Lonely – transgender blog

Dominika byla proměněna…

Transky body vteřiny

Leden26

V Japonsku rozhodl Ústavní soud o tom, že zákonem nucená sterilizace je i přes občasné pochyby, které odráží sociální hodnoty, ústavním požadavkem a zamítl tak transgender muži Takakito Usui změnu dokladů. Přitom tomu není ani rok, co Japonsko teprve začalo částečně přispívat na GRS operace.

Takakito Usui uvedl: „Nejdůležitější věcí by nemělo být jestli jste prodělali operaci či nikoliv, ale jak jako jednotlivec chcete žít.“

Co dodat? Mentalita Japonců je více brutalistická až ignorantsky netolerantní, což ostatně dokazuje i nejznámější napůl moravák a napůl Japonec Pitomio. Ve vztahu k lidskému tělu zrovna Japonci patří mezi národ, který svým byznisem nejvíc podporuje čínský obchod s orgány, které po ně mají pouze materiální hodnotu.

Problematika informovaného souhlasu

A protože se to v některých diskuzích zvrtává v souvislosti s nedávnými událostmi co se týče komisí a informovaného souhlasu byť se do nich nezapojuji, musím zde připomenout tři rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva, ze kterých vyplývá, že informovaný souhlas již dávno pozbyl své podstaty zbavit se odpovědnosti státu, protože ten nemůže být absolutně svobodný.

Van Kück proti Německu, č. 35968/97, rozsudek ze dne 12. června 2003, §75, A. P., Garçon a Nicot proti Francii(č.79885/12, 52471/13 a52596/13, rozsudek ze dne 6. dubna 2017 a nakonec TGEU a ILGA proti ČR č.117/2015 rozsudek ze dne 28. května 2018

Ze všech rozsudků ESLP vyplývá, že souhlas s léčebným výkonem nelze považovat za skutečně svobodný, pokud by v případě nesouhlasu dotčená osoba pozbyla plného výkonu svého práva na genderovou identitu a osobní rozvoj… a dalších dvou zmíněných rozsudcích je i ESLP pokaždé zopakoval, tudíž lze z evropského práva stabilně považovat tyto požadavky za nesvobodné, protože jsou podmíněny něčím jiným bez další možnosti rozhodnutí jedince, tedy uznáním genderové identity. Svoboda z pohledu evropského práva je totiž možnost se rozhodovat, což spousta translidí vzhledem k podstatě genderového nesouladu, který si nemohli zvolit, nikdy neměla. Dokonce musela dojít do takového stádia, kdy už ten život byl natolik nepříjemný, že byli ochotni projít celým procesem včetně onoho souhlasu nesouhlasu bez nároku na rodinný život, což v některých případech, co znám, dovede devastovat kvalitu života.

ČR dostala v rozsudku za úkol a je povinna tento požadavek uvést do souladu se zákony a pokud by se někdo rozhodl jít proti proudu a v současné době po prohraném boji žádal po státu uznání genderové identity, musela by ji ČR uznat, protože je již výše uvedeným rozsudkem vázána. A pokud by náhodou návrh neprošel, mohla by být znovu žalována pro nečinnost. Už jen kvůli tomu je otázkou času, kdy tu žádné komise nebudou. Dle mého názoru se vše o to víc zjednoduší. Změníte si pohlaví na úřadě a s tím půjdete k operatérovi a nikdo vám v tu chvíli nebude říkat a určovat jestli jste pro někoho dostatečně ženská nebo chlap, protože najednou GRS dává větší smysl, když to opačné znaménko v OP už máte, než když o vás rozhoduje někdo jiný. To totiž vždy nejlépe ví ten dotyčný.

Trochu jsem s tímto názorem bojovala, protože co kdyby přece jen potom nastala komercionalizace plastických operací a pojišťovny přestaly přispívat? To se s postupem času ukázalo jako paranoidní nesmysl a ani se to nestane, i když tím bohužel někteří komisní přísedící dál vyhrožují nám translidem. Stát je totiž ze své podstaty natolik xenofóbní, že nedovolí, aby tu mezi námi byly ženy s penisy a muži s vagínami nedejbože těhotní a bude se to chtít dál snažit redukovat a čím jiným přeci než GRS operacemi. A pojišťovny? Pro ně jsme pořád malí klienti, i když tu GRS uhradí, zanedlouho opět začne transgender člověk přispívat na čím dál více nákladnější léčby civilizačních chorob pro ostatní, tudíž se jim pořád vyplácíme.

O inscenaci: Za časů dávných bohů, hrdinných náčelníků a psychopatických diktátorů, neklidem zmítaná země zrodila hrdinku. Byla jí Zdena. Mocná princezna zocelená žárem olympiád. Tretry, vášeň, nebezpečí. Její odvaha změní svět. Co na tom, že jí pod nosem raší tmavý knírek – hlavně když na běžecké dráze trhá rekordy. Brzy se stane miláčkem Československa a celého atletického světa. Ale ti, které nechává za sebou, se začnou pídit po příčinách jejího úspěchu. Nová hra Tomáše Dianišky inspirovaná skandálním osudem československé atletky, jejíž sportovní úspěchy byly vymazány z naší novodobé historie.

