Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Transgender osoba hrdinou videohry

Listopad24

U příležitosti XO19 představilo pařížské studio a společnost Dontnod Entertainment hru Tell Me Why, která osobitě líčí příběh transgender postavy Tyler, která byla představena se „závazkem pravosti“, který by byl co nejpřesnější prezentací transgender lidí. Ředitel společnosti uvedl, že chtěli původně vytvořit příběh dvou dvojčat, které by později žili dva odlišné způsoby života. A až pak je později napadlo uvést jednoho z nich jako transgendera a o to víc má hra silnější příběh, když se snaží zkoumat vzpomínky a komplikovanost rozdílných cest translidí.

Jedna zpáva ze Zimbabwe: V roce 2014 byla Ricky Eugene Nathanson zatčena za použití dámské toalety u hotelu v městě Bulawayo. Ta se narodila jako muž, ale prošla přeměnou. Dva dny byla držena v policejní vazbě a s ponižováním vyšetřována, aby policisté prokázali, že je stále muž. Poté byla souzena ze zločinného obtěžování a byla ji udělena pokuta 25tisíc dolarů. Nyní po pěti letech byla soudem osvobozena i s náhradou škody ve výši 400tis dolarů. V zemi však stále hrozí vysoká míra xenofóbie a tehdejší prezident Robert Mugabe v roce 2010 označil LGBT lidi za horší jak prasata a psy.

A další z Mexika, kde se tamní VOGUE na své obálce rozhodlo věnovat otázce transgender lidí a představit je veřejnosti.

V Mexiku jsou transgender lidé označováni jako „Muxe“, což pro ně značí třetí pohlaví a pochází ze španělského slova mujer. 37letá transgender žena Estrella Vazquez představuje tradiční oděv „huipils“. Mnoho Mux v Mexiku zažívá diskriminaci a trpí stigmatizací a tak tento krok o větší viditelnost vítají, je to poprvé po 120letech tohoto mexického magazínu, kdy se o nich píše. Ve městech, kde se nacházejí, se většinou starají o staré občany, jelikož tato práce je pro ně daná silným vlivem mačochistické kultury. V roce 2017 se ve francouzském VOGUE objevila modelka Valentina Sampaio.

Organizace Human Rights Campaign píše ve spojitosti s násilím vůči transgender lidem jako o epidemii. Většina vražd od roku 2013 se stala na Jihu USA a středozápadě, které jsou více fundamentální a více rasistické než zbylá část a ve spojitosti s tím poukazuje na to, že nesnášenlivé činy se dějí zejména tam, kde je absence ochrany vůči těmto skutkům. Drtivá většina 80% obětí byla později v médiích misgenderována a neobsahovaly objektvní informace.

2 komentáře to

“Transgender osoba hrdinou videohry”

 1. On Listopad 24th, 2019 at 12:35 Anonym Says:

  V Rusku je situace pro LGBT+ lidi také strašná 🙁

  „Nejde jen o výhrůžky – chybí také adekvátní reakce policie,” upozornila. „Teď jsme v situaci, kdy neznámí lidé vyzývají k násilí na LGBT lidech, k jejich lovu a zabíjení…“

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/hon-na-lgbt-v-rusku-lide-se-citi-jako-chodici-terc-a-policie-nedela-nic-rekla-seznamu-ruska-aktivistka-77224

  Dokud nebudou homofobie a transfobie uznány a zařazeny jako trestný čin, tak se to násilí bude dít pořád, a LGBT + lidé budou mít ze života peklo.

  Sem nejezděte. Žebříček radí LGBT komunitě, jakým zemím se vyhnout.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/hon-na-lgbt-v-rusku-lide-se-citi-jako-chodici-terc-a-policie-nedela-nic-rekla-seznamu-ruska-aktivistka-77224

  Česká republika se umístila na 37. místě – podle žebříčku tu chybí kriminalizace násilí na příslušnících LGBT komunity a rovněž možnost adopce dětí stejnopohlavním párem. České právo zatím neumožňuje uzavírat stejnopohlavní manželství, možné je ale registrované partnerství. V České republice dále také chybí uznání trans lidí bez podmíněného chirurgického zákroku a dalších kladených podmínek pro jejich uznání.

 2. On Prosinec 1st, 2019 at 16:05 :-/ Says:

  Rozhovor s tvůrcem filmu „ADAM“ režisérem Rhysem Ernstem o složitosti queer identity.

  https://www.irozhlas.cz/kultura/film/rhys-ernst-rozhovor-mezipatra-vitez-adam-film-transgender-lgbtq_1912010804_kro

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se