ze zdravotního pojištění) protože tomu tak samozřejmě není. Říkat, že jsou jiné země horší než ČR, protože transgender lidi kriminalizují a měli bychom být za svůj stav vlastně rádi, z vás ostatních lepší lidi neudělá.

Statisticky podle průzkumu, který si nechala vypracovat ombudsmanka se většina LGBT lidí staví k tomu, že situace v ČR je spíše vyhovující, ale ne bezproblémová, přičemž Transgender lidé jsou na tom všeobecně s diskriminací a nesnášenlivými projevy hůře než zbytek LGBT lidí.

V celoevropském srovnání organizace ILGA jsou na tom čeští transgender lidé už poměrně hůře než v jiných státech, kde je míra tolerance vyšší a dostává se tak za Slovensko(Ok), ale Maďarsko? Chorvatsko, Srbsko, či muslimská Albánie je v celkovém hodnocení na tom také lépe a odsuzuje nesnášenlivé činy vůči LGBT lidem, které mohou pramenit z komentářů podobných výše.

V ČR je totiž možné, že vás mohou úředníci včetně orgánů a soudů misgenderovat, pokud budou chtít a to protože jste se tak narodili. A to se za SRS, která se stejně zaplatí ze zdravotního pojištění, do které sami celkovou částkou přispějete a pak ještě někomu na léčbu civilizačních chorob z přejídání, rozhodně vyplatí.

Ano, dá se původní identita skrývat, o tom bez pochyby a musíme to pak dělat celý život. Některé z nás máme přeměnu krásnou a jsme jako ženské spokojené. Jenomže i my jsme nějakou dobu přecházely nebo se trápily dlouhou dobu, než jsme se k něčemu takovému odhodlaly, víme že to není jednoduché a je to nelehká cesta bez nějaké dlouhodobé vidiny konečného stavu a současně nastavený systém nás nutí/nutil do řady nepříjemných rozhodnutí. Kdo může být pak více tolerantnější než jsme my? Neztěžujme to lidem, kteří tápou nebo jsou někde na půli cesty, protože zrovna my jsme sobecké, že to máme všechno v pořádku a vyřešené a hlavně nezavírejme oči nad nespravedlností, která se některým z nás děje. Nejsme žádné masochistky. Předposlední větu bych zevšeobecnila i vůči cis lidem, kteří nezapadají do bipolárního rozložení společnosti a že jich je hodně.

Na závěr mne zaujal článek, který se věnoval nepřechýleným příjmením u žen. Matriční zákon změnit příjmení na nepřechýlené umožňuje za určitých podmínek. Nicméně jeho novela, která je na stole v psp s translidmi zatím nepočítá. Pozoruhodná je však skutečnost, že ve větších městech, kde jsou lidé více vzdělanější a znalejší, případně pro méně invazivní životní rozhodnutí novomanželek je o obcházení matričního zákona poměrně velký zájem a to i mezi páry necizinců tedy čechů. Této tendence jsem si nedávno všimla na několika diskuzních fórech věnujících se rodičovství. Matriční zákon umožňuje změnu příjmení zpravidla jen sezdaným párům a ještě za podmínky čestného prohlášení o cizí národní příslušnosti. Ne všechny novomanželky si takovou možnost obhájí, ale podle matričních dat se pohybujeme v číslech někde mezi 9-28%. Pokud by došlo k uvolnění možností, bylo by toto číslo určitě větší. A co z toho plyne? No přeci že zastáncům tradiční formy podřízené manželky zvoní hrana i bez zapříčinění LGBT komunity. Na rozvodovost to stejně nebude mít vliv, protože ta je stejná i mezi věřícími, lásky bude na světě pořád stejně, ale tolerance by mohlo být vždy o něco víc. Proč lidem kazit jejich životy, když to chtějí jinak?