Groteska na 800m je o to víc smutná ve svém obsahu a spíše o tom, jak dovedou někteří lidé nadaným sportovcům ničit život. Jak jste jistě poznali, je řeč o Zdeňkovi Koubkovi, který byl před druhou světovou válkou atletem a profesionálním ragbistou. Příběh je koncipován jako retrovýpověď v jednotlivých chvílích jeho života, který je odvyprávěn z gauče obývacího pokoje. Divadelní inscenace měla včera premiéru v Divadle Petra Bezruče v Ostravě a další představení bude 29.1. Více viz stránky.

9 komentářů to

“Transky body vteřiny”

 1. On Leden 27th, 2019 at 20:48 :-) Says:

  Ultrakonzervativní názory a populismus bují nejen mezi politiky, odborníky pro pomoc trans* lidem, ale i mezi samotnými transgender lidmi.
  Šíří se to např. zde: https://smrtholka….com/
  a nebo zde: http://transsexualita-gender….cz/

  Jejich šířící ultrakonzervatismus (podle nich jediný správný a jediný s právem na existenci) produkuje však akorát nebezpečný škodící populismus a nesnášenlivost, a již řadu let tak poškozuje ostatní transgender lidi v České republice, což poškozuje jejich duševní zdraví a celkovou životní pohodu.

  Pokud by mohly, tak by tyto ultrakonzervativní sily všechny odlišné, vymykajající se a jiné trans* identity fyzicky a psychicky trápily a trestaly nebo je zavíraly do pracovních lágrů či do blázinců.

  Situace pak zde není dobrá pro trans* lidi, právě kvůli takovýmto nesnášenlivým, ignorujícím, zaslepeným, bezcitným, egoistickým, ješitným ultrakonzervativcům.

 2. On Leden 27th, 2019 at 22:06 Dominika Says:

  že by xenofóbní xindl vylezl ze záhrobí? To že jsou na infantiním pošahanci, co léčí transsexualitu a požadují jasné diagnózy i pro ostatní, jenom aby se tím mohli odlišit a říkat, kdo je víc žena případně si poměřovat pipky a trhat občanky, vím, ale ten druhej to je mazec a vyšší level. To chtělo pořádnou dávku nesnášenlivosti, než to vyplodit. Snad jen doufám, že taková nesnášenlivost se nebude obracet vůči ostatním, ale jen vůči autorce. I když známe to např. na příkladu Baldy, kterého také nesnášenlivě zmanipulovali, až nakonec šel a konal.

 3. On Leden 28th, 2019 at 11:53 :-) Says:

  Ano, jsou to ubožáci, a tím vychloubáním se (infantilní blog), nesnášenlivostí a štvaním proti jiným trans* jedincům (všechny trans blogy ve kterých pohrdající jinými trans* jedinci) si akorát pokoušejí dokakazovat svoji nadřazenost, ubohost, nad jinými, a dokázát všem okolo jak jsou nejlepší, jak úplně nejvíc jsou ženy s top výsledky a že ostatní jim nesahají ani po kotníky, a že nevedou po změně pohlaví posraný životy, a že jak byli při té medicínské pomoci poslušní a servilní vůči tomu státnímu systému a vůčí lékařským autoritám. To se snaží všem namluvit a všechny tím přesvědčit jak to vše báječné a jak to vše perfektně probíhalo.

  Tito nesnášenliví a infantilní trans jedinci svými trans blogy přispívají akorát k takové atmosféře, že zde upevňují moc sexuologů a státní moc nad trans* jedinci, protože defakto adorují a výlučně upevňují moc sexuologů s tvrdými státními praktikami, které bezpodmínečně vyžadují po trans* jedincích v jejich pomoci.

  V tomto státě to chodí takto:
  “ My ti pomůžeme trans* identito, ale jen tak jak chceme my, ale rozhodně ne tak jak potřebuješ ty“

  nebo takto:
  „Nechceš a odmítáš všemožně podmiňovanou státní / sexuologickou pomoc podle tvrdých striktních podmínek, pravidel a zákonů, trans* identito? Tak ti zkrátka nepomůžeme vůbec“

  Situace transgender lidí proto není v tomto státě vůbec dobrá.

 4. On Leden 29th, 2019 at 23:27 Grey Says:

  Uznání úřední gendrové identity IMHO neznamená zrušení komisí.

  Komise jede podle zákona o specifických zdravotních službách a ten nutnė novelizován být nemusí, protože IMHO sám o sobě právo EU neporušuje.

  Komise se dělají i na sterilizace cis lidí. Bez změny pohlaví.
  Vasektomie na vlastní žádost, hysterektomie u žen nejčastěji že zdravotních důvodů.

  Stát se tím chrání po tom průšvihu se sterilizací převážně romských žen. Mám milión vyhrat k tomu, že ta komise u trans posuzuje nějakou“ ženskost“ “ mužskost“ která není nikde definována, takže je to zcela na jejich libovůli.

