Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Transgendeři v Českém vězení

Září16

O tom kolik je v současné době vězněných obyvatel, kteří jsou zároveň translidé nemáme moc informací, ale jsou tací. Pokud se stane, že vám nějaké dítě vběhne pod auto, můžete se tam rychle dostat.

S odkazem na časopis České vězeňství, který se v jednom z předchozích číslech věnoval translidem a který jsem si mohla přečíst, jelikož již minimálně jeden souzený transmuž ve vězení byl, není situace pro translidi vůbec dobrá. Transgender člověk byl muž, který se narodil jako žena a fakticky v roce 2016 již byl 13let po úřední změně pohlaví.

Časopis České vězeňství uvádí, že věznice transgender vězně formálně vedou jako kdyby byli umístěni ve věznicích na oddílech určených pro běžné kmenové odsouzené, nicméně ve skutečnosti tomu je jinak a jsou umisťováni na izolované cely se samotkou 23 hodin denně s nemožností být pracovně zařazeni.

posted under Tabu a mýty o TG
6 komentářů to

“Transgendeři v Českém vězení”

 1. On Září 16th, 2019 at 16:22 Eliška Liška Says:

  Na základě webu obase.cz si dovolím několik komentářů:

  1. Věznice s dozorem není pro „slušný lidi, co měli smůlu“. Je to druhý stupeň ze čtyř. Je určena pro
  – osoby odsouzené za nedbalostní trestný čin, které ale již byly ve výkonu trestu za úmyslný trestný čin a
  – odsouzené za úmyslný trestný čin do 2 let, kteří ještě nebyli ve výkonu trestu za úmyslný trestný čin

  2. Nabyla jsem dojmu, že kdybych byla „chlap bez ptáka“, asi bych nechtěla chodit mezi normální chlapy do společných sprch. Historky o mém mužství by mě pak asi pronásledovaly formou nějaké šikany. Totéž si mysleli i dorozci. A jestliže se na webu obase.cz píše jako rada – nikomu nevěřte, hlavně ne těm, co se chtějí kamarádit a je to ve druhé nápravné, kde právě nejsou lidi, co měli smůlu, nýbrž obdobní hajzlíci, tak bych takové radě „držet se stranou“ i věřila.

  3. Nejspíš ho vyhodnotili jako pampelišku, takže prostě skončil na pampeliškárně.
  Podle zmíněného webu:
  Pampeliška – ohrožený, díky špatné pověsti, homosexuál, transvestita, udavač, odsouzený za násilí na ženě, dětech, starších osobách, nebo prostě jen psychicky slabý člověk
  Pampeliškárna – oddělení pro ohrožené osoby.

  Asi by mi přišlo spíš jako výhoda skončit bokem – ale tady opravdu vařím z čisté vody – v úplně jiné části věznice vlastně jenom pro „sprosté podezřelé.“ Prostě proto, že asi budou mít lepší zázemí. Jestli si chlapec uvědomuje, odkud kam leze.

  Takže ten odstavec z článku Milana Svobody (z kanceláře Ochránkyně): Problematika transsexuálních osob ve výkonu trestu odnětí svobody . České vězeňství 4/2017. str. 15-16. Dostupné z https://www.vscr.cz/wp-content/uploads/2018/03/CV_4_2017Kompr.pdf , čtu naopak:

  Odsouzený byl asi pěkné kvítko, už někdy spáchal úmyslný trestný čin, ale Vězeňská služba ho vyhodnotila jako snadný objekt šikany. On však, zřejmě ducha mdlého a povahy spíše agresivní, si říkal, že dá všem na budku (asi moc testosteronu). O což jistě VS nestála, muset řešit úplně hloupé incidenty.

  Nebo chtěl s odpuštěním získat nějaké výhody z toho, že si s ním můžou ostatní chlapi vaginálně zasouložit a nepřipadat si jako buzny? Já do myšlení FtM fakt nevidím, ale někdy jsem pozorovala, že uvažují pořád jako holky, stejně jako my uvažujeme občas jako chlapi.

  Pracovní zařazení je údajně výhra i pro úplně normální vězně, co se mezi sebou nebudou šťouchat. A pro II. skupinu to už jistě není tak snadné sehnat práci jako pro I.

  Pak ale přijela delegace Ochránkyně (představuju si to jako když ve Švejkovi přijela hraběnka von Botzenheim do Grunsteinova lazaretu).

  A teď holt bude chodit za odsouzeným jeho osobní ochranka jako za prezidentem a zbytek věznice bude mít o to slabší ostrahu….

 2. On Září 16th, 2019 at 16:40 Dominika Says:

  Aha a proto nemůže být v pracovním procesu nebo mít vycházky v areálu, které jsou stejně pod dohledem? Proto musí být na samotce 23 hodin denně. 1hodina přijde vychovatelka, občas farář a podobně, co tam píší. Myslím, že to moc hrotíš s tím souložením. Nejde o to, že by spal někde na cimře s ostatníma chlapama nebo s nima chodil do sprch. Jde o to, že ho odřízli od světa víc než ty nejtěžší zločince v cele, která je určená jen pro dočasná řešení. Tento post měl zdůraznit to, že věznice si vykazují něco, co ani nesplňují, zvlášť když jde o transgender člověka.

  Ty vážně ten nepoměr nevidíš, že s tebou by zacházeli jinak?

 3. On Září 16th, 2019 at 20:36 Eliška Liška Says:

  Tak popravdě kdyby tak zacházeli se mnou, tak by to byla super dovolená, „jenom“ MÍT TELEVIZI, číst si, dostávat jídlo, s nikým nemuset mluvit a nic nemuset dělat.
  Prostě hikikomori. Jiní to dělají v Japonsku dobrovolně …to je asi dost subjektivní, ale zrovna já bych to brala za výhodu. Akorát bych se dovolila, jestli můžu chodit na coursera.org, arxiv.org a jiné vzdělávací weby, protože v mém oboru moc odborné literatury v papírové podobě ve 21. století není a převýchova je přece v zájmu společnosti.

  Spíš ta hrůza, co se mnou bude potom, jak se uživím, když budu mít záznam v rejstříku, co napíšu do CV, že jsem asi dělala n roků

 4. On Září 16th, 2019 at 20:43 Dominika Says:

  No nevím jak bys to dlouho vydržela. Já byla nezákonně držená a že bych si v tom libovala.

 5. On Září 17th, 2019 at 2:01 :-) Says:

  Eliška Liška: Můžeš se starat o staré nemohoucí občany, o ty potřebné, to je veřejný zájem společnosti. U nás v Buranistánu za to sice dostaneš žalostně málo LOVE, avšak na západ od nás za to dostaneš celkem slušný LOVE, takové LOVE, že se i některým akademikům tady u nás může o tom jenom zdát 😀 , tak co řešíš?
  Asi toužíš být vědecky/technicky moc přechytralá… E = mc²… / ne/konečný vesmír / smysl života / jak předělat mužské tělo na dokonalé ženské tělo a naopak….
  Mohla by ti z toho jednou prasknout hlava, tak bacha na to 😀

 6. On Září 17th, 2019 at 9:04 Eliška Liška Says:

  Smajlíku, bohužel nemůžu.
  Ještě na tom nejsem tak špatně jako Steven Hawking, poslední ataka byla před třemi lety a teď jsem v remisi, ale už si musím vycpávat spodní prádlo savými materiály, chodím tak blbě, až z toho mám bolesti zad a hlavy a za chvíli tu pečovatelku budu potřebovat sama.

  Ale vážně myslíš, že by v Německu chtěli pečovatelku, co nemá čistý trestní rejstřík?

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se