LGBT lidé nejsou ti, co by něco dehonestovali nebo hroutili ideologie a představy některých pošahanců z řad katolíků a mindráčků. Jen potvrzujeme to, že si to hroutíte sami a bez nás svojí upjatostí.

5 komentářů to

“Transgender novinky”

 1. On Září 28th, 2019 at 16:09 Eliška Liška Says:

  Ahoj,

  promiň, ale nepřestanu říkat, že je ČR země zaslíbená. Má to mouchy, ale je takový vtip…
  V Jeruzalémě, v Izraeli – zemi zaslíbené, jedou Kohn a Lébl autobusem a Kohn čte arabské noviny.
  Lébl na to: „Fuj Kohn nestydíte se, proč nečtete naše?“
  „Sem blázen Lébl? V našich samej úplatnej politik, deficit v rozpočtu, zdražování a nezaměstnanost.
  Zato v arabskejch čtu jak ovládáme celej svět, těžbu zlata a ropy a koupem se v šampaňskym s nahatejma holkama.
  Tak se nedivte, že si je čtu každý ráno!“

 2. On Září 28th, 2019 at 16:48 :-/ Says:

  V době kdy Mattel přichází s genderove neutralnimi panenkami Barbie, tak je v České republice situace pro trans lidi nevyhovujici. Neřeší se a ignorují se prekérní podmínky pro tranzici a pro život po tranzici trans lidí. Za ten zcela nevyhovujici stav pro trans lidi v České republice může posedlá nerespektujici česká spolecnost, tak stejne za to muze i česká sexuologie/ psychiatrie , ktera trva na starych nevyhovujich dogmatech v chápání potřeb trans lidi.

 3. On Září 28th, 2019 at 21:07 :-/ Says:

  Pro Eliška Liška : Zlehčuješ to jako vždy.
  Podmínky pro tranzici / pro trans lidi v České republice nemají pouze ty zanedbatelné „mouchy“ (kéž by to byly jen ty mouchy).Podmínky pro tranzici v České republice jsou zde na evropské poměry zcela nevyhující, protože legislativu a podmínky pro trans lidi /status trans lidí ve společnosti, a podmínky pro tranzici trans lidí zde určuje/diktuje a udržuje stále ještě ta stará (vesměs psychopatičtí staří dědkové) garnitura papalášů, která si udržuje a uzurpuje moc nad trans lidmi , hraje si na autority a na bohy (garnitura papalášů která vystudovala a byla formována ještě v dobách totality, a která snad už mele z posledního a brzy postupně vychcípá a přijde o moc), a která chce udržovat to staré neférové nevyhovující uspořádání světa za každou cenu, třeba i za cenu genocidy, války, krveprolití.

 4. On Září 28th, 2019 at 21:31 :-/ Says:

  Zde jsou skuteční extrémisté, zastánci starého neférového perverzního uspořádání světa, kteří dělají a chtějí dělat i nadále dehumanizační politiku >>> https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prvni-sef-trikolory-vysvetlil-kdo-jsou-nepratele-kdo-svazaci-a-heslo-si-vypujcil-od-extremistu-79728?dop-ab-variant=8&seq-no=7&source=hp

  A PRÁVĚ TAKTO SMÝŠLEJÍCÍCH LIDÍ JE NUTNÉ SE SKUTEČNĚ OBÁVAT A BÁT, PROTOŽE TO JSOU TI SKUTEČNÍ NEPŘÁTELÉ.
  JSOU TO NEPŘÁTELÉ LIDÍ, NEPŘÁTELÉ HUMANITY, NEPŘÁTELÉ FÉROVOSTI, NEPŘÁTELÉ ROVNOSTI.

 5. On Září 30th, 2019 at 12:54 :-/ Says:

  Klausové vy dva sráčové, zničte kapitalismus a neničte trans lidi a ostatní LGBT+ lidi !!!

  Kapitalismus je nutné nahradit mnohem férovějším stavem pro životy lidí !!!

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se