  Ve finále je to zcela formalistický a rozhodují jen neutrální jméno a někde chybí razítko.

  Z mnoha důvodu to je problematické, zas trochu je kontrola, že nějaká nemocnice/sexuolog nebudou řezat jak o závod…

 5. On Leden 30th, 2019 at 3:58 Dominika Says:

  A co by asi před komisí transgender člověk prokazoval? Neutrální jméno se potřebovat nebude, protože to si ještě před tím člověk změní rovnou na opačné na matrice sebeurčením, diagnoza s ICD11 také ztrácí smysl, tudíž další razítko od psychiatra ubude a phalloplastika u kluků nemusí nutně znamenat sterilizaci a nebude muset být vynucena sterilizací a nakonec i podmínka rozvodu je protiústavní a možná bude muset být vyškrtnuta s rovnoprávnými svazky gayů a leseb, ke kterým je stát tlačen. Jak asi komise dojde k závěru, že člověk splňuje všechny podmínky? K tomu to tak nějak celé směřuje.

  Potom přijde nějaký kluk, co bude chtít phalloplastiku, kterou bude možné provést i bez znemožnění reprodukční funkce a k tomu nebude ani potřeba souhlas komise vyplývající ze ZSZS, protože se na takovéto úkony nevztahuje(jen na změnu pohlaví při současném znemožnění reprodukční funkce) a NOZ to po změně dovolí tím, že tahle podmínka z něj vypadne. Právě naopak se nebude řezat víc, než je potřeba a neobávám se, že by to došlo do nějaké nekontrolovatelné fáze.

 6. On Leden 30th, 2019 at 12:58 Grey Says:

  Komise se dělají u naprosto všech (plánovaných) sterilizaci v .cz. výjimečně to není jen buzerace TG lidj, ale úplně všech.

  https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2011-373#hlava2
  Paragrafy 12-16 se týkají sterilizace cis lidí. Naprostá většina jsou rakoviny ženských orgánů, eventuálně varlat, prostaty, zbytek je na vlástní žádost vasektomie, podvázání vejcovodů.

  Je vidět, že TG komise jsou z toho opsané.

  V případě TG lidí kteří buď chtějí zakrok který se nedá bez sterilizace udělat , vaginoplastiku, nebo odstranění vagíny.
  Nebo chtějí orchidectomii, hysterektomie. Buď že se třeba u kluků je nedaří zastavit cykl, nebo u holek třeba nejde použít dostatečné množství estrogenu (antianrogenu) k zastavení T. Tak stejně budou muset mít nějakou komisi. Buď se přepíše stávající paragrafu, nebo se sloučí pod jeden.

  V nové i staré ICD tan zůstane diagnóza f64/genderový nesoulad jako medicínský důvod provedení zákroku.

  Vulgárně řečeno, nestačí se v hospodě vsadit, že se nechá prešít.

  IMHO pokud se to sjednotí s cis a bude to víceméně formalita, jako je to u cis,a zároveň to může zabránit nějakým excesům, týká se to i lidí s omezenou svéprávností, tak to asi není něco proti čemu se máme stavět na barikády.

 7. On Leden 30th, 2019 at 13:17 Dominika Says:

  s ICD11 se mýlíš, není tam už F64.0, v sexuálním zdraví je pouze obdoba F64.9, kdy genderový nesoulad není způsobený pouze touhou po změně pohlaví, psala jsem o tom několikrát, i jsem postovala odkazy.
  Nijak nevylučuješ to, co jsem napsala, navíc když někdo kdo si změní jméno nebude muset prokazovat, že už rok používá neutrální apod.

 8. On Leden 30th, 2019 at 16:40 :-) Says:

  Komise ale zde překročila pravomoci, tím že buzeruje / šikanuje Tores a nepovolí jí SRS / sterilizaci, přestože o to sama dobrovolně žadala.
  Komise si u Tores vynucuje nesmyslné pomstychtivé požadavky, jen na základě nadřazenosti, to je ten problém. Asi by tedy v komisi měla zasedat jasně naprogramovaná umělá intelegince s jasnými definicemi, bez negativních pomsychtivých šikanujících emocí.
  Alespoň nějak potrestat takovou komisi je na místě, pokud ty komise nelze zrušit.

 9. On Únor 15th, 2019 at 21:04 :-) Says:

  Do boje o křeslo thajského premiéra vstoupila transgender žena

  Kandidaturou chce Pauline přinést naději lidem na okraji společnosti a otevřít politické kruhy budoucím generacím LGBT.

  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/do-boje-o-kreslo-thajskeho-premiera-vstoupila-transgender-zena-66259?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

  Toto je více než nutné i v České republice, aby šli do politiky trans* lidé.
  Protože zde o trans* lidech neustále rozhodují staré homofobní / transfobní struktury na všech možných úrovních, od politiku až po medicínu, a trans* lidi soustavně dehonestují a odsouvají je jako odpad společnosti na okraj.

Email will not be published

Website example

Your Comment:

 
 • Přihlásit se